Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborgs by night OK Klyftamo

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborgs by night OK Klyftamo
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: tisdag 8 mars 2016

Dam Lång

6 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tindra HjortFalköpings AIK Orienteringskluej godkänd
Alva SonessonFalköpings AIK Orienteringskluutgått
Alicia FribergFalköpings AIK Orienteringskluej start

Dam Mellan

4 730 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina PatrikssonOrienteringsklubben Klyftamo42:379:00
2Moa SkoogIdrottsföreningen Hagen43:36+0:599:13
3Jane JohanssonIstrums Skidklubb44:05+1:289:19
4Inger WesterbergIdrottsföreningen Hagen48:40+6:0310:17
5Eva Rabe MagnussonIdrottsföreningen Hagen50:05+7:2810:35
6Karin AnderssonIdrottsföreningen Hagen51:15+8:3810:50
7Maria SkoogIdrottsföreningen Hagen58:46+16:0912:25

Dam Kort

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera PetterssonFalköpings AIK Orienteringsklu31:189:12
2Maria WidmarkIdrottsföreningen Hagen33:55+2:379:58
3Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu34:39+3:2110:11
4Irma SvenssonOrienteringsklubben Klyftamo35:35+4:1710:27
5Kristina LarssonOrienteringsklubben Klyftamo38:33+7:1511:20
6Erica BogrenIdrottsföreningen Hagen38:52+7:3411:25
7Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu43:16+11:5812:43
8Anna-Karin RybergOrienteringsklubben Klyftamo47:56+16:3814:05
9Lena MarkendahlOrienteringsklubben Klyftamo48:37+17:1914:17
10Annica HöckergårdIdrottsföreningen Hagen59:24+28:0617:28
11Kerstin LantzSkövde1:01:37+30:1918:07
Monica AbrahamssonGudhems Idrottsföreningej start
Marie AnebreidTidaholm SOK Sisuej start
Katarina ErikssonOrienteringsklubben Klyftamoej start

Herr Lång

6 660 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BogrenIdrottsföreningen Hagen44:576:44
2Olle HedmanIdrottsföreningen Hagen44:59+0:026:45
3Carl HolmbergIdrottsföreningen Hagen48:42+3:457:18
4Patrik WallinFalköpings AIK Orienteringsklu48:46+3:497:19
5Hampus NyströmIdrottsföreningen Hagen48:48+3:517:19
6John StrandbergI 19 Idrottsförening48:51+3:547:20
7Oscar StombergIdrottsföreningen Hagen49:20+4:237:24
8Erik WidmarkIF Hagen50:08+5:117:31
9Alfred PetterssonFalköpings AIK Orienteringsklu51:55+6:587:47
10Anton UddOrienteringsklubben Tyr53:11+8:147:59
11Lars HolmbergIdrottsföreningen Hagen53:14+8:177:59
12Erik LösethFalköpings AIK Orienteringsklu53:24+8:278:01
13Karl GellermanGöteborgs Skidklubb57:56+12:598:41
14Åke WijkmarkIdrottsföreningen Hagen1:02:53+17:569:26
15Anders FranzénLidköpings Vinter-Sportklubb1:04:44+19:479:43
16Lasse Karlsson-LodIstrums Skidklubb1:06:01+21:049:54
17Axel OlssonOK Skogsstjärnan1:07:20+22:2310:06
Marcus CarlssonIdrottsföreningen Hagenutgått
Joachim FribergFalköpings AIK Orienteringskluej start
Jan HjortFalköpings AIK Orienteringskluej start
Jonas NiklassonFalköpings AIK Orienteringskluej start
Anders PåhlmanIstrums Skidklubbej start
Håkan SonessonFalköpings AIK Orienteringskluej start
Max SuderbysIdrottsföreningen Hagenej start

Herr Mellan

4 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton CarlssonIdrottsföreningen Hagen39:308:21
2Jan-Åke EmilssonGudhems Idrottsförening42:47+3:179:02
3Henrik PetterssonFalköpings AIK Orienteringsklu48:21+8:5110:13
4Bertil KarlssonHjobygdens Orienteringsklubb48:41+9:1110:17
5Bernhard GrenaboHjobygdens Orienteringsklubb58:18+18:4812:19
6Robert SkoogIdrottsföreningen Hagen58:44+19:1412:25
Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisuej godkänd
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Johan MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Claes-Håkan SvenssonOrienteringsklubben Klyftamoutgått
Lennart SibeckFalköpings AIK Orienteringskluej start

Herr Kort

3 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LöfvingMullsjö Skid O OK28:138:17
2Johan HedmanIdrottsföreningen Hagen31:12+2:599:10
3Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK Orienteringsklu31:22+3:099:13
4Tommy RoosFalköpings AIK OK31:33+3:209:16
5Per CarlssonIdrottsföreningen Hagen32:00+3:479:24
6Lars-Olof GustafssonOrienteringsklubben Klyftamo34:56+6:4310:16
7Folke DahlénLidköpings Vinter-Sportklubb41:20+13:0712:09
8Lars WahlströmIstrums Skidklubb42:44+14:3112:34
9Anders SwedinLidköpings Vinter-Sportklubb42:55+14:4212:37
10Bosse AnderssonOrienteringsklubben Klyftamo48:03+19:5014:07
11Sune GustafssonTibro Orienteringsklubb49:43+21:3014:37
12Stig-Olof PetterssonLidköpings Vinter-Sportklubb57:48+29:3517:00
13Jan-Erik NystrandOrienteringsklubben Klyftamo1:02:48+34:3518:28
14Gunnar BrystHjobygdens Orienteringsklubb1:05:09+36:5619:09
Jan AlbertssonIstrums Skidklubbej start
Anders KäckMariestads Friluftsklubbej start

Herr Kort-Lätt

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar NystrandOrienteringsklubben Klyftamo24:599:50
2Oliver HammarFalköpings AIK Orienteringsklu25:44+0:4510:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser