Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tisdags-OL Lövsjötorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tisdags-OL Lövsjötorp
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / OK P4
Datum: tisdag 30 augusti 2016

Långa

6 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn JarlevangVolvo51:517:47
2Karl GellermanIF Hagen51:527:47
3Rasmus PerssonFalköpings AIK OK53:208:01
4Martin BergqvistP41:07:3010:09
5Emma KindbomIF Hagen1:08:0410:14
6Isak UnnerbäckÖvrig1:20:3712:07

Mellan

4 470 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Gösta BernhardMariestads FK42:129:26
2Alf AnderssonIF Hagen42:309:30
3Ellen LarssonIF Hagen42:469:34
4Tommy WesterbergIF Hagen43:109:39
5Anton CarlssonIF Hagen43:319:44
6Christer OttossonOK P444:419:59
7Ella JohanssonTibro OK44:5310:02
8Lena ReisenIF Hagen44:5810:03
9Victor ArvesvedTibro OK45:1510:07
10Yngve GustavssonVolvo45:5710:16
11Stefan LinderothIF Hagen46:3010:24
12Lennart SibeckFalköpings AIK OK47:2110:35
13John MårstadP449:1611:01
14Roger AnderssonOK P449:5611:10
15Ove FlinkIK Albion50:0511:12
16Anders RotzénOK P450:3611:19
17Ylva GefvertOK P453:1511:54
18Anders JohanssonTrollhättans SOK53:4012:00
19Hans TuvessonIF Hagen53:4912:02
20Henrik LinderothIstrums SK54:0512:05
21Kerstin LarssonIF Hagen55:0912:20
22Anders JakobssonK3 IF57:0412:45
23Gunilla SterudIF Hagen57:2212:50
24Björn SterudIF Hagen58:1713:02
25Conny GunnarssonOK Älgen1:00:4313:34
26Conny LjungbergVolvo1:02:0913:54
27Jonas SandgrenVolvo1:06:1814:49
28Fredrik ÖdénFörsvarsmakten1:06:3814:54
29Anders PeterssonTibro OK1:08:4715:23
30Staffan WelanderOK P41:44:1623:19
31Mattias VestrinÖvrigej godkänd
32Anders MellegårdProjektengagemang IFej godkänd

Korta

2 880 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan OlssonIF Hagen28:5810:03
2Karin HolmFalköpings AIK OK29:5210:22
3Camilla BomanIF Hagen32:2811:16
4Martin HedP432:5711:26
5Styrbjörn JanssonIF Hagen34:2411:56
6Carl-Otto WijkmarkIF Hagen40:5314:11
7Per-Erik CarlssonIF Hagen41:0314:15
8Regor NiklassonIK Albion43:1915:02
9Gert JohanssonIstrums SK44:0615:18
10Karl-Erik JohanssonIstrums SK45:4615:53
11Hans GustavssonBroddetorps GOIF47:2816:28
12Adam SamuelssonFalköpings AIK OK49:4017:14
13Stig HjerpIstrums SK52:0318:04
14Jens FranzenÖvrig55:1219:10
15Kenneth FranzenÖvrig55:2719:15
16Ulla AnderssonIF Hagen56:4019:40
17Lena Karlsson TellIF Hagen1:08:1623:42
18Britt-Marie RydbergIstrums SK1:08:3723:49
19Carl GranforsÖvrigej godkänd

Lätta

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK46:5420:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser