Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprintcup 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprintcup 1
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: tisdag 7 juni 2016

Bana 1

1 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof LevinSvaide Roma SOK14:599:47
2Emma PerssonSvaide Roma SOK16:03+1:0410:29
3Felice GardelinGotlands Bro OK16:51+1:5211:00
4André DahlströmGotlands Bro OK20:12+5:1313:12
5Tyra ÖforsSvaide Roma SOK20:19+5:2013:16
6Elis GustavssonSvaide Roma SOK20:31+5:3213:24
7Ida WestfältGotlands Bro OK21:17+6:1813:54
8Emil UllbergSvaide Roma SOK21:44+6:4514:12
9Aston GustavssonSvaide Roma SOK21:53+6:5414:18
10Vera EngelbrektssonSvaide Roma SOK22:19+7:2014:35
11Adam UllbergSvaide Roma SOK23:03+8:0415:03
12Neo CederqvistVisborgs OK25:35+10:3616:43
13Noa WendemarSvaide Roma SOK29:17+14:1819:08
14Ellen NybomSvaide Roma SOK29:18+14:1919:09
15Harriet Loré-SundbladSvaide Roma SOK29:24+14:2519:12
16Frida DahlströmGotlands Bro OK29:52+14:5319:31
17Jacob TynnvallGotlands Bro OK32:13+17:1421:03

Bana 2

1 570 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan BergiusVisborgs OK10:586:59
2Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg11:20+0:227:13
3Peder PerssonGotlands Bro OK11:47+0:497:30
4Fabian KahlbomVisborgs OK12:18+1:207:50
5Adam ÖsterdahlVisborgs OK12:45+1:478:07
6Monika JonssonSvaide Roma SOK12:59+2:018:16
7Lena NyströmVisborgs OK13:01+2:038:17
8Edwin KahlbomVisborgs OK13:32+2:348:37
9Alma KappelVisborgs OK14:23+3:259:09
10Birgitta HjerthénGotlands Bro OK14:27+3:299:12
11Natalie GardelinGotlands Bro OK14:49+3:519:26
12Eva KappelVisborgs OK14:59+4:019:32
13Leif AnderssonVisborgs OK15:00+4:029:33
14Inger MalmbergVisborgs OK15:04+4:069:35
15David WestfältGotlands Bro OK15:37+4:399:56
16Ingrid DanielssonVisborgs OK16:07+5:0910:15
17Brita AugustssonVisborgs OK16:08+5:1010:16
18Hanna WallinSvaide Roma SOK16:21+5:2310:24
19Ing-Marie BergmanVisborgs OK16:26+5:2810:28
19Alice BergiusVisborgs OK16:26+5:2810:28
21Elisabeth KimellGotlands Bro OK16:27+5:2910:28
22Ingrid EnekvistVisborgs OK16:43+5:4510:38
23Klara BäckstädeVisborgs OK17:04+6:0610:52
24Estrid Loré-SundbladSvaide Roma SOK22:45+11:4714:29
25Mattias MellbergSvaide Roma SOK23:06+12:0814:42
26Kasper UllbergSvaide Roma SOK23:13+12:1514:47
27Meja LundinSvaide Roma SOK24:05+13:0715:20
28Jan NorrbyGotlands Bro OK26:44+15:4617:01
29Lina AllmungsSvaide Roma SOK27:21+16:2317:25
30Berndt BergGarda OK30:17+19:1919:17
31Ida WesterlundSvaide Roma SOK30:47+19:4919:36
32Moa WesterlundSvaide Roma SOK34:07+23:0921:43
Nils HallgrenVisborgs OKej godkänd
Birgitta BergGarda OKej godkänd
Rolf MalmrosVisborgs OKej godkänd
Annika ErikssonGotlands Bro OKej godkänd
Annika ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd
Aina ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

Bana 3

2 630 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK17:086:30
2Rune StraeteWing OK18:56+1:487:11
3Anders LevinSvaide Roma SOK19:29+2:217:24
4Karolina SundbladSvaide Roma SOK19:35+2:277:26
5Karin BengtssonVisborgs OK20:04+2:567:37
6Folke SvangrenGotlands Bro OK20:47+3:397:54
7Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK21:08+4:008:02
8Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK21:13+4:058:04
9Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK21:15+4:078:04
10Fabian MellbergSvaide Roma SOK21:42+4:348:15
11Anna BäckstädeVisborgs OK21:43+4:358:15
12Stefan PerssonVisborgs OK22:06+4:588:24
13Janne LindbyGotlands Bro OK22:35+5:278:35
14Elin DahlVisborgs OK22:41+5:338:37
15Saga ÖforsSvaide Roma SOK23:13+6:058:49
16Mikael JakobssonGarda OK24:26+7:189:17
17Åke KappelVisborgs OK24:27+7:199:17
18Veronica KolmodinSvaide Roma SOK24:48+7:409:25
19Katarina JakobssonGarda OK24:53+7:459:27
20Anna LevinSvaide Roma SOK28:05+10:5710:40
21Marie KahlbomVisborgs OK30:37+13:2911:38
22Anna-Karin BergiusVisborgs OK32:03+14:5512:11
23Elvira af WinklerfeltSvaide Roma SOK38:44+21:3614:43
Ylva SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Bob KolmodinSvaide Roma SOKej godkänd
Kjell SkalbergGotlands Bro OKej godkänd
Christina MellbergSvaide Roma SOKej godkänd
Leif SvangrenGotlands Bro OKej godkänd

Bana 4

3 300 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NikolaussonVisborgs OK17:055:10
2Brent GodmanGotlands Bro OK17:45+0:405:22
3Mattias WestfältGotlands Bro OK18:21+1:165:33
4Stefan WahlgrenVisborgs OK19:00+1:555:45
5Fredrik LevinSvaide Roma SOK19:37+2:325:56
6Ludvig WaktelSvaide Roma SOK20:06+3:016:05
7Albin LindgrenVisborgs OK20:41+3:366:16
8Mattias WhiteGarda OK20:44+3:396:16
9Göran KimellGotlands Bro OK20:53+3:486:19
10Leon HanssonVisborgs OK21:08+4:036:24
11Ulf NilssonGotlands Bro OK21:19+4:146:27
12Pontus GustafssonSvaide Roma SOK21:59+4:546:39
13Felix BäckstädeVisborgs OK22:05+5:006:41
14David LevinSvaide Roma SOK22:13+5:086:43
15Jerker DrottenmyrVisborgs OK22:17+5:126:45
16Anders EklundSvaide Roma SOK22:37+5:326:51
17Mattias ÖsterdahlVisborgs OK22:54+5:496:56
18Erik BergGarda OK23:03+5:586:59
19Mattias LevinSvaide Roma SOK25:33+8:287:44
20Frej HeggSvaide Roma SOK27:50+10:458:26
21Jonas PetterssonGotlands Bro OK29:15+12:108:51
Olle SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Gunnar HallströmVisborgs OKej godkänd
Anders HellminVisborgs OKej godkänd
Ronny LiljegrenGotlands Bro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser