Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 5
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: torsdag 28 april 2016

Korta Banan

2 550 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla JonhedKFUM Örebro OK35:1113:47
2Hans JonhedKFUM Örebro OK35:14+0:0313:49
3Irene ZanderOK Milan40:00+4:4915:41
4Östen EklöfOK Milan40:21+5:1015:49
5Torsten BergstenGarphyttans IF40:37+5:2615:55
6Johnny BrandtHällefors OK42:34+7:2316:41
7Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK44:47+9:3617:33
8Bo EklundOK Tylöskog46:02+10:5118:03
9Roland RohdeFellingsbro GOIF46:41+11:3018:18
10Ethel NordLindebygdens OK48:36+13:2519:03
11Gary DybeckOK Milan48:51+13:4019:09
12Evy EkströmOK Alferna50:17+15:0619:43
13Britt-Marie ÅbergOK Tisaren52:22+17:1120:32
14Lena LindgrenOK Järnbärarna53:05+17:5420:49
15Birgitta BjörkKFUM Örebro OK56:57+21:4622:20
16Johnny ErixonFellingsbro GOIF1:00:03+24:5223:32
17Marianne DahlbergOK Alferna1:00:42+25:3123:48
18Gun JohanssonOK Järnbärarna1:03:09+27:5824:45
Karl EkströmOK Alfernaej godkänd
Lars VennerströmHällefors OKej godkänd
Peter ÖstlundOK Milanutgått

Mellan Banan

3 430 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer NälemarkOK Djerf35:1010:15
2Ove JohanssonOK Järnbärarna38:02+2:5211:05
3Kjell BlomkvistHagaby GoIF Örebro38:26+3:1611:12
4Gert IngvarssonLindebygdens OK41:12+6:0212:00
5Kenneth IsraelssonOK Milan41:14+6:0412:01
6Stefan ÖbergOK Milan41:20+6:1012:03
7Bengt KammerlandOK Milan41:21+6:1112:03
8Asta SjöbergLindebygdens OK43:37+8:2712:42
9Nils MogrenHällefors OK44:53+9:4313:05
10Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF45:06+9:5613:08
11Stig AnderssonAlmby IK45:13+10:0313:10
12Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro46:10+11:0013:27
13Britt-Marie EklöfOK Milan46:11+11:0113:27
14Rolf HelmerssonLindebygdens OK46:28+11:1813:32
15Lennart LindgrenOK Järnbärarna47:31+12:2113:51
16Ingemar WidénKFUM Örebro OK47:38+12:2813:53
17Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK49:12+14:0214:20
18Anders HolmbergLindebygdens OK49:33+14:2314:26
19Maud MossbergOK Järnbärarna49:53+14:4314:32
20Jörgen HolmströmOK Milan50:12+15:0214:38
21Elisabeth ErikssonOK Milan50:16+15:0614:39
22Gunnar HaglundOK Milan50:28+15:1814:42
23Håkan SvenssonAlmby IK52:09+16:5915:12
24Inga HolmströmOK Milan52:37+17:2715:20
25Lennart GustavssonOK Milan52:55+17:4515:25
26Inger LjungströmOK Djerf53:32+18:2215:36
27Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren58:32+23:2217:03
28Lennart ErikssonOK Milan1:00:33+25:2317:39
29Ingvar ErikssonOK Tisaren2:02:59+1:27:4935:51
Lars JellvertFellingsbro GOIFej godkänd
Inger LindhOK Milanej godkänd
Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebroutgått

Långa Banan

4 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik ThybeckLindebygdens OK35:297:48
2Hans LibergOK Milan36:13+0:447:58
3Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro44:33+9:049:48
4Per HöglundOK Milan45:38+10:0910:03
5Patrik GrankvistFMTM47:28+11:5910:27
6Ulf KjellinOK Hedströmmen47:45+12:1610:31
7Kurt ÅbergOK Tisaren48:21+12:5210:38
8Lars ÖstlinOK Milan50:24+14:5511:06
9Hans Lennart LundhOK Tisaren52:17+16:4811:30
10Per-Åke HullAlmby IK53:48+18:1911:51
11Hans WesterOK Järnbärarna1:00:58+25:2913:25

Kort-Korta Banan

1 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Weine FredrikssonKFUM Örebro OK32:5222:49
2Samuel ErikssonOK Letstigen33:51+0:5923:30
3Per ThybeckLindebygdens OK40:22+7:3028:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser