Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för U-ringen etapp 2 - IF Thor

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: U-ringen etapp 2 - IF Thor
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF / OK Linné
Datum: tisdag 24 maj 2016

D16

4 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor32:338:05
2Alva LindellIF Thor35:43+3:108:53
3Lovisa WigertzLånghundra IF36:18+3:459:01
4Klara MöllerOK Linné39:24+6:519:48
5Lotta WeyhenmeyerIF Thor45:04+12:3111:12
6Kari LöeOK Linné47:02+14:2911:41
7Alva JonssonLånghundra IF48:40+16:0712:06
8Anna LithellOK Linné49:08+16:3512:13
9Emma JanssonOK Linné1:13:38+41:0518:19
Anna NordströmSigtuna OKej start

H16

4 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor25:255:57
2Arvid RoosOK Linné30:05+4:407:03
3Emil JonsellIF Thor31:57+6:327:30
4Victor BylundIF Thor33:31+8:067:52
5Andreas JohnsonSigtuna OK36:27+11:028:33
6Axel Leijon-ThorellLånghundra IF36:39+11:148:36
7Karl BrahmLånghundra IF38:18+12:538:59
8Filip ElihnOK Linné40:43+15:189:33
9Arvid UmegårdLånghundra IF42:28+17:039:58
10Hugo BäsénIF Thor44:30+19:0510:26
11Oskar StenviOK Linné49:08+23:4311:32
12Oscar PalmOK Linné52:40+27:1512:21
13Anton SegermanIF Thor53:35+28:1012:34
14Felix SvenssonRasbo IK54:12+28:4712:43
Gunnar KarlströmOK Linnéej start
Matviy KhotyaintsevIF Thorej start

D16 Kort

3 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emy SaetreLånghundra IF41:3313:11

H16 Kort

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf MårsäterOK Linné37:2911:34
Elias JaiIF Thorej godkänd

D14

3 240 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindellIF Thor25:087:45
2Hanna JonsellIF Thor28:23+3:158:45
3Ellen GrantingerIF Thor30:55+5:479:32
4Lovisa HambäckLånghundra IF31:08+6:009:36
5Alva NyströmIF Thor32:46+7:3810:06 Ladda ner rutt i gpx-format
6Joni Müller af UhrOK Linné33:14+8:0610:15
7Elsa BäsénIF Thor36:24+11:1611:14
8Maja MartinellOK Linné39:55+14:4712:19
9Agnes WeissLånghundra IF40:43+15:3512:34
9Ellen HannrupIF Thor40:43+15:3512:34
11Fanny CedstedtLånghundra IF44:52+19:4413:50
12Linn RistoOK Linné45:41+20:3314:05 Ladda ner rutt i gpx-format
13Maja WilmarIF Thor47:06+21:5814:32
Klara StrandOK Linnéej godkänd
Sara NyholmOK Linnéej start

H14

3 150 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HellgrenIF Thor23:187:23
2Elliot AngelsiööOK Linné26:13+2:558:19
3Lukas AarnioOK Linné27:46+4:288:48
4Hugo BergendahlIF Thor28:18+5:008:59
5Simon WahlnäsOK Linné29:44+6:269:26
6Pelle NilssonOK Linné31:11+7:539:53
7Edvin HellströmLånghundra IF31:46+8:2810:05
8Gustav KüglerSigtuna OK32:43+9:2510:23
9Albin WarvelinLånghundra IF35:22+12:0411:13
10Emil WeiseliusOK Linné36:15+12:5711:30
11Hugo NylundOK Linné36:55+13:3711:43
12Pontus GustafssonOK Linné38:37+15:1912:15
13Sven NyströmOK Linné39:19+16:0112:28
14Viktor GranbergIF Thor41:38+18:2013:13
15Arvid BylundIF Thor43:38+20:2013:51
16Alex ÖstermanRasbo IK58:23+35:0518:32
17Ragnar HolstOK Linné1:00:22+37:0419:09
18Zakarias KorenOK Linné1:04:04+40:4620:20
Oskar BengtssonOK Linnéej start

D14 Kort

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malva MöllerOK Linné33:0512:58
2Anna WellvingOK Linné36:44+3:3914:24
3Felicia SvenssonRasbo IK36:46+3:4114:25
4Minna MeyersonOK Linné45:48+12:4317:57
5Sofie JonsellIF Thor54:47+21:4221:29
Maria von EssenOK Linnéej start

H14 Kort

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus EggensIF Thor32:4814:08
Isak NilssonIF Thorej start

D12

2 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné18:027:46
2Ines AarnioOK Linné20:41+2:398:54
3Moa LundinOK Linné21:45+3:439:22
4Elsa HedinOK Linné25:17+7:1510:53
4Klara HartOK Linné25:17+7:1510:53
6Edit JonssonLånghundra IF25:20+7:1810:55
7Hella ServinLånghundra IF25:52+7:5011:08
8Isabel UnnerudLånghundra IF27:35+9:3311:53
9Malin NilssonOK Linné28:10+10:0812:08
10Junia WinningeLånghundra IF29:36+11:3412:45
11Nadine HussOK Linné31:48+13:4613:42
12Doris LarssonOK Linné35:19+17:1715:13
13Ellen SaetreLånghundra IF36:07+18:0515:34
14Sara EkströmOK Linné40:05+22:0317:16
15Sara SundqvistLånghundra IF44:17+26:1519:05
16Emelie SvärdIF Thor44:39+26:3719:14
17Frida WestfeldtIF Thor46:21+28:1919:58
18Vega SundstedtRasbo IK48:34+30:3220:56
19Ella MörlinRasbo IK48:55+30:5321:05
20Sara JonsellIF Thor57:55+39:5324:57
Ester BlomsterIF Thorej start
Lisa NilssonOK Linnéej start

H12

2 550 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias WesterberghRasbo IK18:207:11
2David BerglundIF Thor20:17+1:577:57
3Love BylundIF Thor20:19+1:597:58
4Axel GidlundOK Linné21:16+2:568:20
5Edvin NilssonLånghundra IF23:05+4:459:03
6Viktor JemthIF Thor23:18+4:589:08
7Axel AnderssonIF Thor25:53+7:3310:09
8Mathias NordlinderOK Linné26:40+8:2010:27
9Albin ÅslundOK Linné30:21+12:0111:54
10Malte HellgrenIF Thor33:57+15:3713:18
11Tomas FrömanOK Linné37:11+18:5114:34
12Love UmegårdLånghundra IF41:09+22:4916:08
13Miro MårtenssonIF Thor45:03+26:4317:40
14Adam SparrmanOK Linné47:25+29:0518:35
15Axel ThornbergOK Linné1:05:07+46:4725:32
16Arvid HallgrenLånghundra IF1:05:48+47:2825:48
17Elis Bergendahl HanssonIF Thor1:19:43+1:01:2331:15
Jakob NordströmSigtuna OKej start

D12 Kort

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda WeiseliusOK Linné26:1713:08
2Stina JarhedeOK Linné32:52+6:3516:26
3Agnes WählbyOK Linné36:48+10:3118:24
Matilda ServinLånghundra IFej godkänd
Agnes CedstedtLånghundra IFej start

H12 Kort

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon SpetsLånghundra IF19:4610:02
2Lucas BorellOK Linné24:40+4:5412:31
3August WeissLånghundra IF36:21+16:3518:27
4Andre JessonLånghundra IF42:41+22:5521:40

D10

1 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PalmOK Linné15:558:04
2Cornelia GustafssonIF Thor18:40+2:459:28
3Tora JonsellIF Thor19:59+4:0410:08
4Emily KruysIF Thor21:43+5:4811:01
5Olivia UnnerudLånghundra IF21:45+5:5011:02
6Ellen AarnioOK Linné22:20+6:2511:20
7Märta SäfstenOK Linné24:10+8:1512:16
8Emmy RoosIF Thor24:25+8:3012:23
9Sara RoosOK Linné25:38+9:4313:00
10Ida WarvelinLånghundra IF26:25+10:3013:24
11Nora Svedin JakobssonLånghundra IF54:45+38:5027:47
Vera ZällOK Linnéej godkänd
Signe PalmOK Linnéej start

H10

2 000 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin TögenmarkOK Linné12:476:23
2Emil ÅbergOK Linné13:29+0:426:44
3Valle LarssonIF Thor14:05+1:187:02
4Albin JemthIF Thor16:58+4:118:29
5Felix JohnssonOK Linné17:08+4:218:34
6Tor NylundOK Linné17:38+4:518:49
7Arvid TögenmarkOK Linné17:52+5:058:56
8Oscar ÅslundOK Linné18:08+5:219:04
9Alfons WesterberghRasbo IK21:31+8:4410:45
10Lukas LindIF Thor21:37+8:5010:48
11Maximus RörickOK Linné21:45+8:5810:52
12Simon SegermanIF Thor22:10+9:2311:05
13Henning ArlingerOK Linné22:17+9:3011:08
14Svante NelanderOK Linné22:46+9:5911:23
15Viktor NilssonOK Linné26:00+13:1313:00
16Martin DicksvedIF Thor26:24+13:3713:12
17Theodor Von SethIF Thor28:38+15:5114:19
18Elis QuistbergIF Thor29:35+16:4814:47
19Theo RistoOK Linné29:55+17:0814:57
20Filip BorellOK Linné32:35+19:4816:17
21Linus FalkOK Linné32:40+19:5316:20
22David UlvmarLånghundra IF35:51+23:0417:55
23Harald OlssonOK Linné35:54+23:0717:57
24Stig LarssonOK Linné42:18+29:3121:09
25Olle PalmOK Linné42:41+29:5421:20
26Ceasar MartinellOK Linné44:44+31:5722:22
27Axel SparrmanOK Linné1:05:16+52:2932:38
28Emil TrulsonOK Linné1:16:36+1:03:4938:18
Viktor FischerOK Linnéej start

Inskolning

1 680 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Märta AgiusOK Linnéfullföljt
Alma AnderssonIF Thorfullföljt
Jakob ArlingerOK Linnéfullföljt
Konrad AxelssonOK Linnéfullföljt
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Vanna BylundIF Thorfullföljt
Elvin EinarssonIF Thorfullföljt
Harry EkmyrRasbo IKfullföljt
Siri FalkOK Linnéfullföljt
Lovisa FischerOK Linnéfullföljt
Harry FällmarIF Thorfullföljt
Svante HägerkvistOK Linnéfullföljt
Emil JacobssonOK Linnéfullföljt
Estelle JessonLånghundra IFfullföljt
Jonas LundmarkOK Linnéfullföljt
Hugo PerssonIF Thorfullföljt
Isabella PuentesOK Linnéfullföljt
Hanna StenssonOK Linnéfullföljt
William StenssonOK Linnéfullföljt
Isak StraarupOK Linnéfullföljt
Holger SäfstenOK Linnéfullföljt
Hugo TärnlundOK Linnéfullföljt
Joel WesterberghRasbo IKfullföljt
Axel VikmanOK Linnéfullföljt
William KronaOK Linnéej godkänd
Oliver PuentesOK Linnéej start

U1

1 700 m, 85 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea GrantingerIF Thor16:349:44
2Jessica SvärdIF Thor17:45+1:1110:26
3Melvin SjöbergIF Thor18:23+1:4910:48
4Dea AlomerovicOK Linné18:57+2:2311:08
5Elliot CarnrotOK Linné19:03+2:2911:12
6Melker ThorséliusOK Linné19:05+2:3111:13
7Hampus RörickOK Linné20:56+4:2212:18
8Benjamin WinningeLånghundra IF22:15+5:4113:05
9Axel WetterqvistOK Linné22:35+6:0113:17
10Melvin DemkerOK Linné22:53+6:1913:27
10Jonas PalmOK Linné22:53+6:1913:27
12Erik ByströmOK Linné23:02+6:2813:32
12Katrina NieminenLånghundra IF23:02+6:2813:32
14Hilda ÖjelundLånghundra IF23:07+6:3313:35
15John Lembke von SchéeleOK Linné23:24+6:5013:45
16Ellinor Von SethIF Thor23:28+6:5413:48
17Gustav SelstamOK Linné23:33+6:5913:51
18Vidar LarssonIF Thor23:38+7:0413:54
19Mathilda GustafssonIF Thor23:41+7:0713:55
20Vilhelm EkesternOK Linné23:47+7:1313:59
21Rickard JemthIF Thor23:56+7:2214:04
22Adrian RönnbackOK Linné23:59+7:2514:06
23Ingemar WestfeldtIF Thor24:25+7:5114:21
24Tuva BomanOK Linné24:31+7:5714:25
25Waldemar AxelssonOK Linné24:36+8:0214:28
26Diana AlomerovicOK Linné24:44+8:1014:32
27Matthew WicksIF Thor24:48+8:1414:35
27Anita Müller ErikssonOK Linné24:48+8:1414:35
29Ellinor KruysIF Thor25:10+8:3614:48
30Marike StäglichOK Linné25:31+8:5715:00
31Tess PetterssonOK Linné25:45+9:1115:08
32Saga Collin MillbournOK Linné25:55+9:2115:14
33Iris DahlbergOK Linné25:57+9:2315:15
34Hedda KjellbergIF Thor26:12+9:3815:24
35Oliver DemkerOK Linné26:18+9:4415:28
36Sigrid Gillman WikstrandOK Linné26:30+9:5615:35
37Hector KronaOK Linné26:53+10:1915:48
38Moa DicksvedIF Thor27:14+10:4016:01
39Agnes BoströmOK Linné27:15+10:4116:01
40Oskar LindIF Thor27:33+10:5916:12
41Hanna OlmIF Thor27:57+11:2316:26
42Märta Gillman WikstrandOK Linné28:08+11:3416:32
43Ville GavelinOK Linné28:11+11:3716:34
44Olle GavelinOK Linné28:15+11:4116:37
45Frank AnboOK Linné28:29+11:5516:45
46Max AttelindOK Linné28:38+12:0416:50
47Ellen HedinOK Linné28:42+12:0816:52
48Noah MeyersonOK Linné28:44+12:1016:54
49Elin PellingOK Linné28:46+12:1216:55
50Linn AnboOK Linné28:47+12:1316:55
51Edvin HolmbergOK Linné28:55+12:2117:00
52Vendela WermeKlubblös28:58+12:2417:02
53Nellie WermeKlubblös29:11+12:3717:10
54Olga Bertilsson SkogOK Linné29:53+13:1917:34
55Rasmus KarlssonRasbo IK30:00+13:2617:38
56Olle hammarqvistOK Linné30:03+13:2917:40
57Jack HaylockOK Linné31:11+14:3718:20
58Melvin KjellströmOK Linné31:31+14:5718:32
59Anna PåveIF Thor31:42+15:0818:38
60Ylva SjöstedtLånghundra IF31:52+15:1818:44
61Alvin TyrlandOK Linné31:55+15:2118:46
62Lucas WicksIF Thor32:13+15:3918:57
63Gustaf AttelindOK Linné32:27+15:5319:05
64Tor WallOK Linné32:28+15:5419:05
65Märta ÖrtqvistOK Linné32:30+15:5619:07
66Ida JarhedeOK Linné32:34+16:0019:09
67Emma PetterssonOK Linné32:50+16:1619:18
68Lars LarssonOK Linné34:16+17:4220:09
69Oskar ByströmOK Linné34:34+18:0020:20
70Gunnar BertilsköldOK Linné34:46+18:1220:27
71Isak WarvelinLånghundra IF34:53+18:1920:31
72Lava Pelling trautenbergerOK Linné34:59+18:2520:34
73Astrid LindénIF Thor35:40+19:0620:58
74Vendela ArvidssonRasbo IK36:06+19:3221:14
75Robin LarssonOK Linné38:51+22:1722:51
76Melker NymanOK Linné38:53+22:1922:52
77Elsa LönnqvistOK Linné40:19+23:4523:42
78Stina FoucardOK Linné40:20+23:4623:43
79Cecilia TernhagOK Linné40:22+23:4823:44
80Anton ÅbergOK Linné42:02+25:2824:43
81Horia PavelOK Linné43:34+27:0025:37
82Felix PraxOK Linné44:12+27:3826:00
83Signe LindénIF Thor48:42+32:0828:38
Hildur EdholmOK Linnéej godkänd
Elin PåveIF Thorej godkänd
Tomás GutiérrezOK Linnéej start
Valdemar LagerwallOK Linnéej start
Tuva LarssonOK Linnéej start

U2

2 060 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva LarssonOK Linné24:0411:40
2Linus NordengrenOK Linné25:18+1:1412:16
3Inés HassaineOK Linné25:33+1:2912:24
4Ivar SundbergOK Linné25:51+1:4712:32
5Emma LundbergOK Linné26:50+2:4613:01
6Signe ÖrtqvistOK Linné27:04+3:0013:08
7Ronja Morén FreemanOK Linné28:17+4:1313:43
8Clara SpetsLånghundra IF28:28+4:2413:49
9Nicholas BrouwerOK Linné28:46+4:4213:57
10Konrad KorenOK Linné28:51+4:4714:00
11Theo SjöbergIF Thor28:57+4:5314:03
12Alvin Pelling trautenbergerOK Linné29:14+5:1014:11
13Edvin HägerströmOK Linné30:26+6:2214:46
14Elin SjöstedtLånghundra IF31:12+7:0815:08
15Jonatan MeyersonOK Linné31:21+7:1715:13
16Alma SöderquistOK Linné32:33+8:2915:48
17Ellen SundquistOK Linné32:37+8:3315:50
18Anton StalandOK Linné33:05+9:0116:03
19Hanna FriskOK Linné33:39+9:3516:20
20Isak StåhlbrandtRasbo IK34:01+9:5716:30
21Frida ÖstermanRasbo IK34:31+10:2716:45
22Joel AhlbergOK Linné34:38+10:3416:48
23Alice WallOK Linné35:04+11:0017:01
24Agnes WaldevikOK Linné40:50+16:4619:49
25Sigurd BergeIF Thor41:06+17:0219:57
26Algot HellgrenIF Thor42:10+18:0620:28
27Cedric WangheimOK Linné44:04+20:0021:23
28Ylva ZällOK Linné46:56+22:5222:46
29Arvid KorsfeldtOK Linné54:11+30:0726:18
30Tuva EkmyrRasbo IK1:04:26+40:2231:16
Hanna GranbergIF Thorej start
Jacob JonnerydOK Linnéej start

Vuxna nybörjare

2 430 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus PerssonIF Thor23:319:40
2Stefan GranbergIF Thor24:00+0:299:52
3Malin MüllerOK Linné25:31+2:0010:30
4Anita GrahnOK Linné32:09+8:3813:13
5Erland FischerOK Linné32:29+8:5813:22
6Andrea MillerOK Linné33:10+9:3913:38
7Roland LindqvistOK Linné34:49+11:1814:19
8Mathias JonssonUpsala IF36:06+12:3514:51
9Ola ArvidssonRasbo IK40:19+16:4816:35
10Åza MårtenssonIF Thor41:00+17:2916:52
11Lisa LundbergLånghundra IF41:05+17:3416:54
12Anders EkströmOK Linné43:13+19:4217:47
13Julia TernhagOK Linné43:38+20:0717:57
14Maria Elisabeth NelanderOK Linné44:47+21:1618:25
15Anna-Sofia PerssonOK Linné44:56+21:2518:29
16Sandra JakobssonLånghundra IF46:06+22:3518:58
17Anna WrammertOK Linné46:11+22:4019:00
18Åsa Höckert EdlundOK Linné46:15+22:4419:01
19Anna HallgrenLånghundra IF55:32+32:0122:51
20Anders ThornbergOK Linné1:02:48+39:1725:50
21Maria AhlbergNorbergs OK1:21:23+57:5233:29
Gunilla MårsäterOK Linnéej godkänd
Magnus HellströmLånghundra IFej start
Måns Ketola BackeOK Linnéej start
Lisa PellingOK Linnéej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser