Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Bjärsjö

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Bjärsjö
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 21 juni 2016

Broddetorps GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Krister BayardKorta (16)36:3114:36

Falköpings AIK OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Daniel HärströmLånga (14)1:01:4110:27
6Bo HallbergMellan (36)57:3413:42
9Alicia FribergLånga (14)1:13:1312:24
10Lennart SibeckMellan (36)1:02:4714:56
14William HärströmKorta (16)1:12:4729:06
15Adam SamuelssonKorta (16)1:13:0129:12

Gudhems IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Susanne OlssonKorta (16)38:2715:22
3Arne SääfMellan (36)54:5113:03
5Clary SiewertzKorta (16)41:4216:40
8Alf SiewertzKorta (16)51:5620:46
9Benny HoffmanMellan (36)1:02:2614:51
13Jan-Åke EmilssonMellan (36)1:04:2715:20
15Monica AbrahamssonMellan (36)1:05:2615:34

Göteborgs skidklubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Karl GellermanLånga (14)1:13:3312:27

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Emil SvenssonLånga (14)1:05:3811:07

I 19

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3John StrandbergLånga (14)1:03:0510:41

IF Hagen

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Max SuderbysLånga (14)51:588:48
4Styrbjörn JanssonKorta (16)39:4915:55
4Inger WesterbergMellan (36)56:4213:30
5Ola LundhLånga (14)1:06:1011:12
5Anna LarssonMellan (36)57:2513:40
6Carl-Otto WijkmarkKorta (16)45:3818:15
7Maria SahlénLånga (14)1:08:5611:41
7Kerstin LarssonKorta (16)50:3120:12
7Stefan LinderothMellan (36)58:2213:53
8Urban BarkLånga (14)1:09:5211:50
8Nina AhlénMellan (36)1:01:2014:36
9Stig GustafssonKorta (16)55:3522:14
10Anica HöckergårdKorta (16)55:5622:22
11Henrik ArrheniusLånga (14)1:23:1814:07
12Per-Erik CarlssonKorta (16)57:4623:06
12Greger AhlénLånga (14)1:26:4814:42
14Ellen LarssonMellan (36)1:05:2215:33
17Kjell JohanssonMellan (36)1:06:1615:46
20Björn SterudMellan (36)1:08:3316:19
24Hans TuvessonMellan (36)1:15:5518:04
25Alf AnderssonMellan (36)1:16:4618:16

IK Gandvik

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Peter SvenssonMellan (36)1:03:3515:08
13Pernilla LundbergKorta (16)1:07:2726:58
14Tommy HöögLånga (14)1:31:4415:32
18Mikael PetterssonMellan (36)1:07:0915:59
35Ulrika GöhleMellan (36)1:43:1324:34

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Henrik HvoslefMellan (36)1:03:1315:03
30Ulla LindeMellan (36)1:24:1820:04

Istrums SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Gert JohanssonKorta (16)ej godkänd

Lerums SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Maria LiabäckMellan (36)1:22:4719:42

OK Amne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jesper LarssonMellan (36)50:0111:54

OK Klyftamo

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Klas-Håkan SvenssonLånga (14)1:28:5015:03
26Irma SvenssonMellan (36)1:19:3618:57

OK P4

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Kuno EkdalMellan (36)1:46:4725:25

Projektengagemang IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Anders MellegårdMellan (36)1:30:4621:36

Tibro OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Petronella LarssonLätta (2)37:3219:45
16Victor ArvesvedMellan (36)1:06:0115:43
22Joakim AhnheimMellan (36)1:12:1017:10
23Henrik JacobsonMellan (36)1:15:4618:02
29Anders PeterssonMellan (36)1:23:4619:56

Tidaholm SOK Sisu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Stefan KarlssonMellan (36)1:07:5516:10

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Torbjörn JarlevangLånga (14)1:06:2711:15

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Torbjörn LöfvingMellan (36)47:3011:18

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Yngve GustavssonMellan (36)1:11:2617:00

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Conny LjungbergMellan (36)1:29:3621:20

Volvo

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jonas SandgrenKorta (16)56:3422:37

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Isak UnnerbäckMellan (36)1:23:2519:51

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Björn AdlerMellan (36)1:26:2120:33

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Ewa DydiszkoMellan (36)1:26:4020:38

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin FredrikssonKorta (16)35:2114:08

Övrig

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ingrid SamuelssonLätta (2)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser