Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylklampen deltävling 9 / Kretshelg- natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen deltävling 9 / Kretshelg- natt
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 16 mars 2016

Degerfors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tore MartinssonKorta (17)40:4511:59

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lovisa FalkMellan (24)47:42+11:0110:22

IK Vikings OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Matthias Kalle DalheimerKorta (17)ej start
Tim DalheimerKorta (17)ej start

Kils OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lukas OlmLånga (7)44:08+0:116:35
3Magnus NordströmMellan (24)39:03+2:228:29
6Isak HolmgårdLätta (9)1:05:03+12:0720:59
10Sanna SkoogMellan (24)44:49+8:089:44
18Ulf MellerdalMellan (24)57:07+20:2612:25
Nora HolmgårdKorta (17)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders HedqvistKorta (17)40:50+0:0512:00

Kristinehamns OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Risto HakolaProva på (3)24:2211:36
2Britt GunnarssonLätta (9)53:01+0:0517:06
2Astrid AnderssonProva på (3)24:26+0:0411:38
3Stefan GunnarssonKorta (17)40:53+0:0812:01
3Gunnel GillenäsLätta (9)53:04+0:0817:07
3Sten AnderssonProva på (3)24:38+0:1611:43
4Viveca JernstedtLätta (9)53:06+0:1017:07
6Per FredbergLånga (7)54:29+10:328:07
7Cecilia HagströmLätta (9)1:19:58+27:0225:47
8Elsa HagströmLätta (9)1:20:00+27:0425:48
9Sven-Erik BrodinKorta (17)43:59+3:1412:56
13Michael ForslundKorta (17)45:55+5:1013:30
14Christer GillenäsKorta (17)50:44+9:5914:55
Emelie ForslundLätta (9)ej godkänd

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johan SöderlundLånga (7)50:03+6:067:28

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Tobias BeckiusMellan (24)45:04+8:239:47

Lustens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1David ÅkerlindLätta (9)52:5617:04
6Niklas KarlssonKorta (17)41:08+0:2312:05
22Lars-Ola WesterlundMellan (24)1:08:51+32:1014:58

OK Djerf

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ellen PelanderLätta (9)53:43+0:4717:19
19Björn SvenssonMellan (24)57:17+20:3612:27
20Rasmus PetterssonMellan (24)1:03:56+27:1513:53
21Håkan LindbergMellan (24)1:04:30+27:4914:01
Amanda JanssonMellan (24)ej godkänd

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Jens AnderssonMellan (24)52:25+15:4411:23

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Oskar AndrénLånga (7)ej godkänd

OK Tyr

19 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan GustafssonMellan (24)36:417:58
2Oskar NymanMellan (24)39:00+2:198:28
5Erik ForsgrenLånga (7)54:07+10:108:04
5Samuel AxelsonMellan (24)39:12+2:318:31
5Tone HollowellKorta (17)40:58+0:1312:02
7Anders LindbergMellan (24)39:22+2:418:33
7Börje RåbergKorta (17)41:47+1:0212:17
8Mathias AxelsonMellan (24)39:28+2:478:34
8Mats KensbyKorta (17)42:02+1:1712:21
9Pär NymanMellan (24)42:10+5:299:10
10Johanna HoltetKorta (17)44:01+3:1612:56
11Elisabeth ÖströmKorta (17)44:25+3:4013:03
12Thomas HollowellMellan (24)47:23+10:4210:18
12Ida HyvönenKorta (17)45:07+4:2213:16
13Erik SimesMellan (24)47:28+10:4710:19
15Örjan BeckiusMellan (24)48:02+11:2110:26
15Karin MoodhKorta (17)59:21+18:3617:27
16Ingrid KensbyKorta (17)1:06:13+25:2819:28
Marcus BeckiusMellan (24)ej godkänd
Elin LundkvistKorta (17)ej start

OK Älgen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lukas KatvalaMellan (24)39:05+2:248:29
Erik ErikssonMellan (24)ej start
Stefan ErikssonMellan (24)ej start
Åke GustavssonKorta (17)ej start

Rehns BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oskar EklöfLånga (7)44:00+0:036:34

Skattkärrs SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Lina RööhsKorta (17)40:55+0:1012:02
6Håkan BlomkvistMellan (24)39:15+2:348:31
16Mikael LarssonMellan (24)52:17+15:3611:21
Bengt CarlssonKorta (17)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonLånga (7)43:576:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser