Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NattCup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NattCup 5
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 9 februari 2016

Lång

6 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOKH42:436:13
1Per ÖbergOKH42:176:09
2Johan HagströmerOKK46:446:48
3Peter ÖbergOKH48:337:04
4Henrik AnängenNOK48:507:07
5Philip CarlssonNOK56:378:15
6Johanna EngströmOKH56:428:15
7Ida HylanderNOK1:04:449:26
8Fredrik EkenborgNOK1:26:4012:38
Jonas EngströmOKHdiskvalificerad
Ulf HylanderNOKdiskvalificerad
Felix LindellOKMdiskvalificerad

Mellan

4 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HallNOK34:547:25
1Mikael KindbornOKH34:487:24
2Magnus JohanssonNOK35:027:27
3Johanna ÖbergOKH38:448:14
4Anna SporongOKH38:508:15
5Isak EricssonNOK38:528:16
6Dan NilssonNOK38:558:16
7Pär EricsonNOK38:588:17
8Mattias ZeijlonOKH39:018:18
9Karl LundinOKK39:038:18
10Björn CarlssonOKH39:058:18
11Signe NilssonNOK39:128:20
12Per CarlssonNOK39:188:21
13Karin JosefssonOKH40:528:41
14Jonas SvernestamOKH42:359:03
15Göran KarlssonOKH46:479:57
16Stefan WestlinOKM47:0910:01
17Jonatan LageOKH47:4510:09
18Micke WallströmNOK49:3010:31
19Eva-Lena JonssonNOK51:4411:00
20Janne SundbüeOKH52:3711:11
21Mikael GuttkeNOK1:00:2712:51
22Stefan GustafssonOKH1:03:4613:34
23Ulf EngströmOKH1:04:3213:43
Beatrice ErikssonOKHdiskvalificerad
Chantelle HesselbergOKHdiskvalificerad
Melker LundinOKKdiskvalificerad
William NilssonNOKdiskvalificerad
Frida ZeijlonOKHdiskvalificerad

Kort

2 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odin EkNOK34:3911:51
1Per EkNOK34:4511:54
2Karri LindellOKM34:5311:56
3Caroline GuttkeNOK35:0512:00
4Linnéa CarlssonOKH35:0812:01
5Ove ErikssonNOK35:2712:08
6Andreas HolmqvistNOK39:3213:32
7Axel LindgrenNOK39:3513:33
8Alice EkNOK39:3813:34
9Kasper LagerströmNOK39:4013:35
10Patrick HolmqvistNOK39:4813:37
11Mathias LindgrenNOK39:5213:39
12Maria ZeijlonOKH41:4114:16
13Sune LindellOKH43:2614:52
14Elsa LinderOKH48:3816:39
15Karin LinderOKH48:4716:42
Hans-OVE ErikssonNOKdiskvalificerad
Sofie HagbergNOKdiskvalificerad
Edvin HellstenNOKdiskvalificerad
Nils LinderOKHdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser