Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-ringen etapp 1 - OK Linné

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-ringen etapp 1 - OK Linné
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF / OK Linné
Datum: tisdag 17 maj 2016

D16

3 710 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor28:187:37
2Lotta WeyhenmeyerIF Thor31:59+3:418:37
3Lovisa WigertzLånghundra IF33:08+4:508:55
4Alva LindellIF Thor34:19+6:019:14
5Kari LöeOK Linné41:08+12:5011:05
6Anna LithellOK Linné41:43+13:2511:14
7Emma JanssonOK Linné43:26+15:0811:42
8Anna NordströmSigtuna OK1:00:50+32:3216:23
9Rita SöderbaumIF Thor1:13:01+44:4319:40
Alva JonssonLånghundra IFej start
Klara MöllerOK Linnéej start

H16

4 030 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RoosOK Linné28:317:04
2Emil JonsellIF Thor33:08+4:378:13
3Andreas JohnsonSigtuna OK34:26+5:558:32
4Victor BylundIF Thor34:55+6:248:39
5Karl BrahmLånghundra IF35:38+7:078:50
6Axel Leijon ThorellLånghundra IF37:20+8:499:15
7Arvid UmegårdLånghundra IF38:12+9:419:28
8Hugo BäsénIF Thor38:18+9:479:30
9Matviy KhotyaintsevIF Thor39:44+11:139:51
10Oskar StenviOK Linné40:39+12:0810:05
11Filip ElihnOK Linné44:26+15:5511:01
12Anton SegermanIF Thor54:39+26:0813:33
13Felix SvenssonRasbo IK56:22+27:5113:59
14Oscar PalmOK Linné57:54+29:2314:22
15Gustaf MårsäterOK Linné1:01:56+33:2515:22

D16 Kort

2 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emy SaetreLånghundra IF30:2211:07

H16 Kort

2 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias JaiIF Thor1:23:0431:49

D14

2 730 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor21:327:53
2Hanna JonsellIF Thor23:47+2:158:42
3Agnes WeissLånghundra IF24:14+2:428:52
4Lovisa HambäckLånghundra IF24:53+3:219:06
5Elsa BäsénIF Thor25:26+3:549:18
6Joni Müller af UhrOK Linné27:47+6:1510:10
7Maja MartinellOK Linné31:23+9:5111:29
8Alva NyströmIF Thor31:42+10:1011:36 Ladda ner rutt i gpx-format
9Ellen GrantingerIF Thor33:07+11:3512:07
10Fanny CedstedtLånghundra IF33:45+12:1312:21
11Maja WilmarIF Thor33:51+12:1912:23
12Linn RistoOK Linné35:00+13:2812:49
13Ellen HannrupIF Thor36:50+15:1813:29
14Klara StrandOK Linné37:31+15:5913:44
15Sara NyholmOK Linné39:33+18:0114:29

H14

2 610 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil BoströmOK Linné17:436:47
2Pelle NilssonOK Linné19:04+1:217:18
3Aron HellgrenIF Thor19:18+1:357:23
4Karl GrywenzOK Linné19:22+1:397:25
5Arvid BylundIF Thor21:48+4:058:21
6Sven NyströmOK Linné22:10+4:278:29
7Gustav KüglerSigtuna OK22:15+4:328:31
8Elliot AngelsiööOK Linné23:12+5:298:53
9Emil WeiseliusOK Linné29:10+11:2711:10
10Albin WarvelinLånghundra IF29:24+11:4111:15
11Simon WahlnäsOK Linné30:53+13:1011:49
12Oskar BergströmOK Linné33:23+15:4012:47
13Oskar BengtssonOK Linné51:58+34:1519:54
14Zakarias KorenOK Linné52:28+34:4520:06
15Hugo NylundOK Linné55:10+37:2721:08
Hugo HanssonIF Thorej godkänd
Edvin HellströmLånghundra IFej godkänd
Ragnar HolstOK Linnéej godkänd
Alex ÖstermanRasbo IKej start
Lukas AarnioOK Linnéej start

D14 Kort

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva MöllerOK Linné28:3813:04
2Sofie JonsellIF Thor36:59+8:2116:53
Minna MeyersonOK Linnéej godkänd
Felicia SvenssonRasbo IKej start
Anna WellvingOK Linnéej start

H14 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus EggensIF Thor42:4019:34
Isak NilssonIF Thorej start

D12

2 190 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LundinOK Linné19:138:46
2Ester BlomsterIF Thor19:29+0:168:53
3Emelie SvärdIF Thor20:49+1:369:30
4Malin NilssonOK Linné21:59+2:4610:02
5Edit JonssonLånghundra IF22:04+2:5110:04
6Ines AarnioOK Linné23:51+4:3810:53
7Lisa NilssonOK Linné24:25+5:1211:08
8Junia WinningeLånghundra IF24:59+5:4611:24
9Klara HartOK Linné25:34+6:2111:40
10Vega SundstedtRasbo IK26:41+7:2812:11
11Isabelle StåhlbrandtRasbo IK29:13+10:0013:20
12Sara JonsellIF Thor29:30+10:1713:28
13Sara SundqvistLånghundra IF29:31+10:1813:28
14Isabel UnnerudLånghundra IF29:52+10:3913:38
15Nadine HussOK Linné33:39+14:2615:21
16Ellen SaetreLånghundra IF34:41+15:2815:50
17Doris LarssonOK Linné35:59+16:4616:25
18Sara EkströmOK Linné44:42+25:2920:24
Elsa HedinOK Linnéej godkänd
Ella ServinLånghundra IFej godkänd
Frida WestfeldtIF Thorej start

H12

2 180 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JemthIF Thor14:186:33
2Elias WesterberghRasbo IK15:15+0:576:59
3Viktor BoströmOK Linné17:15+2:577:54
4Axel AnderssonIF Thor18:11+3:538:20
5Axel GidlundOK Linné18:19+4:018:24
6Love BylundIF Thor19:13+4:558:48
7Edvin NilssonLånghundra IF19:59+5:419:10
8Love UmegårdLånghundra IF23:09+8:5110:37
9Tomas FrömanOK Linné24:15+9:5711:07
10Malte HellgrenIF Thor26:03+11:4511:56
11Miro MårtenssonIF Thor29:46+15:2813:39
12Albin ÅslundOK Linné29:53+15:3513:42
13Elis HanssonIF Thor36:03+21:4516:32
14Axel ThornbergOK Linné45:45+31:2720:59
Anton LaierOK Linnéej godkänd
Adam SparrmanOK Linnéej start
Jakob NordströmSigtuna OKej start
Mathias NordlinderOK Linnéej start

D12 Kort

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina JarhedeOK Linné19:279:15
2Agnes WählbyOK Linné20:03+0:369:32
3Matilda ServinLånghundra IF37:38+18:1117:55
4Ella MörlinRasbo IK47:52+28:2522:47
Agnes CedstedtLånghundra IFej start

H12 Kort

2 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BerglundIF Thor18:248:24
2Arvid HallgrenLånghundra IF30:01+11:3713:42
3August WeissLånghundra IF38:43+20:1917:40
4Simon SpetsLånghundra IF42:08+23:4419:14
5Lucas BorellOK Linné42:18+23:5419:18
6Andre JessonLånghundra IF45:17+26:5320:40

D10

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emily KruysIF Thor18:088:38
2Ida PalmOK Linné20:38+2:309:49
3Signe PalmOK Linné21:53+3:4510:25
4Olivia UnnerudLånghundra IF22:27+4:1910:41
5Emmy RoosIF Thor24:09+6:0111:30
6Märta SäfstenOK Linné24:20+6:1211:35
7Ida WarvelinLånghundra IF24:49+6:4111:49
8Elin WiklundIF Thor25:45+7:3712:15
9Nora Svedin JakobssonLånghundra IF26:11+8:0312:28
10Ellen AarnioOK Linné27:45+9:3713:12
11Tora JonsellIF Thor30:01+11:5314:17
12Vera ZällOK Linné32:34+14:2615:30
Smilla KallinOK Linnéej start

H10

2 190 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin TögenmarkOK Linné13:486:18
2Emil ÅbergOK Linné13:53+0:056:20
3Viktor FischerOK Linné14:49+1:016:45
4Simon SegermanIF Thor15:55+2:077:16
5Oscar ÅslundOK Linné16:17+2:297:26
6Arvid TögenmarkOK Linné16:31+2:437:32
7Felix JohnssonOK Linné18:31+4:438:27
8Olle PalmOK Linné19:27+5:398:52
9Harald OlssonOK Linné20:22+6:349:17
10Valle LarssonIF Thor22:15+8:2710:09
11Alfons WesterberghRasbo IK22:19+8:3110:11
12Albin JemthIF Thor24:37+10:4911:14
13Svante NelanderOK Linné24:39+10:5111:15
14Axel SparrmanOK Linné25:10+11:2211:29
15Tor NylundOK Linné27:55+14:0712:44
16Axel ÅkerudOK Linné28:23+14:3512:57
17Ceasar MartinellOK Linné29:48+16:0013:36
18Maximus RörickOK Linné30:31+16:4313:56
19Martin DicksvedIF Thor31:41+17:5314:28
20Stig LarssonOK Linné35:52+22:0416:22
21Filip BorellOK Linné37:10+23:2216:58
22Theo RistoOK Linné39:07+25:1917:51
23David UlvmarLånghundra IF41:15+27:2718:50
Elis KallinOK Linnéej godkänd
Theodor Von SethIF Thorej godkänd
Hugo BlomsterIF Thorutgått
Viktor NilssonOK Linnéej start
Emil TrulsonOK Linnéej start

Inskolning

1 710 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Märta AgiusOK Linnéfullföljt
Jakob ArlingerOK Linnéfullföljt
Abukar Berat Helinklubblösfullföljt
Gunnar BertilsköldOK Linnéfullföljt
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Vanna BylundIF Thorfullföljt
Harry EkmyrRasbo IKfullföljt
Siri FalkOK Linnéfullföljt
Lovisa FischerOK Linnéfullföljt
Melker HolmOK Linnéfullföljt
Svante HägerkvistOK Linnéfullföljt
Moa HäggströmOK Linnéfullföljt
Emil JacobssonOK Linnéfullföljt
Ida JarhedeOK Linnéfullföljt
Estelle JessonLånghundra IFfullföljt
Robin LarssonOK Linnéfullföljt
Tuva LarssonOK Linnéfullföljt
John Lembke von SchéeleOK Linnéfullföljt
Jonas LundmarkOK Linnéfullföljt
Ingrid MelinOK Linnéfullföljt
Henry NilssonLånghundra IFfullföljt
Melker NymanOK Linnéfullföljt
Elin Pelling TrautenbergerOK Linnéfullföljt
Felix PraxOK Linnéfullföljt
Isabella PuentesOK Linnéfullföljt
Oliver PuentesOK Linnéfullföljt
Elin PåveIF Thorfullföljt
Hanna StensonOK Linnéfullföljt
William StensonOK Linnéfullföljt
Isak StraarupOK Linnéfullföljt
Holger SäfstenOK Linnéfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Hugo TärnlundOK Linnéfullföljt
Kaj UnnerudLånghundra IFfullföljt
Joel WesterberghRasbo IKfullföljt
Axel WetterqvistOK Linnéfullföljt
Axel VikmanOK Linnéfullföljt
Alma AnderssonIF Thorej godkänd

U1

1 710 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jessica SvärdIF Thor13:017:36
2Elliot CarnrotOK Linné14:34+1:338:31
3Melker ThorséliusOK Linné14:41+1:408:35
4Melvin KjellströmOK Linné14:43+1:428:36
5Dea AlomerovicOK Linné14:55+1:548:43
6Inés HassaineOK Linné14:59+1:588:45
7Anton ÅbergOK Linné15:17+2:168:56
8Tuva BomanOK Linné15:28+2:279:02
9Rickard JemthIF Thor15:42+2:419:10
10Melvin SjöbergIF Thor15:43+2:429:11
11Hampus RörickOK Linné16:32+3:319:40
12Katrina NieminenLånghundra IF16:42+3:419:45
13Theo SandahlOK Linné17:23+4:2210:09
14Cecilia TernhagOK Linné17:31+4:3010:14
15Elsa LönnqvistOK Linné17:32+4:3110:15
16Stina FoucardOK Linné17:34+4:3310:16
17Linnéa grantingerIF Thor17:39+4:3810:19
18Olle hammarqvistOK Linné18:18+5:1710:42
19Ville GavelinOK Linné18:20+5:1910:43
19Marike StäglichOK Linné18:20+5:1910:43
19Diana AlomerovicOK Linné18:20+5:1910:43
22Gustav SelstamOK Linné18:21+5:2010:43
23Alvin TyrlandOK Linné18:23+5:2210:45
23Anita Müller ErikssonOK Linné18:23+5:2210:45
25Tuva EkmyrRasbo IK18:25+5:2410:46
26Märta ÖrtqvistOK Linné18:31+5:3010:49
27Hilda ÖjelundLånghundra IF18:34+5:3310:51
28Agnes BoströmOK Linné18:36+5:3510:52
28Emma PetterssonOK Linné18:36+5:3510:52
30Noah MeyersonOK Linné18:41+5:4010:55
31Tess PetterssonOK Linné18:44+5:4310:57
32Theo SjöbergIF Thor18:45+5:4410:57
33Jack HaylockOK Linné19:11+6:1011:13
34Erik ByströmOK Linné19:13+6:1211:14
35Gustaf AttelindOK Linné19:17+6:1611:16
36Adrian RönnbackOK Linné19:22+6:2111:19
37Ellinor Von SethIF Thor19:30+6:2911:24
38Vidar LarssonIF Thor19:37+6:3611:28
39Max AttelindOK Linné19:39+6:3811:29
40Lava Pelling trautenbergerOK Linné19:57+6:5611:40
40Oskar ByströmOK Linné19:57+6:5611:40
42Vincent EkesternOK Linné20:16+7:1511:51
43Tor WallOK Linné20:36+7:3512:02
44Loke HäggströmOK Linné21:02+8:0112:18
45Hildur EdholmOK Linné21:04+8:0312:19
46Anna PåveIF Thor21:32+8:3112:35
47Moa DicksvedIF Thor21:33+8:3212:36
48Vilhelm EkesternOK Linné21:41+8:4012:40
49Edvin HolmbergOK Linné22:23+9:2213:05
50Lucas WicksIF Thor22:56+9:5513:24
51Melvin DemkerOK Linné22:58+9:5713:25
52Ellen HedinOK Linné23:03+10:0213:28
53Saga Collin MillbournOK Linné23:11+10:1013:33
54Vendela Werme- -23:16+10:1513:36
55Nellie Werme- -23:17+10:1613:36
56Lukas LundinOK Linné23:29+10:2813:43
57Vendela ArvidssonRasbo IK23:37+10:3613:48
58Sigrid Gillman WikstrandOK Linné23:55+10:5413:59
59Märta Gillman WikstrandOK Linné23:59+10:5814:01
60Iris DahlbergOK Linné24:08+11:0714:06
61Ylva SjöstedtLånghundra IF24:55+11:5414:34
62Arvid KorsfeldtOK Linné25:03+12:0214:38
63Algot HellgrenIF Thor25:16+12:1514:46
64Lars LarssonOK Linné25:58+12:5715:11
65Valdemar LagerwallOK Linné26:18+13:1715:22
66Isak WarvelinLånghundra IF28:10+15:0916:28
67Oliver DemkerOK Linné28:46+15:4516:49
Agnes WaldevikOK Linnéej godkänd
Matthew WicksIF Thorej godkänd
Olga Bertilson SkogOK Linnéej godkänd
Frank AnboOK Linnéej start
Linn AnboOK Linnéej start
Hector KronaOK Linnéej start
William KronaOK Linnéej start
Mathilda GustafssonIF Thorej start
Ingemar WestfeldtIF Thorej start
Benjamin WinningeLånghundra IFej start

U2

2 110 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia GustafssonIF Thor21:3210:12
2Linus FalkOK Linné22:49+1:1710:48
3Cedric WangheimOK Linné23:38+2:0611:12
4Frida ÖstermanRasbo IK23:40+2:0811:12
5Edvin HägerströmOK Linné23:48+2:1611:16
6Joel AhlbergOK Linné24:10+2:3811:27
7Alva LarssonOK Linné24:36+3:0411:39
8Hanna GranbergIF Thor26:17+4:4512:27
9Alma SöderquistOK Linné27:26+5:5413:00
10Ellen SundquistOK Linné28:29+6:5713:29
11Emma LundbergOK Linné28:47+7:1513:38
12Signe ÖrtqvistOK Linné28:49+7:1713:39
13Jacob JonnerydOK Linné28:53+7:2113:41
14Ivar SundbergOK Linné29:07+7:3513:47
15Konrad KorenOK Linné29:28+7:5613:57
16Linus NordengrenOK Linné29:59+8:2714:12
17Hanna FriskOK Linné30:40+9:0814:32
18Jonatan MeyersonOK Linné32:42+11:1015:29
19Isak StåhlbrandtRasbo IK33:03+11:3115:39
20Olle GavelinOK Linné33:23+11:5115:49
21Sigurd BergeIF Thor37:28+15:5617:45
22Ylva ZällOK Linné38:17+16:4518:08
23Elin SjöstedtLånghundra IF43:25+21:5320:34
24Alice WallOK Linné44:34+23:0221:07
25Alice HellmanOK Linné44:48+23:1621:13
26Ellinor KruysIF Thor51:38+30:0624:28
Nils LandbergOK Linnéej godkänd
Henning ArlingerOK Linnéej godkänd
Alvin Pelling trautenbergerOK Linnéej godkänd
Nicholas BrouwerOK Linnéutgått
Ronja Morén FreemanOK Linnéej start

Vuxna nybörjare

2 790 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus TyrlandOK Linné26:289:29
2Jonas Amneus- -28:52+2:2410:20
3Erland FischerOK Linné37:06+10:3813:17
4Henrik HolstOK Linné38:19+11:5113:44
5Andrea MillerOK Linné40:02+13:3414:20
6Mathias JonssonUpsala IF43:11+16:4315:28
7Anna-Sofia PerssonOK Linné45:05+18:3716:09
8Heidi WarvelinLånghundra IF46:06+19:3816:31
9Ing-Marie LarssonIF Thor48:32+22:0417:23
10Åza MårtenssonIF Thor49:04+22:3617:35
11Malin MüllerOK Linné49:07+22:3917:36
12Anders ThornbergOK Linné51:06+24:3818:18
13Maria Elisabeth NelanderOK Linné51:16+24:4818:22
14Anna WrammertOK Linné51:48+25:2018:33
15Åsa Höckert EdlundOK Linné52:04+25:3618:39
16Julia TernhagOK Linné52:45+26:1718:54
17Anders EkströmOK Linné54:12+27:4419:25
18Anna HallgrenLånghundra IF58:29+32:0120:57
19Maria AhlbergNorbergs OK1:22:34+56:0629:35
20Gunilla MåsäterOK Linné1:23:09+56:4129:48
Sandra JakobssonLånghundra IFej godkänd
Anita GrahnOK Linnéej godkänd
Roland LindqvistOK Linnéej start
Lisa PellingOK Linnéej start
Gunnar SöderbäckOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser