Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kalmarträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kalmarträffen
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: lördag 16 september 2017

D21

6 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BrattOK Orion1:04:039:46
2Maria JohanssonTorsås OK1:05:10+1:079:56
3Elin LundqvistOK Orion1:18:54+14:5112:02
Ingela SmedenmarkRonneby OKej godkänd

H21

10 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus PeterssonOK Orion1:09:336:56
2Torgny LindströmRonneby OK1:10:55+1:227:04
3Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:14:40+5:077:27
4Niklas BrattOK Orion1:17:40+8:077:45
5Jonathan KarlssonOK Tisaren1:25:36+16:038:32
6Mattias WestfältGotlands Bro OK1:31:11+21:389:06
7Håkan AlmqvistNybro OK1:46:30+36:5710:37
8Linus VernströmRonneby OK1:54:28+44:5511:25
9Filip NilssonGotlands Bro OK1:55:23+45:5011:30
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej godkänd

H18

6 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Joakim BjörkegrenGotlands Bro OKej godkänd
Viggo KlassonOK Ravinenej start

D16

4 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva LövdahlSOK Viljan1:03:0314:15

H16

5 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin StrandbergKalmar OK43:488:10
2Hugo UnossonKalmar OK43:50+0:028:10
3Hugo EricssonVäxjö OK45:00+1:128:23
4Simon FogelströmTorsås OK45:49+2:018:32
5Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK45:57+2:098:34
6Erik NilssonGotlands Bro OK52:41+8:539:49
7Jonathan KonradssonKalmar OK1:00:39+16:5111:18

D14

4 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SöderbergOK Skogsfalken32:527:56
2Filippa SöderbergKalmar OK36:33+3:418:49
3Lisa SwartzOK Orion39:20+6:289:30
4Judith LundqvistKalmar OK39:53+7:019:38
5Vendela SturekSOK Viljan40:35+7:439:48
6Emma RindstigSOK Viljan49:27+16:3511:56
7Emma ZettervallKarlskrona SOK1:08:12+35:2016:28
Natalie GardelinGotlands Bro OKej start

H14

4 140 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LarssonKarlskrona SOK30:207:19
2Oscar HultgrenOK Njudung31:07+0:477:30
3Theo LövdahlSOK Viljan33:25+3:058:04
4Folke SvangrenGotlands Bro OK38:08+7:489:12
5Gustav EvebornSOK Viljan38:14+7:549:14
6Lukas HagbergKalmar OK38:32+8:129:18
7Peder PerssonGotlands Bro OK40:42+10:229:49
8Axel CondrupKalmar OK43:50+13:3010:35
8Olle PetersénOK Njudung43:50+13:3010:35
10Olle ErlandssonSOK Viljan45:24+15:0410:57
11Alexander GustafssonOK Njudung46:06+15:4611:08
12Filip JennerstrandOK Njudung46:13+15:5311:09
13Ville LundgrenKalmar OK46:53+16:3311:19
14Jonathan FlodmanGotlands Bro OK50:02+19:4212:05
15Edvard PetterssonGotlands Bro OK52:23+22:0312:39
16Hampus HolgerssonTorsås OK54:12+23:5213:05
17Malte GunnarssonEmmaboda Verda OK58:05+27:4514:01
Leo MuriguKalmar OKej godkänd
David WestfältGotlands Bro OKej godkänd
Rasmus EjermarkTorsås OKutom tävlan

D12

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LarssonKarlskrona SOK22:257:23
2Matilda Ekengren KarlssonTorsås OK24:53+2:288:12
3Molly WirefeldtNybro OK26:11+3:468:38
4Linn BjörneldKalmar OK26:27+4:028:43
5Ida WestfältGotlands Bro OK27:05+4:408:56
6Elsa GustafssonOK Tylöskog27:21+4:569:01
7Alma FredrikssonKalmar OK27:31+5:069:04
8Agnes BerlinOK Orion48:33+26:0816:01
9Ulrika PerssonGotlands Bro OK49:33+27:0816:21
Alma PetterssonGotlands Bro OKej start

H12

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip GummessonNybro OK19:346:27
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK21:07+1:336:58
3Nils SwartzOK Orion22:14+2:407:20
4Emil KreutnerSOK Viljan23:25+3:517:43
5Axel BrattOK Orion23:27+3:537:44
6Hugo LundgrenKalmar OK29:19+9:459:40
7Wille VernströmRonneby OK29:42+10:089:48
8Simon WaxegårdTorsås OK33:48+14:1411:09
9Viktor ArgusKalmar OK35:31+15:5711:43

D10

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda SöderbergOK Skogsfalken16:546:40
2Felice GardelinGotlands Bro OK17:15+0:216:49
3Milla KlassonOK Ravinen21:48+4:548:36
4Hilda HelmerssonNybro OK24:03+7:099:30
5Amalia ErlandssonSOK Viljan25:57+9:0310:15
6Tekla GunnarssonEmmaboda Verda OK47:56+31:0218:56

H10

2 530 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LindströmRonneby OK16:336:32
2Erik ZettervallKarlskrona SOK16:56+0:236:41
Axel ErikssonKexholms SKej start

D35

4 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda LarssonKarlskrona SOK49:5210:08
2Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK58:29+8:3711:53
3Eva PerssonVäxjö OK58:37+8:4511:54
4Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK1:01:15+11:2312:26
5Anna HanssonSOK Viljan1:11:17+21:2514:29

H35

7 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael GummessonNybro OK56:397:55
2Per LenanderVäxjö OK58:26+1:478:10
3Ola SöderbergOK Skogsfalken1:00:21+3:428:26
4Gustaf BergquistSjövalla FK1:25:00+28:2111:53
5Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:31:41+35:0212:49

D45

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SvenssonSOK Viljan49:5411:03
2Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK54:45+4:5112:08
3Kristina BerlinKarlskrona SOK56:01+6:0712:25
Catrine OlssonTorsås OKutgått

H45

6 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BerlinOK Orion43:126:59
2Magnus LarssonKarlskrona SOK46:46+3:347:34
3Yuri OmelchenkoOK Orion47:03+3:517:36
4Våge RindstigSOK Viljan49:57+6:458:04
5Tony LövdahlSOK Viljan50:37+7:258:11
6Patrik LundqvistNybro OK1:02:41+19:2910:08
7Björn ZettervallKarlskrona SOK1:04:08+20:5610:22
8Henrik PeterssonNybro OK1:28:16+45:0414:16
Fredrik KarlssonNybro OKej godkänd
Magnus OlssonTorsås OKej start
Johan JacobssonOK Orionej start

D50

3 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena KarlssonNässjö OK43:3810:57
2Gunilla GustafssonOK Orion51:15+7:3712:52
3Caroline LiljebjörnNybro OK1:07:24+23:4616:56

H50

5 960 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK48:288:07
2Jonas PerssonTorsås OK51:54+3:268:42
3Lars KlassonOK Ravinen53:17+4:498:56
4Magnus PorleVäxjö OK53:18+4:508:56
5Jonas BergforsSOK Viljan54:03+5:359:04
6Glen HåkanssonVäxjö OK59:33+11:059:59

D55

3 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion41:1410:21
2Mariann JohanssonKexholms SK47:33+6:1911:56
3Ingalill OlssonOK Orion49:13+7:5912:21
4Ann BrenanderSOK Viljan53:35+12:2113:27
5Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:05:44+24:3016:30
6Eva TollsternVäxjö AIS1:08:41+27:2717:15
7Berit RuneforsVäxjö OK1:19:36+38:2220:00

H55

5 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent OlssonOK Orion49:128:58
2Ingemar MånssonRonneby OK49:46+0:349:04
3Jan KarlssonVäxjö OK52:33+3:219:35
4Bo JohanssonOK Älme52:47+3:359:37
5Bo PeterssonLessebo OK1:06:36+17:2412:09
6Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:39:56+50:4418:14

D60

3 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK34:199:30
2Siv LarssonEmmaboda Verda OK1:07:59+33:4018:49
Bente KällVäxjö OKej godkänd

H60

4 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif CarlssonSOK Viljan51:2610:51
2Stefan CarlssonSOK Viljan55:04+3:3811:37
3Mikael BodénMarkbygdens OK55:58+4:3211:48
4Leif SvangrenGotlands Bro OK58:04+6:3812:15
5Torbjörn SandebäckÅlems OK1:02:50+11:2413:15
Carl-Johan RoubertFK Finnej start

D65

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK44:5712:27 Ladda ner rutt i gpx-format
2Lena SöderbergOK Skogsfalken45:40+0:4312:39
3Kristin JohanssonKarlskrona SOK48:48+3:5113:31
4Vanja GummessonNybro OK51:31+6:3414:16
5Ann-Helen LinnersjöOK Orion51:44+6:4714:19
6Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK54:28+9:3115:05
7Majvie AnnegårdSOK Viljan1:04:32+19:3517:52
Britt-Mari KarlssonVäxjö OKej godkänd
Marie-Louise KarlssonNybro OKej start

H65

4 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran SvensonSOK Viljan43:529:43
2Hans SvensonSOK Viljan48:19+4:2710:42
3Hans GottfridssonTorsås OK48:20+4:2810:43
4Björn PalmLessebo OK49:33+5:4110:59
5Lennart AnderssonOK Orion50:27+6:3511:11
6Lennart SmedenmarkRonneby OK52:35+8:4311:39
7Roger BergvikVäxjö OK55:39+11:4712:20
8Stellan HäggbrinkBerga SOK59:42+15:5013:14
Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OKej start
Bertil KalénSOK Viljanej start

D70

2 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK30:2410:20
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK36:32+6:0812:25
3Ann-Mari PerssonVäxjö OK37:27+7:0312:44
4Gullevi SvenssonRonneby OK38:43+8:1913:10
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK40:47+10:2313:52
6Berit ByströmOK Virdarna41:30+11:0614:06
7Solbritt GustafssonOK Virdarna43:25+13:0114:46
8Barbro NilssonAlvesta SOK43:53+13:2914:55
9Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK47:23+16:5916:07
10Britt NybergNybro OK47:25+17:0116:07
11Ros-Mari KarlssonNybro OK51:23+20:5917:28
12Siv EkelöfVärend GN OL59:39+29:1520:17
13Eva BergstrandVärend GN OL1:14:24+44:0025:18

H70

4 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK43:109:34 Ladda ner rutt i gpx-format
2Tommy OlssonKarlskrona SOK46:40+3:3010:20
3Åke EckerbomIFK Sävsjö50:52+7:4211:16
4Nils KarlssonVäxjö AIS51:24+8:1411:23
5Ingemar AnderssonOK Orion58:33+15:2312:58
6Roland NilssonSOK Viljan59:22+16:1213:09
7Kent EkdahlEmmaboda Verda OK1:00:05+16:5513:19
8Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL1:02:59+19:4913:57
9Leif LindströmNybro OK1:08:54+25:4415:16
10Folke RingbergLessebo OK1:10:45+27:3515:41
11Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK1:14:06+30:5616:25
12Karl-Erik PetterssonSOK Viljan1:16:11+33:0116:53
13Allan KarlssonÅlems OK1:18:14+35:0417:20
14Lars JohanssonÅlems OK1:18:15+35:0517:21
15Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK1:23:34+40:2418:31
16Yngve MagnussonOK Orion1:24:31+41:2118:44 Ladda ner rutt i gpx-format
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej godkänd
Gerth SällströmLessebo OKej godkänd

H75

3 610 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK37:1210:18
2Björn LinnersjöOK Orion43:22+6:1012:00
2Kurt BergstrandLessebo OK43:22+6:1012:00
4Roland KarlssonRonneby OK44:21+7:0912:17
5Anders BuhréNybro OK44:45+7:3312:23
6Hagbert PerssonVäxjö OK44:59+7:4712:27
7Krister SandbladVäxjö OK45:00+7:4812:27
8Erling EkelöfVärend GN OL46:01+8:4912:44
9Kjell MånssonKarlskrona SOK49:14+12:0213:38
10Stig KarlssonLessebo OK49:40+12:2813:45
11Stig KarlssonTorsås OK54:07+16:5514:59
12Ragnar OlssonRonneby OK1:05:24+28:1218:06
13Göran ThourVärend GN OL1:13:38+36:2620:23
14John-Erik BergstrandVärend GN OL1:14:06+36:5420:31
Rolf JonssonNybro OKej godkänd

H80

2 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PerssonVäsby OK33:3811:26
2Werner TörnblomVäxjö OK35:07+1:2911:56
3Bernt PeterssonAlvesta SOK37:54+4:1612:53
4Gillis AlmVäxjö OK38:55+5:1713:14
5Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad39:16+5:3813:21
6Allan HåkanssonSOK Viljan41:13+7:3514:01

H85

2 640 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henry GustafssonÅlems OK48:2918:21
2Sven SvenssonKarlskrona SOK51:12+2:4319:23

Inskolning

1 650 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alva BergquistSjövalla FKfullföljt
Vera DjupforsNybro OKfullföljt
Hedvig FrölerNybro OKfullföljt
Signe KirstenKlubblösfullföljt
Selmer MånssonKalmar OKfullföljt
Rebecka SandelinKalmar OKfullföljt
Loe VandrevikKalmar OKfullföljt

U1

2 080 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera BergquistSjövalla FK19:499:31
2Tim AhlströmEmmaboda Verda OK20:12+0:239:42
3Tilda FranzénEmmaboda Verda OK21:02+1:1310:06
4Vera MedinEmmaboda Verda OK21:03+1:1410:07
5Alice SjöbergNybro OK23:37+3:4811:21
6Samuel EklundGotlands Bro OK23:57+4:0811:30
7Saga Zobal MedinEmmaboda Verda OK23:59+4:1011:31
8Mattis LindströmRonneby OK24:13+4:2411:38
9Alva NilssonGotlands Bro OK25:01+5:1212:01
10Olle KirstenKlubblös35:38+15:4917:07
11Matilda BjörneldKalmar OK40:11+20:2219:19

U2

2 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Enar LöfstedtGotlands Bro OK18:237:15
2Gerda MedinEmmaboda Verda OK20:33+2:108:07
3Svante ArbrandtKalmar OK21:53+3:308:38
4Engla Zobal MedinEmmaboda Verda OK21:55+3:328:39
5Isak FranzénEmmaboda Verda OK22:08+3:458:44
6Olof LundqvistKalmar OK23:06+4:439:07
7Emil BjörksvedGotlands Bro OK23:56+5:339:27
8Hannes GustavssonEmmaboda Verda OK25:23+7:0010:01
9Emil MobergEmmaboda Verda OK25:42+7:1910:09
10Vendela StighagKalmar OK28:29+10:0611:15
11Anton FaxénVäxjö OK29:02+10:3911:28
12Alma CondrupKalmar OK32:54+14:3113:00
13Alma ErikssonTorsås OK33:06+14:4313:04
14Hanna SandelinKalmar OK35:25+17:0213:59
15Agnes SambyKalmar OK39:33+21:1015:37
16Sofie MalmqvistKalmar OK44:22+25:5917:32
17Lukas NyströmGotlands Bro OK44:36+26:1317:37

Öppen motion 1

2 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva DjupforsNybro OK22:438:58

Öppen motion 2

3 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nicklas MedinEmmaboda Verda OK23:487:07
2David NordinKalmar OK25:53+2:057:44

Öppen motion 3

3 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LundqvistKalmar OK20:036:37
2Lisa RindstigÅlems OK22:38+2:357:28
3Oskar NyquistEmmaboda Verda OK22:40+2:377:28
4Tina EvebornSOK Viljan22:52+2:497:32
5Jonas AndersenTorsås OK24:24+4:218:03
6Gustav FranssonEmmaboda Verda OK25:05+5:028:16
7Ola FranssonEmmaboda Verda OK25:57+5:548:33
8Sofie EkdahlEmmaboda Verda OK28:40+8:379:27
9Andreas Fågelström,Torsås OK30:57+10:5410:12
10Johan BjörksvedGotlands Bro OK31:03+11:0010:14
11Stina KarlssonNybro OK32:44+12:4110:48
12Madelene Oscarsson ErlandssonSOK Viljan32:52+12:4910:50
13Lotta PetersénOK Njudung34:52+14:4911:30
14Karin BergquistSjövalla FK35:13+15:1011:37
15Joakim EkdahlEmmaboda Verda OK35:29+15:2611:42
15Ingbrit Norddal JanssonTvärskog35:29+15:2611:42
17Beata FranssonEmmaboda Verda OK37:29+17:2612:22
18MariAnn SvenssonVäxjö AIS41:22+21:1913:39
19Karin LindqvistVäxjö OK46:13+26:1015:15
Adam HesselmarkKalmar OKej godkänd

Öppen motion 4

4 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LundqvistNybro OK1:14:5415:42
Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OKej start

Öppen motion 5

4 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OK38:139:13
2Tomas PetersénOK Njudung39:15+1:029:28
3Thomas AhlströmEmmaboda Verda OK39:20+1:079:30
4Arne ErlandssonSOK Viljan45:54+7:4111:05
5Anders MedinEmmaboda Verda OK47:02+8:4911:21
6Therese CarlssonEmmaboda Verda OK47:37+9:2411:30
7Agnes FrölerNybro OK48:06+9:5311:37
8Göran ErikssonKexholms SK54:33+16:2013:10
9Marko TorkkeliLessebo OK56:48+18:3513:43
10Peter FranzénEmmaboda Verda OK1:00:13+22:0014:32
11Ann-Charlotte NedforsKarlskrona SOK1:04:32+26:1915:35
12Maria PetterssonOK Njudung1:04:50+26:3715:39
13Sven NedforsKarlskrona SOK1:05:23+27:1015:47
14Lovisa ÅkesonKlubblös1:07:51+29:3816:23

Öppen motion 6

5 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AxelssonMålilla OK54:2110:08

Öppen motion 7

3 610 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus LagerNässjö OK33:589:24
2Johan SwartzOK Orion34:40+0:429:36
3Tomas KarlssonOK Njudung35:58+2:009:57
4Albin LagerNässjö OK36:40+2:4210:09
5Leif JohanssonKexholms SK37:56+3:5810:30
6Bo GustafssonOK Tylöskog38:10+4:1210:34
7Jan-Olof EngströmVäxjö OK39:41+5:4310:59
8Maria HåkanssonVäxjö OK41:11+7:1311:24
9Martina SturekSOK Viljan41:25+7:2711:28
10Magnus NilssonTorsås OK42:39+8:4111:48
11Anders JohanssonVäxjö OK43:07+9:0911:56
12Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog43:57+9:5912:10
13Conny BerggrenVäxjö AIS44:03+10:0512:12
14Emma FaxénVäxjö OK44:33+10:3512:20
15Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OK47:00+13:0213:01
16Karolina KarlssonNybro OK47:31+13:3313:09
17Susanna CaleklintKarlskrona SOK48:00+14:0213:17
18Kerstin SegerLaholms IF OK49:13+15:1513:38
19Stefan JennerstrandOK Njudung50:01+16:0313:51
20Andreas KarlssonNybro OK50:22+16:2413:57
21Waste ByströmOK Virdarna55:28+21:3015:21
22Pi PerssonOK Orion56:09+22:1115:33
23Ophelia HaasNybro OK56:14+22:1615:34
24Uno PeterssonTorsås OK56:48+22:5015:44
25Emma OlssonTorsås OK58:22+24:2416:10
26Kristina JennerstrandOK Njudung1:02:47+28:4917:23
27Urban SvenssonVimmerby OK1:07:36+33:3818:43
28Tommy OlssonTorsås OK1:10:07+36:0919:25
29Åke PeterssonKlubblös1:11:47+37:4919:53
30Heino OtsKalmar OK1:11:51+37:5319:54
31Göran KarlssonLessebo OK1:13:26+39:2820:20
32Ulla NilssonSOK Viljan1:32:46+58:4825:41
Birgitta PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Ulla OlssonTorsås OKej godkänd
Patrik FranssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Harriet KarlssonTorsås OKej godkänd
Helene EklundGotlands Bro OKej godkänd
Karin LöfstedtGotlands Bro OKej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf RindstigÅlems OK36:047:59
2Magnus EricssonVäxjö OK41:14+5:109:08
3Isac EricssonVäxjö OK41:19+5:159:09
4Peter BlomqvistKlubblös50:43+14:3911:14
5Bo HultgrenOK Njudung50:46+14:4211:15
6Anders NilssonOK Orion53:36+17:3211:53
7Amanda Stensson BohmanNybro OK54:11+18:0712:00
8Sonja HaasNybro OK57:37+21:3312:46
9Håkan AlgotssonTorsås OK1:07:38+31:3414:59
10Lars KreutnerSOK Viljan1:09:47+33:4315:28
11Tomas PeterssonSOK Viljan1:13:50+37:4616:22
12Thomas BohmanNybro OK1:15:49+39:4516:48

Öppen motion 9

7 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar Stensson-bohmanVäxjö OK47:346:39
2Måns FaxénVäxjö OK1:12:22+24:4810:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser