Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 8
Arrangörsorganisation: Hagaby GoIF Örebro
Datum: torsdag 26 maj 2016

Korta Banan

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Östen EklöfOK Milan38:54
2Jan-Ove GabrielssonAlmby IK47:17+8:23
3Johnny ErixonFellingsbro GOIF51:51+12:57
4Gunnar NymanOK Djerf52:18+13:24
5Tommy HaglundKFUM Örebro OK52:29+13:35
6Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK52:57+14:03
7Hans JonhedKFUM Örebro OK54:32+15:38
7Ulla JonhedKFUM Örebro OK54:32+15:38
9Larsåke LarssonAlmby IK54:53+15:59
10Karl EkströmOK Alferna58:02+19:08
11Lena LindgrenOK Järnbärarna1:00:36+21:42
12Bengt HolgerssonOK Tisaren1:04:00+25:06
13Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:04:41+25:47
14Birgitta BjörkKFUM Örebro OK1:06:22+27:28
15Rolf JanssonOK Tisaren1:08:19+29:25
15Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen1:08:19+29:25
17Marianne DahlbergOK Alferna1:17:33+38:39
18Torsten BergstenGarphyttans IF1:17:58+39:04
19Bo BrånnAskersunds OK1:20:13+41:19
20Samuel ErikssonOK Letstigen1:33:40+54:46
21Gun JohanssonOK Järnbärarna1:38:03+59:09
Ove JanssonOK Tisarenej godkänd
Elsa NilssonHällefors OKej godkänd

Mellan Banan

37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kurt ÅbergOK Tisaren45:32
2Lena JansonArboga OK52:53+7:21
3Nils MogrenHällefors OK55:15+9:43
4Lars-Göran JonssonOK Tisaren55:35+10:03
5Stig AnderssonAlmby IK56:42+11:10
6Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF59:02+13:30
7Lennart LindgrenOK Järnbärarna59:29+13:57
8Britt-Marie EklöfOK Milan59:37+14:05
9Ove JohanssonOK Järnbärarna1:00:15+14:43
10Hjalmar NordquistOK Järnbärarna1:00:26+14:54
11Ingvar HalldinOK Tylöskog1:00:59+15:27
12Sten SundinOK Tisaren1:01:21+15:49
13Rolf PerssonOK Milan1:02:32+17:00
14Åke IvanssonDegerfors OK1:02:37+17:05
15Lars BroströmDegerfors OK1:03:04+17:32
16Maud MossbergOK Järnbärarna1:03:42+18:10
17Rolf HelmerssonLindebygdens OK1:05:57+20:25
18Kjell LarssonOK Alferna1:06:57+21:25
19Anders HolmbergLindebygdens OK1:08:53+23:21
20Bengt Åke HolgerssonOK Tisaren1:10:02+24:30
21Inga HolmströmOK Milan1:10:09+24:37
22Bengt KammerlandOK Milan1:10:39+25:07
23Inger LjungströmOK Djerf1:11:57+26:25
24Lars-Åke GöranssonAlmby IK1:13:45+28:13
25Lars JellvertFellingsbro GOIF1:19:26+33:54
26Kurt JonssonOK Letstigen1:22:18+36:46
27Roger GustafssonOK Tisaren1:25:55+40:23
28Bo EklundOK Tylöskog1:32:04+46:32
29Lars ArleboKFUM Örebro OK1:38:47+53:15
30Lennart SvenssonKlubblös1:39:43+54:11
31Lars AlbertssonOK Tylöskog1:48:21+1:02:49
32Lars lindegrenOK Tylöskog1:48:37+1:03:05
33Stig IsraelssonOK Tylöskog1:58:50+1:13:18
Birgitta ArleboKFUM Örebro OKej godkänd
Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OKej godkänd
Jörgen HolmströmOK Milanutgått
Johnny BrandtHällefors OKutgått

Långa Banan

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro45:59
2Göran AnderssonOK Tylöskog49:27+3:28
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK50:37+4:38
4Sven-Olov WiklundArboga OK50:40+4:41
5Mattias GustafssonIF Start53:30+7:31
6Per HöglundOK Milan53:48+7:49
7Christer NälemarkOK Djerf56:50+10:51
8Karl-Göran WahlströmAlmby IK58:29+12:30
9Stefan ÖbergOK Milan58:58+12:59
10Håkan MossbergOK Järnbärarna1:01:52+15:53
11Mats HastadFellingsbro GOIF1:06:42+20:43

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser