Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by Night 2016 deltävling 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by Night 2016 deltävling 11
Arrangörsorganisation: IF Hallby SOK
Datum: torsdag 25 februari 2016

Korta Dam

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna25:238:27
2Monika HjellströmGränna-Bygdens OK38:40+13:1712:53

Korta Herr

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:278:29
2Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna25:41+0:148:33
3Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna26:15+0:488:45
4Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna29:44+4:179:54
5Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna29:48+4:219:56
6Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna31:37+6:1010:32
7Klas BjörkIK Hakarpspojkarna31:39+6:1210:33
8Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna31:47+6:2010:35
9Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna32:10+6:4310:43
10Bengt OlssonIK Hakarpspojkarna36:04+10:3712:01
11Per GranevikJönköpings OK38:16+12:4912:45

Mellan Dam

5 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK46:228:35
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna46:24+0:028:35
3Tova OlssonIK Hakarpspojkarna46:49+0:278:40
4Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna47:10+0:488:44
5Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna59:34+13:1211:01

Mellan Herr

5 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jaromir MielecIK Hakarpspojkarna44:478:17
2Fredrik SvenssonJönköpings OK44:56+0:098:19
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna46:18+1:318:34
4Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna46:21+1:348:35
5Oliver MalmkvistJönköpings OK46:33+1:468:37
6Niklas AlvaeusJönköpings OK47:04+2:178:42
7Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna47:18+2:318:45
8Johan HanssonJönköpings OK48:53+4:069:03
9Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna56:45+11:5810:30
10Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:00:58+16:1111:17

Långa

8 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:21:049:19
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:24:51+3:479:45
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:25:11+4:079:47
4Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:26:40+5:369:57
5Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:26:47+5:439:58
6Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:31:14+10:1010:29
7Magnus JohanssonKristiansand OK1:43:07+22:0311:51

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser