Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 1 - Kjugekull

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 1 - Kjugekull
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: onsdag 17 februari 2016

Herrar Lång

8 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak BergmanOK Skogsfalken1:04:147:44
2Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:05:55+1:417:56
3Johan WennermarkOK Orion1:06:31+2:178:00
4Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:10:21+6:078:28
5Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken1:12:34+8:208:44
6Ola AnderssonOK Orion1:13:55+9:418:54
6Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:13:55+9:418:54
8Nils GripKalmar OK1:16:20+12:069:11
9Hampus LarssonFK Göingarna1:20:33+16:199:42
10Andreas JonssonOK Orion1:21:30+17:169:49
11Fritjof AxelssonFK Göingarna1:30:51+26:3710:56
12Daniel AnderssonOK Löftan1:31:59+27:4511:04
Carl EkbringKexholms SKej godkänd
Axel HalvarssonKarlskrona SoKej godkänd
Magnus LarssonFK Göingarnaej godkänd
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Erik VinbladLunds OKej godkänd

Damer Lång

8 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej godkänd

Herrar Mellan

5 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim OlssonBrattås CK58:2110:03
2Peter HedbergLunds OK1:06:04+7:4311:23
3André BjärbyFrosta OK1:54:09+55:4819:40

Damer Mellan

5 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PerssonOK Skogsfalken1:02:2010:44
2Julia HedOK Skogsfalken1:06:05+3:4511:23
3Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:07:34+5:1411:38
4Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:07:43+5:2311:40
5Erica ErikssonHjärnarps OL1:11:13+8:5312:16
6Elin LundqvistOK Orion1:16:41+14:2113:13
7Linnea GustafssonOK Gynge1:25:04+22:4414:40
Anna BjärbyFrosta OKutgått

Herrar Kort

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore TjernlundOK Vilse 8751:1913:09
2Ola JönssonOK Vilse 8752:50+1:3113:32
3Niclas Delin.1:03:50+12:3116:22
4Nils-Erik BondessonFrosta OK1:59:46+1:08:2730:42
Hans-Inge HanssonFrosta OKej godkänd
Nisse RosénStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Damer Kort

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda AxelssonFK Göingarna50:0512:50
2Louise AxelssonFK Göingarna50:06+0:0112:50
3Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad55:26+5:2114:12
4Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:03:47+13:4216:21
5Kerstin TjernlundOK Vilse 871:12:08+22:0318:29
Annika FrantzStigmännen Karlshamns OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser