Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Bohuslän-Dal

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Bohuslän-Dal
Arrangörsorganisation: Stigsökarna
Datum: fredag 9 september 2016

D21

4 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ErikssonEds SK33:317:17

H21

6 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Henrik GalborgenEds SK1:05:259:49

D16

3 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda RenlundStigsökarna32:549:27

H16

3 860 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel ErikssonEds SK28:107:17

D14

3 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba LindOK Skärmen22:116:22
2Frida JohanssonOK Skärmen22:12+0:016:22
3Clara JohanssonOK Skärmen22:31+0:206:28
4Ida SüdhoffBrattås CK26:52+4:417:43

H14

3 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll20:105:47
2Isak OlssonStigsökarna21:19+1:096:07
3Melker AnderssonEds SK27:26+7:167:52

D12

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen14:356:50
2Alice AnderssonEds SK15:03+0:287:03
3Lovis BergstrandBrattås CK15:05+0:307:04

H12

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik SüdhoffBrattås CK17:038:00
Axel BrönnestamOK Gipenej start

D10

1 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonÅmåls OK10:106:43
2Saga KällstrandÅmåls OK11:51+1:417:50

H10

1 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SkottÅmåls OK10:046:40

D40

3 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie JohanssonOK Skärmen26:177:33

H40

5 210 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy JohanssonStångenäs AIS38:197:21
2Gert AnderssonEds SK40:11+1:527:42
3Håkan LindénUddevalla OK41:09+2:507:53
4Hans LarssonEds SK42:26+4:078:08
5Jim MattssonEds SK44:08+5:498:28
6Thomas BergstrandBrattås CK46:39+8:208:57

D50

3 130 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll23:597:39
2Helena ErikssonEds SK24:01+0:027:40
3Nina BejbomUddevalla OK25:48+1:498:14
4Maria ErikssonÅmåls OK25:54+1:558:16
5Kristina LindOK Skärmen34:11+10:1210:55
6Birgit HanssonHerrestads AIF37:17+13:1811:54

H50

4 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HallstenOK Skärmen31:336:51
2Lasse JohanssonEds SK33:31+1:587:17
3Karl ErikssonUddevalla OK33:41+2:087:19
4Sören LindOK Gipen34:25+2:527:28
5Carl-Göran StrutsEds SK35:25+3:527:41
6Ulf BjörkdahlHerrestads AIF36:43+5:107:58
7Mikael JohanssonOK Skärmen37:10+5:378:04
8Bengt ZetterbergOK Skärmen38:54+7:218:27
Mats LindströmOK Skärmenej start

D60

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva KarlssonUddevalla OK31:3510:05
2Kerstin BurmanKvillebyns SK33:29+1:5410:41

H60

3 480 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Urban LarssonOK Gipen22:306:27
2Per-Arne KällénUddevalla OK23:28+0:586:44
3Mats KarlssonStenungsunds OK23:58+1:286:53
4Conny JidetoftStångenäs AIS24:04+1:346:54
5Gunnar BejbomUddevalla OK24:23+1:537:00
6Janne ErikssonEds SK24:42+2:127:05
7Arvid GalborgenEds SK27:10+4:407:48
8Josef HåkanssonOK Skärmen28:02+5:328:03
9Hans-Erik RingströmHåby IF29:17+6:478:24
10Roalh KlevelandKvillebyns SK30:17+7:478:42
11Johnny KarlssonUddevalla OK31:36+9:069:04

H70

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune SandbergUddevalla OK23:577:39
2Lennart HermanssonStångenäs AIS24:15+0:187:44
3Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS25:51+1:548:15
4Allan WikströmStångenäs AIS34:23+10:2610:59
5Gunnar PerssonSvanesunds GIF35:12+11:1511:14

U2

1 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar KarlssonStigsökarna13:429:04
2Eric KarlssonStigsökarna13:43+0:019:05
3Lina AhlstedtÅmåls OK15:26+1:4410:13
3Oscar AhlstedtÅmåls OK15:26+1:4410:13
5Ingela GlueOK Skärmen18:00+4:1811:55
Noah OlssonStigsökarnaej start

Öppen motion 1

1 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv LindOK Skärmen16:1212:00
2Sanna ZetterbergOK Skärmen16:13+0:0112:00

Öppen motion 3

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michaela KällstrandÅmåls OK13:446:26
2Tomas CarlssonÅmåls OK13:46+0:026:27
3Jonas AhlstedtÅmåls OK15:57+2:137:29
4Bibbi GustafssonOK Gipen29:55+16:1114:02

Öppen motion 5

3 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas GlueOK Skärmen24:116:56
2Göran OlssonIdefjordens SK25:30+1:197:19
3Wilma FuruforsIdefjordens SK27:09+2:587:48
4Christina SüdhoffBrattås CK27:57+3:468:01
5Carina ReichenbergIdefjordens SK33:50+9:399:43

Öppen motion 8

3 860 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK24:246:19
2Hans HusebySarpsborg OL27:12+2:487:02
3Stig-Arne ÖstlundUddevalla OK38:54+14:3010:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser