Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rigor/Uven-dubbeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rigor/Uven-dubbeln
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: söndag 26 mars 2017

D21 Elit

10 040 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:14:357:25
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF1:15:02+0:277:28
3Anna NärhiIFK Göteborg1:17:58+3:237:45 Ladda ner rutt i gpx-format
4Kajsa RisbyOK Kåre1:22:41+8:068:14
5Lisa RisbyOK Kåre1:24:20+9:458:23
6Hilda ForsgrenOK Linné1:25:02+10:278:28
7Agnes LeoGöteborg-Majorna OK1:25:35+11:008:31
8Johanna ÖbergOK Linné1:26:06+11:318:34
9Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK1:26:07+11:328:34
10Ingjerd MyhreIFK Göteborg1:26:54+12:198:39
11Andrine BenjaminsenLillomarka OL1:26:55+12:208:39
12Jo ShepherdHalden SK1:28:25+13:508:48
13Lucy ButtLillomarka OL1:28:56+14:218:51
14Rebecka OlssonOK Linné1:30:14+15:398:59
15Elin ClassonOK Orinto1:30:46+16:119:02
16Maria MagnussonSävedalens AIK1:30:51+16:169:02
17Jenny BengtssonSävedalens AIK1:31:44+17:099:08
18Lone BrochmannBækkelagets SK1:32:00+17:259:09
19Aina EdgrenTrollhättans SOK1:32:49+18:149:14
20Eva JurenikovaHalden SK1:33:30+18:559:18
21Louise OramBækkelagets SK1:34:12+19:379:22
22Sara HagströmIFK Göteborg1:34:23+19:489:24
23Julia OhlssonOK Linné1:34:50+20:159:26
24Emmi JokelaIFK Göteborg1:35:25+20:509:30
25Elin HögstrandIFK Göteborg1:35:30+20:559:30
26Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK1:36:00+21:259:33
27Amanda HanssonBredaryds SOK1:36:02+21:279:33
28Frida BrogrenSävedalens AIK1:36:56+22:219:39
29Marie Arnesson GallerOK Löftan1:38:22+23:479:47
30Linda HallbergBredareds IF1:38:25+23:509:48
31Sanna SvenssonSävedalens AIK1:39:28+24:539:54
32Lisa CarlssonOK Linné1:39:53+25:189:56
33Sara JohanssonDomnarvets GOIF1:40:47+26:1210:02
34Linnea GustafssonUddevalla OK1:44:30+29:5510:24
35Matilda OlssonSkåneslättens OL1:49:44+35:0910:55
36Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:49:46+35:1110:55
37Frida NeroGöteborg-Majorna OK1:50:18+35:4310:59
38Linnéa BäckströmHestra IF1:52:32+37:5711:12
39Khrystsina YakubkinaLillomarka OL1:52:36+38:0111:12
40Frida GustafssonIFK Göteborg1:55:54+41:1911:32
41Malin SettergrenHalmstad OK2:03:31+48:5612:18
42Stina NeroMullsjö SOK2:13:07+58:3213:15
43Ellen ReinhardLillomarka OL2:19:35+1:05:0013:54
Dorthe Kühl PetersenLillomarka OLej godkänd
Delphine PoirotLillomarka OLej godkänd
Siri KollerudLillomarka OLej godkänd
Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OKej godkänd
Matilda AnderssonOK Kåreej godkänd
Lisa RönnolsOK Linnéej godkänd
Anna NiklassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klara PålssonSävedalens AIKej godkänd
Marthe GløersenBækkelagets SKej godkänd
Kine Hallan SteiwerHalden SKej godkänd
Karin BjörnlingerUlricehamns OKej godkänd
Elin MånssonIFK Göteborgej godkänd
Karoline SønsterudbråtenLillomarka OLej start
Moa PetterssonKarlskrona SOKej start
Sara BengtssonSävedalens AIKej start
Lovisa NilssonSävedalens AIKej start
Lizzie InghamHalden SKej start
Märta MollénSävedalens AIKej start
Sofia EbermarkSävedalens AIKej start
Jenny ErikssonOK Kåreej start

H21 Elit

14 150 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin RidefeltOK Linné1:25:286:02
2Johan HögstrandIFK Göteborg1:25:29+0:016:02
3Magne DæhliHalden SK1:27:48+2:206:12
4Alisdair McLeodLillomarka OL1:31:27+5:596:27
5Niclas JonassonIFK Göteborg1:31:37+6:096:28
6Fredrik EliassonHalden SK1:33:59+8:316:38
7Morten Jarvis WestergårdIFK Göteborg1:34:13+8:456:39
8Oskar SjöbergOK Linné1:35:07+9:396:43
9Robert MerlLillomarka OL1:35:27+9:596:44
10Martin AhlbergerHestra IF1:36:18+10:506:48
11Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:37:09+11:416:51
12Jonas PilbladIFK Göteborg1:38:35+13:076:58
13Peter HodkinsonLillomarka OL1:39:22+13:547:01
14Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:40:57+15:297:08
15Max Peter BejmerIFK Göteborg1:41:14+15:467:09
16David LingforsOK Linné1:41:50+16:227:11
16Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:41:50+16:227:11
18Måns SandgrenOK Orion1:42:10+16:427:13
19Josef NordlundOK Linné1:42:22+16:547:14
20Helmut GremmelLillomarka OL1:42:36+17:087:15
21Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:43:38+18:107:19
22Johan TörnrothHestra IF1:44:05+18:377:21
23Nicholas OskarssonLillomarka OL1:44:06+18:387:21
24Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:44:40+19:127:23
25Erik LindOK Linné1:44:51+19:237:24
25Filip GrahnHestra IF1:44:51+19:237:24
27Joe WoodleyLillomarka OL1:45:32+20:047:27
28Arvid VågIFK Göteborg1:46:02+20:347:29
29David GottfridssonLillomarka OL1:46:35+21:077:31
30Miika NurmiIFK Göteborg1:50:15+24:477:47
31Eirik Kamstrup HovindHalden SK1:54:32+29:048:05
32Emil ÅbergOK Kåre1:54:40+29:128:06
33Dane BlomquistLillomarka OL1:56:37+31:098:14
34Espen FiskumHalden SK1:57:16+31:488:17
35Ken PeetersOK Linné1:57:33+32:058:18
36Olof ErikssonOK Linné2:01:19+35:518:34
37Albin ThunbergOK Alehof2:04:06+38:388:46
38Pontus JohanssonOK Linné2:05:51+40:238:53
39Erik BjörklundOK Linné2:07:11+41:438:59
40Anders HåkanssonOK Linné2:07:40+42:129:01
41Ruairi ShortOK Linné2:07:55+42:279:02
42Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK2:09:10+43:429:07
43Albin BergkvistOK Kåre2:12:15+46:479:20
44Erik NeroMullsjö SOK2:13:38+48:109:26
45Patrik LindebergSkåneslättens OL2:15:36+50:089:34
46Joel KristianssonSkåneslättens OL2:18:07+52:399:45
47Håkon Raadal BjørloHalden SK2:20:38+55:109:56
48Sigurd Myhre AndreassenHalden SK2:22:06+56:3810:02
Christian WartbichlerLillomarka OLej godkänd
Steinar KollerudLillomarka OLej godkänd
Matthew SpeakeLillomarka OLej godkänd
Trygve GröndahlLillomarka OLej godkänd
Vincent CoupatOK Linnéej godkänd
Karl FremstadBækkelagets SKej godkänd
Markus HolterHalden SKej godkänd
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Lucas BassetOK Linnéej godkänd
Fredrik MattssonOK Kåreej godkänd
Emil HjalmarssonSkåneslättens OLej godkänd
Niclas TjernlundSkåneslättens OLej godkänd
Joel BergkvistCentrum OKej godkänd
Rickard IngessonLunds OKej godkänd
Filip WadstenHalden SKej godkänd
David SvenssonSkåneslättens OLej godkänd
Johan WikströmSävedalens AIKej godkänd
Andrei ZhuravlevHalden SKej godkänd
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Mathias BenjaminsenLillomarka OLej start
Johan BadenfeltFalkenbergs OKej start
Gaute Hallan SteiwerLillomarka OLej start
John PerssonIFK Göteborgej start
Mattias EngströmSkåneslättens OLej start
Vegard Jarvis WestergårdHalden SKej start
Carl Godager KaasBækkelagets SKej start
Jonas MerzGöteborg-Majorna OKej start
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start
Thibaut DerenneOK Linnéej start
Johan GustafssonOK Nackheej start

D20 Elit

7 130 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:01:168:35
2Amelia SkalbergBredaryds SOK1:10:05+8:499:49
3Kristin BrekkeLillomarka OL1:13:00+11:4410:14
4Anniken Eriksrud KarlsenBækkelagets SK1:15:29+14:1310:35
5Alice AronengHestra IF1:17:59+16:4310:56
6Maria ErikssonEds SK1:20:50+19:3411:20
7Kajsa MattssonOK Kåre1:21:07+19:5111:22
8Ellen Marie AriansenLillomarka OL1:27:01+25:4512:12
9Klara ElmbladBredaryds SOK1:38:11+36:5513:46
Elsa AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Lisa JohanssonOK Trananej godkänd
Anna KarlströmOK Linnéej start
Erica ErikssonHjärnarps OLej start
Moa HanssonBredaryds SOKej start

H20 Elit

10 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:08:516:47
2André AnderssonOK Kåre1:11:13+2:227:01
3Oliwer LundbergOK Bävern1:11:25+2:347:02
4Victor HelgessonHestra IF1:13:31+4:407:15
5Filip KarlssonIF Hagen1:19:35+10:447:50
6Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:23:46+14:558:15
7Albin ClaessonSävedalens AIK1:25:12+16:218:24
8Viktor WassénVänersborgs SK1:28:29+19:388:43
9Isak PrellnerSkåneslättens OL1:32:47+23:569:09
10Hugo ThunbergOK Alehof1:45:41+36:5010:25
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Martin MörsellOK Kåreej godkänd
Peter NordbrødenHalden SKej godkänd
Erik ZeilonSkåneslättens OLej godkänd
Gustav ÖhgrenOK Kåreej godkänd
Knut AasheimHalden SKej godkänd
Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOKej start
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Olle NilssonOK Linnéej start

D18 Elit

6 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK50:378:15
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK51:42+1:058:26
3Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre55:28+4:519:02
4Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL58:11+7:349:29
5Emma StenbackaHalden SK1:02:37+12:0010:12
6Ida KristianssonTrollhättans SOK1:03:10+12:3310:18
7Ebba HjertbergHestra IF1:03:47+13:1010:24
8Ronja JungåkerOK Kåre1:03:57+13:2010:25
9Maria Rørvik HaverLillomarka OL1:07:47+17:1011:03
10Oda Marie ColquhounLillomarka OL1:08:50+18:1311:13
11Elina HansonKungälvs OK1:10:32+19:5511:30
12Ebba JensenSkåneslättens OL1:12:06+21:2911:45
13Selma MoqvistLerums SOK1:18:31+27:5412:48
14Vilma BergerDomnarvets GOIF1:19:14+28:3712:55
15Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:36:53+46:1615:48
Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Alva RingiOK Kåreej godkänd
Lovisa RingHalmstad OKej godkänd
Sofia KlassonHestra IFej godkänd
Alice HultinOK Löftanej godkänd
Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnanej start
Emelie KarlssonOK Landehofej start
Kajsa RaskKungälvs OKej start

H18 Elit

7 620 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AuseliusBredaryds SOK52:126:51
2Sandro SchmidOK Linné59:12+7:007:46
3Olle GrywenzOK Linné59:25+7:137:47
4Isak HertinIK Hakarpspojkarna59:42+7:307:50
5Hampus NyströmIF Hagen1:00:25+8:137:55
6Johannes ÖhgrenOK Kåre1:01:34+9:228:04
7Jens Johan BrekkeLillomarka OL1:01:48+9:368:06
8Erlend BrendstuenHalden SK1:02:05+9:538:08
9Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK1:02:26+10:148:11
10Martin LammFrölunda OL1:02:39+10:278:13
11Filip TrofastBredaryds SOK1:03:29+11:178:19
12Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:04:20+12:088:26
13Oscar StombergIF Hagen1:04:30+12:188:27
14Elias Skjolden SørensenLillomarka OL1:04:31+12:198:28
15Simon BjörklundLindebygdens OK1:04:48+12:368:30
16Victor HanssonJönköpings OK1:05:02+12:508:32
17Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:06:24+14:128:42
18Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:06:33+14:218:44
19Marcus CarlssonIF Hagen1:06:38+14:268:44
20Axel BlomFrölunda OL1:07:31+15:198:51
21Eskil TryggöTrollhättans SOK1:09:25+17:139:06
22Carl HolmbergIF Hagen1:09:54+17:429:10
23Olle SörqvistMarkbygdens OK1:13:44+21:329:40
24Hugo HåkanssonIK Ymer1:17:21+25:0910:09
25Eirik Høst FossgårdLillomarka OL1:22:55+30:4310:52
26Reto GiezendannerIF Hagen1:30:32+38:2011:52
27Filip SvenssonOK Löftan1:32:28+40:1612:08
28Erik LundStenungsunds OK1:42:16+50:0413:25
Jacob EnbergHalmstad OKej godkänd
Axel OlssonIF Hagenej godkänd
Albin AlsiöIF Hagenej godkänd
Viktor WallinOK Kåreej godkänd
Olle HedmanIF Hagenej godkänd
Klas JohanssonOK Trananej godkänd
August Asheim  BirkelandHalden SKej start
Alexander Skaug YtterbølHalden SKej start

D21

7 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin SkaarRyda SK1:17:3010:49
2Elin TörnrothHjobygdens OK1:22:26+4:5611:30
3Amanda ClaessonSävedalens AIK1:22:28+4:5811:31
4Louise BorgTrollhättans SOK1:30:11+12:4112:35
5Karin KarlssonHalmstad OK1:40:59+23:2914:06
Karna ThorssonOK Linnéej godkänd
Linnea GillbergCentrum OKej godkänd

H21

10 210 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EngstrandIFK Göteborg1:15:277:23
2Karl LevinSävedalens AIK1:19:27+4:007:46
3Johan DelvertOK Orion1:19:47+4:207:48
4Håvard MyhreBækkelagets SK1:22:06+6:398:02
5Mattias NilssonOK Alehof1:27:26+11:598:33
6Henrik OlaussonSävedalens AIK1:27:40+12:138:35
7Simon LarssonSävedalens AIK1:28:41+13:148:41
8David RunemalmNybro OK1:29:00+13:338:43
9Karl LarssonOK Skogshjortarna1:29:04+13:378:43
10Jesper NilssonUlricehamns OK1:29:33+14:068:46
11Magnus HomannOK Orinto1:29:50+14:238:47
12Björn ArnessonUlricehamns OK1:31:08+15:418:55
13Tobias ThorssonOK Löftan1:33:58+18:319:12
14Joakim AntonssonOK Löftan1:34:28+19:019:15
15Raphael FerrandBækkelagets SK1:36:06+20:399:24
16Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:40:29+25:029:50
17Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:41:12+25:459:54
18Vidar FaxénSävedalens AIK1:44:43+29:1610:15
19Simon NilssonEksjö SOK1:46:19+30:5210:24
20Erik HanssonBredareds IF1:48:49+33:2210:39
21Henrik BrusSävedalens AIK1:50:00+34:3310:46
22Patrik CorneliussonOK Löftan1:50:05+34:3810:46
23Mikael NilssonLunds OK1:55:15+39:4811:17
24Ulrik MagnussonHalmstad OK1:56:26+40:5911:24
25Viktor TovessonOK Orion2:00:39+45:1211:49
26Erik SchultzLunds OK2:11:23+55:5612:52
Petter BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Andreas HermanssonOK Stigenej godkänd
Olle BergstedtMarkbygdens OKej godkänd
Victor AxbomOK Landehofej start
Pontus GustafssonBoxholm-Mjölby OLej start

D21 Kort

5 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna LindbergDomnarvets GOIF49:249:18
2Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro58:37+9:1311:02
3Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:03:09+13:4511:53
4Anna AlgotssonOK Rodhen1:09:11+19:4713:01
5Emilia HenryssonTibro OK1:10:23+20:5913:15
6Lisa GustafssonSävedalens AIK1:14:35+25:1114:02
7Therese AlfredssonSävedalens AIK1:19:12+29:4814:54
8Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:19:34+30:1014:59
9Frida KjellmanLidköpings VSK1:27:39+38:1516:30
10Malin FritzellMullsjö SOK1:35:14+45:5017:56
11Petra EklundLunds OK1:48:34+59:1020:26
Lene Godager KaasBækkelagets SKej godkänd

H21 Kort

8 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JanssonOK Rodhen1:04:427:44
2Magnus BjörkOK Rodhen1:08:46+4:048:13
3Simon AnderssonOK Rodhen1:10:08+5:268:23
4Torbjörn JacobssonOK Rodhen1:11:56+7:148:36
5Albin OlaussonOK Rodhen1:14:06+9:248:51
6Viktor HermanssonOK Stigen1:18:16+13:349:21
7Emil GrehnOK Rodhen1:18:53+14:119:26
8John GabrielssonSävedalens AIK1:20:22+15:409:36
9Adrian OpheimNTNUI1:20:49+16:079:40
10Marcus RamströmOK Kåre1:43:54+39:1212:25
11Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:52:25+47:4313:26
12Erik KvarnströmKils OK1:57:03+52:2114:00
13Jesper MelinGarphyttans IF2:10:06+1:05:2415:33
Immanuel StensötaFrölunda OLej start
Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubbej start

D18

5 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes AspMölndal Outdoor IF1:13:2313:49
2Tove PerssonMölndal Outdoor IF1:19:05+5:4214:53
3Paulina JägstedtHalmstad OK1:21:14+7:5115:17
4Amanda MullinsSjövalla FK2:08:13+54:5024:08
Elin HermanssonKungälvs OKej godkänd

H18

6 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ForsmanFK Herkules58:008:40
2Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:23:38+25:3812:30
3Daniel GlimténOK Löftan1:56:25+58:2517:24

D16

4 450 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingIK Hakarpspojkarna36:218:10
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK40:15+3:549:02
3Alma HjertbergHestra IF43:19+6:589:44
4Märta LjungbergSjövalla FK43:22+7:019:44
5Ellika GrothKungälvs OK43:48+7:279:50
6Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK43:54+7:339:51
7Tilda MelkstamLerums SOK44:07+7:469:54
8Lovisa WeidenSkåneslättens OL44:47+8:2610:03
9Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna46:08+9:4710:22
10Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK46:45+10:2410:30
11Nora AronengHestra IF47:03+10:4210:34
12Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK47:36+11:1510:41
13Moa AlsiöIF Hagen49:04+12:4311:01
14Matilda HagstrandLerums SOK49:47+13:2611:11
15Ida HelgessonHestra IF50:10+13:4911:16
16Thea FagerströmIFK Göteborg52:43+16:2211:50
17Tina LjungqvistLunds OK53:12+16:5111:57
18Maria LogrenSjövalla FK53:24+17:0312:00
19Lovisa LagerHalmstad OK55:13+18:5212:24
20Lovisa MoqvistLerums SOK55:26+19:0512:27
21Ellen SigvardsonBredaryds SOK1:00:48+24:2713:39
22Lisa FalkGöteborg-Majorna OK1:01:16+24:5513:46
23Linnea BengtssonFalkenbergs OK1:07:27+31:0615:09
24Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb1:09:42+33:2115:39
25Kajsa NormanSävedalens AIK1:11:40+35:1916:06
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Agnes JonssonDomnarvets GOIFej godkänd
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start
Linnea SkalbergBredaryds SOKej start
Hanna HenningssonBredaryds SOKej start
Tea MarkholmSkåneslättens OLej start
Isabella AumoKungälvs OKej start

H16

5 780 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof40:337:00
2Axel ElmbladBredaryds SOK41:17+0:447:08
3Jesper JohanssonOK Löftan41:33+1:007:11
4Linus KristianssonTrollhättans SOK43:08+2:357:27
5Adrian VartiaOK Löftan43:29+2:567:31
6Hugo StrömMullsjö SOK45:17+4:447:50
7Erik HogedalGöteborg-Majorna OK45:35+5:027:53
8Joar TryggöTrollhättans SOK51:13+10:408:51
9Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK51:46+11:138:57
10Hugo MandingerTrollhättans SOK51:52+11:198:58
11Albin PerssonHalmstad OK53:03+12:309:10
12Arvid AronssonOK Kroppefjäll53:15+12:429:12
13Axel NalbinMullsjö SOK54:03+13:309:21
14Arvid BacktemanLerums SOK54:15+13:429:23
15Carl JosefssonSävedalens AIK55:13+14:409:33
16Simon OlssonHjärnarps OL55:24+14:519:35
17Jakob GunnarssonLerums SOK55:28+14:559:35
18Per NordholmSävedalens AIK56:03+15:309:41
19Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK57:07+16:349:52
20Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK57:22+16:499:55
21Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK58:40+18:0710:08
22Anton GunnarssonBredaryds SOK59:37+19:0410:18
23Nils KörleOK Landehof1:00:18+19:4510:25
24Nils GrimbeckSävedalens AIK1:00:29+19:5610:27
25Emil AxelssonLerums SOK1:01:14+20:4110:35
26Arvid LundqvistHalmstad OK1:03:18+22:4510:57
27Noah BechtelFK Friskus-Varberg1:04:27+23:5411:09
28Johan HolmbergIF Hagen1:06:24+25:5111:29
29Lukas GustafssonIK Ymer1:08:24+27:5111:50
30Linus BoströmOK Alehof1:16:13+35:4013:11
31Hannes RosendahlIF Marin Väst1:21:40+41:0714:07
32Simon NordbergGöteborg-Majorna OK1:23:03+42:3014:22
33Olle ElfströmOK Orinto1:23:16+42:4314:24
34Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb1:25:27+44:5414:47
35Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:53:27+1:12:5419:37
Felix DrejmoOK Landehofej godkänd
Linus LundbergOK Bävernej godkänd
Tobias ErixonOK Kullingshofej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

H16 Kort

3 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor Le ClaireFK Herkules48:0712:03
2Isac PerssonOK Gränsen1:16:54+28:4719:16

D14

3 870 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK28:017:14
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK30:51+2:507:58
3Eleonora AlinderSjövalla FK31:47+3:468:12
4Elina ReinholdssonOK Alehof34:27+6:268:54
5Hanna AlsiöIF Hagen34:40+6:398:57
6Sabina AumoKungälvs OK34:58+6:579:02
7Elsa KarlssonOK Landehof35:07+7:069:04
8Thilda SeldénIF Rigor35:17+7:169:07
9Klara PerssonHalmstad OK36:23+8:229:24
10Unni GranforsIF Rigor37:11+9:109:36
11Olivia LundstedtSjövalla FK37:13+9:129:37
12Tuva NylundBredaryds SOK37:44+9:439:45
13Maja GraadIF Rigor38:17+10:169:53
14Anna SvarfvarSjövalla FK41:14+13:1310:39
15Rebecka PihlströmOK Landehof42:09+14:0810:53
16Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb42:47+14:4611:03
17Ebba NäsmanLerums SOK43:18+15:1711:11
18Matilda WallströmSävedalens AIK47:13+19:1212:12
19Disa RangertKungälvs OK54:23+26:2214:03
20Lova BerzeliusOK Skogshjortarna55:38+27:3714:22
21Julia WesthMullsjö SOK56:14+28:1314:31
22Ida BengtssonOK Alehof58:16+30:1515:03
23Anna SvenssonIF Rigor1:00:29+32:2815:37
24Filippa FagerströmIFK Göteborg1:01:24+33:2315:51
25Sofia RaskKungälvs OK1:02:44+34:4316:12
26Ebba ThernOK Skogshjortarna1:02:48+34:4716:13
27Vera ElfströmOK Orinto1:03:29+35:2816:24
28Emilia KraftIK Uven1:12:10+44:0918:38
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej start
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

3 990 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna27:356:54
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan27:43+0:086:56
3Casper SkeppSävedalens AIK28:07+0:327:02
4Anton CarlssonIF Hagen28:10+0:357:03
5Victor BeischerIK Uven33:27+5:528:23
6Albin NyqvistOK Landehof33:41+6:068:26
7Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna34:14+6:398:34
8Albin WeidenSkåneslättens OL34:41+7:068:41
9Samuel BökeOK Kullingshof36:26+8:519:07
10Simon BååthSävedalens AIK36:47+9:129:13
11Erik LingIK Hakarpspojkarna37:00+9:259:16
12William SturessonLerums SOK37:12+9:379:19
13Arvid EkströmStenungsunds OK39:04+11:299:47
14Lukas GrothKungälvs OK39:49+12:149:58
15Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK41:06+13:3110:18
16Elias NordbergGöteborg-Majorna OK41:11+13:3610:19
17Johan LundStenungsunds OK42:01+14:2610:31
18Emil JägstedtHalmstad OK42:10+14:3510:34
19Isak BengtssonOK Lindéna42:11+14:3610:34
20Jacob GrahnIK Uven42:16+14:4110:35
21David AlménTrollhättans SOK43:11+15:3610:49
22Johan HedmanIF Hagen43:21+15:4610:51
23Liam JohanssonIF Hagen44:30+16:5511:09
24Alfred ErdeliusIF Rigor44:52+17:1711:14
25William RönnborgIK Uven48:02+20:2712:02
26Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb48:31+20:5612:09
27Filip BrolingBredaryds SOK48:32+20:5712:09
28Anton KastrupFK Herkules48:42+21:0712:12
29Ebbe HolmqvistSjövalla FK48:54+21:1912:15
30David HermanssonÅmåls OK50:20+22:4512:36
31Johan Wall JungbjerGöteborgs SK52:07+24:3213:03
32Simon AlfredssonLerums SOK1:09:11+41:3617:20
33Elias PerssonFjärås AIK1:09:41+42:0617:27
34Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:28:47+1:01:1222:15
Arvid SkeppSävedalens AIKej start
Tobias JohanssonOK Löftanej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Willy FjällborgStenungsunds OKej start

D14 Kort

2 860 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb30:4610:45
2Stella BurénIK Ymer31:21+0:3510:57
3Ida HenningssonBredaryds SOK37:17+6:3113:02
4Linnéa TöppnerOK Landehof50:30+19:4417:39
Frida DahlbergIK Uvenej godkänd

H14 Kort

2 860 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon PerssonOK Gränsen29:3410:20
2Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb32:08+2:3411:14
3Axel GrimbeckSävedalens AIK35:59+6:2512:34
4Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb38:07+8:3313:19
5Emil WallmanTolered-Utby Ol-klubb44:11+14:3715:26
6Erik KlerforsFK Herkules53:00+23:2618:31
Tim BergerIK Uvenej godkänd

D12

2 860 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia LundstedtSjövalla FK25:108:47
2Stina ThernOK Skogshjortarna25:54+0:449:03
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:37+2:279:39
4Wilma ReinholdssonOK Alehof27:58+2:489:46
5Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb28:57+3:4710:07
6Miranda WallströmSävedalens AIK29:40+4:3010:22
7Ella PetterssonSävedalens AIK30:00+4:5010:29
8Agnes IvarssonOK Skogshjortarna31:06+5:5610:52
9Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK32:17+7:0711:17
10Malva ArvidssonBrattås CK32:46+7:3611:27
11Audrey HanssonFrölunda OL33:01+7:5111:32
12Sandra LingIK Hakarpspojkarna33:19+8:0911:38
13Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb33:55+8:4511:51
14Lisa ErikssonOK Landehof34:14+9:0411:58
15Alma BerzeliusOK Skogshjortarna36:33+11:2312:46
16Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb36:39+11:2912:48
17Sara BengtssonOK Alehof36:45+11:3512:50
18Saga KällstrandÅmåls OK37:26+12:1613:05
19Klara EberlénOK Skogshjortarna38:37+13:2713:30
20Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg39:30+14:2013:48
21Frida LindénVäxjö OK43:13+18:0315:06
22Stina NalbinMullsjö SOK43:17+18:0715:08
23Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb1:01:20+36:1021:26
Johanna PihlströmOK Landehofej start

H12

2 860 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan20:047:00
2Fabian AlinderSjövalla FK20:58+0:547:19
3Emil LindbladSävedalens AIK22:29+2:257:51
4Emil SeldénIF Rigor24:11+4:078:27
5Elias ThunbergOK Vivill25:05+5:018:46
6Elias NyqvistOK Landehof25:51+5:479:02
7Elias DoncicIK Uven27:03+6:599:27
8Kasper VemdalMullsjö SOK28:19+8:159:54
8Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK28:19+8:159:54
10Simon WesthMullsjö SOK28:31+8:279:58
11Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb29:17+9:1310:14
12Oskar BlomOK Löftan29:18+9:1410:14
13Isak LemurellSjövalla FK31:00+10:5610:50
14Linus AlinderSjövalla FK31:18+11:1410:56
15Albin PaulssonOK Löftan31:46+11:4211:06
16Ola LeireGöteborg-Majorna OK32:12+12:0811:15
17Marcus LammFrölunda OL32:51+12:4711:29
18Trond ForsstenKungälvs OK33:42+13:3811:46
19Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb34:39+14:3512:06
20Arvid SillbergMölndal Outdoor IF35:04+15:0012:15
21Love GaudenzHalmstad OK37:09+17:0512:59
22Erik KindlundOK Tranan37:42+17:3813:10
23Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb40:48+20:4414:15
24Elving LomanderMarkbygdens OK41:17+21:1314:26
25Simon GrahnIK Uven41:37+21:3314:33
26Gustav LundqvistHalmstad OK44:10+24:0615:26
27Edvin AlexanderssonIF Rigor45:52+25:4816:02
28Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb54:28+34:2419:02
29Adam GranhageSjövalla FK1:02:56+42:5222:00
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK20:328:08
2Hanna SchälinOK Alehof37:55+17:2315:02
Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FKej godkänd
Alice OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd

H12 Kort

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb20:078:02
2Isak NilssonOK Landehof20:52+0:458:20
3Andreas KarajiannisBredaryds SOK23:51+3:449:32
4Wilhelm VictorzonMullsjö SOK33:26+13:1913:22
5Alexander FedjeFrölunda OL55:48+35:4122:19
Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubbej start

D10

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK17:317:00
2Edith HolmstrandOK Landehof20:31+3:008:12
3Lova JohanssonFK Friskus-Varberg23:22+5:519:20
4Emma PerssonHalmstad OK23:43+6:129:29
5Edit TreptowAnderstorps OK24:05+6:349:38
6Moa VemdalMullsjö SOK24:51+7:209:56
7Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb26:47+9:1610:42
8Amy JohanssonIK Uven27:21+9:5010:56
9Emma LindénVäxjö OK28:24+10:5311:21
10Elvina BergdahlOK Orinto28:32+11:0111:24
11Maja NordelöfMölndal Outdoor IF28:55+11:2411:34
12Kajsa ElfströmOK Orinto31:06+13:3512:26
13Emelina HolmqvistSjövalla FK37:53+20:2215:09
14Hilma EkströmStenungsunds OK43:50+26:1917:32
Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

2 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna16:426:37
2Andy GranforsIF Rigor19:26+2:447:42
3Alvar AlexanderssonIF Rigor22:17+5:358:50
4Albin SvenssonFK Herkules22:19+5:378:51
5Anton KarlssonUlricehamns OK22:41+5:599:00
6Noah HedenblomSjövalla FK24:18+7:369:38
7Oskar HjertbergHestra IF26:58+10:1610:42
8Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:39+10:5710:58
9Calle WärnOK Skogshjortarna28:31+11:4911:18
10Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb28:43+12:0111:23
11Simon KilnäsSjövalla FK29:06+12:2411:32
12Anton DahlbergIK Uven30:40+13:5812:10
13Olof TholénOK Skogshjortarna31:14+14:3212:23
14Eric EkströmIK Uven33:21+16:3913:14
15Gustav RexOK Landehof34:38+17:5613:44
16William KraftIK Uven34:39+17:5713:45
17Ivar LingstenMölndal Outdoor IF38:09+21:2715:08
18Theander HulthénMölndal Outdoor IF38:44+22:0215:22
19Albin ThunbergOK Vivill41:38+24:5616:31

D35

5 980 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin DahlinDomnarvets GOIF54:209:05
2Camilla EngstrandSävedalens AIK54:45+0:259:09
3Sara HelanderDomnarvets GOIF56:53+2:339:30
4Annica EngIFK Göteborg56:54+2:349:30
5Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF57:23+3:039:35
6Maria HolmstrandOK Landehof58:41+4:219:48
7Lena EliassonDomnarvets GOIF58:48+4:289:49
8Eva ElfvingDomnarvets GOIF1:02:05+7:4510:22
9Karin ElfvingDomnarvets GOIF1:05:27+11:0710:56
10Anna NordelöfMölndal Outdoor IF1:07:56+13:3611:21
11Desiré RexOK Landehof1:08:08+13:4811:23
12Maria Rosén ThelinJönköpings OK1:09:32+15:1211:37
13Therése IvarssonOK Skogshjortarna1:10:51+16:3111:50
14Karolina WildheimMölndal Outdoor IF1:17:13+22:5312:54
15Åsa OttossonMölndal Outdoor IF1:19:04+24:4413:13
16Anna LjungqvistLunds OK1:20:34+26:1413:28
17Kristina SpångbergLunds OK1:23:11+28:5113:54
18Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:32:45+38:2515:30
19Solrun GottebergMölndal Outdoor IF1:36:15+41:5516:05
Annika ÖstmanDomnarvets GOIFej start
Sara Snogerup LinseLunds OKej start

H35

8 360 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andréas ThernOK Skogshjortarna1:01:327:21
2Fredrik WeihardSävedalens AIK1:02:16+0:447:26
3Fredrik SvenssonJönköpings OK1:10:12+8:408:23
4Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:14:04+12:328:51
5Erik BengtssonFK Åsen1:17:42+16:109:17
6Fredrik HugossonLunds OK1:22:25+20:539:51
7Niklas AlvaeusJönköpings OK1:22:42+21:109:53
8Mikael TrofastJönköpings OK1:26:28+24:5610:20
9David HellerströmFK Friskus-Varberg1:29:22+27:5010:41
10Anders FrickTrollhättans SK1:30:19+28:4710:48 Ladda ner rutt i gpx-format
11Raul HindovLunds OK1:35:31+33:5911:25
12Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:54:05+52:3313:38
13Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK2:01:03+59:3114:28
Johan GustafsonLunds OKej godkänd

D40

5 310 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK48:279:07
2Karin ThernOK Skogshjortarna50:58+2:319:35
3Maria HolmqvistSjövalla FK51:57+3:309:47
4Jeannette AumoKungälvs OK59:32+11:0511:12
5Hanna RangertKungälvs OK1:00:02+11:3511:18
6Martina LindbergIK Ymer1:06:17+17:5012:28
7Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:08:46+20:1912:57
8Malin BruhnIF Rigor1:10:28+22:0113:16
9Lotta EnbergHalmstad OK1:12:53+24:2613:43
10Frida WallströmSävedalens AIK1:14:50+26:2314:05
11Karin FedjeFrölunda OL1:19:33+31:0614:58
12Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK1:27:01+38:3416:23
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karin AlthoffKungälvs OKej godkänd
Pernilla AlexanderssonIF Rigorej start

H40

7 510 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LöwegrenIFK Göteborg46:106:08
2Martin IvarssonOK Skogshjortarna52:50+6:407:02
3Niklas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb56:44+10:347:33
4Sven GranforsOK Landehof58:37+12:277:48
5Mattias GunnarssonBredaryds SOK1:00:08+13:588:00
6Mikael LundqvistHalmstad OK1:01:21+15:118:10
7Fredrik PerssonHalmstad OK1:01:47+15:378:13
8Conny RaskHjärnarps OL1:03:01+16:518:23
9Martin HjertbergHestra IF1:04:20+18:108:33
10Stefan LundOK Linné1:05:07+18:578:40
11Magnus HanssonOK Löftan1:05:15+19:058:41
12Henrik EricksonUlricehamns OK1:05:18+19:088:41
13Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK1:10:46+24:369:25
14Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:22+27:129:46
15Johan LingstenMölndal Outdoor IF1:13:27+27:179:46
16Per ThunbergOK Vivill1:13:41+27:319:48
17Johan LidénOK Landehof1:15:40+29:3010:04
18Patrick EricsonMullsjö SOK1:17:09+30:5910:16
19Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:17:16+31:0610:17
20Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:17:43+31:3310:20
21Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:21:54+35:4410:54
22Johan GranforsIF Rigor1:23:03+36:5311:03
23Erik KöllerströmFjärås AIK1:56:36+1:10:2615:31
24Peter SillbergMölndal Outdoor IF2:17:23+1:31:1318:17
25Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb2:18:20+1:32:1018:25
Martin LarssonIFK Göteborgej godkänd
Ola MarkholmSkåneslättens OLej start
Jimmy HäggFK Friskus-Varbergej start

D45

4 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna38:308:34
2Pia JohanssonOK Landehof41:00+2:309:07
3Anna ErikssonOK Landehof47:27+8:5710:34
4Jenny JohanssonIK Ymer47:49+9:1910:38
5Marie NordSol Tranås48:16+9:4610:44
6Karin AnderssonIF Hagen49:37+11:0711:03
7Malin WeidenSkåneslättens OL51:47+13:1711:31
8Berit BengtssonOK Lindéna54:29+15:5912:08
9Mia JodalGöteborg-Majorna OK55:31+17:0112:21
10Anna StombergIF Hagen59:07+20:3713:09
11Ulrika GranforsIF Rigor1:00:28+21:5813:28
12Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:01:03+22:3313:35
13Malin LammFrölunda OL1:03:59+25:2914:15
14Kerstin JensenSkåneslättens OL1:10:22+31:5215:40
15Ulrika LjungIK Ymer1:17:52+39:2217:20
Annika JohanssonOK Trananej start
Marie MarkholmSkåneslättens OLej start
Jeanette LarssonFK Friskus-Varbergej start

H45

6 690 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK49:137:21
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan49:46+0:337:26
3Fredrik BergIF Rigor53:55+4:428:03
4Kenneth JohanssonOK Tranan54:25+5:128:08
5Anders AspMölndal Outdoor IF54:37+5:248:09
6Nichlas WallströmSävedalens AIK54:58+5:458:12
7Michael LönnHjärnarps OL55:24+6:118:16
8Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK56:12+6:598:24
9Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK56:45+7:328:28
10Jussi AumoKungälvs OK57:21+8:088:34
11Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:00:07+10:548:59
12Björn GrothKungälvs OK1:00:16+11:039:00
13Thomas KarlssonOK Landehof1:00:52+11:399:05
14Mattias BååthSävedalens AIK1:02:28+13:159:20
15Johnny NimvikLunds OK1:03:06+13:539:25
16Peter AronssonFK Friskus-Varberg1:04:06+14:539:34
17Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:05:22+16:099:46
18Thomas PerssonOK Gränsen1:05:32+16:199:47
19Magnus TrofastBredaryds SOK1:07:14+18:0110:02
20Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:09:07+19:5410:19
21Martin SvenssonIF Rigor1:09:38+20:2510:24
22Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:33+21:2010:32
23Jonas HöstHjärnarps OL1:11:10+21:5710:38
24Mikael SvenssonFK Herkules1:11:31+22:1810:41
25Conny ErixonOK Kullingshof1:11:33+22:2010:41
26Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:11:44+22:3110:43
27Henrik MelkstamLerums SOK1:12:25+23:1210:49
28Gary LarssonOK Skogshjortarna1:12:44+23:3110:52
29Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:12:54+23:4110:53
30Ulf NyqvistOK Landehof1:13:02+23:4910:55
31Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:42+24:2911:00
32Atakilte BeyeneOK Gränsen1:16:57+27:4411:30
33Per CarlssonIF Hagen1:20:35+31:2212:02
34Stefan LemurellSjövalla FK1:22:16+33:0312:17
35Johan HanssonOK Löftan1:23:18+34:0512:27
36Mathias FredrixonOK Skogshjortarna1:23:54+34:4112:32
37Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb1:29:54+40:4113:26
38Ronnie BohmanOK Orinto1:30:58+41:4513:35
39Tomas FridénOK Gränsen1:36:31+47:1814:25
Per SigvardsonBredaryds SOKej godkänd
Emil ErdeliusIF Rigorej godkänd
Henrik WeidenSkåneslättens OLej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Martin JohanssonOK Orintoej start
Anders LingIK Hakarpspojkarnaej start
Magnus HjorthDomnarvets GOIFej start

D50

4 190 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK36:418:45
2Carina AnderssonFK Friskus-Varberg44:46+8:0510:41
3Helena LindmanOK Gränsen45:01+8:2010:44
4Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK45:57+9:1610:57
5Maria WidmarkIF Hagen46:27+9:4611:05
6Helena ErikssonEds SK46:58+10:1711:12
7Anette BernhedSävedalens AIK47:03+10:2211:13
8Ing-Marie AronengBredareds IF47:08+10:2711:14
9Suzy LarssonOK Skogshjortarna48:31+11:5011:34
10Lena CarlssonSävedalens AIK49:59+13:1811:55
11Hillevi ErikssonOK Linné51:54+15:1312:23
12Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK53:35+16:5412:47
13Lena PeterssonOK Alehof53:52+17:1112:51
14Tuuli SaariFK Herkules57:14+20:3313:39
15Lena ArnoldssonMullsjö SOK58:38+21:5713:59
16Åsa AlsiöIF Hagen1:03:20+26:3915:06
17Anne SvantessonHjärnarps OL1:04:25+27:4415:22
18Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:05:35+28:5415:39
19Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:10:07+33:2616:44
20Ulrika JohanssonOK Löftan1:12:38+35:5717:20
21Katarina AlmehedFrölunda OL1:15:17+38:3617:58
22Helena StensötaFrölunda OL1:19:38+42:5719:00
Karin JägrydSkåneslättens OLej start

H50

5 980 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonBrattås CK45:427:38
2Björn KristianssonTrollhättans SOK46:27+0:457:46
3Magnus JohanssonOK Löftan50:12+4:308:23
4Bertil ÅkessonMarkbygdens OK51:09+5:278:33
5Anders YngströmGöteborg-Majorna OK52:49+7:078:49
6Lars HelgessonHestra IF53:40+7:588:58
6Stefan AronengHestra IF53:40+7:588:58
8Peter ThelinBredaryds SOK55:03+9:219:12
9Mats KristianssonTrollhättans SOK55:27+9:459:16
10Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg56:28+10:469:26
11Fredrik BarrulfOK Tyr58:47+13:059:49
12Per KällvikÅmåls OK59:38+13:569:58
13Kent KlassonHestra IF59:42+14:009:58
14Henrik NordholmSävedalens AIK59:51+14:0910:00
15Mats HedmanIF Hagen1:00:14+14:3210:04
16Tomas HermanssonÅmåls OK1:01:44+16:0210:19
17Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:02:46+17:0410:29
18Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna1:03:34+17:5210:37
19Lars SvantessonHjärnarps OL1:04:10+18:2810:43
20Anders LammFrölunda OL1:04:19+18:3710:45
21Anders WadstenOK Landehof1:04:46+19:0410:49
22Martin MandingerTrollhättans SOK1:09:27+23:4511:36
23Johan HanssonJönköpings OK1:09:52+24:1011:41
24Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:10:05+24:2311:43
25Erik RuotsalainenFrölunda OL1:11:33+25:5111:57
26Ulf AlmehedFrölunda OL1:13:04+27:2212:13
27Magnus DahlOK Tranan1:16:36+30:5412:48
28Magnus OlssonHjärnarps OL1:17:16+31:3412:55
29Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:20:05+34:2313:23
30Göran NordSol Tranås1:21:47+36:0513:40
31Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:23:45+38:0314:00
32Hans NilssonKungälvs OK1:29:05+43:2314:53
33Stig GustafssonIK Ymer1:32:14+46:3215:25
34Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb1:46:50+1:01:0817:51
35Phil MullinsSjövalla FK1:58:25+1:12:4319:48
36Graham KempGöteborg-Majorna OK2:15:38+1:29:5622:40
Fredrik BistedtLerums SOKej godkänd
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Odd WallumSävedalens AIKej start
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnaej start
Mats NylundBredaryds SOKej start

D55

4 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules39:439:28
2Christina BirathStenungsunds OK46:08+6:2511:00
3Britt-Marie BengtssonFK Åsen49:47+10:0411:52
4Marie HögstrandMarkbygdens OK52:39+12:5612:33
5Ann-Marie AnderssonTenhults SOK53:58+14:1512:52
6Lena RunessonOK Vivill56:29+16:4613:28
7Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK58:28+18:4513:57
8Birgit HanssonHerrestads AIF59:06+19:2314:06
9Kristin HanssonMarkbygdens OK59:39+19:5614:14
10Maria AnderssonBredaryds SOK1:00:48+21:0514:30
11Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:01:03+21:2014:34
12Jane MelinGöteborg-Majorna OK1:04:31+24:4815:23
13Mona OlssonBrattås CK1:04:32+24:4915:24
14Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:08:16+28:3316:17
15Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:09:26+29:4316:34
16Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:14:04+34:2117:40
17Christina SegerslättSkåneslättens OL1:21:50+42:0719:31
18Monika NilssonOK Alehof1:23:53+44:1020:01
Nina BejbomUddevalla OKej start
Lisa LarssonSjövalla FKej start

H55

5 630 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans MelinGöteborg-Majorna OK45:017:59
2Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL45:17+0:168:02
3Vidar BenjaminsenLillomarka OL48:05+3:048:32
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb50:41+5:409:00
5Torsten BacktemanLerums SOK52:52+7:519:23
6Jan HanssonStenungsunds OK53:29+8:289:29
7Lars MattssonOK Kåre53:50+8:499:33
8Andres LaasOK Skogshjortarna55:27+10:269:50
9Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK55:48+10:479:54
10Pär ClaessonSävedalens AIK57:12+12:1110:09
11Anders AxelssonOK Skogsvargarna58:29+13:2810:23
12Magnus WideFrölunda OL59:43+14:4210:36
13Magnus JosefssonSävedalens AIK1:02:23+17:2211:04
14Roy JohanssonOK Skogsvargarna1:04:06+19:0511:23
15Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK1:06:17+21:1611:46
16Anders KjellbergOK Flundrehof1:07:08+22:0711:55
17Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK1:07:56+22:5512:03
18Per-Martin JohanssonIF Rigor1:12:39+27:3812:54
19Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:15:10+30:0913:21
20Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:17:13+32:1213:42
21Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:17:26+32:2513:45
22Mikael HanssonBredaryds SOK1:19:26+34:2514:06
23Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:19:51+34:5014:10
24Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK1:23:53+38:5214:53
25Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:29:28+44:2715:53
26Göran OlesundOK Landehof1:34:23+49:2216:45
27Bengt KlassonUlricehamns OK1:39:52+54:5117:44
Martin EickhoffSävedalens AIKej godkänd
Hans WedbergSjövalla FKej start
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Lennart EkvallTrollhättans SOKej start
Arne SääfGudhems IFej start

D60

3 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Rabe MagnussonIF Hagen37:5410:38
2Gunilla LarssonBredareds IF41:19+3:2511:36
3Solveig HedenblomSjövalla FK45:46+7:5212:51
4Monica MartinssonOK Tranan46:18+8:2413:00
5Anneli Brander NilssonStenungsunds OK50:18+12:2414:07
6Eva AndreassonBorås GIF52:23+14:2914:42
7Monica WassFalkenbergs OK52:38+14:4414:47
8Marianne KlassonUlricehamns OK53:39+15:4515:04
9Marianne ThorssonIK Trenne Ullared55:39+17:4515:37
10Maria VamlingFrölunda OL1:12:31+34:3720:22
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnaej godkänd
Kristina TellqvistIK Dranej godkänd
My EngströmLerums SOKej godkänd
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej start

H60

5 310 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe48:299:07
2Ulf PalmérUlricehamns OK49:11+0:429:15
3Pierre KarlssonOK Alehof53:02+4:339:59
4Anders JohanssonHestra IF53:59+5:3010:09
5Uno MagnussonIF Hagen1:00:57+12:2811:28
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna1:00:58+12:2911:28
7Bill AnderssonI 15 IF1:01:50+13:2111:38
8Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:03:20+14:5111:55
9Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:05:58+17:2912:25
10Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:07:25+18:5612:41
11Sten SegerslättSkåneslättens OL1:07:31+19:0212:42
12Sven-Åke AnderssonIF Rigor1:13:30+25:0113:50
13Lennart VamlingFrölunda OL1:19:55+31:2615:03
14Arne LundStenungsunds OK1:20:15+31:4615:06
15Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:22:40+34:1115:34
16Rudolf BrogrenKungälvs OK1:31:44+43:1517:16
17Bernt AnderssonIF Rigor1:37:05+48:3618:16
18Christer Brander NilssonStenungsunds OK1:46:24+57:5520:02
19Lars LarssonSjövalla FK2:13:51+1:25:2225:12
Arne AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Bo HåkanssonIFK Göteborgej start
Kyrre ThalbergLunds OKej start
Arne AnderssonOK Torfinnej start

D65

3 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK39:1011:00
2Inger LindholmFjärås AIK49:47+10:3713:59
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK49:55+10:4514:01
4Maria NorellFrölunda OL52:39+13:2914:47
5Margareta JohanssonHalmstad OK53:33+14:2315:02
6Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb59:51+20:4116:48
7Eva ThörnblomSjövalla FK1:02:28+23:1817:32
8Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL1:03:57+24:4717:57
9Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK1:04:19+25:0918:03
10Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu1:05:12+26:0218:18
11Lotta BörjessonSävedalens AIK1:14:15+35:0520:51
Gunlis LarssonOK Enenej start

H65

4 490 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve NorellFrölunda OL41:509:19
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:35+1:459:42
3Kent KardellLjungskile FK43:52+2:029:46
3Bo HerderssonMarkbygdens OK43:52+2:029:46
5Kent ErikssonLerums SOK45:05+3:1510:02
6Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb47:06+5:1610:29
7Per IvarssonTrollhättans SOK47:21+5:3110:32
8Ove ThorssonIK Trenne Ullared51:56+10:0611:33
9Leif RylanderOK Gläntan Vessigebro52:11+10:2111:37
10Inge LöwegrenKatrineholms OK53:36+11:4611:56
11Sören SvenssonSjövalla FK53:41+11:5111:57
12Kjell MartinssonOK Tranan54:29+12:3912:08
13Ronald Mc GrailHjärnarps OL59:33+17:4313:15
14Björn EngströmLerums SOK1:07:25+25:3515:00
15Börje GustavssonTrollhättans SOK1:08:46+26:5615:18
16Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:10:08+28:1815:37 Ladda ner rutt i gpx-format
17Christer LjungdahlHjärnarps OL1:10:16+28:2615:38
18Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:11:10+29:2015:51
Håkan WinnbergIK Trenne Ullaredej start
Hasse ÅbergValbo AIFej start
Kenneth LarssonOK Enenej start
Gunnar BejbomUddevalla OKej start
Lennart AnderssonGöteborgs SKej start

D70

3 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK42:5013:35
2Ingrid Rex WallströmOK Landehof54:59+12:0917:27
3Ylva HäggströmIF Rigor55:54+13:0417:44
4Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK56:40+13:5017:59
5Eva AlsinIK Ymer1:00:53+18:0319:19
6Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:03:27+20:3720:08
7Ann-Britt JohanssonIK Stern1:03:55+21:0520:17
8Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL1:13:07+30:1723:12
9Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:17:27+34:3724:35
Ingrid CarlstedtSävedalens AIKej start

H70

4 190 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna40:199:37
2Rune SandbergUddevalla OK44:20+4:0110:34
3Sören AnderssonIK Dran44:27+4:0810:36
4Dag LorénOK Frisene47:03+6:4411:13
5Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL48:38+8:1911:36
6Lars FinbomOK Landehof49:00+8:4111:41
7Jonas LarssonOK Kullingshof49:17+8:5811:45
8Benny IvarssonFjärås AIK50:16+9:5711:59
9Hans M CarlssonIFK Göteborg50:48+10:2912:07
10Torbjörn WikströmOK Orinto51:35+11:1612:18
11Göran BengtssonTockarps IK53:23+13:0412:44
12Christer SamuelssonOK Löftan54:57+14:3813:06
13Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK55:03+14:4413:08
14Rune EliassonFalkenbergs OK56:24+16:0513:27
15Stig OvelandValbo AIF56:54+16:3513:34
16Anders BerglundOK Skogshjortarna57:12+16:5313:39
17Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK58:12+17:5313:53
18Sven Erik SjöholmMullsjö SOK58:13+17:5413:53
19Hans CarlstedtSävedalens AIK58:32+18:1313:58
20Kjell JeppsonIF Rigor58:36+18:1713:59
21Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:00:55+20:3614:32
22Steffen HäggströmIF Rigor1:01:20+21:0114:38
23Bertil HermanssonStenungsunds OK1:05:03+24:4415:31
24Lars TuvessonUlricehamns OK1:05:40+25:2115:40
25Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:15:17+34:5817:58
26Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK1:31:53+51:3421:55
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start

D75

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern45:0114:17
2Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:01:10+16:0919:25
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:03:18+18:1720:05
4Barbro VallinKungälvs OK1:21:26+36:2525:51
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:42:11+57:1032:26
Vivi-Anne BylundRydboholms SKej start

H75

3 560 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL41:3611:41
2Henrik HvoslefIK Stern41:58+0:2211:47
3Lars JohanssonOK Skogshjortarna42:35+0:5911:57
4Lars LjungbergTrollhättans SOK42:41+1:0511:59
5Stig-Ove TollIK Stern43:45+2:0912:17
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna44:28+2:5212:29
7Gösta LindqvistOK Löftan46:58+5:2213:11
8Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK48:08+6:3213:31
9Åke GatelidOK Skogshjortarna51:24+9:4814:26
10Roland BrandshageSävedalens AIK51:42+10:0614:31
11Hans C JohanssonIK Stern58:49+17:1316:31
12Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:26:42+45:0624:21
13Bengt HanssonOK Löftan1:54:20+1:12:4432:06
Gunnar BylundRydboholms SKej start

D80

2 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne HöglundFK Herkules1:31:3134:24

H80

3 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne ÖstenssonSävedalens AIK1:00:1519:07
2Leif EdsandSävedalens AIK1:06:57+6:4221:15
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:18:22+18:0724:52
4Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:19:56+19:4125:22
5Nils-Eric TofteredIF Rigor1:21:58+21:4326:01

Inskolning

1 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sixten AlmerOK Landehoffullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Vera BergquistSjövalla FKfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Maja EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emil HofflanderGöteborg-Majorna OKfullföljt
Frederik HulthenMölndal Outdoor IFfullföljt
Arvid JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Harry JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Gustav JägardSjövalla FKfullföljt
Vera LindbergIFK Göteborgfullföljt
Haldan LomanderMarkbygdens OKfullföljt
Felicia  PerssonFjärås AIKfullföljt
Amanda SidebyGöteborg-Majorna OKfullföljt
Astrid TreptowAnderstorps OKfullföljt
Solveig WallentinLerums SOKfullföljt
Felix WeihardSävedalens AIKfullföljt
Emil ZetterlundGöteborg-Majorna OKfullföljt

U1

2 350 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb23:289:59
2Gustav KarlssonUlricehamns OK23:38+0:1010:03
3Ebba EberlénOK Skogshjortarna24:13+0:4510:18
4Jarvis HanssonFrölunda OL24:51+1:2310:34
5Vidar LundbergGöteborgs SK27:03+3:3511:30
6Linnea LundstedtSjövalla FK29:07+5:3912:23
7Elis GrahnGöteborgs SK29:14+5:4612:26
8Moa WallströmSävedalens AIK29:47+6:1912:40
9Ella RuderfeltIF Rigor30:03+6:3512:47
10Oscar WärnOK Skogshjortarna30:13+6:4512:51
11Max HarryssonKlubblös32:07+8:3913:40
12Stella HarryssonKlubblös32:08+8:4013:40
13Sven TholénOK Skogshjortarna32:50+9:2213:58
14Hanna SalbergIK Uven34:00+10:3214:28
15Erik BergerIK Uven34:09+10:4114:31
16Nelly GrothKungälvs OK34:27+10:5914:39
17Ida ForsströmKlubblös37:32+14:0415:58
17Signe BjörkKlubblös37:32+14:0415:58
19Alvar HedenblomSjövalla FK40:10+16:4217:05
20Isak ElesEmmaboda Verda OK40:32+17:0417:14
21Hilda GrahnGöteborgs SK42:19+18:5118:00
22Märta GrahnGöteborgs SK42:28+19:0018:04
23Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb44:36+21:0818:58
24Sixten ThunbergOK Vivill47:37+24:0920:15
24Jesper RandåkerSjövalla FK47:37+24:0920:15
26Lova BergdahlOK Orinto52:31+29:0322:20
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Mailis HolmqvistSjövalla FKej start

U2

2 380 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SkeppSävedalens AIK17:587:32
2Alice BohlinIFK Göteborg22:53+4:559:36
3Alice FagerströmIFK Göteborg22:56+4:589:38
4Anton ArvidssonBrattås CK23:44+5:469:58
4Elin KarlssonOK Landehof23:44+5:469:58
6Elias ForsstenKungälvs OK23:53+5:5510:02
7Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb24:17+6:1910:12
8Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OK25:01+7:0310:30
9Arvid LundbergGöteborgs SK25:39+7:4110:46
10Alice KällstrandÅmåls OK26:15+8:1711:01
11Viggo NäsmanLerums SOK26:20+8:2211:03
12Linus WeihardSävedalens AIK26:22+8:2411:04
13Ida AlmerOK Landehof27:01+9:0311:21
14Ted NömmIFK Göteborg27:13+9:1511:26
15Linus KarlsmoIK Uven27:25+9:2711:31
16Wiola MagnussonGöteborgs SK27:29+9:3111:32
17Jacob RuderfeltIF Rigor27:41+9:4311:37
18Isak OllanderOK Landehof27:42+9:4411:38
19William BjörnbeckerSjövalla FK28:36+10:3812:01
20Nils TholénOK Skogshjortarna28:50+10:5212:06
21Jonas LeireGöteborg-Majorna OK29:05+11:0712:13
22Valter CharstamSjövalla FK29:53+11:5512:33
23Minna GruvefeldtKlubblös30:09+12:1112:40
24Majken AxaeusKlubblös30:13+12:1512:41
25John GruvefeldtKlubblös30:20+12:2212:44
26Vilgot RosenOK Skogshjortarna30:56+12:5812:59
27Ellen KarlssonOK Skogshjortarna30:57+12:5913:00
28Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb32:18+14:2013:34
29Hilma TrofastJönköpings OK34:55+16:5714:40
29Felix SvenssonJönköpings OK34:55+16:5714:40
31Linnea NilssonOK Landehof35:09+17:1114:46
32Ida IvarssonOK Skogshjortarna35:21+17:2314:51
33Linnéa RexOK Landehof37:53+19:5515:55
34Moa ForsströmKlubblös38:49+20:5116:18
34Amanda BjörklundKlubblös38:49+20:5116:18
36Lukas RandåkerSjövalla FK40:26+22:2816:59
37Ebba GranhageSjövalla FK44:14+26:1618:35
38Filip ValentinGöteborg-Majorna OK46:15+28:1719:25
39Erik JohanssonIK Uven49:12+31:1420:40

Öppen motion 1

2 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida OlofssonSjövalla FK24:1510:11
2Eric OlofssonSjövalla FK24:22+0:0710:14
3Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb24:55+0:4010:28
4Embla Niklasson SternöTolered-Utby Ol-klubb50:32+26:1721:13
5Rigmor SternöKlubblös50:48+26:3321:20
Anneli AnsbölFK Friskus-Varbergej godkänd

Öppen motion 2

3 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa DryseliusMarkbygdens OK36:249:43
2Daniel LennartssonFK Friskus-Varberg37:39+1:1510:04
3Lotta EliassonFK Friskus-Varberg39:49+3:2510:38
4Christina SchultzOK Löftan40:04+3:4010:42
5Jenny DanielsonLunds OK48:51+12:2713:03
6Ingalill MullinsSjövalla FK50:57+14:3313:37
7Lena JohanssonHelsingborgs SOK51:23+14:5913:44
8Hanna HäljestigKlubblös1:16:49+40:2520:32

Öppen motion 3

2 860 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlinderSjövalla FK27:089:29
2David WesthMullsjö SOK32:02+4:5411:12
3Mia RavakkoSävedalens AIK32:55+5:4711:30
4Anna-Karin BromsFK Friskus-Varberg33:05+5:5711:34
5Sara DahlbergVimmerby OK33:48+6:4011:49
6Robin NyqvistKungälvs OK34:23+7:1512:01
7Rebecka RiestolaIK Ymer39:14+12:0613:43
8Britt-Marie EkbergOK Orinto42:37+15:2914:54
9Karin ReimertzMarkbygdens OK42:42+15:3414:55
10Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF44:24+17:1615:31
11Johanna TöppnerOK Landehof45:17+18:0915:50
12Lisa LjungIK Ymer45:29+18:2115:54
13Olle FlorénIF Rigor45:36+18:2815:56
14Kristina BohmanOK Orinto48:12+21:0416:51
15Eva SvenssonUlricehamns OK48:52+21:4417:05
16Rune JungbjerGöteborgs SK53:49+26:4118:49
17Ulla RagnarssonMarkbygdens OK54:54+27:4619:11
18Ann GrimbeckSävedalens AIK55:02+27:5419:14
19Jessika ErixonOK Kullingshof56:39+29:3119:48
20Karin NilssonThorssonIK Trenne Ullared1:01:00+33:5221:19
21Ulrika BromsFK Friskus-Varberg1:01:13+34:0521:24
22Cecilia SamuelssonMölndal Outdoor IF1:03:50+36:4222:19
23Lena KlerforsFK Herkules1:06:48+39:4023:21
24Linda NeroMullsjö SOK1:09:00+41:5224:07
25Lotta BohmanOK Orinto1:11:27+44:1924:58
26Ida KarlssonOK Gränsen1:12:33+45:2525:22
27Daniel AnderssonFjärås AIK1:20:58+53:5028:18
Ayan LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Anders KlerforsFK Herkulesej start

Öppen motion 4

4 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohanssonFjärås AIK40:338:12
2Martin TöppnerOK Landehof41:56+1:238:29
3Joakim HanssonKlubblös42:16+1:438:33
4Viktor JärnekullTolered-Utby Ol-klubb42:22+1:498:34
5Stefan PetterssonFjärås AIK43:35+3:028:49
6Johan JuvenKlubblös45:52+5:199:17
7Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK53:23+12:5010:48
8Alexander BengtssonGöteborg-Majorna OK54:01+13:2810:56
9Torben ÖsterlundGöteborgs SK55:49+15:1611:17
10Tova LarssonLerums SOK56:05+15:3211:21
11Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:00:40+20:0712:16
12Sofia SkördeBredaryds SOK1:01:23+20:5012:25
13Ulrika MolinderFK Herkules1:08:19+27:4613:49
14Carina ÄngkulleFjärås AIK1:12:52+32:1914:45
15Kjell VallinFjärås AIK1:13:08+32:3514:48 Ladda ner rutt i gpx-format
16Johanna HulthénMölndal Outdoor IF1:13:50+33:1714:56
17Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:15:10+34:3715:12 Ladda ner rutt i gpx-format
18Krister LjungIK Ymer1:18:49+38:1615:57

Öppen motion 5

3 580 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arve OpheimMåren OK36:2410:10
2Stefan JohanssonBredaryds SOK36:39+0:1510:14
3Andreas NäsmanLerums SOK37:12+0:4810:23
4Linda WelinderKlubblös39:34+3:1011:03
5Micael ElmbladBredaryds SOK39:37+3:1311:03
6Anders ReimertzMarkbygdens OK40:05+3:4111:11
7Torbjörn NyströmTrollhättans SOK41:13+4:4911:30
8Lars BohlinIFK Göteborg41:30+5:0611:35
9Agnes BohlinIFK Göteborg42:54+6:3011:58
10Rudi B OlsenLillomarka OL43:10+6:4612:03
11Maja OttossonMölndal Outdoor IF44:22+7:5812:23
12Mats LogrenSjövalla FK44:24+8:0012:24
13Fredrik KörleOK Landehof45:27+9:0312:41
14Linda LöwegrenIFK Göteborg47:23+10:5913:14
15Frida LyxellGöteborg-Majorna OK47:48+11:2413:21
16Kristofer HolmbergOK Tranan49:58+13:3413:57
17Eva NilssonKungälvs OK50:16+13:5214:02
18Cecilia KarlssonGöteborgs SK50:22+13:5814:04
19Ebba BengtssonOK Lindéna50:52+14:2814:12
20Mats GruvefeldtKlubblös51:12+14:4814:18
21Christina AronssonFK Friskus-Varberg51:21+14:5714:20
22Mari HjeltMölndal Outdoor IF51:24+15:0014:21
23Oscar EkGöteborg-Majorna OK52:15+15:5114:35
24Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK52:50+16:2614:45
25Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb55:01+18:3715:22
26Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna55:28+19:0415:29
27Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK56:12+19:4815:41
28Miriam ZetterlundGöteborg-Majorna OK56:55+20:3115:53
29Kristina JonssonGöteborg-Majorna OK57:42+21:1816:07
30Linda SidebyGöteborg-Majorna OK57:59+21:3516:11
31Kristina LarssonGöteborg-Majorna OK58:40+22:1616:23
32Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:01:53+25:2917:17
33Ida KilnäsSjövalla FK1:02:42+26:1817:30
34Maria KilnäsSjövalla FK1:03:07+26:4317:37
35Ellen NormanSävedalens AIK1:03:24+27:0017:42
36Stefan NormanSävedalens AIK1:03:28+27:0417:43
37Gustav BohmanOK Orinto1:03:29+27:0517:43
38Anna-Karin ReuterKungälvs OK1:03:55+27:3117:51
39Lars MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb1:05:05+28:4118:10
40Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:05:45+29:2118:21
41Eva-Lotta WestbergGöteborg-Majorna OK1:09:04+32:4019:17
42Kerstin OlesundOK Landehof1:09:39+33:1519:27
43Christer BergSjövalla FK1:09:47+33:2319:29
44Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubb1:09:48+33:2419:29
45Christina MalmqvistFalkenbergs OK1:12:37+36:1320:17
46Marie VideFrölunda OL1:12:39+36:1520:17
47Ann-Christine BorgFrölunda OL1:13:53+37:2920:38
48Lukas ThellFrölunda OL1:14:23+37:5920:46
49Olivia StensötaFrölunda OL1:14:30+38:0620:48
50Lennart MagnussonLaholms IF OK1:17:54+41:3021:45
51Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:22:14+45:5022:58
52Nina KastrupFK Herkules1:23:52+47:2823:25
53Ingrid AnderssonIF Rigor1:26:13+49:4924:04
54Håkan HåkanssonKungälvs OK1:38:43+1:02:1927:34
55Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:51:36+1:15:1231:10
Martin HellbergKlubblösej godkänd
Albin SchmidtFrölunda OLej godkänd
Johan Kärnfelt ej start

Öppen motion 6

5 890 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias KarlssonOK Landehof50:098:30
2Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK56:50+6:419:38
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL58:51+8:429:59
4Mikael BromsFK Friskus-Varberg1:00:49+10:4010:19
5Elisabet MöllerOK Nackhe1:01:05+10:5610:22
6Oscar WestHalmstad OK1:02:17+12:0810:34
7Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL1:03:28+13:1910:46
8Urban BromsFK Friskus-Varberg1:03:29+13:2010:46
9Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:04:28+14:1910:56
10Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK1:05:28+15:1911:06
11Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:14:29+24:2012:38
12Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:18:41+28:3213:21
13Gustav SvantessonKlubblös1:32:58+42:4915:47
14Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:34:55+44:4616:06

Öppen motion 7

3 150 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK26:518:31
2Annieke GrahnGöteborgs SK31:30+4:3910:00
3Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof35:06+8:1511:08
4Maria KlamfeltSävedalens AIK35:07+8:1611:08
5Lennart NybergFjärås AIK35:33+8:4211:17
6Gustaf BergquistSjövalla FK36:12+9:2111:29
7Anki BlennowFalköpings AIK OK36:40+9:4911:38
8Annika BengtssonOK Alehof36:53+10:0211:42
9Johan NilssonKlubblös37:16+10:2511:49
10Linda SvenssonSkåneslättens OL37:22+10:3111:51
11Peter WallentinLerums SOK37:52+11:0112:01
12Alva BohlinIFK Göteborg38:43+11:5212:17
13Anders MelinGarphyttans IF39:41+12:5012:35
14Mattias HolmströmÅmåls OK40:59+14:0813:00
15Sofia KarlssonOK Landehof41:16+14:2513:06
16Lars-Inge AnderssonOK Räven41:49+14:5813:16
17Eric TofteredIF Rigor41:51+15:0013:17
18Anita AntonssonOK Löftan41:59+15:0813:19
19Sten-Åke NilssonOK Alehof42:00+15:0913:20
20Kurt EkbergOK Orinto42:14+15:2313:24
21Elin CarlssonGöteborg-Majorna OK42:24+15:3313:27
22Bo MagnussonKFUM Örebro OK42:46+15:5513:34
23Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OK43:18+16:2713:44
24Sigrid VemdalMullsjö SOK43:19+16:2813:45
25Anders SternöIFK Linköpings OS43:30+16:3913:48
26Jonas HultinOK Löftan43:38+16:4713:51
27Ann ChihaniFK Herkules43:54+17:0313:56
28Ted LiivrandOK Skogshjortarna44:02+17:1113:58
29Michaela KällstrandÅmåls OK44:40+17:4914:10
30Malin EirefeltForsa OK45:12+18:2114:20
31Malin JohanssonFK Friskus-Varberg46:12+19:2114:40
32Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK46:30+19:3914:45
33Mona LindénVäxjö OK47:14+20:2314:59
34Sune WikströmKlubblös47:15+20:2415:00
35Cecilia SpångbergLunds OK47:34+20:4315:06
36Malin AlfredssonLerums SOK47:53+21:0215:12
37Sten OlssonOK Alehof48:15+21:2415:19
38Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:18+21:2715:20
39Charlotte DrejmoOK Landehof48:35+21:4415:25
40Kent OlaussonOK Orinto49:54+23:0315:50
41Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen50:56+24:0516:10
42Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK51:28+24:3716:20
43Mikael NömmIFK Göteborg53:25+26:3416:57
44Ida ThunbergOK Vivill53:44+26:5317:03
45Lena KollénIF Marin Väst53:53+27:0217:06
46Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb54:25+27:3417:16
47Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK55:07+28:1617:29
48Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK56:31+29:4017:56
49Jeanette BlomOK Löftan1:00:37+33:4619:14
50Oscar NymanOK Gipen1:00:46+33:5519:17
51Sofia SamuelssonOK Gipen1:01:03+34:1219:22
52Henrik EklundLunds OK1:01:19+34:2819:27
53Håkan EggertIF Hagen1:02:53+36:0219:57
54Ingegerd OlssonOK Alehof1:02:54+36:0319:58
55Margareta MandingerTrollhättans SOK1:03:25+36:3420:07
56Lars TorstenssonGöteborgs SK1:03:33+36:4220:10
57Olof AnderssonIF Rigor1:04:05+37:1420:20
58Tommy PedersenIFK Hindås1:08:00+41:0921:35
59Gun RosendahlIF Marin Väst1:09:03+42:1221:55
60Kjell RybergIFK Göteborg1:09:47+42:5622:09
61Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:16:05+49:1424:09
62Karl-Erik WannbergIK Omega1:16:39+49:4824:20
63Birgitta ParknerOK Landehof2:08:48+1:41:5740:53
Gunilla GlimténOK Löftanej start

Öppen motion 8

4 450 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto28:176:21
2Andreas SølbergIFK Göteborg28:18+0:016:21
3Lacho IlievHalden SK33:53+5:367:36
4Jonatan BylarsForsa OK35:16+6:597:55
5Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK37:09+8:528:20
6Michael HertinIK Hakarpspojkarna38:08+9:518:34
7Martin SkoglundOK Landehof38:40+10:238:41
8Gustav JonssonOK Skogshjortarna38:43+10:268:42
9David DjurbäckSävedalens AIK39:47+11:308:56
10Iliana IlievaHalden SK40:12+11:559:02
11Olle SchälinOK Alehof42:20+14:039:30
12Magnus KarlssonOK Landehof42:27+14:109:32
13Jesper LindströmIF Hagen42:40+14:239:35
14Erik TholénOK Skogshjortarna42:49+14:329:37
15Anders RylanderGöteborgs SK42:53+14:369:38
16Linnéa JohnssonOK Nackhe43:28+15:119:46
17Pål SchmidtFrölunda OL43:55+15:389:52
18Daniel NilssonSkåneslättens OL44:13+15:569:56
19Tommy BäckOK Kullingshof44:18+16:019:57
20Emma AnderssonSävedalens AIK44:28+16:119:59
21Annie LennartssonSkåneslättens OL44:57+16:4010:06
22Johan NilssonSävedalens AIK44:58+16:4110:06
23Agnes PetterssonSävedalens AIK45:22+17:0510:11
24Staffan OlofssonSjövalla FK45:27+17:1010:12
25August AbrahamssonGällstadbygdens SOK46:05+17:4810:21
26Per SöderbergSjövalla FK46:30+18:1310:26
27David HäggSävedalens AIK47:33+19:1610:41
28Bodil HalvarssonGöteborg-Majorna OK47:37+19:2010:42
29Niklas BorgKlubblös47:39+19:2210:42
30Per GerdleHalmstad OK48:13+19:5610:50
31Hans AntonssonOK Löftan48:23+20:0610:52
31Magnus BlennowFalköpings AIK OK48:23+20:0610:52
33Lars KullmanOK Alehof48:57+20:4011:00
34Krister StrandOK Landehof49:55+21:3811:13
35Cecilia BerganderEksjö SOK50:01+21:4411:14
36Henrik UndelandIFK Göteborg50:14+21:5711:17
37Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK50:57+22:4011:26
38Johan LindeblomIK Omega51:24+23:0711:33
39Simon OlivestamVimmerby OK51:35+23:1811:35
40Linda HedenblomSjövalla FK51:45+23:2811:37
41Josefine KristianssonTrollhättans SOK51:58+23:4111:40
42Martin AnderssonSjövalla FK52:46+24:2911:51
43Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK53:43+25:2612:04
44Magnus EliassonFK Friskus-Varberg54:29+26:1212:14
45Niklas HidmanKlubblös54:35+26:1812:15
46Marianne DæhliHalden SK55:33+27:1612:28
47Victoria AnderssonOK Tranan55:37+27:2012:29
48Lars HagstedtUddevalla OK56:07+27:5012:36
49Kristina JohanssonBredaryds SOK56:47+28:3012:45
50Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK56:57+28:4012:47
51Svante BerglundUlricehamns OK57:12+28:5512:51
52Mark UbbinkSävedalens AIK57:46+29:2912:58
53Axel BerglundUlricehamns OK58:19+30:0213:06
54Lars-Johan VågLerums SOK59:17+31:0013:19
55Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg59:37+31:2013:23
56Cecilia GrothKungälvs OK1:00:12+31:5513:31
57Thomas BäckströmIF Rigor1:00:53+32:3613:40
58Johanna Lindgren GrimåsGöteborg-Majorna OK1:01:19+33:0213:46
59Filippa AnderssonLidköpings VSK1:03:29+35:1214:15
60Jonny LindénVäxjö OK1:04:47+36:3014:33
61Camilla WeihartOK Orinto1:05:44+37:2714:46
62Kjell JohanssonIF Hagen1:05:50+37:3314:47
63Andreas PihlströmOK Landehof1:06:21+38:0414:54
64Anna NordholmSävedalens AIK1:07:21+39:0415:08
65Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:07:42+39:2515:12
66Daniel LexénOK Landehof1:08:54+40:3715:28
67Mats KindlundOK Tranan1:10:04+41:4715:44
68Sven ErikssonOK Landehof1:12:06+43:4916:12
69äMartin RådboMölndal Outdoor IF1:13:34+45:1716:31
70Annika AnderssonOK Orinto1:18:07+49:5017:33
71Elin RönnowOK Orinto1:18:56+50:3917:44
72Annette ReulOK Orinto1:19:17+51:0017:48
73Sandra AnderssonFalkenbergs OK1:24:31+56:1418:59
74Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:35:21+1:07:0421:25
75Niclas NygrenFrölunda OL1:40:38+1:12:2122:36

Öppen motion 9

7 510 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK49:556:38
2Jakob EngIFK Göteborg52:49+2:547:01
3Jesper SjögrenHestra IF53:00+3:057:03
4Ola SkeppSävedalens AIK54:24+4:297:14
5Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OK54:31+4:367:15
6Magnus ArvidssonBrattås CK56:17+6:227:29
7Andreas HöyeFredrikstad SK57:31+7:367:39
8Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:01:00+11:058:07
9Rikard PentonenIFK Göteborg1:02:18+12:238:17
10Lennart BengtssonFalkenbergs OK1:02:48+12:538:21
11Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:03:37+13:428:28
12Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:05:07+15:128:40
13Bjarne BäcklundIFK Göteborg1:06:35+16:408:51
14Ulrika KindlundOK Tranan1:07:33+17:388:59
15Björn KarlssonOK Orinto1:08:00+18:059:03
16Emil AndreassonOK Skogshjortarna1:08:32+18:379:07
17Magnus StrandOK Landehof1:08:43+18:489:09
18Helena StrandOK Landehof1:09:04+19:099:11
19Niklas FlorénIF Rigor1:09:43+19:489:16
20Johan LidströmOK Linné1:10:06+20:119:20
21Stefan GraadIF Rigor1:10:23+20:289:22
22Björn LindkvistSjövalla FK1:10:52+20:579:26
23Joel JohnssonOK Nackhe1:12:11+22:169:36
24Ulf JonssonLerums SOK1:12:41+22:469:40
25Andreas KaverenKlublös1:13:11+23:169:44
26Ludwig JohanssonUlricehamns OK1:13:45+23:509:49
27Pontus EnhagerOK Landehof1:15:14+25:1910:01
28Ludvig HolmbergOK Tranan1:15:41+25:4610:04
29Fredrik EinarssonKlubblös1:21:39+31:4410:52
30Martin LindqvistStenungsunds OK1:23:11+33:1611:04
31Michael PerssonIF Hagen1:24:04+34:0911:11
32Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK1:24:07+34:1211:12
33Jonas BergdahlOK Orinto1:25:41+35:4611:24
34Fredrik HugossonLunds OK1:30:36+40:4112:03
35Lennart JohanssonUlricehamns OK1:39:58+50:0313:18
Niclas KjellmanLidköpings VSKej godkänd
Rasmus WadstenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helen PalmerHalden SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser