Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Ryda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Ryda
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / IF Hagen / Ryda SK
Datum: torsdag 31 mars 2016

Långa

4 100 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LindströmIF Hagen34:338:25
2Vidar LövingTibro OK38:009:16
3Stig JohanssonFalköpings AIK OK38:499:28
4Urban LarssonOK Gipen39:379:39
5Kalle JohanssonOK Skogshjortarna40:399:54
6Bengt JohanssonOK Skogshjortarna42:4110:24
7Bertil KarlssonHjobygdens OK42:4410:25
8Karl-Evert SvenssonIF Hagen44:0210:44
9Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:3210:51
10Kennet IvehagFrämmestads IK44:4410:54
11Lars Erik NilssonMariestads FK45:2411:04
12Anders KäckMariestads FK46:4611:24
13Lennart HöjeOK Ravinen47:0711:29
14Ove FlinkIK Albion48:4011:52
15 P-G JanssonSäterbygdens OK49:4912:09
16Martin HäggblomOK Klyftamo50:1512:15
17Kristina LarssonOK Klyftamo52:1812:45
18Christer OttossonOK P452:2012:45
19Torbjörn LarssonLidköpings VSK52:3612:49
20Hans LarssonOK P452:5912:55
21Anders BerglundOK Skogshjortarna53:0012:55
22Gert JohanssonIK Gandvik53:4813:07
23Torgny GrönlundLidköpings VSK56:5513:52
24Styrbjörn JanssonIF Hagen57:4014:03
25Lars FinbomOK Landehof58:5414:21
26Lars WahlströmIstrums SK59:3714:32
27Conny LjungbergVolvo1:00:5614:51
28Gunnar AnderssonIK Vista1:03:4215:32
29Owe TörnrothHjobygdens OK1:12:3617:42

Mellan

3 400 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK34:3510:10
2Lars LarssonOK Frisene41:3612:14
3Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK41:5812:20
4Yngve AlvénIK Wilske42:2012:27
5Kurt JohanbssonFalköpings AIK OK43:3312:48
6Hans G BernhardMariestads FK43:4112:50
7Sven-Erik SjöholmMullsjö SOK43:4912:53
8Håkan LööfMariestads FK44:0412:57
9Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK45:4713:27
10Eva IsakssonOK Skogshjortarna45:5213:29
11Birgitta KarlssonRyda SK46:3113:40
12Folke DahlénLidköpings VSK46:4313:44
13Kajsa TofténHjobygdens OK47:4814:03
14Christer SvenssonTibro OK47:4914:03
15Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK47:5614:05
16Roland NilssonFalköpings AIK OK48:4614:20
17Regor NiklassonIK Albion48:4914:21
18Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK48:5414:22
19Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu49:1614:29
20Göran RubendahlOK Skogshjortarna49:2014:30
21Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo49:4314:37
22Kenneth MörkIK Wilske50:0914:45
23Aina SvenssonTibro OK52:1115:20
24Anders NilssonIstrums SK52:1215:21
25Conny LöfvingTibro OK52:1315:21
26Conny SvanFrämmestads IK52:1415:21
27Ronny AnderssonOK Skogshjortarna55:0016:10
28Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK57:0516:47
29Ingrid JanssonSäterbygdens OK57:1916:51
30Eva HöjeOK Ravinen58:1017:06
31Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:00:3217:48
32Bror PalgrimVänersborgs SK1:02:0518:15
33Kent HanssonRyda SK1:03:3918:43
34Ingemar ÖbergOK Kullingshof1:04:0218:50
35Torbjörn HaginIK Gandvik1:07:3019:51
36Ingrid TengelandIK Gandvik1:10:1120:38
37Bertil WiklundIK Wilske1:13:3121:37
38Gunnar BrystHjobygdens OK1:26:2925:26
40Regor NiklassonIK Albionej godkänd
Karl BergstrandHjobygdens OKej godkänd
Kent CarlgrenOK Skogshjortarnaej godkänd

Korta

2 500 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan OlssonHjobygdens OK32:3413:01
2Åke NordbergOK Klyftamo35:5214:20
3Ulf ÖstlundIstrums SK37:3615:02
4Lennart KrantzOK Klyftamo37:5315:09
5Börje SundbergIK Albion38:1715:18
6Lennart KarlssonTrollhättans SOK38:5715:34
7Christer LundbergOK P439:3915:51
8Sture BertilssonOK Klyftamo39:5915:59
9Thomas LiffnerFalköpings AIK OK40:5416:21
10Kjell PerssonMariestads FK41:3216:36
11Karl-Inge KarlssonIstrums SK42:3817:03
12Bibbi AppelgrenMariestads FK43:1717:18
13Ove ErikssonLidköpings VSK44:0517:38
14Gunnel PalgrimVänersborgs SK45:0918:03
15Yngve JohanssonIstrums SK45:3718:14
16Birgit CarlssonMariestads FK45:5418:21
17Berit IvehagFrämmestads IK45:5618:22
18Gunnar WassIF Hagen46:5118:44
19Kjell Åke IsakssonOK Skogshjortarna47:2218:56
20Bernt OlssonOK Klyftamo47:4819:07
21Harry SundbergOK Klyftamo47:5519:10
22Mats JohanssonLidköpings VSK48:0219:12
23Hans TofténHjobygdens OK48:5919:35
24Jonny AspT2 IF49:1319:41
25Barbro WahlströmIstrums SK49:3919:51
26Torsten BjörkerothOK P450:1520:06
27Kerstin HagströmIstrums SK51:1220:28
28Barbro AnderssonOK Skogshjortarna51:1420:29
29Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK51:1920:31
30Bertil HolmqvistIK Gandvik51:4020:40
31Lennart GustavssonHjobygdens OK51:5720:46
32Sune HagströmIstrums SK52:0620:50
33Lisbet JohanssonOK Skogshjortarna54:0721:38
34Per GustavssonOK Klyftamo54:2821:47
35Ann-Chistine LarssonOK Frisene56:0922:27
36Göran HellgrenIK Gandvik56:3522:38
37Tord LöövOK Klyftamo57:2722:58
38Åke JohanssonLidköpings VSK57:5123:08
39Åke GustavssonHjobygdens OK59:2323:45
40Willy FribergLidköpings VSK59:2423:45
41Anita PehrsonIstrums SK1:04:4825:55
42Irene EnarssonRyda SK1:06:1426:29
43Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:06:4226:40
44Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:45:5542:22
Britt-Marie RydbergIstrums SKej godkänd
P-O JohanssonOK Klyftamoej godkänd
Gert JohanssonIstrums SKej godkänd

Kort Kort

2 100 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig PerssonOK Klyftamo31:2314:56
2Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu32:5915:42
3Erling GökstorpIK Albion33:2715:55
4Ann-Marie TiveljungIK Gandvik37:0817:40
5Lars ErikssonOK Klyftamo38:1118:10
6Stig GustafssonIF Hagen41:2219:41
7Kurt CarlssonOK Klyftamo41:3919:50
8Arne SvanFrämmestads IK42:2920:13
9Anne-Catrine PerssonMariestads FK42:5020:23
10Nils HenrikssonIK Albion42:5720:27
11Yngve MalmlöfFalköpings AIK OK42:5920:28
12Gunnar CarlssonFalköpings AIK OK43:5520:54
13Lars LångOK Klyftamo44:3421:13
14Lars-Erik HöökIK Gandvik44:3721:14
15Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo47:0122:23
16Lennart WetterstadFalköpings AIK OK47:0822:26
17Birgitta GustafssonOK Klyftamo48:0822:55
18Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan49:0123:20
19Sven ErikssonOK Skogsstjärnan49:3123:34
20Folke HörstrandOK Klyftamo49:5523:46
21Lars HedbergOK Klyftamo50:2023:58
22Gunnel ForsbladIK Wilske53:4425:35
23Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu54:1925:51
24Ylva JanssonIF Hagen56:4126:59
25Inga PerssonOK Landehof58:2827:50
26Margit RybergOK Klyftamo59:0928:10
27Berith HallqvistRyda SK1:08:5532:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser