*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Kretsträningshelg - Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsträningshelg - Medel
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: söndag 20 mars 2016

Kort Lätt

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan EloDegerfors OK22:539:56
2Ann ErikssonDegerfors OK25:20+2:2711:00
3Magdalena SalenbäckKristinehamns OK27:31+4:3811:57
4Christy KallbäckOK Djerf28:48+5:5512:31
5Eva Thorsell HanssonOK Djerf29:07+6:1412:39
6Gustav LjungbergDegerfors OK35:03+12:1015:14
7Edvard PelanderOK Djerf35:51+12:5815:35
8Ella LaineDegerfors OK36:33+13:4015:53
9Astrid AnderssonKristinehamns OK46:32+23:3920:13
10Viktoria HöjmanKristinehamns OK1:03:48+40:5527:44
11Emelie ForslundKristinehamns OK1:04:16+41:2327:56

Kort Svår

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica OlssonOK Djerf35:4214:16
2Britt GunnarssonKristinehamns OK37:58+2:1615:11
3Ellen PelanderOK Djerf38:05+2:2315:14
4Anders WahlströmOK Djerf39:36+3:5415:50
5Lars BroströmDegerfors OK44:07+8:2517:38
6Birgitta JohanssonKristinehamns OK44:24+8:4217:45
7Åke IvanssonDegerfors OK49:05+13:2319:38
8Stig VahlbergKristinehamns OK49:17+13:3519:42
9Emma WahlströmOK Djerf51:46+16:0420:42
10Arvid JohanssonOK Djerf51:56+16:1420:46
11Gunnel GillenäsKristinehamns OK55:48+20:0622:19
12Filippa JohnsonDegerfors OK58:14+22:3223:17
13Annika OlssonOK Djerf1:04:09+28:2725:39
14Peter OlssonOK Djerf1:04:10+28:2825:40
Larseric LarssonDegerfors OKej godkänd
Viveca JernstedtKristinehamns OKej godkänd

Mellan

3 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LindbladOK Djerf44:0812:36
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK46:43+2:3513:20
3Runo JohanssonKristinehamns OK47:08+3:0013:28
4Frida JohanssonOK Djerf47:56+3:4813:41
5Tova ErikssonOK Djerf49:26+5:1814:07
6Christer NälemarkOK Djerf52:03+7:5514:52
7Rebecka SalenbäckKristinehamns OK53:35+9:2715:18
8Ulf NordzellOK Djerf53:50+9:4215:22
9Ylva JohanssonOK Djerf56:05+11:5716:01
10Emma JohanssonKristinehamns OK56:48+12:4016:13
11Sven-Erik BrodinKristinehamns OK58:02+13:5416:34
12Marie LindbladOK Djerf1:05:53+21:4518:49
13Christer GillenäsKristinehamns OK1:06:48+22:4019:05
14Patrik NylénDegerfors OK1:19:41+35:3322:46
15Amanda NylénDegerfors OK1:34:54+50:4627:06
16Rebecka NylénDegerfors OK1:35:38+51:3027:19
Alexander JanssonOK Djerfej godkänd
Mattias HanssonOK Djerfej godkänd

Lång

4 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf34:337:51
2Per FredbergKristinehamns OK47:00+12:2710:40
3Anders HaglundOK Milan47:27+12:5410:47
4Lars JacobssonDegerfors OK49:56+15:2311:20
5Anders PelanderOK Djerf51:45+17:1211:45
6Jan HanssonOK Djerf54:25+19:5212:22
7Thord SalenbäckKristinehamns OK54:38+20:0512:24
8Ingemar ZiljatOK Djerf57:01+22:2812:57
9Björn SvenssonOK Djerf57:39+23:0613:06
10Jonas LarssonKristinehamns OK58:11+23:3813:13
11Elin LindbergOK Djerf1:00:05+25:3213:39
12Viktoria LindbergOK Djerf1:02:00+27:2714:05
13Håkan LindbergOK Djerf1:02:16+27:4314:09
14Tomas SvennbergDegerfors OK1:05:06+30:3314:47
15Marcus NylénDegerfors OK1:13:04+38:3116:36
16Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:13:14+38:4116:38
17Maja WelanderOK Djerf1:13:31+38:5816:42
18Stina LindbergOK Djerf1:13:32+38:5916:42
19Michael ForslundKristinehamns OK1:16:50+42:1717:27
Bertil JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Jan KarlssonKristinehamns OKej godkänd
Robin SvennbergDegerfors OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser