Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Fjället

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Fjället
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: tisdag 23 augusti 2016

Långa

6 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin BergqvistP458:148:49
2Urban BarkIF Hagen1:01:379:20
3Max SuderbysIF Hagen1:02:569:32
4Niklas WesterbergProjektengagemang IF1:06:2110:03
5Karl GellermanIF Hagen1:14:1711:15
6Mikael PetterssonIk Gandvik1:17:3611:45
7Michael PerssonIF Hagen1:20:2112:10
8Ella JohanssonTibro OK1:30:4013:44
9Karl-Evert SvenssonIF Hagen1:41:1115:19

Mellan

4 300 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke WijkmarkIF Hagen43:5610:13
2Alf AnderssonIF Hagen47:3711:04
3Lennart ArdmarVolvo47:5811:09
4Victor ArvesvedTibro OK48:1611:13
5Stefan LinderothIF Hagen48:2011:14
6Anders JohanssonTrollhättans SOK54:4712:44
7Christer OttossonOK P454:4812:44
8Gunilla SterudIF Hagen54:4812:44
9Hans TuvessonIF Hagen55:0112:47
10Marcus MalmMariestads FK57:2713:21
11Maria LundhVolvo58:3813:38
12Magnus RamsinIF Hagen59:1613:46
13Carl-Gunnar EmanuelssonIstrums SK1:00:4814:08
14Joakim AhnheimTibro OK1:03:4914:50
15Anders RotzénOK P41:04:5115:04
16Alf AnderssonOK P41:07:2115:39
17Jonas EricssonVolvo1:09:2616:08
18Carina NilssonIK Gandvik1:10:2216:21
19Isak UnnerbeckÖvrig1:13:5117:10
20Fredrik ÖdénFörsvarsmakten1:17:2918:01
21Anica HöckergårdIF Hagen1:18:4218:18
22Per AnderssonOK P41:25:4919:57
23Pia Brag-JonssonIK Gandvik1:31:4821:20
24Mathias VestrinÖvrig1:37:1222:36
25Mikael KrantzOK P41:40:3323:23
26Alfred AlingP41:40:4323:25
27Anders MellegårdProjektengagemang IF1:44:2524:16
29Sammy TanhuaIstrums SKej godkänd
Ylva GefvertOK P4ej godkänd
Johan LindgrenIF Hagenej godkänd

Korta

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas SandgrenVolvo38:5815:35
2Carl-Otto WijkmarkIF Hagen46:0218:24
3Åke NordbergOK Klyftamo46:0418:25
4Per-Erik CarlssonIF Hagen50:3320:13
5Karl GranforsÖvrig50:4520:18
6Carina WallgrenIstrums SK53:1821:19
7Karl-Erik JohanssonIstrums SK56:2922:35
8Roland SandströmIF Hagen56:3922:39
9Ulla AnderssonIF Hagen59:0623:38
10Camilla MorellIK Gandvik1:04:5725:58
11Anna-Carin ErikssonSOK Aneby1:08:3527:26
Staffan WelanderOK P4ej godkänd
Ulla HöökOK Klyftamoej godkänd
Anita NordbergOK Klyftamoej godkänd

Lätta

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotta LarssonÖvrig18:278:23
2Ingrid samuelssonÖvrig25:5911:48
3Anna WiljkmarkÖvrig26:0411:50
4Viktor NilssonP434:2315:37
5Leo AnderssonP434:2315:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser