Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Fagersanna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Fagersanna
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Tibro OK
Datum: tisdag 26 april 2016

Långa

6 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus NyströmIF Hagen42:487:00
2Karl GellermanGöteborgs skidklubb43:287:07
3Carl HolmbergIF Hagen43:457:10
4Olle HedmanIF Hagen44:447:20
5Lars HolmbergIF Hagen44:527:21
6Jonas LundgrenTibro OK50:298:16
7Thomas LjungqvistTibro OK51:158:24
8Sören LarssonTibro OK54:418:57
9Johan HöögMariestad FK55:299:05
10Emil LarssonTibro OK56:399:17
11Pär-Magnus BjurekTibro OK57:179:23
12Per IvarssonTibro OK57:369:26
Karl-Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Ola LundhIF Hagenej godkänd
Martin OlssonTibro OKej godkänd

Mellan

4 510 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan36:398:07
2Michael PerssonIF Hagen37:068:13
3Åke WijkmarkIF Hagen37:278:18
4Joakim GustafssonTibro OK38:198:29
5Bertil KarlssonHjobyggdens OK40:068:53
6Alf AnderssonIF Hagen41:199:09
7Jonas MånssonK3 IF41:339:12
8Lennart ArdmarVolvo42:299:25
9Bo KlamfältTibro OK42:459:28
10Johan HolmbergIF Hagen42:569:31
11Roger AnderssonOK P443:049:32
12Vidar LöfvingTibro OK43:239:37
13Henrik ArrheniusIF Hagen44:499:56
14Stefan LinderothIF Hagen45:039:59
15Ragnar OlssonTibro OK45:2410:03
16Ella JohanssonTibro OK46:0510:13
17Lennart HöijeOK Ravinen46:3210:19
18Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK48:5910:51
19Jan AlbertssonIstrums SK49:1410:54
20Magnus RamsinIF Hagen49:3010:58
21Jesicka HollstHjobyggdens Ok51:0311:19
22Anders JohanssonTrollhättans SOK51:1811:22
23Henrik JacobsonIstrums SK52:1611:35
24Yngve GustavssonVolvo52:2811:38
25Marcus MalmMariestads FK52:3811:40
26Mikael KratzOK P452:5011:42
27Bernad GrenaboHjobygdens OK53:3011:51
28Hans TuvessonIF Hagen54:2112:03
29Conny LjungbergVolvo56:1012:27
30Ove FlinkIK Albion56:4312:34
31Jonas EricssonVolvo58:3913:00
32Jonas AllanssonÖvrig59:2513:10
33Ove AllanssonPolisen59:3913:13
34Alf AnderssonOK P41:02:3313:52
35Gunilla SterudIF Hagen1:09:1015:20
36Simon ThorvaldssonTibro OK1:09:3715:26
37Tommy WellebyVolvo1:16:5017:02
38Angelica BrandqvistTibro OKej godkänd
Linus LindespångP4ej godkänd
Lukas AndrénTibro OKej godkänd

Korta

2 830 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonTibro OK24:398:42
2Anders KäckMariestads FK26:149:16
3Martina LöfvingTibro OK31:3811:10
4Lars BörjessonIstrums SK32:3711:31
5Berit KlamfeldtTibro OK33:1211:43
6Jens LindströmTibro OK33:5511:59
7Peter NyströmMariestads FK34:4512:16
8Anders PeterssonTibro OK35:5212:40
9Ewa HolmbergIF Hagen36:0112:43
10Sofie BendeFörsvarsmakten36:3212:54
11Kay SvenssonOK P437:4813:21
12Olivia BorgIF Hagen39:0813:49
13Liam JohanssonIF Hagen39:3013:57
14Gunnar BrystHjobygdens OK40:5814:28
15Ulrika PerssonÖvrig42:3215:01
16Karl-Erik JohanssonIstrums SK43:0015:11
17Kjell JohanssonIF Hagen43:4115:26
18Agnes JohanssonIF Hagen43:4115:26
19Anders MellegårdProjektarrangeman44:3215:44
20Gisela LöfvingTibro OK47:4516:52
21Renita PåsseIF Hagen48:0917:00
22Christian MarkP449:1417:23
23Daniel GabrielssonP449:1517:24
24Ulla AnderssonIF Hagen53:0918:46
25Lubov PospeshinaIF Hagen57:5520:27
27Liselotte LarssonTibro OKej godkänd
Victoria JonssonTibro OKej godkänd

Lätta

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AnderssonIF Hagen31:2213:38
2Birgitta AugustssonTibro OK32:1614:01
3Hugo GustafssonTibro OK44:2619:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser