Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för POL Säter

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Säter
Arrangörsorganisationer: Hjobygdens OK / IF Hagen
Datum: torsdag 21 april 2016

Långa

4 160 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard VilemyrMariestads FK30:397:22
2Roland SvenssonOK Skogsstjärnan35:398:34
3Stig JohanssonFalköpings AIK OK36:358:47
4Vidar LövingTibro OK40:199:41
5Ove FlinkIK Albion42:3010:12
6Lars FinbomOK Landehof43:1210:23
7Alicia FribergFalköpings AIK OK43:4710:31
8Tommy WesterbergIF Hagen44:1710:38
9Lennart HöjeOK Ravinen44:3510:43
10Håkan OlssonHjobygdens OK45:3710:57
11Lena ReisenIF Hagen47:0811:19
12Göran JohanssonIK Gandvik48:1811:36
13Karl Gustav LarssonOK P448:4111:42
14Lars Erik NilssonMariestads FK49:1211:49
15Hans G BernhardMariestads FK49:3811:55
16Torbjörn LarssonLidköpings VSK49:4811:58
17Bernhard GrenaboHjobygdens OK50:0112:01
18Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo50:1312:04
19Hans LarssonOK P451:1612:19
20Lars SvenssonTibro OK51:3912:24
21Nils DalenIstrums SK51:5212:28
22Conny LjungbergVolvo56:5713:41
23Alf AnderssonOK P457:4613:53
24Åke KarlssonSOK Träff1:00:4014:35
25Lars WahlströmIstrums SK1:07:5216:18
26Stig HjerpIstrums SK1:10:5917:03
Gert JohanssonIK Gandvikej godkänd
Torgny GrönlundLidköpings VSKej godkänd

Mellan

3 610 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt JohanbssonFalköpings AIK OK40:2711:12
2Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK40:3511:14
3Yngve AlvénIK Wilske42:1911:43
4Göran RubendahlOK Skogshjortarna43:3212:03
5Carl-Ch SchmiterlöwHjobygdens OK44:0912:13
6Lars-Erik LarssonOK Amne44:1712:16
7Marcus MalmMariestads FK44:5112:25
8Bengt Åke AnderssonOK Amne46:4312:56
9Kenneth MörkIK Wilske49:0013:34
10Hans EkbergLidköpings VSK49:4613:47
11Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu50:1613:55
12Kristina LarssonOK Klyftamo51:0614:09
13Åke NordbergOK Klyftamo51:4314:19
14Bert ThorssonRyda SK52:2714:31
15Conny SvanFrämmestads IK52:4514:36
16Sune GustavssonTibro OK53:3014:49
17Kajsa TofténHjobygdens OK53:3414:50
18Kay SvenssonOK P454:5915:13
19Hans SvenssonLidköpings VSK55:0415:15
20Christer SvenssonTibro OK56:1715:35
21Folke DahlénLidköpings VSK56:2315:37
22Aina SvenssonTibro OK57:1615:51
23Jan-Olof AnderssonMariestads FK58:2316:10
24Anita NordbergOK Klyftamo58:5516:19
25Ulla HöökOK Klyftamo59:3416:30
26Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan1:00:0016:37
27Karl BergstrandHjobygdens OK1:00:1816:42
28Stig BengtssonOK Amne1:00:5016:51
29Eva HöjeOK Ravinen1:01:5817:09
30K-E JohanssonIstrums SK1:02:5117:24
31Stig-Olof PetterssonIstrums SK1:06:0918:19
32Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:06:3918:27
33Bertil WiklundIK Wilske1:09:3119:15
34Torbjörn HaginIK Gandvik1:11:1619:44
Ingrid TengelandIK Gandvikej godkänd

Korta

3 210 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje SundbergIK Albion43:3013:33
2Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK45:2214:07
3Harry SundbergOK Klyftamo45:3314:11
4Ulf ÖstlundIstrums SK45:3814:12
5Karl-Inge KarlssonIstrums SK45:4314:14
6Ann-Marie TiveljungIK Gandvik47:0514:40
7Anders NilssonIstrums SK47:4014:50
8Christer LundbergOK P447:4114:51
9Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu48:2415:04
10Gunnar BrystHjobygdens OK49:4615:30
11Bengt ÅkerströmSOK Träff50:1915:40
12Birgit CarlssonMariestads FK52:0616:13
13Conny HallbergTibro OK52:5516:29
14Åke HermanssonRyda SK53:3816:42
15Alvar AnderssonTibro OK53:4816:45
16Anders NilssonRyda SK54:3216:59
17Bibbi AppelgrenMariestads FK54:3517:00
18P-O JohanssonOK Klyftamo55:0917:10
19Åke GustavssonHjobygdens OK55:1117:11
20Jonny AspT2 IF55:3617:19
21Lars SennbergTibro OK55:5217:24
22Barbro WahlströmIstrums SK56:3717:38
23Inger OlssonFalköpings AIK OK57:1817:51
24Britt-Marie RydbergIstrums SK57:3417:56
25Willy FribergLidköpings VSK57:4417:59
26Kjell PerssonMariestads FK58:3118:13
27Agneta EkbergLidköpings VSK59:0718:24
28Conny LöfvingTibro OK59:1218:26
29Lennart GustavssonHjobygdens OK59:1518:27
30Torsten BjörkerothOK P41:00:1818:47
31Mary RydénIFK Skövde1:00:4618:55
32Sture BertilssonOK Klyftamo1:02:3819:30
33Göte WikenborgIFK Skövde1:03:3319:47
34Bertil HolmqvistIK Gandvik1:05:4820:29
35Mats JohanssonLidköpings VSK1:09:1221:33
36Ove ErikssonLidköpings VSK1:14:5923:21
37Sune HagströmIstrums SK1:15:1123:25
38Anita PehrsonIstrums SK1:16:1023:43
39Åke JohanssonLidköpings VSK1:16:5923:58
40Kerstin HagströmIstrums SK1:20:1625:00
41Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:59:1337:08
43Yngve JohanssonIstrums SKej godkänd
Stig-Olof PetterssonLidköpings VSKej godkänd

Kort Kort

2 240 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PeterssonTibro OK30:4913:45
2Lennart KrantzOK Klyftamo35:2115:46
3Stig PerssonOK Klyftamo37:5216:54
4Gunilla LundgrenTibro OK39:0717:27
5Kurt CarlssonOK Klyftamo39:3417:39
6Roland LagerstedtTibro OK40:1417:57
7Bernt OlssonOK Klyftamo41:3418:33
8Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK42:2018:53
9Gun ThorssonRyda SK43:5419:35
10Stig GustafssonIF Hagen44:4119:56
11Erling GökstorpIK Albion44:4519:58
12Lars LångOK Klyftamo45:1220:10
13Birgitta JohanssonIK Gandvik45:3220:19
14Louise LindbergIK Wilske45:5120:28
15Kerstin SvenssonTibro OK45:5620:30
16Sven-Erik AnderssonFalköpings AIK OK46:1620:39
17Arne SvanFrämmestads IK46:1620:39
18Ulla ÖhrströmOK Amne48:2021:34
19Knut HöökOK Klyftamo48:3721:42
20Margit RybergOK Klyftamo48:4821:47
21Anne-Catrine PerssonMariestads FK50:2822:31
22Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan52:1523:19
23Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo52:1723:20
24Lars-Erik HöökIK Gandvik53:2023:48
25Tord LöövOK Klyftamo54:0224:07
26Sven ErikssonOK Skogsstjärnan55:2724:45
27Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo56:0725:03
28A-L AnderssonLidköpings VSK57:1425:33
29Börje KarlssonRyda SK59:0826:23
30Rune BrandshageIK Gandvik59:5926:46
31Ruth NyströmOK Amne1:03:1928:15
32Lilian BengtssonOK Amne1:04:0128:34
33Nils HenrikssonIK Albion1:05:1029:05
34Folke HörstrandOK Klyftamo1:09:4231:06
35Lennart WetterstadFalköpings AIK OK1:15:1733:36
36Solveig AlvénIK Wilske1:31:4640:58
37Gunnel ForsbladIK Wilske1:32:4541:24
39Kurt StenbergIK Gandvikej godkänd
Karl Henrik OlssonFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser