Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden By Night 2016 deltävling 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden By Night 2016 deltävling 10
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 11 februari 2016

Korta Dam

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Monika HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej start

Korta Herr

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna45:28
2Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna45:40+0:12
3Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna47:41+2:13
4Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna48:01+2:33
5Klas BjörkIK Hakarpspojkarna49:11+3:43
6Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna51:03+5:35
7Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna1:14:22+28:54
8Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna1:14:30+29:02
9Stellan AhnströmForserums SOK1:30:44+45:16
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Dam

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna1:13:27
2Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:24:59+11:32
3Mimmi DahlbergBredaryds SOK1:34:24+20:57
4Stina ErikssonJönköpings OK1:34:47+21:20
Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anna EnvallIK Hakarpspojkarnautgått
Ella PalmIK Hakarpspojkarnautgått
Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan Herr

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:03:15
2Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:03:20+0:05
3Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:03:25+0:10
4Oliver MalmkvistJönköpings OK1:03:30+0:15
5Jesper LindströmIF Hagen1:03:40+0:25
6Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna1:03:45+0:30
7Fredrik SvenssonJönköpings OK1:04:55+1:40
8Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:10:31+7:16
9Jaromir MielecIK Hakarpspojkarna1:24:48+21:33
10Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna1:33:35+30:20
Michael BjörnlingerIK Vistaej godkänd
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lars SvenssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders YngveIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lennart GustafssonJönköpings OKej start
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarnaej start

Långa

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Davis DislersIK Hakarpspojkarna1:25:14
2Arvid ClaessonJönköpings OK1:34:24+9:10
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:34:36+9:22
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:34:37+9:23
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Magnus JohanssonKristiansand OKej godkänd
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebroej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser