Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 2
Arrangörsorganisation: OK Alferna
Datum: torsdag 7 april 2016

Almby

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12Lars-Åke GöranssonKorta Banan (22)52:14+20:2120:53

Almby IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Per-Åke HullLånga Banan (13)48:39+10:3010:48
8Stig AnderssonMellan Banan (26)50:37+6:0214:27

Arboga OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Sven-Olov WiklundLånga Banan (13)42:58+4:499:32

Askersunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Bo BrånnKorta Banan (22)51:45+19:5220:42
11Kenneth KarlssonLånga Banan (13)56:09+18:0012:28

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Björn-Ove PetterssonLånga Banan (13)38:10+0:018:28

Björkfors GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Karin ÖstlinKorta Banan (22)59:00+27:0723:36

Fellingsbro GOIF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lars JellvertKorta Banan (22)31:5312:45
2Nils-Göran LindénKorta Banan (22)38:50+6:5715:32
5Mats HastadLånga Banan (13)44:48+6:399:57
8Roland RohdeKorta Banan (22)47:00+15:0718:48

Garphyttans IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Torsten BergstenKorta Banan (22)43:05+11:1217:14

Hagaby GoIF Örebro

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Robert LarssonMellan Banan (26)45:48+1:1313:05
5Gerd Uppsäll-LarssonMellan Banan (26)46:53+2:1813:23
6Lennart JaveliusMellan Banan (26)47:59+3:2413:42
7Nils-Erik LovangKorta Banan (22)46:13+14:2018:29
7Arne NordströmMellan Banan (26)49:41+5:0614:11
9Kjell BlomkvistMellan Banan (26)51:18+6:4314:39
12Thord ErikssonLånga Banan (13)57:54+19:4512:52
13Gunilla Hvatz-LarssonKorta Banan (22)53:13+21:2021:17
14Stig LarssonKorta Banan (22)53:17+21:2421:18
16Maj-Britt LovangKorta Banan (22)54:34+22:4121:49

KFUM Örebro OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mats GustafssonLånga Banan (13)38:098:28
6Eleonor GrönvallKorta Banan (22)45:58+14:0518:23
8Weine FredrikssonLånga Banan (13)50:27+12:1811:12
18Birgitta ArleboMellan Banan (26)1:04:28+19:5318:25
Ingemar WidénMellan Banan (26)ej godkänd

Lindebygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Claes SjöbergKort-korta banan (3)1:06:23+35:1233:11
14Anders HolmbergMellan Banan (26)59:59+15:2417:08
15Rolf HelmerssonMellan Banan (26)1:00:59+16:2417:25
18Ethel NordKorta Banan (22)57:55+26:0223:10
21Asta SjöbergKorta Banan (22)1:16:00+44:0730:24

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Inger LjungströmMellan Banan (26)1:09:34+24:5919:52

OK Järnbärarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Gun JohanssonKort-korta banan (3)44:34+13:2322:17
13Lennart LindgrenLånga Banan (13)1:08:18+30:0915:10
15Lena LindgrenKorta Banan (22)54:28+22:3521:47
21Hjalmar NordquistMellan Banan (26)1:09:36+25:0119:53
Ove JohanssonMellan Banan (26)ej godkänd

OK Letstigen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Samuel ErikssonKort-korta banan (3)31:1115:35
4Kurt JonssonKorta Banan (22)42:24+10:3116:57
12Bo Anders Charles LjungdahlMellan Banan (26)57:50+13:1516:31

OK Milan

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Kenneth IsraelssonMellan Banan (26)45:05+0:3012:52
3Bengt KammerlandKorta Banan (22)41:09+9:1616:27
4Stefan ÖbergMellan Banan (26)45:51+1:1613:06
7Per HöglundLånga Banan (13)49:29+11:2010:59Ladda ner rutt i gpx-format
9Peter ÖstlundLånga Banan (13)50:50+12:4111:17
10Jörgen HolmströmMellan Banan (26)56:13+11:3816:03
10Lars ÖstlinLånga Banan (13)53:23+15:1411:51
11Rolf PerssonMellan Banan (26)56:55+12:2016:15
Britt-Marie EklöfMellan Banan (26)ej godkänd
Elisabeth ErikssonMellan Banan (26)ej godkänd

OK Tisaren

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Lennart JonssonKorta Banan (22)51:49+19:5620:43
12Rolf JanssonMellan Banan (26)57:50+13:1516:31
16Bengt Åke HolgerssonMellan Banan (26)1:03:11+18:3618:03
17Ingvar ErikssonMellan Banan (26)1:03:24+18:4918:06
17Britt-Marie ÅbergKorta Banan (22)56:04+24:1122:25
19Roger GustafssonMellan Banan (26)1:05:55+21:2018:50
22Stig LarssonKorta Banan (22)1:17:20+45:2730:56
Kurt ÅbergMellan Banan (26)ej godkänd

OK Tylöskog

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ingvar HalldinMellan Banan (26)44:3512:44
3Göran AnderssonLånga Banan (13)39:21+1:128:44
9Bo EklundKorta Banan (22)47:47+15:5419:06
20Lars AlbertssonKorta Banan (22)1:00:40+28:4724:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser