Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sport vintercup #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sport vintercup #3
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: söndag 21 februari 2016

Herr

10 510 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK1:07:546:27
2Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:09:28+1:346:36
3Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:09:59+2:056:39
4Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:13:02+5:086:56
5Sergej FedatsenkaSävedalens AIK1:13:19+5:256:58
6Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:18:06+10:127:25
7Heino OllinSävedalens AIK1:18:58+11:047:30
8Olle JosarpFK Friskus-Varberg1:24:12+16:188:00
9Martin AhlbergerHestra IF1:27:10+19:168:17
10Nils TärkHalmstad OK1:32:24+24:308:47
11Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:35:21+27:279:04
12Björn KarlssonHalmstad OK1:35:45+27:519:06
13Fredrik AnderssonIF Rigor1:38:12+30:189:20
Jonas MerzOK Tisarenej godkänd
Gabriel LombriserOLG Baselej godkänd
Marcus MillegårdSävedalens AIKej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogaining Clubej godkänd
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Magnus CarlstedtSävedalens AIKej start
Ilya BeliankaSävedalens AIKej start

Dam

8 200 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:03:297:44
2Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:05:33+2:047:59
3Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK1:06:58+3:298:10
4Judith WyderGöteborg-Majorna OK1:08:07+4:388:18
5Martin BobergIF Rigor1:08:08+4:398:18
6Anna NärhiIFK Göteborg1:09:05+5:368:25
7Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK1:13:33+10:048:58
8Frida BakkmanIFK Lidingö SOK1:13:47+10:188:59
9Josefine CarlssonIFK Göteborg1:18:33+15:049:34
10Henrik BrusSävedalens AIK1:20:39+17:109:50
11Thomas JosarpFK Friskus-Varberg1:21:02+17:339:52
12Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:25:44+22:1510:27
13Gert WildheimFK Friskus-Varberg1:27:51+24:2210:42
14Sara JonssonOK Orion1:28:22+24:5310:46
15Emma LindénFK Friskus-Varberg1:29:43+26:1410:56
16Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK1:31:46+28:1711:11
17Stefan SjöblomFrölunda OL1:34:38+31:0911:32
18Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK1:44:19+40:5012:43
19Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:46:00+42:3112:55
20Märta MollénSävedalens AIK1:47:16+43:4713:04
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lovisa NilssonSävedalens AIKutgått
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start

Motion/Ungdom

5 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK52:089:38
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK55:40+3:3210:17
3Erika LindqvistSävedalens AIK56:03+3:5510:21
4Tim JohanssonFK Friskus-Varberg56:14+4:0610:23
5Stig LarssonGöteborg-Majorna OK58:45+6:3710:51
6Emelie KarlssonOK Landehof59:18+7:1010:57
7Pierre KarlssonOK Alehof1:00:54+8:4611:15
8Thomas BäckströmIF Rigor1:09:25+17:1712:49
9Monica KnutssonSävedalens AIK1:13:02+20:5413:29
10Bo EngborgHällefors OK1:20:24+28:1614:51 Ladda ner rutt i gpx-format
11Maria PollMölndal Outdoor IF1:31:08+39:0016:50
12Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:33:26+41:1817:16
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ulf KristenssonHalmstad OKej start
Kjell JeppsonIF Rigorej start
Viktor VallinGöteborg-Majorna OKej start
Ingela AlvmyrenHalmstad OKej start
Therese AlfredssonSävedalens AIKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser