Officiell resultatlista för DM, stafett, Gästrikland + Dalarna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Gästrikland + Dalarna
Arrangörsorganisationer: Dalarnas OF / Gävle OK
Datum: söndag 10 september 2017

D21

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Domnarvets GOIF 12:30:38
1. Elin Dahlin55:05155:051
2. Sara Johansson47:282+0:321:42:3310
3. Emma Johansson48:052+0:522:30:3810
2OK Kåre 12:30:56
1. Matilda Andersson55:434+0:3855:434
2. Jenny Eriksson48:003+1:041:43:432-2
3. Kajsa Risby47:1312:30:5620
3Stora Tuna OK 12:45:59
1. Magdalena Olsson55:363+0:3155:363
2. Ingrid Alexandersson50:084+3:121:45:4430
3. Lena Gillgren1:00:155+13:022:45:5930
4OK Kåre 32:53:56
1. Matilda Eriksson55:322+0:2755:322
2. Ronja Jungåker1:01:578+15:011:57:295+3
3. Vilma Von Krusenstierna56:273+9:142:53:564-1
5Domnarvets GOIF 22:54:09
1. Karolina Højsgaard1:06:246+11:191:06:246
2. Johanna Lindberg46:5611:53:204-2
3. Maria Nilsson1:00:496+13:362:54:095+1
6Storviks IF 12:59:40
1. Jennie Börjesson Eriksson1:06:075+11:021:06:075
2. Moa Karlsson55:545+8:582:02:016+1
3. Johanna Börjesson Eriksson57:394+10:262:59:4060
7OK Kåre 23:20:22
1. Johanna Holmén1:07:167+12:111:07:167
2. Alva Ringi1:06:2011+19:242:13:3670
3. Linda Byström1:06:468+19:333:20:2270
8Leksands OK 13:34:48
1. Sara Junevik1:25:3512+30:301:25:3512
2. Adelina Funke1:04:2010+17:242:29:55120
3. Maja Mörth1:04:537+17:403:34:488-4
9Avesta OK 13:35:41
1. Tindra Jernström1:10:308+15:251:10:308
2. Aino Leijon1:09:2613+22:302:19:569+1
3. Therese Tillenius1:15:4511+28:323:35:4190
10OK Hammaren 13:35:57
1. Joline Ingelsson1:25:3813+30:331:25:3813
2. Sara Hägglund56:056+9:092:21:4310-3
3. Sabina Bäck1:14:149+27:013:35:57100
11OK Kåre 43:36:07
1. Rebecka Adolfsson1:14:3010+19:251:14:3010
2. Hanna Johansson1:07:1912+20:232:21:4911+1
3. Julia Adolfsson1:14:1810+27:053:36:07110
12Gävle OK 14:01:38
1. Ann-Sofi Karlsson1:15:2711+20:221:15:2711
2. Matilda Sörell1:03:309+16:342:18:578-3
3. Pernilla Eriksson1:42:4114+55:284:01:3812+4
13Ockelbo OK 14:02:58
1. Viktoria Helmersson1:10:308+15:251:10:308
2. Malin Reichenberg1:19:5514+32:592:30:2513+5
3. Agnes Malmgren1:32:3313+45:204:02:58130
OK Hammaren 2ej godkänd
1. Ida Palmbergej godkändej godkänd
2. Tove Flodman59:417+12:45ej godkänd
3. Emma Blixt1:22:0412+34:51ej godkänd

H21

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 12:18:32
1. Erik Blomgren50:042+0:1150:042
2. Jesper Svensk40:5611:31:001-1
3. Emil Svensk47:322+0:102:18:3210
2Malungs OK Skogsmårdarna 12:18:37
1. Erik Rost49:53149:531
2. Thomas Carlsson41:222+0:261:31:152+1
3. Johan Bäckman47:2212:18:3720
3Malungs OK Skogsmårdarna 22:32:31
1. Oskar Sandberg54:529+4:5954:529
2. Ludvig Åhlund45:214+4:251:40:134-5
3. Rickard Börjesson52:184+4:562:32:313-1
4Stora Tuna OK 22:33:17
1. Henning Sjökvist50:483+0:5550:483
2. Markus Lang49:276+8:311:40:156+3
3. Staffan Eriksson53:025+5:402:33:174-2
5IFK Mora OK 12:34:03
1. Simon Hodler (vacant)53:184+3:2553:184
2. Linus Rapp (vacant)44:543+3:581:38:123-1
3. Kristian Dahlström (vacant)55:516+8:292:34:035+2
6OK Hammaren 12:36:16
1. Björn Ljunggren54:398+4:4654:398
2. Fredrik Ahnlén45:355+4:391:40:145-3
3. Joakim Ingelsson56:027+8:402:36:166+1
7OK Kåre 12:39:11
1. Emil Åberg54:337+4:4054:337
2. Anders Håkansson53:5310+12:571:48:269+2
3. Isac von Krusenstierna50:453+3:232:39:117-2
8Gävle OK 12:46:19
1. Richard Hejdenberg58:4510+8:5258:4510
2. Lasse Jansson51:289+10:321:50:13100
3. Albin Sjöhed56:068+8:442:46:198-2
9Stora Tuna OK 32:46:55
1. Jonas Andersson54:166+4:2354:166
2. U Tomas Löfgren50:408+9:441:44:568+2
3. Erik Sundberg1:01:5911+14:372:46:559+1
10Malungs OK Skogsmårdarna 32:47:03
1. Martin Hammarberg53:285+3:3553:285
2. Lars Åkerman50:167+9:201:43:447+2
3. Johan Eriksson1:03:1912+15:572:47:0310+3
11OK Kåre 23:04:10
1. Gustav Öhgren1:03:4012+13:471:03:4012
2. Martin Mörsell1:01:2013+20:242:05:00120
3. Ivan Forsgren59:109+11:483:04:1011-1
12IFK Mora OK 23:14:11
1. Per Holm (vacant)1:00:4811+10:551:00:4811
2. Gustav Björklund (vacant)1:11:4514+30:492:12:3314+3
3. Daniel Duhlbo (vacant)1:01:3810+14:163:14:1112-2
13Gävle OK 23:14:18
1. Dan Norin1:06:3614+16:431:06:3614
2. Erik Olsson58:2511+17:292:05:0113-1
3. Mårten Olsson1:09:1713+21:553:14:18130
14OK Hammaren 23:16:08
1. Kevin Ståhl1:03:5913+14:061:03:5913
2. Karl Tiselius58:3112+17:352:02:3011-2
3. Rasmus Täck1:13:3814+26:163:16:0814+3

Gä HD10

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Valbo AIF 143:47
1. Maja Owén27:34127:341
1. Alma Westlin27:352+0:0127:35
2. Gustav Mattsson16:132+0:5043:4710
2Gävle OK 152:51
1. Siri Hejdenberg37:285+9:5437:284
1. Svea Forsslund37:306+9:5637:30
1. Ella Wallmark37:306+9:5637:30
2. Morgan Alfredsson15:23152:512-2
3OK Hammaren 157:12
1. Tilde Vikblom36:313+8:5736:312
2. Tess Strand20:414+5:1857:123+1
4Leksands OK 11:09:02
1. Lova Wilén36:444+9:1036:443
2. Tuva Hällsten32:186+16:551:09:024+1
5OK Hammaren 21:09:36
1. Ester Klasson47:019+19:2747:015
1. Ludwig Sjödénej startfullföljt
2. Selma Partanen22:355+7:121:09:3650
OK Hammaren 3ej godkänd
1. Vera Jeppssonej godkändej godkänd
2. Stina Bredin Lindholm20:373+5:14ej godkänd
Storviks IF 1ej godkänd
1. Oskar Wennbergej godkändej godkänd
1. Arvid Kjellman46:488+19:14ej godkänd
2. Adam Engstrand36:337+21:10ej godkänd

Gä D11-12

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Hammaren 141:55
1. Ebba Flodman20:35120:351
1. Elma Wikström20:502+0:1520:50
2. Elsa Palmberg21:20141:5510
2Valbo AIF 148:16
1. Judith Forsberg22:243+1:4922:242
2. Linnéa Westlin25:522+4:3248:1620

Gä H11-12

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Hammaren 136:46
1. Melker Sund19:452+1:5919:452
2. Gustav Ljunggren17:01136:461-1
2Storviks IF 137:04
1. Anton Engstrand19:483+2:0219:483
2. Hampus Karlsson17:163+0:1537:042-1
3Gävle OK 137:44
1. Hugo Lavigne20:375+2:5120:375
1. Signe Wiksten29:238+11:3729:23
2. Lucas Söderberg17:072+0:0637:443-2
4Gävle OK 241:34
1. Max Alfredsson21:566+4:1021:566
1. Jacob Lilje24:557+7:0924:55
2. Axel Hejdenberg19:384+2:3741:344-2
5OK Hammaren 247:27
1. Alfred Jeppsson20:284+2:4220:284
1. Sixten Wågbergej startfullföljt
2. Malte Klasson26:595+9:5847:275+1
6OK Hammaren 31:29:50
1. Theo Sjöholm35:309+17:4435:307
1. Oskar Björk35:3510+17:4935:35
2. Samuel Aspfors54:206+37:191:29:506-1
Storviks IF 2ej godkänd
1. Vigor Kjellman17:46117:461
2. Alma Nordkvistej godkändej godkänd

Gä D13-16

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gävle OK 11:27:47
1. Sara Åbom43:30143:301
1. Ellen Wiksten1:31:166+47:461:31:16
1. Emma Liljeej startfullföljt
2. Ebba Ottosson44:1711:27:4710
2OK Hammaren 11:47:12
1. Julia Näslund1:01:524+18:221:01:523
1. Elise Edler1:04:095+20:391:04:09
2. Cornelia Ivarsson45:202+1:031:47:122-1
3Valbo AIF 11:58:47
1. Mathilda Karlsson1:00:152+16:451:00:152
1. Tyra Forsberg1:00:163+16:461:00:16
2. Linnea Persson58:323+14:151:58:473+1

Gä H13-16

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gävle OK 21:13:19
1. Jakob Sjöberg36:57136:571
2. Felix Silver36:222+1:061:13:1910
2Ockelbo OK 11:27:35
1. Johanna Olsson52:196+15:2252:195
2. Eric Hallner35:1611:27:352-3
3Gävle OK 11:31:24
1. Isak Berggren43:543+6:5743:543
1. Rasmus Söderberg54:077+17:1054:07
2. Alfred Liljeström47:303+12:141:31:2430
4OK Hammaren 21:51:48
1. Emil Danielsson51:505+14:5351:504
1. Elias Näslund1:00:509+23:531:00:50
1. Axel Mäkinen1:20:1911+43:221:20:19
2. Samuel Johansson59:585+24:421:51:4840
5OK Hammaren 12:10:10
1. Fabian Sund1:15:1110+38:141:15:116
1. Loke Holmgren1:37:5314+1:00:561:37:53
1. Oskar Eureniusej godkändfullföljt
2. Erik Flodman54:594+19:432:10:105-1
6Ockelbo OK 22:46:28
1. Jakob Olsson1:20:1911+43:221:20:197
1. Filip Persson1:20:2613+43:291:20:26
2. Albin Malmgren1:26:096+50:532:46:286-1
OK Hammaren 3ej godkänd
1. Elias Danielsson37:092+0:1237:092
1. Malte Johansson50:474+13:5050:47
1. Albin Björk54:358+17:3854:35
2. Linus Täckej godkändej godkänd
Valbo AIF 1ej start
1. Joel Owénej startej start
2. ej startej start

Gä HD35

12 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gävle OK 12:21:33
1. Anna-Lena Tynong27:49127:491
2. Jonatan Söderberg31:08158:5710
3. Fredrik Wiksten40:063+2:301:39:0310
4. Harry Hietanen42:3012:21:3310
2OK Hammaren 12:44:48
1. Magnus Jeppsson32:116+4:2232:116
2. Laila Ingelsson38:083+7:001:10:193-3
3. Mikael Palmberg37:3611:47:552-1
4. Magnus Flodman56:536+14:232:44:4820
3OK Ödmården 12:56:06
1. Leif Pettersson43:249+15:3543:249
2. Rolf Lundberg41:304+10:221:24:547-2
3. Niklas Norling39:372+2:012:04:314-3
4. Lars Lindgren51:355+9:052:56:063-1
4Ockelbo OK 33:10:47
1. Enar Persson37:418+9:5237:418
2. Åke Persson54:1211+23:041:31:539+1
3. Bengt A Persson54:567+17:202:26:498-1
4. Fredrik Persson43:582+1:283:10:474-4
5Storviks IF 13:13:27
1. Ove Åberg28:193+0:3028:193
2. Kurt Andersson53:209+22:121:21:396+3
3. Anders Nordkvist1:03:429+26:062:25:217+1
4. Ulf Karlsson48:064+5:363:13:275-2
6Ockelbo OK 13:19:28
1. Annelie Johansson54:0512+26:1654:0512
2. Solveig Svahn51:218+20:131:45:26120
3. Mattias Eklund47:315+9:552:32:579-3
4. Per-Anders Olsson46:313+4:013:19:286-3
7Valbo AIF 23:26:03
1. Lennarth Karlsson46:3610+18:4746:3610
2. Jenny Johansson42:195+11:111:28:558-2
3. Thomas Karlsson49:236+11:472:18:185-3
4. Karl-Erik Engblom1:07:459+25:153:26:037+2
8Korsnäs IF OK 13:42:21
1. Jenny Drugge35:577+8:0835:577
2. Helena Thunström1:01:3112+30:231:37:2810+3
3. Ewa Edman1:05:4510+28:092:43:13100
4. Mats Jönsson59:088+16:383:42:218-2
9OK Hammaren 24:16:42
1. Camilla Näslund31:075+3:1831:075
2. Maria Wikström50:157+19:071:21:2250
3. Jonas Näslund1:03:398+26:032:25:016+1
4. Ann-Sofie Täck1:51:4111+1:09:114:16:429+3
10Ockelbo OK 24:53:14
1. Anna Persson49:3011+21:4149:3011
2. Inge Persson54:0310+22:551:43:33110
3. Elisabeth Lundgren Olsson1:33:1111+55:353:16:44110
4. Jörgen Helmersson1:36:3010+54:004:53:1410-1
Gävle OK 2ej godkänd
1. Christina Lilje30:124+2:2330:124
2. Christer Segerquist45:096+14:011:15:2140
3. Anna Berggrenej godkändej godkänd
4. Anders Bygren57:177+14:47ej godkänd
Valbo AIF 1ej godkänd
1. Stig Oveland27:522+0:0327:522
2. Torbjörn Blom35:542+4:461:03:4620
3. Stefan Strid44:234+6:471:48:093+1
4. Johan Anderssonej godkändej godkänd

Da D12

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 150:51
1. Hanna Östberg20:143+0:0320:143
2. Maja Mases15:03135:171-2
2. Ester Simonen18:214+3:1838:35
3. Moa Birkebæk15:34150:5110
2OK Kåre 257:08
1. Ylva Hansson23:044+2:5323:044
2. Julia Hagelberg Nordahl16:403+1:3739:443-1
3. Elsa Kaipe17:242+1:5057:082-1
3OK Kåre 159:33
1. Nora Nordlund20:11120:111
2. Lina Widelund15:072+0:0435:182+1
2. Hilma Dalinej startfullföljt
3. Enni Lundberg24:153+8:4159:333+1
4Dalaportens OL 11:16:37
1. Felicia Eliasson26:405+6:2926:405
2. Elsa Nilsson18:555+3:5245:3550
3. Nellie Eliasson31:024+15:281:16:374-1
5Karlsbyhedens OK 11:25:34
1. Signe Öhgren20:11120:111
2. Ester Pekkari22:406+7:3742:514+3
2. Klara Berglund22:497+7:4643:00
3. Greta Bladlund42:435+27:091:25:345+1
6Västerbergslagens OL 12:02:21
1. Nelly Rindeskog44:136+24:0244:136
2. Clara Vogt33:388+18:351:17:5160
2. Ellen Forsgren33:439+18:401:17:56
2. Ella Sand33:5210+18:491:18:05
3. Agnes Gustafsson44:306+28:562:02:2160

Da H12

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 252:36
1. Hugo Atterbrand20:103+0:3320:103
2. Oskar Kaipe16:314+1:1636:4130
3. Olle Dalin15:55152:361-2
2Västerbergslagens OL 154:23
1. Nils Arvid Wedman20:072+0:3020:072
2. Karl Forsgren15:15135:2220
2. André Bergkvist15:242+0:0935:31
2. Per Gustav Wedmanej godkändfullföljt
3. Olle Wallman19:013+3:0654:2320
3Stora Tuna OK 157:25
1. Axel Eriksson19:37119:371
2. Viktor Östberg15:333+0:1835:1010
2. Hennie Löfgren28:5311+13:3848:30
2. Märta Eriksson28:5412+13:3948:31
3. Elias Hällsten22:155+6:2057:253+2
4OK Kåre 11:03:00
1. Rasmus Widelund25:234+5:4625:234
2. Melvin Löfgren20:018+4:4645:245+1
3. Wille Söderqvist17:362+1:411:03:004-1
5Karlsbyhedens OK 11:10:43
1. Pontus Hedberg25:335+5:5625:335
2. Pelle Nilsson18:235+3:0843:564-1
2. Oliver Hagström27:5210+12:3753:25
3. Simon Berglund26:476+10:521:10:435+1
6Domnarvets GOIF 11:10:46
1. Elias Hörnell28:556+9:1828:556
2. Agnes Nilsson19:536+4:3848:4860
2. Anja Berger19:577+4:4248:52
2. Filip Sköld23:099+7:5452:04
3. Elsa Brandt21:584+6:031:10:4660

Da D13-16

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Korsnäs IF OK 11:59:59
1. Tilda Golsäter43:233+7:5343:233
2. Moa Bergqvist35:2111:18:442-1
2. Agnes Wallinej startfullföljt
3. Maja Bergqvist41:152+1:211:59:591-1
2Domnarvets GOIF 12:01:50
1. Elsa Nilsson46:314+11:0146:314
2. Alice Eriksson Björling35:252+0:041:21:563-1
2. Anja Nilsson35:273+0:061:21:58
2. Sandra Sköldej godkändfullföljt
3. Klara Andersson39:5412:01:502-1
3OK Kåre 12:03:43
1. Vendela Söderqvist35:432+0:1335:432
2. Cecilia Lindgren39:046+3:431:14:471-1
2. Klara Ersson52:5812+17:371:28:41
3. Tove Ringi48:564+9:022:03:433+2
4Leksands OK 12:15:51
1. Clara Spik46:335+11:0346:335
2. Tilda Berg37:124+1:511:23:4550
2. Linnea Junevik49:4411+14:231:36:17
3. Elsa Göras52:065+12:122:15:514-1
5Västerbergslagens OL 12:16:05
1. Karin Wedman55:116+19:4155:116
2. Alma Wallman38:495+3:281:34:0060
2. Lisa Vogt56:2013+20:591:51:31
3. Alva Rytther42:053+2:112:16:055-1
6Västerbergslagens OL 23:09:26
1. Elsa Forsgren1:04:068+28:361:04:068
2. Kajsa Ivarsson43:057+7:441:47:117-1
2. Alicia Bergkvist48:3010+13:091:52:36
3. Alma Sand1:22:156+42:213:09:266-1
7Dalaportens OL 13:29:47
1. Karolina Andersson1:04:017+28:311:04:017
2. Stina Nilsson48:199+12:581:52:208+1
3. Saga Mattsson1:37:277+57:333:29:477-1
Stora Tuna OK 1ej godkänd
1. Tilda Östberg35:30135:301
2. Linnea Fridolfsson48:038+12:421:23:334+3
3. Lovisa Masesej godkändej godkänd
Domnarvets GOIF 2ej start
1. Moa Hjorthej startej start
2. Anja Nilssonej startej start
2. Alice Eriksson Björlingej startej start
3. Agnes Jonssonej startej start
OK Kåre 2ej start
1. Emilia Johnssonej startej start
2. ej startej start
3. Ida Johnssonej startej start

Da H13-16

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 11:50:01
1. Mattias Östberg32:15132:151
2. Erik Fredriksson49:197+19:251:21:344+3
2. Henrik Norgren54:488+24:541:27:03
2. Jakob Carlssonej startfullföljt
3. Viktor Svensk28:2711:50:011-3
2Domnarvets GOIF 11:50:04
1. Albin Berger47:213+15:0647:213
2. Oskar Jonsson29:5411:17:151-2
2. Samuel Stålnäbb30:553+1:011:18:16
2. Moa Hjorth36:314+6:371:23:52
3. Erik Brandt32:492+4:221:50:042+1
3Västerbergslagens OL 11:58:22
1. Henrik Petrisi38:092+5:5438:092
2. Kalle Vogt39:405+9:461:17:493+1
2. Isaak Gustafsson59:379+29:431:37:46
3. Henry Svens40:334+12:061:58:2230
4Leksands OK 12:12:23
1. Markus Halvarsson47:264+15:1147:264
2. Tuva-Cajsa Spik30:222+0:281:17:482-2
3. Klockar-Eskil Nääs54:357+26:082:12:234+2
5OK Kåre 22:32:58
1. Jon Hansson51:575+19:4251:575
2. Esbjörn Montelius Risberg49:176+19:231:41:1450
3. Leo Alvolin51:446+23:172:32:5850
Dalaportens OL 1ej godkänd
1. Erik Nilsson1:00:537+28:381:00:537
2. Ossian Kihlströmej godkändej godkänd
3. Charlie Eliasson51:425+23:15ej godkänd
OK Kåre 1ej godkänd
1. Christoffer Lindgren52:486+20:3352:486
2. Karl Granathej godkändej godkänd
3. Melker Nordgren38:153+9:48ej godkänd
Stora Tuna OK 2ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Da H20

0 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Kåre 1ej start
1. Viktor Wallinej startej start
2. Martin Danielssonej startej start
3. John Granathej startej start

Da D40

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Leksands OK 12:08:05
1. Johanna Dalin43:402+2:4443:402
2. Maria Junevik37:2811:21:081-1
3. Anna Haglund46:5712:08:0510
2OK Kåre 12:21:25
1. Anna Von Krusenstierna48:323+7:3648:323
2. Marie-Louise Kaipe40:552+3:271:29:272-1
3. Malin Widelund51:582+5:012:21:2520
3Domnarvets GOIF / Leksands OK2:35:14
1. Zuzana Macúchová51:444+10:4851:444
2. Åsa Spik47:013+9:331:38:4540
3. Florence Berg56:293+9:322:35:143-1
4Korsnäs IF OK 12:41:28
1. Therese Bergqvist40:56140:561
2. Charlotta Wallin57:374+20:091:38:333+2
3. Lotta Jungåker1:02:555+15:582:41:284+1
5Avesta OK 13:38:58
1. Maria Strömberg1:09:526+28:561:09:526
2. Anna-Karin Lövgren1:03:165+25:482:13:085-1
3. Lena Liljefors1:25:506+38:533:38:5850
OK Kåre 2ej godkänd
1. Kersti Ringi1:05:265+24:301:05:265
2. Anna Duvanderej godkändej godkänd
3. Ylva Lorentsson58:454+11:48ej godkänd

Da H40

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 12:23:36
1. Daniel Kaipe50:174+0:4950:174
2. Johan Karlsson42:1011:32:271-3
3. Lars Magnusson51:0912:23:3610
2Leksands OK 1272:32:42
1. Pontus Funke49:382+0:1049:382
2. Jonas Hällsten43:112+1:011:32:4920
3. Magnus Göras59:532+8:442:32:4220
3Domnarvets GOIF / IFK Lidingö SOK 22:53:07
1. Tony Björling50:093+0:4150:093
2. Bosse Wigge59:388+17:281:49:474+1
3. Magnus Hjorth1:03:203+12:112:53:073-1
4Domnarvets GOIF 12:58:37
1. Per Brandt1:00:065+10:381:00:065
2. Anders Berg54:105+12:001:54:166+1
3. Håkan Nilsson1:04:214+13:122:58:374-2
5OK Kåre 23:06:18
1. Patrik Johnsson1:01:317+12:031:01:317
2. Johan Lundberg58:467+16:362:00:178+1
3. Thobias Widelund1:06:015+14:523:06:185-3
6Korsnäs IF OK 13:26:04
1. Ulf Fredriksson1:08:528+19:241:08:528
2. Magnus Fredriksson50:113+8:011:59:037-1
3. Erik Åberg1:27:017+35:523:26:046-1
7Västerbergslagens OL 13:34:09
1. Per Lovang1:00:086+10:401:00:086
2. Jakob Wedman53:544+11:441:54:025-1
3. Mikko Rankinen1:40:078+48:583:34:097+2
8Leksands OK 1483:48:35
1. Klockar Mattias Nääs1:27:139+37:451:27:139
2. Lars Halvarsson1:13:009+30:502:40:1390
3. Bengt Haglund1:08:226+17:133:48:358-1
9Västerbergslagens OL 23:54:54
1. Markus Holm49:28149:281
2. Johan Gustafsson54:256+12:151:43:533+2
3. Lars-Åke Sand2:11:019+1:19:523:54:549+6
Domnarvets GOIF 3ej start
1. vacant ej startej start
2. vacant ej startej start
3. vacant ej startej start

Da H50

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 12:09:18
1. Lars Mattsson43:062+0:3243:062
2. Anders Stefan Vestlund43:0511:26:111-1
3. Magnus Bergman43:0712:09:1810
2Avesta OK 12:16:16
1. Stefan Nyberg42:34142:341
2. Leif Markfjärd45:062+2:011:27:402+1
3. Ola Jernström48:362+5:292:16:1620

Da D60

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 12:07:20
1. Mia Gustafsson1:00:5911:00:591
2. Eva Halvarson1:06:2112:07:2010

Da H60

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Korsnäs IF OK 12:22:22
1. Svante Lindgren50:522+9:3550:522
2. Johan Jungell43:2011:34:121-1
3. Ulf Henriksson48:1012:22:2210
Stora Tuna OK 1ej godkänd
1. Ulf Eriksson41:17141:171
2. Gunde Hjalmarssonej startej start
3. Lars Sjökvistej startej godkänd
IFK Mora OK 1ej start
1. Vakant1 ej startej start
2. Vakant2 ej startej start
3. Vakant3 ej startej start
IFK Mora OK 2ej start
1. Vakant4 ej startej start
2. Vakant5 ej startej start
3. Vakant6 ej startej start

Da H70

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Hedemora OK 11:25:25
1. Jan Johansson44:412+0:2244:412
2. Karl Johansson40:4411:25:251-1
2Stora Tuna OK 11:38:46
1. Ulf Löfgren44:19144:191
2. Mats Mårtensson54:272+13:431:38:462+1
3Korsnäs IF OK 11:56:03
1. Tryggve Ottosson51:203+7:0151:203
2. Benny Rendalen1:04:433+23:591:56:0330

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser