Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Hagenstugan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Hagenstugan
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 24 maj 2016

Långa

6 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max SuderbysIF Hagen50:297:46
2Niklas WesterbergProjektengagemang IF53:508:16
3Karl GellermanGöteborgs skidklubb55:478:34
4Urban BarkIF Hagen56:358:42
5Mats AhnheimTibro OK58:579:04
6John StrandbergI 191:01:599:32
7Mattias HäggblomOK Klyftamo1:02:349:37
8Marcus CarlssonIF Hagen1:05:1410:02
9Anton CarlssonIF Hagen1:05:1610:02
10Karl-Evert SvenssonIF Hagen1:08:0110:27
11Torbjörn JarlevangVolvo1:11:5911:04

Mellan

4 800 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin BergqvistP437:517:53
2Åke WijkmarkIF Hagen41:428:41
3Anders RotzénOK P442:018:45
4Alf AnderssonIF Hagen43:129:00
5Jesper LarssonOK Amne43:489:07
6Lennart ArdmarVolvo45:109:24
7Stefan LinderothIF Hagen48:0210:00
8Niklas SahlénIF Hagen48:5410:11
9Inger WesterbergIF Hagen49:0910:14
10Per AnderssonOK P449:3610:20
11Isak UnnerbäckÖvriga51:4810:47
12Jan AlbertssonIstrums SK52:5911:02
13Maria WidmarkIF Hagen53:5111:13
14Hans TuvessonIF Hagen54:2011:19
15Ella JohanssonTibro OK54:5711:26
16Karl-Gustav LarssonOK P455:0411:28
17Magnus RamsinIF Hagen56:1611:43
18Ann NyströmIF Hagen56:5711:51
19Mikael PetterssonIK Gandvik57:5812:04
20Jonas EricssonVolvo59:5512:28
21Göran JohanssonIK Gandvik1:01:5012:52
22Gunilla SterudIF Hagen1:02:0312:55
23Ylva GefvertOK P41:04:3013:26
24Catrine ErikssonÖvrig1:05:3213:39
25Anders IsraelssonIstrums SK1:06:2313:49
26Anders PeterssonTibro OK1:06:4613:54
27Sofie BendeFörsvarsmakten1:07:4714:07
28Eva SjöströmIF Hagen1:11:1514:50
29Tomas HelldenÖvrig1:14:5115:35
30Conny LjungbergVolvo1:24:2917:36
31Nils DahlenIstrums SK1:29:5818:44
32Staffan WelanderOK P41:31:4019:05
33Mattias VestrinÖvrig1:32:5219:20
34Eine LarssonOK P41:53:0223:32
36Ove FlinkIK Albionej godkänd
Christer OttossonOK P4ej godkänd

Korta

2 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders JakobssonIK Albion31:2010:48
2Viktor ArvesvedÖvriga32:0311:03
3Carina WallgrenIstrums SK36:5812:44
4Alf AnderssonOK P437:4713:01
5Karl-Erik JohanssonIstrums SK38:2313:14
6Jonas SandgrenVolvo42:3414:40
7Margaretha FredriksonIstrums SK43:1614:55
8Per-Erik CarlssonIF Hagen43:4715:05
9Ulla AnderssonIF Hagen43:5215:07
10Bengt ÖsterblomK348:1416:37
11Göran SpaakVolvo54:0518:38
12Ulrika PerssonÖvrig55:0819:00
13Ulrika HelgessonÖvrig55:1119:01
14Jasmine SellgrenBogrens1:08:0223:27
15Nadia StellBogrens1:08:0323:27
16Camilla MorellIK Gandvik1:17:5526:52
17Kristina BerglundÖvrig1:18:0326:54
18Karin AnderssonIF Hagen1:21:3228:06
19Ingrid SamuelssonÖvriga1:51:2038:23
20Anna WijkmarkÖvrig1:51:2438:24

Lätta

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella ArrheniusIF Hagen35:3916:12
2Kristoffer HjortOK P447:0821:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser