Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mölnbackaträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mölnbackaträffen
Arrangörsorganisation: Deje SF
Datum: lördag 21 maj 2016

2km vit

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar AnderssonOK Tyr18:029:01
2Lina UllerKils OK18:27+0:259:13
3Lotta MobergOK Tyr21:00+2:5810:30
4Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK21:51+3:4910:55
5Gustav NilssonOK Tyr22:36+4:3411:18
6Matteo MobergOK Tyr23:04+5:0211:32
7Alfred NybergSkattkärrs SOK26:10+8:0813:05
8Cornelia Rebaneklubblös28:25+10:2314:12
9Edith BergenfurSkattkärrs SOK31:08+13:0615:34
10Lilly BergenfurSkattkärrs SOK31:31+13:2915:45
11Malin AnderssonOK Tyr31:38+13:3615:49
12Birgitta Erikssonklubblös33:42+15:4016:51
13Majbritt MonsénLustens OK41:30+23:2820:45
14Hjalmar HögsellKristinehamns OK42:24+24:2221:12
15Irma ErikssonOK Tyr50:57+32:5525:28
16Wilma JonssonOK Tyr50:58+32:5625:29
Lucas Bodin LiliegrenOK Djerfej start
Linus Bodin-LiliegrenOK Djerfej start

3km orange

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr34:5511:38
2Danilo MobergOK Tyr36:09+1:1412:03
3Arvid ErikssonOK Tyr39:42+4:4713:14
4Linn AnderssonOK Tyr40:33+5:3813:31
5Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr44:15+9:2014:45
6William RebaneKils OK46:21+11:2615:27
7Camilla BjäringOK Tyr48:56+14:0116:18
8Lottis BrohedeOK Tyr51:30+16:3517:10
9Jenny VestbergSK Örnen59:02+24:0719:40
10Bertil LundbergLustens OK1:15:14+40:1925:04
Albert BrohedeOK Tyrej godkänd
Emma LiliegrenOK Djerfej start

3,5km blå

3 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK33:599:26
2Stina ErikssonSK Örnen36:31+2:3210:08
3Ulf SkoglundKils OK36:45+2:4610:12
4Mattias Jašić ModinSK Örnen37:04+3:0510:17
5Torbjörn MagnussonLustens OK40:16+6:1711:11
6Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK41:02+7:0311:23
7Ann HyvönenSkattkärrs SOK41:38+7:3911:33
8Lennart MattssonLustens OK41:45+7:4611:35
9Charlotte SkoglundKils OK42:48+8:4911:53
10Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK45:43+11:4412:41
11Monica DjurbergOK Tyr46:02+12:0312:47
12Emma JohanssonKristinehamns OK46:10+12:1112:49
13Kristina LandforsLustens OK46:26+12:2712:53
14Britt GunnarssonKristinehamns OK46:51+12:5213:00
15Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen46:58+12:5913:02
16Kjell AnderssonSkattkärrs SOK48:19+14:2013:25
17Kjell JohanssonSkattkärrs SOK49:35+15:3613:46
18Ann-Sofie HultsvedOK Tyr50:28+16:2914:01
19Leif SalinOK Tyr53:33+19:3414:52
20Lars BroströmDegerfors OK57:25+23:2615:56
21Eva TrangiusOK Tyr58:10+24:1116:09
22Rudi OlvenmyrOK Tyr1:01:24+27:2517:03
23Sören JohanssonSK Örnen1:02:29+28:3017:21
24Helene HällmanOK Tyr1:04:17+30:1817:51
25Kjell BrinkmanOK Älgen1:07:58+33:5918:52
Karin MoodhOK Tyrej start

4km röd

4 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton UllerKils OK32:327:56
2Börje RåbergOK Tyr38:40+6:089:25
3Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:28+7:569:52
4Anna UllerKils OK42:26+9:5410:20
5Hans PerssonOK Älgen43:17+10:4510:33
6Leif EricssonOK Tyr43:59+11:2710:43
7Peter RisbergSkattkärrs SOK45:54+13:2211:11
8Lars Mellqvistklubblös53:05+20:3312:56
9Tanja DalheimerIK Vikings OK53:27+20:5513:02
10Josefin MagnussonLustens OK59:41+27:0914:33
11Maria ErikssonOK Tyr1:16:28+43:5618:39
12David ÅkerlindLustens OK1:23:36+51:0420:23
Bengt CarlssonSkattkärrs SOKej godkänd
Bernt NilssonOK Tyrej godkänd

5km violett

5 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SkoglundKils OK44:308:43
2Jonas BergenfurSkattkärrs SOK44:48+0:188:47
3Jens BeironSkattkärrs SOK47:28+2:589:18
4Nora HolmgårdKils OK50:45+6:159:57
5Anders OlssonLustens OK52:20+7:5010:15
6Anders Hedqvistklubblös54:49+10:1910:44
7Pelle LandforsLustens OK56:10+11:4011:00
8Lars AnderssonOK Tyr58:06+13:3611:23
9Mikael NybergSkattkärrs SOK1:00:34+16:0411:52
10Matias JonssonSkattkärrs SOK1:01:55+17:2512:08
11Bertil JohanssonKristinehamns OK1:09:24+24:5413:36
12Linnea LandforsLustens OK1:18:31+34:0115:23
Kerrin NilssonLustens OKej godkänd

7km blå

6 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom CampbellLustens OK54:558:04
2Daniel BrohedeOK Tyr57:41+2:468:28
3Jonathan UllerKils OK1:00:13+5:188:51
4Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna1:00:56+6:018:57
5Lars HolmgårdKils OK1:02:02+7:079:07
6Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK1:06:49+11:549:49
7Andreas MobergOK Tyr1:07:10+12:159:52
8Martin KvarnströmKils OK1:11:21+16:2610:29
9Mattias PerssonOK Tyr1:11:46+16:5110:33
10Jonas LarssonKristinehamns OK1:12:10+17:1510:36
11Per AnderssonLustens OK1:15:24+20:2911:05
12Ola HoltOK Tyr1:15:25+20:3011:05
13Leif SandahlOK Tyr1:20:47+25:5211:52
14Joakim PerssonKils OK1:21:11+26:1611:56
15Niklas KarlssonLustens OK1:33:11+38:1613:42
16Björn EngströmLustens OK1:36:05+41:1014:07
17Colin Mc IntyreOK Tyr2:17:48+1:22:5320:15
18Kirsty Mc IntyreOK Tyr2:18:28+1:23:3320:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser