Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för LOK Sprintcup deltävling 3, 2016

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: LOK Sprintcup deltävling 3, 2016
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 20 februari 2016

Damer

2 690 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EkströmLinköpings OK19:427:19
2Elna FossbergIK Hakarpspojkarna19:54+0:127:23
3Maria OlofssonLinköpings OK19:57+0:157:24
4Annika IvarssonLinköpings OK20:26+0:447:35
5Frida SahlmanLinköpings OK21:39+1:578:02
6Sofia SalomonssonLinköpings OK21:50+2:088:06
7Sara HelanderDomnarvets GOIF22:38+2:568:24
8Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK23:09+3:278:36
9Lovisa LjungOK Njudung23:13+3:318:37
10Karin OlofssonLinköpings OK23:54+4:128:53
11Karin BacktemanLinköpings OK23:55+4:138:53
12Pia VångellLinköpings OK24:00+4:188:55
13Inger GuståsLinköpings OK24:02+4:208:56
14Elin KjellmanLinköpings OK24:50+5:089:13
15Gitte EngströmLinköpings OK25:44+6:029:33
16Kristin HerberthsonLinköpings OK27:06+7:2410:04
17Frida KarlssonLinköpings OK28:55+9:1310:44
18Anna Sofie BarkLinköpings OK29:30+9:4810:57
19Anna KullbergLinköpings OK31:00+11:1811:31
20Lotta GranholmLinköpings OK45:56+26:1417:04
Johanna GuståsLinköpings OKej godkänd
Therese KlintbergLinköpings OKej start
Lena StrömbäckLinköpings OKej start

Herrar

2 690 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik MartinssonLinköpings OK14:595:34
2Joel FrancénLinköpings OK15:57+0:585:55
3Erik SköldLinköpings OK16:15+1:166:02
4Oscar VångellÄrla IF16:32+1:336:08
5Sven EngströmLinköpings OK16:54+1:556:16
6Peter ErikssonLinköpings OK17:04+2:056:20
7Fredrik LindströmLinköpings OK17:22+2:236:27
8Johan ErikssonLinköpings OK17:29+2:306:29
9Mikael AnderssonLinköpings OK17:36+2:376:32
10Johan ÅttingLinköpings OK18:17+3:186:47
11Per MagnussonLinköpings OK18:30+3:316:52
12Per GuståsLinköpings OK18:33+3:346:53
13Jonas SchedinLinköpings OK18:41+3:426:56
14Emanuel HerberthsonLinköpings OK18:45+3:466:58
15Christian EnbergLinköpings OK18:57+3:587:02
16Oskar LindströmLinköpings OK18:58+3:597:03
17Johan AllardLinköpings OK19:31+4:327:15
18Gunnar EngströmLinköpings OK20:20+5:217:33
19Magnus SahlmanLinköpings OK20:48+5:497:43
20Pedro LundqvistLinköpings OK20:57+5:587:47
21Börje AnderssonLinköpings OK21:55+6:568:08
22Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK22:29+7:308:21
23Markus JohanssonLinköpings OK23:41+8:428:48
24Jörgen SköldLinköpings OK24:01+9:028:55
25Tomas VångellLinköpings OK24:31+9:329:06
26Axel KullbergLinköpings OK28:27+13:2810:34
27Julius GonsiorLinköpings OK28:51+13:5210:43
28Göran HectorLinköpings OK36:50+21:5113:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser