Officiell resultatlista för Omega Kort

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Omega Kort
Arrangörsorganisation: IK Omega
Datum: söndag 23 april 2017

D21

4 050 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK37:419:18
2Runa FremstadGöteborg-Majorna OK40:28+2:479:59
3Anna NiklassonGöteborg-Majorna OK40:56+3:1510:06
4Louise GötforsGöteborg-Majorna OK41:03+3:2210:08
5Ida HördegårdhIFK Göteborg41:44+4:0310:18
6Lovisa LemanGöteborgs SK42:13+4:3210:25
7Lotta SaetreOK Landehof42:15+4:3410:25
8Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro43:05+5:2410:38
9Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK43:30+5:4910:44
10Laila B HöglundFK Herkules43:33+5:5210:45
11Emma AnderssonSävedalens AIK44:08+6:2710:53
12Linda HallbergBredareds IF44:38+6:5711:01
13Annica EngIFK Göteborg45:06+7:2511:08
14Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK45:13+7:3211:09
15Johanna ErlandssonStora Tuna OK45:30+7:4911:14
16Elin HamreforsSävedalens AIK45:52+8:1111:19
17Kristin SkaarRyda SK46:18+8:3711:25
18Anne HanssonMarkbygdens OK51:17+13:3612:39
19Annica  Clevnert LeireGöteborg-Majorna OK53:16+15:3513:09
20Emilia HenryssonTibro OK56:31+18:5013:57
21Madeleine AttforsSävedalens AIK1:01:37+23:5615:12
22Tove UddMarkbygdens OK1:09:50+32:0917:14 Ladda ner rutt i gpx-format
Ellen LarssonIF Hagenej godkänd
Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OKej godkänd
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anna NordelöfMölndal Outdoor IFej godkänd
Maria PollMölndal Outdoor IFej start
Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubbej start

H21

4 880 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF35:347:17
2Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK37:52+2:187:45
3Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK38:09+2:357:49
4Ola SkeppSävedalens AIK38:31+2:577:53
5Johan LindbergIFK Mora OK38:50+3:167:57
6Jan FlasarTSM Praha41:41+6:078:32
7Johan G HördegårdhIFK Göteborg41:53+6:198:34
8Mattias NilssonOK Alehof43:07+7:338:50
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OK44:12+8:389:03
10Anders CarlssonIFK Lidingö SOK44:35+9:019:08
11Albin ClaessonSävedalens AIK44:59+9:259:13
12Tomas LandovskyTSM Praha45:39+10:059:21
13Markus LarssonHestra IF45:48+10:149:23
14Gustav BoquistIK Uven46:13+10:399:28
15Ctibor SyselTSM Praha46:38+11:049:33
16Jakub LandovskyTSM Praha46:53+11:199:36
17Niklaus ReyNyköpings OK47:02+11:289:38
18Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK48:07+12:339:51
19Daniel NetzIFK Göteborg49:05+13:3110:03
20Victor AxbomOK Landehof49:37+14:0310:10
21Ilya BeliankaSävedalens AIK49:59+14:2510:14
22Ota ŠkvorTSM Praha51:52+16:1810:37
23Anton HemlinIK Uven52:17+16:4310:42
24Jesper NilssonUlricehamns OK52:56+17:2210:50
25Petter BergstedtMarkbygdens OK54:12+18:3811:06
26Jonas HemlinIK Uven54:16+18:4211:07
27Jonas LauriFK Herkules55:08+19:3411:17
28Axel ForsmanFK Herkules56:54+21:2011:39
29Fredrik AnderssonIF Rigor56:59+21:2511:40
30Christoffer AndersénOK Alehof57:18+21:4411:44
31Johan BlickOK Alehof58:37+23:0312:00
32John GabrielssonSävedalens AIK1:01:40+26:0612:38
33Dan SafkaTSM Praha1:12:48+37:1414:55
34Ondrej SyselTSM Praha1:17:04+41:3015:47
35Filip LemanGöteborgs SK1:18:12+42:3816:01
William JörneliusFK Herkulesej godkänd
Hugo HåkanssonIK Ymerej godkänd
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Simon BörjesonRyda SKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Martin LarssonIFK Göteborgej godkänd
Simon LarssonSävedalens AIKej godkänd
Antonín SemerádTSM Prahaej godkänd
Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubbej start
Johan OlsonIK Uvenej start

D18

3 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK40:0013:01
2Karolína AschermannováTSM Praha43:51+3:5114:17
3Tove JohanssonOK Alehof1:05:26+25:2621:18
Iveta AlbrechtováTSM Prahaej godkänd

D16

3 130 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FlakbergIFK Göteborg31:049:55
2Thea FagerströmIFK Göteborg31:55+0:5110:11
3Karolína BejvlováTSM Praha33:03+1:5910:33
4Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK38:01+6:5712:08
5Emely WeihartHestra IF39:59+8:5512:46
6Lovisa MoqvistLerums SOK40:39+9:3512:59
7Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK42:33+11:2913:35
8Magdalena ŠkáchováTSM Praha42:51+11:4713:41
9Tilda MelkstamLerums SOK43:05+12:0113:45
10Marie VyhnálkováTSM Praha44:01+12:5714:03
11Emma DoubkováTSM Praha45:39+14:3514:35
12Olivia AspIFK Göteborg46:49+15:4514:57
13Maria LogrenSjövalla FK51:50+20:4616:33
14Julia LindbladSävedalens AIK55:39+24:3517:46
15Matilda HagstrandLerums SOK57:40+26:3618:25
16Matilda ÅkessonOK Landehof1:05:02+33:5820:46
17Matilda JohannessonFrölunda OL1:09:57+38:5322:20

H16

3 130 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof27:358:48
2Olle BergstedtMarkbygdens OK29:00+1:259:15
3Jakob GunnarssonLerums SOK29:03+1:289:16
4Tomík JanovskýTSM Praha30:06+2:319:36
5Nils GrimbeckSävedalens AIK30:20+2:459:41
6Martin SimsaTSM Praha30:38+3:039:47
7Jan GajdaTSM Praha31:02+3:279:54
8Antonín ŠvarcTSM Praha31:18+3:4310:00
9Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK32:49+5:1410:29
10Lukas GustafssonIK Ymer34:03+6:2810:52
11Ondřej JandaTSM Praha36:31+8:5611:40
12Matyas SieglTSM Praha36:57+9:2211:48
13Olle ElfströmOK Orinto38:52+11:1712:25
14Erik JohanssonOK Alehof39:34+11:5912:38
15Simon NordbergGöteborg-Majorna OK40:24+12:4912:54
16Petr JanasTSM Praha44:07+16:3214:05
17Wilmer HolmqvistSjövalla FK44:52+17:1714:20
18Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK45:37+18:0214:34
19Adam ŠkvorTSM Praha49:37+22:0215:51
20Viktor Le ClaireFK Herkules1:04:02+36:2720:27
21Gustav BohmanOK Orinto1:08:56+41:2122:01
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd

D14

2 440 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK22:019:01
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK22:19+0:189:08
3Ida BengtssonOK Alehof24:33+2:3210:03
4Elina ReinholdssonOK Alehof24:39+2:3810:06
5Anna SvarfvarSjövalla FK24:41+2:4010:06
6Elin FlakbergIFK Göteborg24:57+2:5610:13
7Olivia LundstedtSjövalla FK26:05+4:0410:41
8Elsa KarlssonOK Landehof26:19+4:1810:47
9Matilda WallströmSävedalens AIK29:23+7:2212:02
10Ebba NäsmanLerums SOK30:13+8:1212:23
11Helena HankovcováTSM Praha32:32+10:3113:20
12Filippa FagerströmIFK Göteborg32:49+10:4813:26
13Dorotea TicháTSM Praha33:55+11:5413:54
14Sofia ElverlindOK Tranan34:58+12:5714:19
15Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb37:57+15:5615:33
16Kristina BohmanOK Orinto56:54+34:5323:19
Eleonora AlinderSjövalla FKej godkänd
Vera ElfströmOK Orintoej start

H14

2 440 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK19:468:06
2Arvid SkeppSävedalens AIK20:14+0:288:17
3Anton KastrupFK Herkules22:49+3:039:21
4Albin NyqvistOK Landehof23:09+3:239:29
5Victor BeischerIK Uven24:06+4:209:52
6Anton BlomqvistMarkbygdens OK24:18+4:329:57
7David AlménTrollhättans SOK24:43+4:5710:07
8Elias NordbergGöteborg-Majorna OK25:35+5:4910:29
9Simon BååthSävedalens AIK26:57+7:1111:02
10Martin GajdaTSM Praha27:45+7:5911:22
11Ebbe HolmqvistSjövalla FK27:59+8:1311:28
12Jonas OlandersLerums SOK28:48+9:0211:48
13Štěpán KožinaTSM Praha29:14+9:2811:58
14Lucas BoströmOK Alehof30:57+11:1112:41
15Hannes EssungerSjövalla FK33:40+13:5413:47
16Johan Wall JungbjerGöteborgs SK34:33+14:4714:09
17Alfred HallqvistUlricehamns OK35:56+16:1014:43
18Jakob AspIFK Göteborg37:30+17:4415:22
19Axel EckhardtMarkbygdens OK45:03+25:1718:27
20Simon AlfredssonLerums SOK51:13+31:2720:59
21Tom Axel EkenstråleFK Herkules53:28+33:4221:54
Joar EliassonOK Orintoej godkänd
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

D12

2 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK23:0710:08
2Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK24:00+0:5310:31
3Ella PetterssonSävedalens AIK24:58+1:5110:57
4Audrey HanssonFrölunda OL27:23+4:1612:00
5Emilia LundstedtSjövalla FK28:53+5:4612:40
6Miranda WallströmSävedalens AIK28:57+5:5012:41
7Wilma ReinholdssonOK Alehof29:18+6:1112:51
8Lisa ErikssonOK Landehof32:04+8:5714:03
9Lovisa WrightLerums SOK36:51+13:4416:09
10Emilia ElverlindOK Tranan38:36+15:2916:55
11Elin BlomqvistMarkbygdens OK47:45+24:3820:56
12Ingrid ToresäterIK Uven52:50+29:4323:10
13Jennifer StigssonTrollhättans SOK1:01:03+37:5626:46

H12

2 280 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LindbladSävedalens AIK17:467:47
2Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK21:08+3:229:16
3Fabian AlinderSjövalla FK21:27+3:419:24
4Hannes PerssonFK Herkules22:47+5:019:59
5Liam HogedalVänersborgs SK23:10+5:2410:09
6Ola LeireGöteborg-Majorna OK23:25+5:3910:16
7Elias NyqvistOK Landehof23:57+6:1110:30
8Linus AlinderSjövalla FK31:25+13:3913:46
9Einar SörqvistMarkbygdens OK34:13+16:2715:00
10Edvin LennartsonUlricehamns OK37:09+19:2316:17
11Rasmus LarssonBredareds IF41:53+24:0718:22
12Olle KullmanOK Alehof45:08+27:2219:47
13Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb48:14+30:2821:09
14Alexander FedjeFrölunda OL1:21:34+1:03:4835:46
Elving LomanderMarkbygdens OKej start

D10

1 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe KullmanOK Alehof23:0012:06
2Maja NordelöfMölndal Outdoor IF25:04+2:0413:11
3Emelina HolmqvistSjövalla FK26:24+3:2413:53
4Vera HöglundSjövalla FK27:33+4:3314:30
5Elin JohanssonIFK Göteborg30:53+7:5316:15
6Selma PerssonFK Herkules34:50+11:5018:20
7Hedvig EliassonOK Orinto45:50+22:5024:07
8Emilia WrightLerums SOK47:35+24:3525:02
9Nikki WeihartHestra IF1:07:22+44:2235:27
Kajsa ElfströmOK Orintoej start

H10

1 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SvenssonFK Herkules20:1310:38
2Gustav StåhlSävedalens AIK20:40+0:2710:52
3Nils AndreassonIFK Göteborg20:51+0:3810:58
4Calle WärnOK Skogshjortarna21:06+0:5311:06
5Gustav RexOK Landehof21:19+1:0611:13
6Emil SkeppSävedalens AIK21:36+1:2311:22
7Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb22:36+2:2311:53
8Filip ValentinGöteborg-Majorna OK22:47+2:3411:59
9Anton KarlssonUlricehamns OK23:28+3:1512:21
10Isak DahlOK Alehof24:34+4:2112:55
11Elliot BurvallOK Orinto24:58+4:4513:08
12Einar BeckmanSjövalla FK26:17+6:0413:50
13Joar BlomqvistBredareds IF34:29+14:1618:08
Malte LjungkvistOK Alehofej start

D35

3 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida WallströmSävedalens AIK34:5510:32
2Desiré RexOK Landehof36:52+1:5711:08
3Annieke GrahnGöteborgs SK38:50+3:5511:43

H35

4 110 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AndreassonOK Skogshjortarna36:198:50
2Marcus KvarndalUlricehamns OK36:56+0:378:59
3Martin SkoglundOK Landehof36:59+0:408:59
4Peder HallbergIK Ymer44:23+8:0410:47
5Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna51:40+15:2112:34
6Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK54:42+18:2313:18
7Jan GrahnIK Uven56:24+20:0513:43
8Kristian AndersonGöteborgs SK1:16:10+39:5118:31
Martin AnderssonSjövalla FKej godkänd
Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OKej godkänd

D40

3 170 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK33:3710:36
2Sandra HanssonFrölunda OL40:56+7:1912:54
3Karin FedjeFrölunda OL41:11+7:3412:59
4Jenny JohanssonIFK Göteborg42:00+8:2313:14
Karin KullmanOK Alehofej godkänd
Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOKej start

H40

4 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin PetterssonSävedalens AIK37:319:07
2Mattias GrahnGöteborgs SK37:50+0:199:12
3Sven GranforsOK Landehof38:06+0:359:16
4Marcus HanssonFrölunda OL39:06+1:359:30
5William RexOK Landehof50:19+12:4812:14
6Magnus AlinderSjövalla FK54:03+16:3213:09
7Lars KullmanOK Alehof56:10+18:3913:39
8Anders LeireGöteborg-Majorna OK1:04:24+26:5315:40
9Pavel JandaTSM Praha1:07:14+29:4316:21
10Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb1:25:51+48:2020:53
11Peter WernklevIK Ymer1:46:36+1:09:0525:56
Henrik PetterssonGustavsbergs OKej godkänd
Daniel OlssonDalsjöfors GoIFej start
Magnus WåkeråsRydboholms SKej start

D45

2 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof37:0212:54
2Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK39:27+2:2513:44
3Marie-louise PerssonFK Herkules43:29+6:2715:09
4Linda GunnarssonLerums SOK46:21+9:1916:08
5Karolina MelkstamLerums SOK53:31+16:2918:38
6Lenka HankovcováTSM Praha56:40+19:3819:44
7Ulrika LjungIK Ymer1:01:29+24:2721:25
8Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:02:35+25:3321:48
Maria AspIFK Göteborgej start

H45

3 820 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK36:599:40
2Mikael BergstedtMarkbygdens OK41:04+4:0510:45
3Peter AspIFK Göteborg41:47+4:4810:56
4Per SöderbergSjövalla FK45:22+8:2311:52
5Martin JohanssonOK Orinto47:18+10:1912:22
6Mats KarlfeldtSävedalens AIK49:40+12:4113:00
7Thomas KarlssonOK Landehof49:52+12:5313:03
8Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb56:33+19:3414:48
9Mikael SvenssonFK Herkules58:07+21:0815:12
10Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:04:24+27:2516:51
11Henrik MelkstamLerums SOK1:04:50+27:5116:58
12Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK1:06:41+29:4217:27
13Joakim ÅkessonOK Landehof1:14:09+37:1019:24
14Martin JakobssonHammarkinds OK1:15:49+38:5019:50
15Ola SteneborgOK Orinto1:16:34+39:3520:02
Henrik EssungerSjövalla FKej godkänd
Pär JohannessonFrölunda OLej godkänd
Ola JodalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Andreas EklundGöteborg-Majorna OKej godkänd
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Nichlas WallströmSävedalens AIKej start
Ronnie BohmanOK Orintoej start

D50

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules37:5113:51
2Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK39:43+1:5214:32
3Annika AasaIK Uven39:50+1:5914:35
4Tuuli SaariFK Herkules41:55+4:0415:21
5Lena PeterssonOK Alehof51:26+13:3518:50
Kajsa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej godkänd
Karin ClarinIF Rigorej start

H50

3 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK31:159:26
2Magnus KarlssonOK Landehof32:56+1:419:56
3Bo HallbergFalköpings AIK OK34:26+3:1110:24
4Björn KarlssonOK Orinto36:44+5:2911:05
5Mikael JungbjerGöteborgs SK42:40+11:2512:53
6Johan WettergrenIK Uven43:18+12:0313:04
7Christer BorgGöteborg-Majorna OK43:26+12:1113:07 Ladda ner rutt i gpx-format
8Lars G JohanssonIFK Göteborg49:38+18:2314:59
9Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK52:12+20:5715:46
10Stig GustafssonIK Ymer1:00:03+28:4818:08
11Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:02:52+31:3718:59
12Anders SandbergMarkbygdens OK2:44:37+2:13:2249:43 Ladda ner rutt i gpx-format
Magnus OhlssonSjövalla FKej godkänd
Martin ŠkvorTSM Prahaej godkänd
Tomáš JanovskýTSM Prahaej godkänd
Anders YngströmGöteborg-Majorna OKej godkänd

D55

2 730 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena ErikssonElfsborg SOK37:3213:44
2Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:03:48+26:1623:22
3Monika NilssonOK Alehof1:06:54+29:2224:30
Nina BejbomUddevalla OKej godkänd
Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anne FarbrotGöteborg-Majorna OKej godkänd
Lisa LarssonSjövalla FKej godkänd
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OKej godkänd

H55

3 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK32:5810:23
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb33:03+0:0510:25 Ladda ner rutt i gpx-format
3Magnus JoelssonSOK 6833:33+0:3510:35
4Pär ClaessonSävedalens AIK34:53+1:5511:00
5Andrew LagoGöteborg-Majorna OK36:49+3:5111:36
6Magnus WideFrölunda OL38:06+5:0812:01
7Jörgen IvarssonHestra IF40:04+7:0612:38
8Thomas AttforsSävedalens AIK40:19+7:2112:43
9Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK41:03+8:0512:56
10Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK42:22+9:2413:21
11Stefan SjöblomFrölunda OL43:56+10:5813:51
12Börje PerssonOK Alehof1:03:42+30:4420:05
Kjell AnderssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Göran OlesundOK Landehofej godkänd
Hans GarmerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start
Per FlakbergIFK Göteborgej start

D60

2 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK38:3113:57
2Monica KnutssonSävedalens AIK39:01+0:3014:08
3Eva KarlssonUddevalla OK43:44+5:1315:50
4My EngströmLerums SOK45:08+6:3716:21
5Monica WassFalkenbergs OK53:13+14:4219:16
6Gunilla HogedalVänersborgs SK54:27+15:5619:43
Lisbeth RiberthIK Trenne Ullaredej start
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOKej start

H60

3 070 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas GeorgssonOK Nackhe37:1612:08
2Mikael BodénMarkbygdens OK37:24+0:0812:10
3Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK39:38+2:2212:54
4Lars EkbergTrollhättans SOK40:45+3:2913:16
5Bill AnderssonI 15 IF43:33+6:1714:11
6Pierre KarlssonOK Alehof44:06+6:5014:21
7Karl SchneiderMölndal Outdoor IF45:31+8:1514:49
8Per-Olof LarssonHestra IF47:56+10:4015:36
9Roger AnderssonSävedalens AIK49:01+11:4515:57
10Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK49:42+12:2616:11
11Björn PetterssonUlricehamns OK51:05+13:4916:38
12Lars LarssonSjövalla FK1:13:59+36:4324:05
Hans EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Sven-Åke AnderssonIF Rigorej godkänd
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej start
Magnus AnderssonUlricehamns OKej start

D65

2 760 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK33:0912:00
2Karin AxelssonIK Uven41:56+8:4715:11
3Inger LindholmFjärås AIK43:20+10:1115:42
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb46:48+13:3916:57
5Eva BlomströmIK Stern47:12+14:0317:06
6Lotta BörjessonSävedalens AIK1:04:26+31:1723:20
7Marianne RosénIK Ymer1:10:22+37:1325:29
8Gun-Britt MolinMarkbygdens OK1:32:43+59:3433:35
Inger  EismarkOK Orintoej godkänd
Britt-Marie LarssonSOK 68ej godkänd

H65

2 870 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK29:1710:12
2Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb34:06+4:4911:52
3Björn JägerströmIK Uven35:27+6:1012:21
4Bo HerderssonMarkbygdens OK35:50+6:3312:29
5Rune LarssonOK Skogshjortarna36:17+7:0012:38
6Lars HogedalVänersborgs SK36:52+7:3512:50
7Björn EngströmLerums SOK39:38+10:2113:48
8Stanley MattssonIK Uven40:39+11:2214:09
9Olle AdolfssonLerums SOK40:55+11:3814:15
10Sten BlomströmIK Stern44:37+15:2015:32
11Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb45:48+16:3115:57
12Håkan AnderssonMarkbygdens OK48:18+19:0116:49
13Gunnar BejbomUddevalla OK50:20+21:0317:32
14Lennart AnderssonGöteborgs SK51:46+22:2918:02
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Kent ErikssonLerums SOKej godkänd
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Per IvarssonTrollhättans SOKej godkänd
Lars ÖsterbergSävedalens AIKej start

D70

2 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SchedwinIK Stern48:2917:33
2Gunnel SvenssonIK Ymer54:56+6:2719:54
3Eva AlsinIK Ymer56:05+7:3620:19
4Eva IsakssonOK Skogshjortarna57:11+8:4220:43
5Ingrid HermanssonIK Ymer58:09+9:4021:04
6Birgitta KarlssonOK Orinto59:08+10:3921:25
7Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:05:33+17:0423:45
8Kristina JohanssonVänersborgs SK1:24:16+35:4730:31
9Rosa JohanssonIK Uven1:41:14+52:4536:40
Ulla BjörkmanIK Ymerej godkänd
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OKej godkänd

H70

2 730 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK32:5112:01
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna33:41+0:5012:20
3Sture GrytheimElfsborg SOK37:16+4:2513:39
4Dag LorénOK Frisene38:34+5:4314:07
5Benny IvarssonFjärås AIK39:50+6:5914:35
6Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna40:33+7:4214:51
7Lars-Göran MolinMarkbygdens OK41:14+8:2315:06
8Sören AnderssonIK Dran41:41+8:5015:16
9Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb42:31+9:4015:34
10Torbjörn WikströmOK Orinto44:15+11:2416:12
11Jan LarssonSävedalens AIK44:16+11:2516:12
12Kent OlaussonOK Orinto46:29+13:3817:01
13Ingvar MarsKinnaströms SK47:20+14:2917:20
14Kurt JohanssonSvenljunga OK48:42+15:5117:50
15Bengt MattssonOK Orinto54:15+21:2419:52
16Ingemar LindblomOK Orinto55:14+22:2320:13
17Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK55:44+22:5320:24
18Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK57:48+24:5721:10
19Leif BjörkmanIK Ymer58:29+25:3821:25
20Christer WestbergIFK Göteborg1:04:10+31:1923:30
21Per-Arne JohanssonVänersborgs SK1:04:46+31:5523:43
22Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:06:35+33:4424:23
23Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:18:51+46:0028:52
24Bo BengtssonOK Alehof1:20:21+47:3029:25
Bengt-Åke SvenssonIK Ymerej godkänd
Rune EliassonFalkenbergs OKej godkänd
Lars TuvessonUlricehamns OKej godkänd
Stig OvelandValbo AIFej godkänd
Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Henry DjurbäckMarkbygdens OKej start
Hans M CarlssonIFK Göteborgej start

D75

2 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF41:0118:59
2Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb45:55+4:5421:15
3Barbro JohanssonSjövalla FK48:19+7:1822:22
4Gunnel BörjessonIK Uven55:46+14:4525:49
5Vivi-Anne BylundRydboholms SK57:10+16:0926:27
6Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:00:42+19:4128:06
7Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK1:08:22+27:2131:39
8Inger BylanderSvenljunga OK1:10:28+29:2732:37
9Inga PerssonOK Skogshjortarna1:13:58+32:5734:14
10Barbro VallinKungälvs OK1:17:30+36:2935:52
Gull-Britt GrönbergKungälvs OKej godkänd
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H75

2 730 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna41:4515:17
2Gösta LindqvistOK Löftan43:47+2:0216:02
3Hans KarlssonOK Orinto49:58+8:1318:18
4Roland BrandshageSävedalens AIK52:57+11:1219:23
5Ragnar BewertOK Landehof1:25:23+43:3831:16
Magne HagströmFrölunda OLej godkänd
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej godkänd
Gunnar GrönkvistBottnaryds IFej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Rune ArvidssonMarkbygdens OKej godkänd

D80

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brita SärdquistIK Ymer52:2824:17
2Marianne GrahnGöteborgs SK1:16:14+23:4635:17
3Marianne HöglundFK Herkules1:24:16+31:4839:00
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej godkänd

H80

2 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb39:0818:07
2Åke AxelssonIK Uven41:56+2:4819:24
3Agne ÖstenssonSävedalens AIK56:54+17:4626:20
4Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:09:45+30:3732:17
5Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:10:14+31:0632:30
6Gösta GrahnGöteborgs SK1:27:44+48:3640:37
Per LarssonJönköpings OKej godkänd

H85

2 160 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse OlssonIK Trenne Ullared1:04:0229:38
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej start

Öppen Motion 1

2 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik EksbergRydboholms SK30:5313:11
2Nelly MelkstamLerums SOK49:57+19:0421:20
3Birgitta HåkanssonIK Ymer51:52+20:5922:09
4Mohsen NosratiniaKlubblös1:01:59+31:0626:29
5Christina VernerssonOK Orinto1:02:59+32:0626:54
6Rigmor SternöUtby IK1:05:22+34:2927:56
7Gunnar BylundRydboholms SK1:27:32+56:3937:24
8Alf KjellbergBredareds IF1:30:34+59:4138:42
Ing-Mari LarssonOK Löftanej godkänd
Einar EliassonOK Orintoej godkänd
Eliva PerssonMarkbygdens OKej godkänd

Öppen Motion 3

2 790 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Catarina ÅkerströmFK Herkules39:1914:05
2Isak ÖgrenSävedalens AIK40:32+1:1314:31
3Stefan EksbergRydboholms SK41:42+2:2314:56
4Rebeca RiesthlaIK Ymer41:58+2:3915:02
5Elena EckhardtMarkbygdens OK47:06+7:4716:52
6Britt-Marie EkbergOK Orinto47:39+8:2017:04
7Jesper AugustssonKinnaströms SK48:30+9:1117:23
8Karin ReimertzMarkbygdens OK49:55+10:3617:53
9Eva BergmanIK Uven52:04+12:4518:39
10Isak SundvallIK Omega52:06+12:4718:40
11Enid IngemarssonHestra IF52:50+13:3118:56
12Lena LarssonSävedalens AIK54:00+14:4119:21
13Sofie JohanssonOK Tranan55:06+15:4719:44
14Hana DobsicekOK Orinto58:28+19:0920:57
15Louise BlomqvistBredareds IF58:49+19:3021:04
16Ingalill MullinsSjövalla FK59:35+20:1621:21
17Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK59:44+20:2521:24
18Karin ÅkessonOK Landehof59:45+20:2621:24
19Lena OlssonKinnaströms SK1:00:04+20:4521:31
20Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:00:09+20:5021:33
21Peter KebkeOK Tranan1:00:36+21:1721:43
22Rune JungbjerGöteborgs SK1:01:12+21:5321:56
23Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:06:45+27:2623:55
24Inger ErntsonKlubblös1:07:03+27:4424:01
25John JägstenKlubblös1:09:31+30:1224:54
26Merete BergmanIK Uven1:09:32+30:1324:55
27Claes BjörkmanSjövalla FK1:09:51+30:3225:02
28Olof BjörkmanSjövalla FK1:09:55+30:3625:03
29Helena BjörkmanSjövalla FK1:10:12+30:5325:09
30Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna1:12:07+32:4825:50
31Kjell JohanssonMarkbygdens OK1:12:15+32:5625:53
32Susanne FjällborgStenungsunds OK1:12:50+33:3126:06
33Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OK1:13:28+34:0926:19
34Maria HermanssonIK Ymer1:19:00+39:4128:18
35Reinhold ReulOK Orinto1:19:33+40:1428:30
36Benjamin ReulOK Orinto1:19:36+40:1728:31
37Carina SalomonssonKinnaströms SK1:28:10+48:5131:36
38Sara CahierIK Uven1:30:21+51:0232:23
39Bo AnderssonOK Löftan1:31:19+52:0032:43
40Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:34:22+55:0333:49
Lotta LemanGöteborgs SKej godkänd
Ellen NormanSävedalens AIKej godkänd
Karin LindeblomKlubblösej godkänd
Ann-sofie JohanssonFK Åsenej godkänd

Öppen Motion 5

3 450 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL39:0211:18
2Anders ReimertzMarkbygdens OK46:37+7:3513:30
3Andreas NäsmanLerums SOK46:41+7:3913:31
4Martin AxelssonOK Skogshjortarna46:54+7:5213:35
5Joakim HanssonKlubblös48:04+9:0213:55
6Torgny PetterssonMarkbygdens OK49:18+10:1614:17
7Roland BomanUlricehamns OK50:46+11:4414:42
8Ida KilnäsSjövalla FK53:14+14:1215:25
9Marie KebkeOK Tranan53:47+14:4515:35
10Hans SkoglundOK Tranan55:46+16:4416:09
11Rickard AndreassonIFK Göteborg56:03+17:0116:14
12Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL56:24+17:2216:20
13Kristoffer AhlinOK Skogshjortarna59:14+20:1217:10
14Anders SternöTolered-Utby Ol-klubb59:19+20:1717:11
15Helena ErnstsonGöteborgs SK1:00:09+21:0717:26
16Malin AlfredssonLerums SOK1:01:21+22:1917:46
17Mia HallbergIK Ymer1:01:52+22:5017:55
18Charlotta SvarfvarSjövalla FK1:02:06+23:0418:00
19Anne JohanssonOK Tranan1:02:23+23:2118:04
20Filip IngemarssonHestra IF1:02:36+23:3418:08
21Johanna KarlssonUlricehamns OK1:02:40+23:3818:09
22Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:04:23+25:2118:39
23Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:06:45+27:4319:20
24Simon BergdahlIK Ymer1:08:14+29:1219:46
25Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb1:08:15+29:1319:46
26Mikael AlfredssonLerums SOK1:09:31+30:2920:08
27Lars SönsterödSOK 681:09:47+30:4520:13
28Krister LjungIK Ymer1:12:55+33:5321:08
29Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:13:08+34:0621:11
30Elisabet HemlinIK Uven1:15:24+36:2221:51
31Lena TornéusSävedalens AIK1:16:00+36:5822:01
32Susanne JämsviHestra IF1:16:30+37:2822:10
33Angelica AlfzeliusGöteborg-Majorna OK1:16:48+37:4622:15
34Anna-Karin ReuterKungälvs OK1:18:30+39:2822:45
35Ingalill SvenssonSävedalens AIK1:20:33+41:3123:20
36Steffen RosénIK Uven1:22:53+43:5124:01
37Jan RosénIK Ymer1:23:00+43:5824:03
38Carola AnderssonOK Löftan1:24:32+45:3024:30
39Eva CarlbomMölndal Outdoor IF1:30:08+51:0626:07
40Ingrid AnderssonIF Rigor1:31:32+52:3026:31
41Ulla SönsterödSOK 681:33:43+54:4127:09
42Farzan AlavianghavaniniBorås GIF1:44:19+1:05:1730:14
43Maria KilnäsSjövalla FK1:46:35+1:07:3330:53
Eva Lotta LundbergUlricehamns OKej godkänd
Bo LissLerums SOKej godkänd
Berit IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Rosa BjörkmanOK Orintoej godkänd

Öppen Motion 7

3 100 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK34:4711:13
2Daniel SundqvistOK Orinto37:13+2:2612:00
3Robert PerssonFK Herkules42:18+7:3113:38
4Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK43:38+8:5114:04
5Andreas LundKlubblös43:52+9:0514:09
6Helena BlomqvistMarkbygdens OK44:18+9:3114:17
7Anna WallermanKlubblös44:44+9:5714:25
8Mikael FjällborgStenungsunds OK44:56+10:0914:29
9Mats LogrenSjövalla FK46:55+12:0815:08
10Maria LennartsonUlricehamns OK46:56+12:0915:08
11Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK48:31+13:4415:39
12Maria KlamfeltSävedalens AIK49:37+14:5016:00
13Magnus ElverlindOK Tranan51:26+16:3916:35
14Lars ErikssonMarkbygdens OK51:49+17:0216:42
15Sofia KarlssonOK Landehof51:51+17:0416:43
16Hans LindgrenOK Skogshjortarna52:11+17:2416:50
17Linda LarssonRydboholms SK52:33+17:4616:57
18Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SK54:25+19:3817:33
19Krister AlfredssonOK Orinto55:02+20:1517:45
20Gisela LindFK Herkules55:43+20:5617:58
21Maria PollMölndal Outdoor IF56:17+21:3018:09
22Kajsa NormanSävedalens AIK56:45+21:5818:18
23Tuva ÖhgrenSävedalens AIK57:52+23:0518:40
24Mikael ÖhgrenSävedalens AIK58:00+23:1318:42
25Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK58:02+23:1518:43
26Lars TorstenssonGöteborgs SK58:23+23:3618:50
27Oskar SvarfvarSjövalla FK58:53+24:0618:59
28Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK59:29+24:4219:11
29Hans VokseppOK Skogshjortarna1:01:21+26:3419:47
30Marika ElverlindOK Tranan1:02:22+27:3520:07
31Joel IngemarssonHestra IF1:02:58+28:1120:18
32Phil MullinsSjövalla FK1:03:14+28:2720:23
33Sandra EkströmOK Orinto1:05:23+30:3621:05
34Camilla BjörklundSjövalla FK1:06:37+31:5021:29
35Stefan HåkanssonIK Ymer1:06:42+31:5521:30
36Leif CliffordsonSävedalens AIK1:06:43+31:5621:31
37Amanda MullinsSjövalla FK1:06:48+32:0121:32
38Annette ReulOK Orinto1:08:12+33:2522:00 Ladda ner rutt i gpx-format
39Conny VernerssonOK Orinto1:08:26+33:3922:04
40Tomas GöransonIK Ymer1:10:20+35:3322:41
41Bo JohanssonOK Skogshjortarna1:13:45+38:5823:47
42Tommy PedersenKlubblös1:15:12+40:2524:15
43Kjell Olof Ingemar KarlssonSvenljunga OK1:18:51+44:0425:26
44Eva-lotta VestsbergGMOK1:19:20+44:3325:35
45Mattias BrännströmFK Herkules1:28:14+53:2728:27
46Hanna SvenssonFK Herkules1:28:28+53:4128:32
47Lars RenbergKlubblös1:30:10+55:2329:05
48Ulrika BergelindFK Herkules1:33:47+59:0030:15
49Stig WallermanBorås GIF1:41:58+1:07:1132:53
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Henrik BirkestadOK Orintoej godkänd
Willy FjällborgStenungsunds OKej godkänd
Mats EricssonOK Skogshjortarnaej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Mikael NömmIFK Göteborgej godkänd
Kent JogelandIK Ymerej godkänd
Bengt-Rune WallströmIK Uvenej godkänd
Erik AnderssonKlubblösej godkänd
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd
Daniel TorstenssonGöteborgs SKej godkänd

Öppen Motion 8

4 270 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PeterssonIFK Göteborg34:478:08
2Jonas PalmSävedalens AIK36:32+1:458:33
3Martin HogedalOK Alehof36:49+2:028:37
4Lotta RosénGöteborg-Majorna OK42:39+7:529:59
5Mathias WärnOK Skogshjortarna43:29+8:4210:11
6Magnus HanssonOK Löftan47:36+12:4911:08
7Peter SandquistMölndal Outdoor IF48:10+13:2311:16
8Stefan RoosIFK Göteborg48:40+13:5311:23
9Andreas ClaessonOK Kullingshof49:24+14:3711:34
10Sofia EbermarkSävedalens AIK52:35+17:4812:18
11Stefan PauliGöteborg-Majorna OK55:36+20:4913:01
12Pia JohanssonOK Landehof56:04+21:1713:07
13Sara LorénOK Landehof57:09+22:2213:23
14Katrin SkeppSävedalens AIK58:23+23:3613:40
15Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK58:42+23:5513:44
16Johan UnemanALEHOF 199758:43+23:5613:45
17Mikael AxelssonOK Skogshjortarna1:00:29+25:4214:09
18Jonas AmbjörnssonOK Landehof1:00:34+25:4714:11
19Thomas BorneFrölunda OL1:01:12+26:2514:19
20Carina AnderssonFK Friskus-Varberg1:01:42+26:5514:26
21Linda HedenblomSjövalla FK1:02:42+27:5514:41
22Therese DahlströmOK Alehof1:02:44+27:5714:41
23Ulf NyqvistOK Landehof1:02:56+28:0914:44
24Erik IngemarssonHestra IF1:03:05+28:1814:46
25Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK1:04:48+30:0115:10
26David HallbergIK Ymer1:04:58+30:1115:12
27Karin JogelandIK Ymer1:06:11+31:2415:29
28Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:07:49+33:0215:52
29Kristofer DrejmoOK Landehof1:08:15+33:2815:59
30Felicia LorénOK Landehof1:09:24+34:3716:15
31Stefan  GustavssonKlubblös1:12:04+37:1716:52
32Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:12:07+37:2016:53
33Tomas FridénOK Gränsen1:18:16+43:2918:19
34Egon JohanssonOK Tranan1:19:25+44:3818:35
35Anders GustafssonFK Friskus-Varberg1:19:39+44:5218:39
36Maria HöglundSjövalla FK1:20:25+45:3818:49
37Svante LundgrenKlubblös1:20:32+45:4518:51
38Håkan BjörklundSjövalla FK1:20:35+45:4818:52
39Peter WallentinLerums SOK1:25:13+50:2619:57
40Daniel HolmdelKlubblös1:29:18+54:3120:54
41Jonas RutbergKlubblös1:30:16+55:2921:08
42Lasse BjörfjällBredareds IF1:33:35+58:4821:54
43Tobias HöglundSjövalla FK1:36:52+1:02:0522:41
43Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna1:36:52+1:02:0522:41
45Peter GabrielssonOK Orinto1:36:53+1:02:0622:41 Ladda ner rutt i gpx-format
46Bertil AxbomOK Landehof1:38:44+1:03:5723:07
Camilla WeihartOK Orintoej godkänd
Peter GrimbeckSävedalens AIKej godkänd
Martin SykGöteborgs SKej godkänd
Lars MuntherSävedalens AIKej godkänd
Joakim LundbergUlricehamns OKej godkänd
Hanna AxelssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Mattias BååthSävedalens AIKej godkänd
Henrik EricksonUlricehamns OKej godkänd
Peter RamleSjövalla FKej godkänd
Lars StrömbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Fredrik PerssonFK Åsenej godkänd
Tomas StigssonTrollhättans SOKej godkänd
Kristin HanssonMarkbygdens OKej godkänd
Oskar BörjesonRyda SKej godkänd
Stefan NormanSävedalens AIKej godkänd
Niclas AnderssonMarkbygdens OKej godkänd
Anna BjörkmanOK Orintoej godkänd
Lennart WiderströmIK Ymerej godkänd
Anders FogelbergVästvärmlands OKej godkänd
Victor HanssonOK Löftanej godkänd
Nina DjerfLerums SOKej godkänd
Jonas JerlinFrölunda OLej godkänd
Frida JerlinFrölunda OLej godkänd
Laust SörensenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tobias AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Björn LindbladSävedalens AIKej godkänd

Inskolning

1 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva KullmanOK Alehof20:0712:34
2William FedjeFrölunda OL22:15+2:0813:54
3Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK23:43+3:3614:49
4Ella RosenGöteborg-Majorna OK25:30+5:2315:56
5Jakub DobsicekOK Orinto25:51+5:4416:09
6Stella GabrielssonOK Orinto28:28+8:2117:47
7Amanda WillbergOK Orinto28:33+8:2617:50
8Aina HolmqvistSjövalla FK29:19+9:1218:19
9Ina JohanssonIFK Göteborg29:41+9:3418:33
10Benias PerssonMarkbygdens OK31:11+11:0419:29
11Adelia BurvallOK Orinto32:53+12:4620:33
12Mikkel BergmanIK Uven33:12+13:0520:45
13Sixten AlmerOK Landehof34:16+14:0921:25
14Kasper AhlinOK Skogshjortarna34:35+14:2821:36
15Hilda PeterssonKlubblös40:21+20:1425:13
16Selma BirkestadOK Orinto41:27+21:2025:54
17Ingrid BirkestadOK Orinto41:52+21:4526:10
18Vera NordlingMarkbygdens OK42:16+22:0926:25
19Nils BirkestadOK Orinto42:25+22:1826:30
20Felicia BjörklundOK Orinto47:41+27:3429:48
21Louise NissenIK Omega48:57+28:5030:35
22Agust LennartsonUlricehamns OK48:59+28:5230:36
23Ella LindeblomIK Omega53:08+33:0133:12
24Oskar LindeblomIK Omega53:09+33:0233:13

U1

2 140 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alvin RösehagVänersborgs SK23:3811:02
2Elsie HördegårdhIFK Göteborg26:43+3:0512:29
3Ted NömmIFK Göteborg27:01+3:2312:37
4Joel DavidssonGöteborg-Majorna OK27:30+3:5212:51
5Linus WeihardSävedalens AIK29:53+6:1513:57
6Hilda GrahnGöteborgs SK30:40+7:0214:19
7Filip StåhlSävedalens AIK30:50+7:1214:24
8Ludvig BurvallOK Orinto30:51+7:1314:24
9Olle BlomqvistMarkbygdens OK39:55+16:1718:39
10Adam HegbringKlubblös40:15+16:3718:48
11Johannes BlomqvistBredareds IF41:39+18:0119:27
12Simon HallbergIK Ymer42:34+18:5619:53
13Nils HallbergBredareds IF42:35+18:5719:53
14Felix WeihardSävedalens AIK42:40+19:0219:56
15Ebba HagstrandLerums SOK44:13+20:3520:39
16Moa DahlOK Alehof44:43+21:0520:53
17Nils LydmarkSjövalla FK45:46+22:0821:23
18Linnea LundstedtSjövalla FK46:54+23:1621:54
19Märta GrahnGöteborgs SK49:12+25:3422:59
20Alexia PalmOK Orinto52:55+29:1724:43
21Agust AlmOK Orinto53:37+29:5925:03
22Axel LydmarkSjövalla FK54:02+30:2425:14
23Linnea LövgrenOK Orinto1:08:03+44:2531:47

U2

2 340 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma RosénGöteborg-Majorna OK30:3013:02
2William BjörnbeckerSjövalla FK30:53+0:2313:11
3Jarvis HanssonFrölunda OL34:48+4:1814:52
4Gustav KarlssonUlricehamns OK38:41+8:1116:31
5Moa WallströmSävedalens AIK40:19+9:4917:13
6Elias LundmarkIK Omega41:24+10:5417:41
7Nils BakesköldIK Omega41:53+11:2317:53
8Sanuel LundmarkIK Omega41:59+11:2917:56
9Linnéa RexOK Landehof42:36+12:0618:12
10Jonas LeireGöteborg-Majorna OK43:14+12:4418:28
11Oskar RyhrMarkbygdens OK46:17+15:4719:46
12Samuel CarlssonMarkbygdens OK46:18+15:4819:47
13Nils PeterssonKlubblös48:49+18:1920:51
14Embla Niklasson SternöTolered-Utby Ol-klubb51:23+20:5321:57
15Hugo HallbergIK Ymer52:59+22:2922:38
16Fred NordlingMarkbygdens OK56:11+25:4124:00
17Alvar HedenblomSjövalla FK59:37+29:0725:28
18Dante CahierIK Uven1:17:11+46:4132:59
19Agnes CahierIK Uven1:17:14+46:4433:00

D12 Kort

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe HördegårdhIFK Göteborg19:3810:20
2Alice WernklevIK Ymer22:13+2:3511:41
3Julia SvarfvarSjövalla FK23:56+4:1812:35
4Ella BergelindFK Herkules25:37+5:5913:28
5Ida AlmerOK Landehof25:49+6:1113:35

H14 Kort

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LjungkvistOK Alehof45:0219:45
2Axel BjörkmanSjövalla FK1:08:45+23:4330:09

H16 Kort

3 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip EkbergTrollhättans SOK57:5018:28

Öppen Motion Trail

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn VestlingMölndal Outdoor IF38:288:21
2Pernilla RenOK Landehof45:57+7:299:59
3Åsa DryseliusMarkbygdens OK52:30+14:0211:24
4Nicklas JohanssonOwe IK1:08:21+29:5314:51
5Fredrik OlssonOwe IK1:08:23+29:5514:51
6Anna BeischerIK Uven1:11:57+33:2915:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser