Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Rydskogen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Rydskogen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 19 april 2016

Långa

6 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max SuderbysIF Hagen41:396:38
2Karl GellermanGöteborgs skidklubb47:307:34
3Urban BarkIF Hagen50:358:04
4Johan HöögMariestad FK51:388:14
5Anders KindbomIF Hagen52:458:24
6Jesper LarssonOK Amne52:528:25
7Andreas WannbergIK Omega1:00:489:41
8Emma KindbomIF Hagen1:03:1710:05
John MårstadP4ej godkänd

Mellan

4 820 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas BogrenIF Hagen36:307:34
2Johan LindgrenIF Hagen42:158:45
3Ola LundhIF Hagen42:358:50
4Lena ReisenIF Hagen45:599:32
5Linus LindespångP446:519:43
6Alf AnderssonIF Hagen47:489:55
7Anders RotzénOK P449:0110:10
8Anders JakobssonSOK Träff50:0510:23
9Conny GunnarssonOK Älgen50:5410:33
10Roger AnderssonOK P451:1610:38
11Lennart ArdmarVolvo51:3710:42
12Michael KarlssonOK P451:5210:45
13Emil SvenssonP452:3510:54
14Björn SahlK352:4710:57
15Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK53:5711:11
16Agne GustavssonIstrums SK54:4111:20
17Jan AlbertssonIstrums SK55:1511:27
18Hans-Gösta BernhardMariestads FK55:5111:35
19Ove FlinkIK Albion57:1711:53
20Hans TuvessonIF Hagen58:0712:03
21Henrik JacobsonIstrums SK58:0812:03
22Björn SterudIF Hagen58:5412:13
23Yngve GustavssonVolvo59:0012:14
24Gunilla SterudIF Hagen59:4912:24
25Sofie BendeFörsvarsmakten59:5712:26
26Johan EngströmÖvrig59:5812:26
27Carina NilssonIK Gandvik1:01:2712:44
28Karl-Gustav LarssonOK P41:01:4212:48
29Magnus RamsinIF Hagen1:02:3812:59
30Pia Brag-JonssonIK Gandvik1:02:3912:59
31Conny LjungbergVolvo1:05:1813:32
32Christian MarkP41:07:5914:06
33Daniel GabrielssonP41:08:0014:06
34Jonas EricssonVolvo1:12:3515:03
35Nils DahlenIstrums SK1:14:5815:33
36Mattias VestrinÖvriga1:43:3621:29
Sammy TanhuaIstrums SKej godkänd
Göran JohanssonIK Gandvikej godkänd
Eine LarssonOK P4ej godkänd

Korta

3 000 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonTibro OK29:199:46
2Anders JohanssonTrollhättans SOK32:1010:43
3Inger WesterbergIF Hagen34:3911:33
4Peter NyströmMariestads FK35:5111:57
5Anders PeterssonTibro OK36:3412:11
6Mark ReisenIF Hagen36:3912:13
7Lars BörjessonIstrums SK36:5812:19
8Börje ReimertssonOK P438:1312:44
9Maria WidmarkIF Hagen38:4912:56
10Lars WahlströmIstrums SK39:3013:10
11Kay SvenssonOK P440:5913:39
12Göran SpaakÖvrig41:0713:42
13Anders MellegårdProjektangegemang42:1114:03
14Anton NilssonÖvrig43:0614:22
15Alfred AlingOK P443:3414:31
16Alf AnderssonOK P443:3814:32
17Carina WallgrenIstrums SK44:4814:56
18Karl-Erik JohanssonIstrums SK46:0415:21
19Agnes JohanssonIF Hagen48:1716:05
20Liam JohanssonIF Hagen49:3116:30
21Renita PåsseIF Hagen51:3717:12
22Leo AnderssonBogrens53:0817:42
23Per AnderssonOK P453:0917:43
24Anders CarlssonÖvriga54:2718:09
25Ulrica HelgessonÖvriga54:3018:10
26Jesper NymanIFK Skövde Skidor54:4118:13
27Karl BjörkIFK Skövde skidor54:4818:16
28Eva GustavssonIstrums SK55:2418:28
29Bengt ÖsterblomK31:03:1521:05
30Ulla AnderssonIF Hagen1:03:2321:07
31Anna ÖsterlundÖvriga1:09:3923:13
32Jan SahlIF Hagen1:09:4023:13
33Inger HolmOK P41:24:2328:07
34Eva HellströmOK P41:24:2828:09
35Catrin FärrenOK P41:55:3238:30
36Urban KarlssonOK P41:55:3638:32
Kjell JohanssonIF Hagenej godkänd
Lina BjörkIFK Skövde skidorej godkänd

Lätta

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Olof SvenssonOK P419:569:29
2Hugo GustafssonTibro OK29:3414:04
3Göran KarlssonIK Albion36:2217:19
4Anna GöransdotterÖvrig36:2217:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser