Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för DM, natt, Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Göteborg
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: fredag 31 mars 2017

D21

7 180 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NärhiIFK Göteborg1:02:568:45
2Maria MagnussonSävedalens AIK1:04:31+1:358:59
3Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:06:38+3:429:16
4Lisa AnderssonÄrla IF1:08:19+5:239:30
5Ulrika UotilaKoovee1:10:06+7:109:45
6Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:11:25+8:299:56
7Elin ClassonOK Orinto1:12:11+9:1510:03
8Lovisa NilssonSävedalens AIK1:12:41+9:4510:07
9Linnéa ClaesdotterIFK Lidingö SOK1:13:06+10:1010:10
9Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:13:06+10:1010:10
11Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:15:11+12:1510:28
12Fredrika VångellLinköpings OK1:16:03+13:0710:35
13Niina HulkkonenIFK Lidingö SOK1:16:04+13:0810:35
14Klara PålssonSävedalens AIK1:16:47+13:5110:41
15Isia BassetIFK Göteborg1:18:04+15:0810:52
16Chloé HaberkornOK Denseln1:22:20+19:2411:28
17Susanna TervoIFK Lidingö SOK1:22:46+19:5011:31
18Lovisa LemanGöteborgs SK1:24:11+21:1511:43
19Julia DavidssonÄrla IF1:30:26+27:3012:35
20Irma HåkanssonOK Gränsen1:41:16+38:2014:06
21Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb1:51:24+48:2815:30 Ladda ner rutt i gpx-format
22Malin SettergrenHalmstad OK1:54:18+51:2215:55
23Karin HåkanssonOK Gränsen2:05:29+1:02:3317:28
Angelica EngströmSkåneslättens OLej godkänd
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Aina EdgrenTrollhättans SOKej godkänd
Filippa SpånérSävedalens AIKej godkänd
Kristin OlovssonRehns BKej godkänd
Anna HåkanssonOK Kolmårdenej godkänd
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej godkänd
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstadej godkänd
Elizabete BlumentaleOK Denselnej godkänd
Jutta JussilaIFK Lidingö SOKej godkänd
Elin HögstrandIFK Göteborgej start
Elin SvenssonIK Hakarpspojkarnaej start
Lovisa AdolfssonOK Denselnej start

H21-1

9 710 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik EdénIFK Göteborg1:04:256:38
2Jonas PilbladIFK Göteborg1:07:27+3:026:56
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:09:27+5:027:09
4Mattis HallbergIK Uven1:10:23+5:587:14
5Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:10:24+5:597:15
6Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:11:03+6:387:19
7Jonas MerzGöteborg-Majorna OK1:11:14+6:497:20
8Erik EngstrandIFK Göteborg1:12:00+7:357:24
9Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK1:12:01+7:367:25
10Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK1:12:14+7:497:26
11Niclas JonassonIFK Göteborg1:13:32+9:077:34
12Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:13:40+9:157:35
13Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:14:05+9:407:37
14Magnus CarlstedtSävedalens AIK1:16:03+11:387:49 Ladda ner rutt i gpx-format
15Jakob EngIFK Göteborg1:16:20+11:557:51
16Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:17:11+12:467:56
17Albin ThunbergOK Alehof1:18:45+14:208:06
18Jonas PalmSävedalens AIK1:18:53+14:288:07
19Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:23:19+18:548:34
20Simon LarssonSävedalens AIK1:24:51+20:268:44
21Gustav BoquistIK Uven1:26:18+21:538:53
22Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK1:27:31+23:069:00
23Ilya BeliankaSävedalens AIK1:29:42+25:179:14
24Johan BlickOK Alehof1:41:58+37:3310:30
25Daniel NetzIFK Göteborg1:43:07+38:4210:37
Marius Thrane ØdumIFK Göteborgej godkänd
Anton HemlinIK Uvenej godkänd
Philipp SauterGöteborg-Majorna OKej godkänd
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Henrik LaasIFK Göteborgej godkänd
Miika NurmiIFK Göteborgej godkänd
Arvid HammarFK Herkulesej start
Kristian PorathTolered-Utby Ol-klubbej start
Eskil KinnebergIFK Göteborgej start

H21-2

9 710 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olav LundanesPaimion Rasti1:00:486:15
2Timo SildKoovee1:02:47+1:596:27
3Kenny KivikasKoovee1:04:40+3:526:39
4Sami ValkamaPaimion Rasti1:06:00+5:126:47
5Algirdas BartkeviciusOK Denseln1:06:30+5:426:50
6Mikko HuhtinenPaimion Rasti1:06:41+5:536:52
7Martin AhlbergerHestra IF1:07:03+6:156:54
8Jani LakanenKoovee1:07:28+6:406:56
9Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna1:07:34+6:466:57
10Fredric PortinPaimion Rasti1:08:01+7:137:00
11Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:08:03+7:157:00
12Ari-Pekka LassilaKoovee1:08:18+7:307:02
13Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:08:27+7:397:02
14Frédéric TranchandPaimion Rasti1:08:59+8:117:06
15Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:09:03+8:157:06
16Jere PajunenIFK Lidingö SOK1:09:27+8:397:09
17Filip GrahnHestra IF1:09:38+8:507:10
18Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad1:10:06+9:187:13
19Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:11:06+10:187:19
20Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:11:25+10:377:21
21Xander BergerOK Pan-Kristianstad1:12:07+11:197:25
22Quentin RauturierOK Hällen1:12:26+11:387:27
23Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:12:48+12:007:29
24Mats DahlénPaimion Rasti1:12:57+12:097:30
25Juha SorvistoVaajakosken Terä1:13:02+12:147:31
26Jouni HeinonenKoovee1:13:14+12:267:32
26Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:13:14+12:267:32
28Markus LindeqvistPaimion Rasti1:13:23+12:357:33
29Pekka ItävuoKoovee1:13:50+13:027:36
30Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK1:13:57+13:097:36
31Toni HartvikPaimion Rasti1:15:22+14:347:45 Ladda ner rutt i gpx-format
32Henri KalvePaimion Rasti1:15:59+15:117:49
33Johan TörnrothHestra IF1:16:02+15:147:49
34Martin IvarssonOK Skogshjortarna1:16:47+15:597:54
35Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:17:30+16:427:58
36Daniel StenlundPaimion Rasti1:17:58+17:108:01
37Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:18:45+17:578:06
38Timo MähönenIFK Lidingö SOK1:18:53+18:058:07
39Benjamin AnciauxOK Skogshjortarna1:20:16+19:288:15
40Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:21:46+20:588:25
41Mikael AnderssonOK Kolmården1:22:03+21:158:27
42Jesse LaukkarinenPaimion Rasti1:23:18+22:308:34
43Emil KarlssonHestra IF1:23:20+22:328:34
44Marek SchusterOK Pan-Kristianstad1:23:34+22:468:36
45Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna1:24:53+24:058:44
46David ModigOK Denseln1:26:35+25:478:55
47Oskar LeinonenOK Kolmården1:27:55+27:079:03
48Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:33:24+32:369:37
49Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:33:57+33:099:40
50Tom CampbellOK Kolmården1:34:02+33:149:41
51Aleksandr ManoilovJärfälla OK2:05:34+1:04:4612:55
Nicolas RioOK Pan-Kristianstadej godkänd
Rasmus Palmqvist AslaksenIFK Lidingö SOKej godkänd
John KumlinHestra IFej godkänd
Chris SmithardOK Pan-Kristianstadej godkänd
Juuso LindeqvistPaimion Rastiej godkänd
Jere SipponenIFK Lidingö SOKej godkänd
Björn HellrupOK Pan-Kristianstadej godkänd
Anders CarlssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Erik ModigOK Pan-Kristianstadej godkänd
Ville JohanssonOK Kolmårdenej start
Erik PetterssonOK Denselnej start

D20

5 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK55:1310:28
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna55:38+0:2510:33
3Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK57:05+1:5210:49
4Alice AronengHestra IF1:07:57+12:4412:53
Tova OlssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej start
Klara DjerfLerums SOKej start

H20

7 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WassénVänersborgs SK55:537:18
2Albin ClaessonSävedalens AIK1:01:12+5:198:00
3Douglas Fransson LeeOK Alehof1:06:36+10:438:42
4Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:07:53+12:008:52
5Harrison McCartneySävedalens AIK1:08:04+12:118:53
6Rasmus ArfwedsonFrölunda OL1:08:47+12:548:59
7Victor HelgessonHestra IF1:10:20+14:279:11
8Hugo ThunbergOK Alehof1:18:25+22:3210:15
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D18

4 720 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KristianssonTrollhättans SOK46:349:51
2Johanna NilssonKungälvs OK48:04+1:3010:11
3Elsa LindeblomHestra IF49:24+2:5010:27
4Isa EnvallIK Hakarpspojkarna51:57+5:2311:00
5Ella PalmIK Hakarpspojkarna54:18+7:4411:30
6Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna55:16+8:4211:42
7Hanna BoquistIK Uven56:26+9:5211:57
8Isa LundqvistJärfälla OK1:01:18+14:4412:59
9Elina HansonKungälvs OK1:01:31+14:5713:01
10Klara AxelssonMarkbygdens OK1:03:25+16:5113:26
11Lisa BörnstedtKungälvs OK1:14:45+28:1115:50
12Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad1:15:54+29:2016:04
13Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK1:24:57+38:2317:59
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd
Kajsa RaskKungälvs OKej godkänd
Lisa BerggrenOK Kolmårdenej godkänd
Isabella LagoGöteborg-Majorna OKej start

H18

6 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK50:387:28
2Martin LammFrölunda OL54:37+3:598:03
3Oskar NymanOK Tyr1:00:09+9:318:52
4Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:00:22+9:448:54
5Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:02:30+11:529:13
6Axel BlomFrölunda OL1:10:27+19:4910:23
7Gabriel SturessonLerums SOK1:11:34+20:5610:33
8Edvin LjungbergSjövalla FK1:15:23+24:4511:07
9Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:17:34+26:5611:26
10Mattias IvaresOK Södertörn1:23:28+32:5012:18
11Walter LagerhällRehns BK1:24:26+33:4812:27
12Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:30:09+39:3113:17
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd
Samuel AxelsonOK Tyrej godkänd
August MollénOK Denselnej godkänd
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarnaej start

D16

4 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK46:1110:44
2Linda RennerOK Södertörn49:43+3:3211:33
3Märta LjungbergSjövalla FK51:12+5:0111:54
4Olivia AspIFK Göteborg52:04+5:5312:06
5Ellika GrothKungälvs OK52:51+6:4012:17
6Lotten SandénOK Södertörn55:04+8:5312:48
7Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb58:02+11:5113:29
8Katarina NorrbyOK Södertörn58:34+12:2313:37
9Felicia LorénOK Landehof1:10:28+24:1716:23
Anna FlakbergIFK Göteborgej start
Malin KristianssonTrollhättans SOKej start
Thea FagerströmIFK Göteborgej start

H16

4 900 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Topias ArolaPaimion Rasti39:308:03
2Samuel PihlströmOK Landehof40:38+1:088:17
3Leo JohanssonOK Kolmården41:59+2:298:34
3Alfred PetterssonMullsjö SOK41:59+2:298:34
5Jarkko RantojaPaimion Rasti42:00+2:308:34
6Olof LjunggrenLinköpings OK46:34+7:049:30
7Carl JosefssonSävedalens AIK47:49+8:199:45
8Klaus HaanpääPaimion Rasti51:06+11:3610:25
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK53:52+14:2210:59
10Erik HogedalGöteborg-Majorna OK1:02:05+22:3512:40
11Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK1:05:09+25:3913:17
12Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:07:58+28:2813:52
13Jakob GunnarssonLerums SOK1:08:39+29:0914:00
14Felix DrejmoOK Landehof1:09:00+29:3014:04
15Erik JohanssonOK Alehof1:13:03+33:3314:54
16Olle ElfströmOK Orinto1:30:37+51:0718:29
Arvid WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Arvid BacktemanLerums SOKej godkänd
Emil AxelssonLerums SOKej start
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start

D14

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK37:0510:02
2Olivia LundstedtSjövalla FK39:31+2:2610:42
3Elsa KarlssonOK Landehof44:01+6:5611:55
4Sabina AumoKungälvs OK44:49+7:4412:08
5Elin FlakbergIFK Göteborg45:07+8:0212:13
6Elina ReinholdssonOK Alehof45:55+8:5012:26
7Ida BengtssonOK Alehof53:55+16:5014:36
Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubbej start
Rebecka PihlströmOK Landehofej start
Filippa FagerströmIFK Göteborgej start

H14

3 690 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1William SturessonLerums SOK35:219:34
2Arvid SkeppSävedalens AIK37:55+2:3410:16
3Casper SkeppSävedalens AIK39:24+4:0310:40
4Simon BååthSävedalens AIK45:20+9:5912:17 Ladda ner rutt i gpx-format
5Lukas GrothKungälvs OK54:28+19:0714:45
6Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb57:18+21:5715:31
7Hannes EssungerSjövalla FK1:00:35+25:1416:25
8Jacob MikkelsenHorsens OK1:02:34+27:1316:57
9Alfred JohanssonOK Alehof1:09:01+33:4018:42
10Jonas OlandersLerums SOK1:27:08+51:4723:36
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Karl GranforsOK Landehofej start
Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
William RönnborgIK Uvenej start

D12

3 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK35:2211:05
2Wilma ReinholdssonOK Alehof37:12+1:5011:39
3Emilia LundstedtSjövalla FK37:37+2:1511:47
4Maja AxelssonLerums SOK41:13+5:5112:55
5Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb47:16+11:5414:49
6Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb50:12+14:5015:44

H12

3 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:089:07
2Fabian AlinderSjövalla FK35:04+5:5610:59
3Marcus LammFrölunda OL36:43+7:3511:30
4Felix JohanssonOK Alehof39:08+10:0012:16
5Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK39:09+10:0112:16
6Olle KullmanOK Alehof1:36:01+1:06:5330:05
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Erik SlättOK Alehofej godkänd
Linus AlinderSjövalla FKej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D35

4 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorLerums SOK47:1610:34
2Jeannette AumoKungälvs OK47:24+0:0810:36
3Linda MartinssonIF Marin Väst1:00:27+13:1113:31
4Anna NordelöfMölndal Outdoor IF1:00:36+13:2013:33 Ladda ner rutt i gpx-format
5Susanne CoxLerums SOK1:03:24+16:0814:11

H35

7 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof58:358:12
2Fredrik WeihardSävedalens AIK1:08:16+9:419:34
3Kristoffer EdshageCentrum OK1:19:05+20:3011:05
4Henrik AlbahnLyngby OK2:03:36+1:05:0117:20
Daniel SundqvistOK Orintoej godkänd

H40

6 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola SkeppSävedalens AIK59:398:47
2Sven GranforsOK Landehof1:03:57+4:189:25
3Richard SottFrölunda OL1:11:16+11:3710:30
4Stefan KinellIFK Göteborg1:17:57+18:1811:29
5Anders LövgärdOK Alehof1:21:07+21:2811:57
6Johan LidénOK Landehof1:29:40+30:0113:13
7Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:43:51+44:1215:19
8Daniel HägerstrandKungälvs OK1:50:47+51:0816:20 Ladda ner rutt i gpx-format
Erik AderstedtKungälvs OKej start

D45

3 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia JohanssonOK Landehof43:1610:50
2Åsa OttossonMölndal Outdoor IF49:24+6:0812:22
3Sara LorénOK Landehof52:02+8:4613:02
4Irene MikkelsenHorsens OK56:19+13:0314:06
5Ellinor JohanssonOK Alehof59:15+15:5914:50 Ladda ner rutt i gpx-format
6Malin LammFrölunda OL1:05:31+22:1516:25
7Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:20:30+37:1420:10

H45

5 870 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SturessonOK Alehof44:107:31
2Sören SturessonLerums SOK48:14+4:048:13
3Magnus HomannOK Orinto48:55+4:458:20
4Nichlas WallströmSävedalens AIK52:10+8:008:53
5Peter AspIFK Göteborg56:22+12:129:36
6Björn GrothKungälvs OK58:06+13:569:53
7Jussi AumoKungälvs OK58:48+14:3810:01
8Mats HolmbergOK Gränsen1:05:38+21:2811:10
9Thomas KarlssonOK Landehof1:13:38+29:2812:32
10Anders RybergMölndal Outdoor IF1:15:44+31:3412:54
11Björn KarlssonOK Orinto1:19:12+35:0213:29 Ladda ner rutt i gpx-format
12Mads MikkelsenHorsens OK1:21:56+37:4613:57
13Mats RönnborgIK Uven1:39:19+55:0916:55
14Johan HanssonOK Löftan1:41:31+57:2117:17
Tomas FridénOK Gränsenej godkänd
Henrik EssungerSjövalla FKej godkänd
Per BaierTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Bjarne BäcklundIFK Göteborgej godkänd
Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas AxelssonLerums SOKej start

D50

3 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules44:4812:10
2Annika AasaIK Uven57:46+12:5815:41
3Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:02:06+17:1816:52
4Sari HåkanssonOK Gränsen1:10:12+25:2419:04
5Tuuli SaariFK Herkules1:17:17+32:2921:00
6Anne SvantessonHjärnarps OL1:21:14+36:2622:04
7Marita FilipssonMarkaryds FK1:34:25+49:3725:39

H50

5 320 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas StrandforsIFK Göteborg53:3410:04
2Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg55:01+1:2710:20
3Lars SvantessonHjärnarps OL56:33+2:5910:37
4Magnus KarlssonOK Landehof57:32+3:5810:48
5Johan WettergrenIK Uven1:05:43+12:0912:21
6Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb1:13:25+19:5113:48
7Henrik NordholmSävedalens AIK1:14:25+20:5113:59 Ladda ner rutt i gpx-format
8Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:28:54+35:2016:42
9Anders LammFrölunda OL1:31:13+37:3917:08
10David GabrielssonSävedalens AIK1:32:16+38:4217:20 Ladda ner rutt i gpx-format
11Leif HagmanIK Uven1:32:44+39:1017:25
Stefan ErikssonOK Älgenej godkänd

D55

3 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie BengtssonFK Åsen46:5113:44
2Christina BirathStenungsunds OK1:04:14+17:2318:50
3Nina BejbomUddevalla OK1:14:28+27:3721:50

H55

4 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb43:149:36
2Per FlakbergIFK Göteborg47:25+4:1110:32
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK47:27+4:1310:32
4Johnny NimvikLunds OK52:21+9:0711:38
5Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:06:20+23:0614:44
6Torsten BacktemanLerums SOK1:11:44+28:3015:56
7Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg1:11:54+28:4015:58
8Stig LarssonGöteborg-Majorna OK1:15:39+32:2516:48
9Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:29:54+46:4019:58
10Leif SandahlOK Tyr1:45:22+1:02:0823:24
Håkan HåkanssonOK Gränsenej godkänd
Jörgen IvarssonHestra IFej godkänd
Mats LindqvistSävedalens AIKej godkänd
Lars-Erik AnderssonLerums SOKej start
Magnus WideFrölunda OLej start
Martin EickhoffSävedalens AIKej start
Magnus JosefssonSävedalens AIKej start

H60

4 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK42:4010:33
2Magnus RehnSävedalens AIK45:53+3:1311:21
3Pierre KarlssonOK Alehof58:09+15:2914:23
4Karl SchneiderMölndal Outdoor IF1:04:23+21:4315:56
5Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:07:11+24:3116:37
6Björn BorgGöteborg-Majorna OK1:11:17+28:3717:38
7Lennart VamlingFrölunda OL1:13:21+30:4118:09
8Jan ArvidssonOK Skogshjortarna1:31:11+48:3122:34
9Ingemar GidenstamKungälvs OK2:08:55+1:26:1531:54
Bo HåkanssonIFK Göteborgej start

D65

2 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin AxelssonIK Uven50:1516:58
2Eva BlomströmIK Stern1:13:29+23:1424:49

H65

3 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:1511:50
2Kent ErikssonLerums SOK44:06+0:5112:04
3Kalle LindqvistVäxjö OK48:13+4:5813:12
4Björn EngströmLerums SOK53:44+10:2914:43
5Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:02:25+19:1017:06
6Lennart AnderssonGöteborgs SK1:03:02+19:4717:16
Sten BlomströmIK Sternej godkänd
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd
Tommy WesterbergIF Hagenej godkänd
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubbej start
Björn JägerströmIK Uvenej start

D70

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof1:01:0020:40
2Britt RangertIK Ymer1:26:27+25:2729:18
3Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:30:55+29:5530:49
Margareta LarssonOK Njudungej godkänd

H70

3 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK51:1215:19
2Ingemar LindblomOK Orinto59:16+8:0417:44
3Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:06+9:5418:17
4Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:04:17+13:0519:14
5Hans M CarlssonIFK Göteborg1:06:09+14:5719:48
6Hans CarlstedtSävedalens AIK1:11:39+20:2721:27
7Torbjörn WikströmOK Orinto1:11:43+20:3121:28
8Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK1:18:15+27:0323:25
9Bengt BörjessonOK Alehof1:24:48+33:3625:23
10Christer WestbergIFK Göteborg1:44:19+53:0731:13
Sune MentorGöteborg-Majorna OKej start
Anders AxelssonSävedalens AIKej start

D75

2 810 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern51:4718:25
Barbro VallinKungälvs OKej godkänd
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OKej godkänd

H75

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern1:04:2020:06
2Per LjungbergOK Alehof1:20:02+15:4225:00
3Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:20:45+16:2525:14
4Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:45:02+40:4232:49
Lars LjungbergTrollhättans SOKej godkänd
Göran LefflerLerums SOKej godkänd

Öppen motion 1

3 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim SöderbomSävedalens AIK44:5014:50
2Sonia KurashovaFK Åsen1:22:02+37:1227:09

Öppen motion 5

3 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas PihlströmOK Landehof55:5115:25
2Urban BjufströmSOK 6858:10+2:1916:04
3Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL1:05:00+9:0917:57
4Anders SpaakGöteborg-Majorna OK1:07:51+12:0018:44
Ida HelgessonHestra IFej godkänd
Katarina HedbergLerums SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 720 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla ÖhgrenSävedalens AIK53:5714:30
2Elin SandahlKlubblös56:51+2:5415:16
3Karin KullmanOK Alehof58:13+4:1615:38
4Elin KarlssonLycksele IF1:01:43+7:4616:35
5Stefan GustafssonKlubblös1:02:45+8:4816:52
6Kirsty Mc IntyreOK Tyr1:09:23+15:2618:39
7Hans NilssonKungälvs OK1:11:52+17:5519:19
8Lisa SandahlKlubblös1:15:08+21:1120:11
9Anna KarlssonSOK 681:23:11+29:1422:21
10Mats HanssonOK Alehof1:27:02+33:0523:23
Sarah MagnussonLinköpings OKej start

Öppen motion 8

5 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina JoensouuSK Pohjantähti44:518:46
2Magnus ArvidssonBrattås CK44:53+0:028:47
3Heini WennmanSK Pohjantähti48:42+3:519:31
4Patrik JohanssonHelsingborgs SOK51:09+6:1810:00
5Håkan SchmidtTrollhättans SOK53:47+8:5610:31
6Hugo StrömMullsjö SOK55:35+10:4410:52
6Oskar CervinHelsingborgs SOK55:35+10:4410:52
8William LundstedtMullsjö SOK56:01+11:1010:57
9Frida BakkmanIFK Göteborg58:34+13:4311:27
10Kajsa SpetzUlricehamns OK59:43+14:5211:41
11Anton MarmelidHelsingborgs SOK1:00:09+15:1811:46
12John GabrielssonSävedalens AIK1:03:43+18:5212:28
13David BengtssonFK Åsen1:04:09+19:1812:33
14Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro1:05:43+20:5212:51
15Elisabeth AhlgrenLinköpings OK1:07:49+22:5813:16
16Johanna HoltetOK Tyr1:09:57+25:0613:41
17Johan LindeblomIK Omega1:14:55+30:0414:39
Lina NilssonUlricehamns OKej godkänd
Hanna ErikssonOK Denselnej godkänd
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebroej start

Öppen motion 9

7 270 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BergdahlOK Orinto57:317:54
2Erik ClassonOK Orinto57:34+0:037:55
3Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering59:08+1:378:08
4Chloé HaberkornOK Denseln1:00:31+3:008:19
5Göran WinbladRehns BK1:02:49+5:188:38
Rudolfs ZernisÄrla IFej godkänd
Erik JonssonKlubblösej godkänd

D14K

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb59:1018:32

Tiomila 7

7 190 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Topi AnjalaKoovee50:277:01
2Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF50:32+0:057:01
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF50:43+0:167:03
4Davis DislersSödertälje-Nykvarn OF50:45+0:187:03
5Andreas HallJärla Orientering51:01+0:347:05
6Philip PerssonOK Orion53:25+2:587:25
7Andréas ThernOK Skogshjortarna53:41+3:147:27
8Josh BeechOK Södertörn53:46+3:197:28
9Jonas LundgrenLinköpings OK53:48+3:217:28
10Christian ArnessonUlricehamns OK53:50+3:237:29
11Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF54:28+4:017:34
12Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK55:16+4:497:41
13Raivo KivlenieksRehns BK56:25+5:587:50
14Malte Kjær HemmingsenFarumTisvilde OK58:31+8:048:08
15Catherine TaylorOK Södertörn59:02+8:358:12
16Nadiya VolynskaOK Orion1:00:30+10:038:24
17Linus KristianssonTrollhättans SOK1:02:32+12:058:41
18Teemu VärePaimion Rasti1:03:13+12:468:47
19Tobias LindellOK Alehof1:03:20+12:538:48
20Myrra CarlssonOK Orion1:03:24+12:578:49
21Dan WesterJärla Orientering1:03:39+13:128:51
22Sara SjökvistJärla Orientering1:03:40+13:138:51
23Charlie StoltRehns BK1:03:57+13:308:53
24Jonas Falck WeberFarumTisvilde OK1:04:30+14:038:58
25Jonny MalleyOK Södertörn1:04:46+14:199:00
26Björn KristianssonTrollhättans SOK1:04:52+14:259:01
27Signe KlintingJärla Orientering1:06:07+15:409:11
28Agnes KrachtFarumTisvilde OK1:06:17+15:509:13
29Björn ArnessonUlricehamns OK1:06:27+16:009:14
30Tim Falck WeberFarumTisvilde OK1:06:30+16:039:14
31Gustav JonssonOK Skogshjortarna1:08:29+18:029:31
32Amanda LeoIK Hakarpspojkarna1:08:36+18:099:32
33Hanna PalmIK Hakarpspojkarna1:08:47+18:209:33
34Niklas BrattOK Orion1:09:00+18:339:35
35Malthe GaarsdalFarumTisvilde OK1:09:09+18:429:37
36Erik AamotOK Skogshjortarna1:09:54+19:279:43
37Ida ØbroOK Orion1:11:19+20:529:55
38Erik AnderssonIL Tyrving1:11:21+20:549:55
39Erik TholénOK Skogshjortarna1:11:38+21:119:57
40Jakob Schøier KovstedFarumTisvilde OK1:13:36+23:0910:14
41Asger Skytte KirkegaardFarumTisvilde OK1:13:39+23:1210:14
42Jan HanssonStenungsunds OK1:14:05+23:3810:18
43Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:14:32+24:0510:21
44Linus BacklundOK Södertörn1:14:38+24:1110:22
45Rhys Finlay-RobertsonOK Södertörn1:14:40+24:1310:23
46Anders LindbergOK Tyr1:14:54+24:2710:25
46Carl Emil Schøier KovstedFarumTisvilde OK1:14:54+24:2710:25
48Liga ValdamaneRehns BK1:15:04+24:3710:26
49Stine Bagger HagnerOK Pan Århus1:15:10+24:4310:27
50Christoffer OlssonUddevalla OK1:15:11+24:4410:27
51Jens ÖströmOK Tyr1:15:49+25:2210:32
52Marcus HanssonLinköpings OK1:16:28+26:0110:38
53Sandra GrosbergaRehns BK1:17:29+27:0210:46
54Peter SandquistMölndal Outdoor IF1:17:58+27:3110:50
55Albin BjörnuddIFK Umeå1:18:07+27:4010:51
56Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF1:20:39+30:1211:13
57Lasse Falck WeberFarumTisvilde OK1:21:35+31:0811:20
58Marcus KvarndalUlricehamns OK1:23:07+32:4011:33
59Erik LundhRehns BK1:28:22+37:5512:17 Ladda ner rutt i gpx-format
60Anders JohanssonUddevalla OK1:28:35+38:0812:19
61Anders OlssonUddevalla OK1:31:58+41:3112:47
62Love CarlssonOK Orion1:32:39+42:1212:53
63Viktor TovessonOK Orion1:32:58+42:3112:55
64Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF1:33:29+43:0213:00
65Vera MüllerovaFarumTisvilde OK1:40:30+50:0313:58
66Timothée LegrandLinköpings OK1:43:38+53:1114:24
67Håkan LindénUddevalla OK1:44:43+54:1614:33
68Karl ErikssonUddevalla OK1:51:11+1:00:4415:27
69Mikael LovénJärla Orientering1:53:45+1:03:1815:49
70Anders SjöbergOK Reftele1:54:16+1:03:4915:53 Ladda ner rutt i gpx-format
71Anne Mette SchmidtOK Pan Århus2:05:19+1:14:5217:25
Anders AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Marcus BeckiusOK Tyrej godkänd
Celina BregensöeFarumTisvilde OKej godkänd
Finn BregensöeFarumTisvilde OKej godkänd
Xenia BregensøeFarumTisvilde OKej godkänd
Michele DawsonOK Pan Århusej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Carlotta ScaletOK Orionej godkänd
Nicolas SimoninIFK Lidingö SOKej godkänd
Johan AllardLinköpings OKej start
Karin BjörnlingerUlricehamns OKej start
Johan DelvertOK Orionej start
Georg EklöwOK Södertörnej start
Mathias FredrixonOK Skogshjortarnaej start
Felix HartliebLinköpings OKej start
Lasse August HelwegFarumTisvilde OKej start
Amanda JohanssonOK Orionej start
Anna JohanssonJärla Orienteringej start
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej start
Elin KrachtFarumTisvilde OKej start
Jonatan LarssonUddevalla OKej start
Gustav LidénLinköpings OKej start
Hampus LindmanIK Hakarpspojkarnaej start
Mikkel Lyskjær JensenFarumTisvilde OKej start
Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarnaej start
Lasse Fugmann ThamdrupFarumTisvilde OKej start

Tiomila 12

11 540 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF1:13:566:24
2Fredrik MattssonOK Kåre1:14:22+0:266:26
3Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:14:40+0:446:28
4Sigge LundedalOK Denseln1:14:45+0:496:28
5Mathias PeterSödertälje-Nykvarn OF1:14:47+0:516:28
6Peter ÖbergOK Hällen1:14:48+0:526:28
7Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:14:51+0:556:29
8Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF1:14:56+1:006:29
9Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:14:57+1:016:29
10Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:14:59+1:036:29
11Fredrik EliassonHalden SK1:15:11+1:156:30
12Gustav HindérOK Tisaren1:15:30+1:346:32
13Erik MartinssonLinköpings OK1:15:56+2:006:34
14Robbin KantarpÄrla IF1:16:00+2:046:35
15Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:16:03+2:076:35
16Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:16:15+2:196:36
17Nils SpetzUlricehamns OK1:16:29+2:336:37
18Lukas PetersonIFK Umeå1:17:06+3:106:40
19Daniel HájekMalungs OK Skogsmårdarna1:17:10+3:146:41
20Radosław PiotrowskiOK Orion1:17:34+3:386:43
21Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:17:38+3:426:43
22Giacomo FrattariOK Pan Århus1:18:16+4:206:46
23Oskar LundqvistOK Orion1:19:05+5:096:51
24Ola AnderssonOK Orion1:19:12+5:166:51
25Pontus PeterssonOK Orion1:21:13+7:177:02
26Andreu Blanes ReigSödertälje-Nykvarn OF1:21:16+7:207:02
27David BejbomJärla Orientering1:24:09+10:137:17
28Harri KarlssonJärla Orientering1:24:16+10:207:18
29Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:24:19+10:237:18
30Petter ErikssonÄrla IF1:25:14+11:187:23
31Jan BrunnerSödertälje-Nykvarn OF1:25:15+11:197:23
31Hans PerssonIFK Umeå1:25:15+11:197:23
33Simon HedlundÄrla IF1:25:16+11:207:23
34Erik AnderssonOK Orion1:25:17+11:217:23
35Jonathan RosendahlÄrla IF1:25:18+11:227:23
36Niklaus ReyNyköpings OK1:25:21+11:257:23
37Oscar VångellÄrla IF1:25:22+11:267:23
38Viktor SilvemarkÄrla IF1:25:30+11:347:24
39Emil ØbroOK Orion1:25:33+11:377:24
40Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:25:34+11:387:24
41Andreas HöyeFredrikstad SK1:25:35+11:397:24
42Arnaud PerrinOK Denseln1:25:36+11:407:25
43Claus Hallingdal BlochOK Pan Århus1:25:41+11:457:25
43Stefan Frands PetersenOK Pan Århus1:25:41+11:457:25
45Olivier Blanc-TranchantOK Denseln1:25:44+11:487:25
46Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:26:16+12:207:28
47Niklas Hjort IngwersenOK Pan Århus1:26:21+12:257:28 Ladda ner rutt i gpx-format
48Olof SandgrenOK Orion1:26:25+12:297:29
49Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna1:26:45+12:497:31
50Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:27:30+13:347:34
51Oskar MalmbergIFK Umeå1:27:40+13:447:35
52Maxime BonneauLinköpings OK1:30:03+16:077:48
53Mathias HallménOK Denseln1:30:52+16:567:52
54Mattias NilssonOK Alehof1:33:28+19:328:05
55Mateusz WenslawOK Orion1:35:30+21:348:16
56Oskar EklöfHagaby GoIF Örebro1:36:20+22:248:20
57Jakob OdebladIFK Umeå1:40:12+26:168:40
58Martin HederskogIFK Umeå1:41:06+27:108:45
59Jesper NilssonUlricehamns OK1:42:10+28:148:51
60Henrik Rindom KnudsenOK Pan Århus1:46:54+32:589:15
61Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:48:33+34:379:24
62Daniel OlssonUddevalla OK2:11:03+57:0711:21
63Johan AntonssonOK Löftan2:15:02+1:01:0611:42
64Stefan FalemoMölndal Outdoor IF2:22:22+1:08:2612:20
Johan BergmanMölndal Outdoor IFej godkänd
Aleksander BernaciakOK Orionej godkänd
Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århusej godkänd
Nils Hammaräng GripOK Orionej godkänd
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Aske JepsenOK Pan Århusej godkänd
Emil KaleredOK Denselnej godkänd
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej godkänd
Jesper LysellRehns BKej godkänd
Henrik MarkvardsenOK Pan Århusej godkänd
Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århusej godkänd
Halvor Eid NielsenÄrla IFej godkänd
Mathieu PerrinOK Denselnej godkänd
Måns SandgrenOK Orionej godkänd
Eskil SchøningOK Pan Århusej godkänd
Karl WalheimÄrla IFej godkänd
Emil AnderssonÄrla IFej start
Oscar BjörckJärla Orienteringej start
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej start
Anders Konring OlesenOK Pan Århusej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser