Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tyringerundan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tyringerundan
Arrangörsorganisation: OK Tyringe
Datum: söndag 20 augusti 2017

D21

7 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad47:386:44
2Pia OlssonOK Pan-Kristianstad51:27+3:497:16
3Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad59:53+12:158:28
4Anna HellnerLunds OK1:13:33+25:5510:24
5Karin KarlssonHalmstad OK1:13:55+26:1710:27
6Elinor LindelöwHärlövs IF1:16:51+29:1310:52
7Anja NylanderHärlövs IF1:30:07+42:2912:44
8Petra EklundLunds OK1:41:53+54:1514:24
Mathilda JägrydSkåneslättens OLej godkänd

H21

9 690 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WinrothOK Löftan54:425:38
2Jonathan GunnarssonMalmö OK58:25+3:436:01
3Håkan GunnarssonFK Göingarna1:00:17+5:356:13
4Erik ZeilonSkåneslättens OL1:00:21+5:396:13
5Henning OttmerTormestorps IF1:01:39+6:576:21
6Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:02:45+8:036:28
7Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:03:32+8:506:33
8Lars JohanssonOK Älme1:04:30+9:486:39
9Oskar Jensen SondénMalmö OK1:06:57+12:156:54
10Jesper HåkanssonFK Göingarna1:07:10+12:286:55
11Loke AgmarkenHalmstad OK1:08:10+13:287:02
12Mattias KillanderHästveda OK1:08:46+14:047:05
13Harald OttmerTormestorps IF1:12:47+18:057:30
14Stefan PålssonSkåneslättens OL1:14:21+19:397:40
15Magnus JonassonMalmö OK1:25:53+31:118:51
16Emanuel StridOK Torfinn1:28:01+33:199:04
17Mikael NilssonLunds OK1:29:32+34:509:14
18Tobias PerssonOK Kompassen1:31:57+37:159:29
19Jonas Munck af RosenschöldSkåneslättens OL1:35:36+40:549:51
20Markus PålssonOK Kompassen1:59:52+1:05:1012:22
Adam SegerslättSkåneslättens OLdiskvalificerad
Moltas ViebkeMalmö OKej start
Håkan PalmFK Bokenej start
Ulrik MagnussonHalmstad OKej start
Fredrik PölönenOK Torfinnej start
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej start

H21 Kort

8 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel HellbergLunds OK57:287:11
2Anders HeydenLunds OK1:10:59+13:318:52
3Martin HeydenLunds OK1:30:35+33:0711:19

D18

4 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin NilssonAndrarums IF43:578:49
2Linn NordhEslövs FK1:04:16+20:1912:54

D16

3 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PalmFK Boken29:107:23
2Nellie RydlundHässleholms OK29:12+0:027:23
3Hilma HolmströmHärlövs IF30:25+1:157:42
4Clara DahlHärlövs IF32:01+2:518:06
5Thea BökmanHelsingborgs SOK33:19+4:098:26
6Maja TenghagenHärlövs IF34:05+4:558:37
7Johanna NilssonFK Göingarna35:32+6:228:59
Embla CinthioSkåneslättens OLej godkänd

H16

5 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob MobergHelsingborgs SOK37:566:42
2Simon GiselssonRonneby OK41:15+3:197:18
3Jakob ZällHjärnarps OL44:00+6:047:47
4Tobias CarlstedtHjärnarps OL48:36+10:408:36

D14

3 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Enni LindskogOK Älme28:317:44
2Emmy PalmFK Boken29:54+1:238:07
3Linnea RydlundHässleholms OK31:04+2:338:26
4Hanna LarssonYstads OK34:22+5:519:20
5Viola HolmströmHärlövs IF34:56+6:259:29
6Kajsa HeydenLunds OK35:25+6:549:37
7Cornelia MöllerOK Kontinent46:30+17:5912:38
8Elsa EricssonLunds OK51:07+22:3613:53

H14

4 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SelinFK Göingarna25:116:14
2Hugo CedervallÖrkelljunga FK26:16+1:056:31
3Erik JohanssonFK Boken28:03+2:526:57
4Isak AnderssonLunds OK28:20+3:097:01
5Klas LjungqvistLunds OK31:36+6:257:50
6Ivar HelmerssonHässleholms OK33:44+8:338:22
7Erik AlbinssonHjärnarps OL34:40+9:298:36
8Emil ViktorssonOK Skogsfalken34:56+9:458:40
9Stellan GradinAndrarums IF40:00+14:499:55
10Robin CarlstedtHjärnarps OL41:23+16:1210:16
11David MorénHjärnarps OL43:31+18:2010:47
12Lucas TreldalLunds OK50:24+25:1312:30
13Jakob IngelströmOK Gynge58:46+33:3514:34
14Felix ThomassonFK Göingarna1:03:47+38:3615:49
15Axel TenghagenHärlövs IF1:05:35+40:2416:16
16Gustav ÅkessonSkåneslättens OL1:12:50+47:3918:04
Anton ElmerfjordLunds OKej godkänd

D14 Kort

3 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa WibergHelsingborgs SOK38:0012:30

H14 Kort

3 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo SunessonFK Göingarna47:4315:41

D12

3 040 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BenattiSkåneslättens OL23:457:48
2Tuva SelinFK Göingarna25:14+1:298:18
3Hanna MorénHjärnarps OL25:56+2:118:31
4Felicia PerssonHelsingborgs SOK28:27+4:429:21
5Alice JohanssonFK Boken29:16+5:319:37
6Aprilia CinthioSkåneslättens OL29:40+5:559:45
7Johanna OttossonÖrkelljunga FK33:20+9:3510:57
8Julia LönnHalmstad OK34:43+10:5811:25
9Ida BenattiSkåneslättens OL40:43+16:5813:23
10Klara MöllerOK Kontinent43:55+20:1014:26
11Amanda WibergHässleholms OK45:03+21:1814:49

H12

3 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna18:416:08
2Svante SelinFK Göingarna20:49+2:086:50
3Elia KämpeÖrkelljunga FK24:37+5:568:05
4Isak LindelövHjärnarps OL25:50+7:098:29
5Casper TuressonHärlövs IF28:42+10:019:26
6Ville LindskogOK Älme29:07+10:269:34
7Arvid AlbinssonHjärnarps OL30:27+11:4610:00
8Edwin FalkstrandTormestorps IF31:21+12:4010:18
9Edvin SanderSkåneslättens OL36:00+17:1911:50
10Hannes DahlbergSkåneslättens OL37:23+18:4212:17
11Ville EkstrandHässleholms OK40:20+21:3913:16
12Emil AnderssonLunds OK44:02+25:2114:29

D12 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa BjärbyFrosta OK21:089:36
2Siri KleinOK Vilse 8726:55+5:4712:14

H12 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK18:528:34
2Jakob ÅkessonSkåneslättens OL21:51+2:599:55

D10

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga ChristensenSkåneslättens OL19:288:50
2Smilla ThomassonFK Göingarna23:31+4:0310:41
3Sonia KurashovaFK Åsen26:20+6:5211:58
4Olivia SvenssonFK Åsen28:40+9:1213:01
5Klara PalmFK Boken32:26+12:5814:44
6Sara CarlstedtHjärnarps OL53:29+34:0124:18

H10

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EngOK Pan-Kristianstad16:597:43
2Albin GranqvistFK Göingarna17:49+0:508:05
3Atle KulstadSkåneslättens OL19:56+2:579:03
4Milton GunnarssonÖrkelljunga FK21:19+4:209:41
5Arvid FalkstrandTormestorps IF22:48+5:4910:21
6Valter SanderSkåneslättens OL28:40+11:4113:01
Gustav GranqvistFK Göingarnaej start

D35

5 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie EngOK Pan-Kristianstad44:167:39
2Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad44:32+0:167:42
3Maria MickelåkerAndrarums IF48:23+4:078:22
4Maria LönnHalmstad OK1:02:08+17:5210:44
5Marie SvenssonFK Åsen1:09:03+24:4711:56
Johanna BerntssonMalmö OKej start

H35

8 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Erik JönssonOK Torfinn56:137:01
2Johan MickelåkerAndrarums IF1:00:52+4:397:36
3Christian GlantzAndrarums IF1:06:41+10:288:20
4Martin NilssonHelsingborgs SOK1:40:01+43:4812:30 Ladda ner rutt i gpx-format

D40

4 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken39:007:49
2Lisa ElmerfjordLunds OK43:07+4:078:39
3Camilla SelinFK Göingarna44:31+5:318:56
4Kajsa BenattiSkåneslättens OL48:04+9:049:39
5Maria HelmerssonHässleholms OK50:21+11:2110:06
6Anna LindelövHjärnarps OL51:38+12:3810:22
7Maria PeterssonHalmstad OK54:34+15:3410:57
8Ingrid LarssonFK Göingarna58:12+19:1211:41
9Anna MöllerOK Kontinent1:04:45+25:4513:00
Lotta EkbergÖrkelljunga FKej start

H40

7 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heide PerssonAndrarums IF52:116:58
2Johan SanderSkåneslättens OL52:47+0:367:02
3Mathias PerssonHelsingborgs SOK53:13+1:027:06
4Niklas NilssonHärlövs IF53:32+1:217:08
5Ulf NilssonHjärnarps OL59:29+7:187:56
6Jon LindskogOK Älme1:03:26+11:158:28
7Michael HusénOK Pan-Kristianstad1:05:32+13:218:44
8Henrik AnderssonHässleholms OK1:07:06+14:558:57
9Mikael ThomassonFK Göingarna1:07:21+15:108:59
10David EkstrandHässleholms OK1:08:42+16:319:10
11Ola MarkholmSkåneslättens OL1:13:28+21:179:48
12Mats EriksonLunds OK1:19:08+26:5710:33
13Jon MobergFK Göingarna1:33:25+41:1412:28
Johan AxelssonOK Älmeej godkänd

D45

4 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LjungqvistLunds OK34:557:51
2Carina RydlundHässleholms OK35:53+0:588:04
3Ingela ThoressonAndrarums IF36:35+1:408:14 Ladda ner rutt i gpx-format
4Carina ThynellHärlövs IF39:48+4:538:57
5Kerstin JensenSkåneslättens OL41:45+6:509:24
6Marie AlbinssonHjärnarps OL43:23+8:289:46
7Maria TuressonHärlövs IF45:48+10:5310:18
8Helena KristianssonHässleholms OK47:24+12:2910:40
9Emma CarlstedtHjärnarps OL47:54+12:5910:47
10Josefina BerglundFK Boken51:28+16:3311:35
11Marie WibergHelsingborgs SOK55:54+20:5912:35 Ladda ner rutt i gpx-format
Camilla CarlssonHärlövs IFej godkänd
Åsa EricssonLunds OKej start

H45

6 490 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael LönnHjärnarps OL40:046:10
2Magnus GranqvistFK Göingarna43:48+3:446:44
3Anders SelinFK Göingarna44:28+4:246:51
4Erik BengtssonFK Åsen44:35+4:316:52
5Pontus GustavssonLunds OK46:42+6:387:11
6Stefan AgmarkenHalmstad OK47:12+7:087:16
7Magnus TenghagenHärlövs IF47:23+7:197:18
8Fabian LjungqvistLunds OK48:47+8:437:31
9Magnus LarsenFK Boken52:07+12:038:01
10Nils HelmerssonHässleholms OK52:18+12:148:03
11Magnus RydlundHässleholms OK53:42+13:388:16
12Johan JensenSkåneslättens OL55:39+15:358:34
13Martin JohanssonHalmstad OK56:05+16:018:38
14Jalle JosefssonLunds OK56:37+16:338:43
15Dan JohanssonFK Boken1:00:32+20:289:19
16Håkan GrubbMalmö OK1:01:06+21:029:24
17Michael NilssonAndrarums IF1:05:06+25:0210:01
18Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:05:43+25:3910:07
19Magnus CinthioSkåneslättens OL1:07:11+27:0710:21
20Torgny HolmströmHärlövs IF1:10:19+30:1510:50
21Björn MöllerOK Kontinent1:11:25+31:2111:00
22Per WikströmHästveda OK1:16:19+36:1511:45
23Dennis HansenOK Kompassen1:31:55+51:5114:09
Lennart MorénHjärnarps OLej godkänd
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstadej start

D50

4 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering31:157:47
2Annika EngelHässleholms OK34:26+3:118:35
3Christina BjörkÖrkelljunga FK35:23+4:088:49
4Kristina SpångbergLunds OK36:14+4:599:02
5Christel OlssonFK Åsen37:40+6:259:23
6Carolina LandinMalmö OK44:29+13:1411:05

H50

5 940 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad40:306:49
2Bengt OlssonEslövs FK44:39+4:097:31
3Niklas EdvardssonHästveda OK45:16+4:467:37
4Johan BökmanHelsingborgs SOK48:10+7:408:06
5Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK48:59+8:298:14
6Ronny LiljenbergEslövs FK51:48+11:188:43
7Tomas NilssonHässleholms OK52:54+12:248:54
8Ulf LinderfalkSkåneslättens OL56:01+15:319:25
9Olof BarrSkåneslättens OL1:00:20+19:5010:09
10Stefan AdolfssonEslövs FK1:02:29+21:5910:31
11Lars ErikssonHjärnarps OL1:04:31+24:0110:51
12Mats ToftnerOK Kompassen1:11:03+30:3311:57
13Björn CarlstedtHjärnarps OL1:15:03+34:3312:38
14Björn ÅkessonSkåneslättens OL1:39:16+58:4616:42
Anders EricssonLunds OKej godkänd

D55

4 010 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK33:588:28
2Lena OlssonSkåneslättens OL38:27+4:299:35
3Christina SegerslättSkåneslättens OL41:47+7:4910:25
4Lena KarlssonHalmstad OK43:49+9:5110:55 Ladda ner rutt i gpx-format
5Ann-Kristin SjöströmLunds OK46:01+12:0311:28
6Tina HagårdRävetofta OK50:24+16:2612:34
7Gun EricssonSkåneslättens OL57:05+23:0714:14
8Wiveka ErnstssonFK Göingarna58:43+24:4514:38
9Yvonne AnderssonHässleholms OK1:03:36+29:3815:51
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOKej godkänd

H55

5 550 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn PerssonÖrkelljunga FK36:536:38
2Peder KarlssonRånäs OK43:36+6:437:51
3Ulf MinörLunds OK44:07+7:147:56
4Ingemar MånssonRonneby OK47:30+10:378:33
5Gert PetterssonLunds OK49:32+12:398:55
6Sverker ErikssonOK Gynge54:57+18:049:54
7Roland BäcklinSigtuna OK55:39+18:4610:01 Ladda ner rutt i gpx-format
8Reino ÖrnMarkaryds FK1:12:06+35:1312:59
Benjamin ViebkeMalmö OKej godkänd
Anders JohanssonLunds OKej godkänd

D60

3 720 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK27:417:26
2Ina LindebergSkåneslättens OL29:08+1:277:49
3Lisbeth DahlHelsingborgs SOK43:18+15:3711:38

H60

4 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8733:076:39
2Bengt LarssonFK Göingarna34:48+1:417:00
3Ken RagnarssonOK Kompassen35:29+2:227:08
4Sven-Inge SvenssonHässleholms OK37:47+4:407:36
5Björn MauritzonÖrkelljunga FK39:40+6:337:58
6Sten SegerslättSkåneslättens OL40:49+7:428:12
7Lennart ErforsOK Torfinn40:51+7:448:13
8Lars LindborgTormestorps IF42:00+8:538:27
9Ingmar EkelövSkåneslättens OL42:50+9:438:37
10Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK47:23+14:169:32
11Björn KarlssonHalmstad OK47:36+14:299:34
12Mats IngvarssonOK Vilse 8750:23+17:1610:08
13Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad58:43+25:3611:48
14Thomas DagsbergOK Orion59:12+26:0511:54
15Roland DahlmanMalmö OK1:01:29+28:2212:22
Olle EnforsTockarps IKej start

D65

3 570 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK32:439:09
2Gunnel MånssonOK Vilse 8733:02+0:199:15
3Margareta SvenssonOK Vilse 8734:46+2:039:44
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps OL37:18+4:3510:26
5Berit SchannongMalmö OK38:04+5:2110:39
6Åsa StåhlHjärnarps OL41:43+9:0011:41
7Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK44:10+11:2712:22
8Inger GlansOK Torfinn47:03+14:2013:10
9Sonja HammarOK Kompassen52:01+19:1814:34
10Karin LarssonOK Kompassen53:51+21:0815:05
11Christina NilssonAndrarums IF54:58+22:1515:23
12Maj-Britt ByströmRävetofta OK56:16+23:3315:45
Gudrun NilssonLunds OKej start

H65

4 540 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen32:567:15
2Åke PerssonHjärnarps OL39:22+6:268:40
3Krister NilssonVäxjö OK41:30+8:349:08
4Stig JohanssonHelsingborgs SOK41:34+8:389:09
5Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK41:56+9:009:14
6Lars PerssonOK Kompassen42:09+9:139:17
7Olle BohmanHjärnarps OL42:39+9:439:23
8Ronald Mc GrailHjärnarps OL43:39+10:439:36
9Bo JohanssonOK Vilse 8743:48+10:529:38
10Lennart AnderssonOK Orion44:17+11:219:45
11Kim FolanderFSK Orientering45:42+12:4610:03
12Anders PerssonOK Vilse 8748:27+15:3110:40
13Tommy HautopOK Pan-Kristianstad51:24+18:2811:19
14Lars JohanssonMalmö OK51:32+18:3611:21
15Gert OlssonTockarps IK52:15+19:1911:30
16Nils-Erik BondessonFrosta OK55:30+22:3412:13
17Roland NilssonOK Kompassen55:31+22:3512:13
18Kaare HanssonMalmö OK55:56+23:0012:19
19Rolf GustafssonHelsingborgs SOK58:29+25:3312:52
20Göran AnderssonEnebybergs IF1:00:36+27:4013:20
21Kent R NilssonAndrarums IF1:04:43+31:4714:15
22Tommy HeldFK Åsen1:06:44+33:4814:41
23Sven-Erik PerssonFrosta OK1:14:30+41:3416:24
Göran JohnssonSkåneslättens OLej godkänd
Bo Anders NilssonLunds OKej start

D70

3 190 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK32:4810:16
2Helen AndertoftMarkaryds FK33:41+0:5310:33
3Ann-Charlotte JensenHässleholms OK34:23+1:3510:46
4Elsa SvenssonOK Vilse 8738:31+5:4312:04
5Karin JakobssonEslövs FK40:35+7:4712:43
6Karin BengtssonOK Kompassen44:20+11:3213:53
7Gunilla GrönbladHärlövs IF45:03+12:1514:07
8Gull SvenssonÖrkelljunga FK46:28+13:4014:33
9Britt BülowMalmö OK46:42+13:5414:38
10Torill SvendsenFrosta OK47:08+14:2014:46
11Astrid JohannessonHelsingborgs SOK47:23+14:3514:51
12Eva EskilssonHässleholms OK48:28+15:4015:11
13Gunbritt FalkmanÖrkelljunga FK49:53+17:0515:38
14Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad51:18+18:3016:04
15Marianne CarlssonSkåneslättens OL57:04+24:1617:53
16Britt ÅkessonHässleholms OK59:16+26:2818:34
Lena PerssonMalmö OKej godkänd
Ulla HåkanssonOK Gyngeej start
Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstadej start

H70

4 120 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils KarlssonVäxjö AIS33:218:05
2Leif SandgrenFrosta OK33:49+0:288:12
3Benkt AnderssonFrosta OK36:18+2:578:48
4Ingvar PerssonFK Åsen36:41+3:208:54
5Leif KarlssonFrosta OK40:28+7:079:49
6Roy OvessonHelsingborgs SOK42:25+9:0410:17
7Per-Olof FernbergIS Skanne42:30+9:0910:18
8Stig LarssonRävetofta OK42:58+9:3710:25
9Kent EkdahlEmmaboda Verda OK43:30+10:0910:33
10Kjell DahlmanTormestorps IF46:34+13:1311:18
11Erling SamuelssonOK Vilse 8746:50+13:2911:22
12Bo SenjeHalmstad OK50:17+16:5612:12
13Bengt StåhlHjärnarps OL52:37+19:1612:46
14Lennart SvenssonRävetofta OK52:41+19:2012:47
15Christer JönssonLunds OK54:03+20:4213:07
16Lars OlssonFK Boken55:14+21:5313:24
17Christer GrönbladHärlövs IF55:21+22:0013:26
18Sven ThelanderssonLunds OK56:07+22:4613:37
19Ewert NilssonOK Kompassen57:56+24:3514:03
Bo BülowMalmö OKej godkänd
Kjell LindauOK Kompassenej godkänd
Åke OlssonHässleholms OKej start
Arne JohanssonOK Älmeej start

H75

3 640 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland OffrellFrosta OK36:4710:06
2Anders CarlssonSkåneslättens OL37:18+0:3110:14
3Nils-Eric EricsonFK Åsen38:08+1:2110:28
4Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad39:03+2:1610:43
5Åke EkstrandHärlövs IF39:22+2:3510:48
6Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad40:07+3:2011:01
7Ernie BroströmHalmstad OK40:40+3:5311:10
8Erling LarssonHässleholms OK41:55+5:0811:30
9Bengt I NilssonFrosta OK42:16+5:2911:36
10Bertil ErikssonMalmö OK42:48+6:0111:45
11Bertil OttossonFK Göingarna43:58+7:1112:04
12Kenneth LindborgHässleholms OK48:44+11:5713:23
13Bertil OlofssonAndrarums IF51:14+14:2714:04
14Håkan BrostMalmö OK52:11+15:2414:20
15Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK52:59+16:1214:33
16Allan SunnergrenHjärnarps OL54:49+18:0215:03
17Roland AkselssonLunds OK56:06+19:1915:24
18Nils-Åke NilssonHärlövs IF56:41+19:5415:34
19Hubert HugossonOK Gynge57:21+20:3415:45
20Sven FalkmanÖrkelljunga FK59:05+22:1816:13
21Paul SchannongMalmö OK1:01:33+24:4616:54
22Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:10:21+33:3419:19
23Allan HammarOK Kompassen1:32:25+55:3825:23
Ingemar SvenssonLunds OKej start

D80

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro HugossonLunds OK45:0618:47
2Gun HanssonYstads OK45:13+0:0718:50
Gunvor GöranssonLaholms IF OKej start
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

3 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad36:4111:11
2Gunnar NilssonHärlövs IF37:16+0:3511:21
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad38:58+2:1711:52
4Leif ClaessonTormestorps IF40:45+4:0412:25
5Anders AdlerLinköpings AIK41:51+5:1012:45
6Stig JohanssonHalmstad OK48:50+12:0914:53
7Jan-Eric NelkingFK Åsen51:10+14:2915:35
8Klas TykessonSkåneslättens OL52:47+16:0616:05
9Torsten HannrupOK Kompassen58:17+21:3617:46
10Ingemar TuressonMalmö OK1:06:15+29:3420:11
Bo BengtssonHässleholms OKej godkänd
Bengt PeterssonOK Älmeej start

H85

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF35:3212:15
2Ingvar PeterssonHässleholms OK51:56+16:2417:54
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL53:23+17:5118:24
4Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:27:56+52:2430:19

H90

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Curth SvenssonSkåneslättens OLej godkänd

Inskolning

1 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav AnderssonHässleholms OKfullföljt
Sally AnderssonHässleholms OKfullföljt
Filip BengslinLunds OKfullföljt
Hugo GranqvistFK Göingarnafullföljt
Isak GrönlundLunds OKfullföljt
Nilla JenvenHästveda OKfullföljt
Harry JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Lova KillanderHästveda OKfullföljt
Algot OlssonOK Kontinentfullföljt
Selma OlssonOK Kontinentfullföljt
Alfred SvenssonLunds OKfullföljt
Linnea SvenssonLunds OKfullföljt
Stina SvenssonLunds OKfullföljt
Ester WidénFK Bokenfullföljt
Sixten WidénFK Bokenej godkänd

U1

2 020 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak KämpeÖrkelljunga FK17:408:44
2Rasmus WannstadiusFK Åsen24:17+6:3712:01
3Maja EdenVäxjö AIS27:00+9:2013:21
4Ester WanstadiusFK Åsen29:58+12:1814:50
5Elias Alvarssonklubblös31:20+13:4015:30
6Nellie Alvarssonklubblös31:24+13:4415:32
7Sofie Eggenkampklubblös32:49+15:0916:14
8Ebba EdénVäxjö AIS32:51+15:1116:15
9Tuva ChristensenSkåneslättens OL35:52+18:1217:45
10Ellinor ÅkerlundFK Boken36:03+18:2317:50
11Arvid OlssonOK Kontinent36:18+18:3817:58
12Vincent Rystedtklubblös36:38+18:5818:08
13Rasmus NilssonOK Gynge36:53+19:1318:15
14Astrid Rystedtklubblös37:42+20:0218:39
15Elin Sjöbergklubblös42:16+24:3620:55
16Signe JohanssonOK Gynge42:47+25:0721:10
17Alicia Risbergklubblös43:27+25:4721:30
18Gustaf EhrnbornAndrarums IF53:31+35:5126:29
19David Karlqvistklubblös56:21+38:4127:53
20Agnes NilssonOK Tyringe56:30+38:5027:58
21Charlie RosvallFrosta OK1:04:52+47:1232:06
22Alice RosvallFrosta OK1:04:57+47:1732:09

U2

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel FalkstrandTormestorps IF25:0011:21
2Malte JenvenHässleholms OK25:18+0:1811:29
3Ebba NilssonOK Gynge25:36+0:3611:38
4Arvid JohanssonHelsingborgs SOK27:34+2:3412:31
5Nathalie WerlinSimlångsdalens IF34:02+9:0215:28
6Elise Haglindklubblös41:22+16:2218:48
7Benjamin AxellEslövs FK42:02+17:0219:06
8Oskar ElmerfjordLunds OK44:14+19:1420:06
9Alexander BjärbyFrosta OK44:31+19:3120:14
10Elin AnzeliusHästveda OK46:32+21:3221:09
11Erik AnzeliusHästveda OK46:37+21:3721:11
12Victoria ÅkerlundFK Boken46:41+21:4121:13

Öppen motion 1

2 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton JohanssonTyringe Hockey22:4310:19
2Anna Melinklubblös29:07+6:2413:14
3Villner NilssonOK Tyringe29:31+6:4813:24
4Bertil RongbyHästveda OK34:51+12:0815:50
5Wiggo JönssonÖrkelljunga FK35:25+12:4216:05
6MAUDE CAROLINE JönssonÖrkelljunga FK35:28+12:4516:07
7Gösta NilssonHästveda OK35:49+13:0616:16
8Mona NeckénOK Älme38:28+15:4517:29
9Marlene GranÖrkelljunga FK39:50+17:0718:06
10Ingrid WerlinSimlångsdalens IF42:41+19:5819:24
11Elsa TerménLunds OK44:45+22:0220:20
12Elin WulffOK Kompassen47:11+24:2821:26
Freja GustafsonLunds OKej godkänd

Öppen motion 2

3 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad29:227:44
2Annika KämpeÖrkelljunga FK51:19+21:5713:32
3Malin Sangberg MinörLunds OK1:28:23+59:0123:19
4Helle RagnarssonOK Kompassen1:41:58+1:12:3626:54
5Marita OlofssonOK Kompassen1:42:00+1:12:3826:54

Öppen motion 3

2 980 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie JohanssonOK Gynge28:579:42
2Axel NilssonÖrkelljunga FK33:40+4:4311:17
3Otto NybergÖrkelljunga FK36:02+7:0512:05
4Anette NybergÖrkelljunga FK36:36+7:3912:16
5Petra AreskougFK Åsen37:14+8:1712:29
6Dan LindFK Åsen38:38+9:4112:57
7Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK39:51+10:5413:22
8Magnus JönssonÖrkelljunga FK41:34+12:3713:56
9Mikael NilssonFrosta OK44:39+15:4214:58
10Rebecka SvenssonHästveda OK45:52+16:5515:23
11Karin LundeqvistFK Åsen49:41+20:4416:40
12Ingrid NilssonVäxjö OK51:12+22:1517:10
13Ebba NilssonÖrkelljunga FK51:20+22:2317:13
14Veronica DahlbomHelsingborgs SOK51:25+22:2817:15
15Arvid BrännströmHästveda OK53:25+24:2817:55
16Barbro NilssonAndrarums IF53:29+24:3217:56
17Lena ErikssonAndrarums IF55:52+26:5518:44
18Eva WibergHässleholms OK56:06+27:0918:49
19Ida AlnervikHelsingborgs SOK56:11+27:1418:51
20Linda RehnOK Vilse 8756:35+27:3818:59
21Liv HorvathEslövs FK56:53+27:5619:05
22Lilian HärwellEslövs FK57:11+28:1419:11
23Siri WahlströmMalmö OK57:17+28:2019:13
24Ingvar LennerstedtLunds OK58:24+29:2719:35
25Ture AugustssonFK Boken59:08+30:1119:50
26Erik GottmoOK Kontinent59:53+30:5620:05
27Tess EkstrandHässleholms OK1:01:42+32:4520:42
28Veronika EkstrandHässleholms OK1:01:43+32:4620:42
29Lars AdolfssonEslövs FK1:04:10+35:1321:31
30Flor VillafuerteLunds OK1:04:19+35:2221:34
31Asta NilssonHärlövs IF1:04:35+35:3821:40
32Margret HellborgRingsjö OK1:05:31+36:3421:59
33Rosita KarlssonVäxjö AIS1:11:57+43:0024:08
34Emma WikströmHästveda OK1:16:51+47:5425:47
35Margareta HeldFK Åsen1:17:24+48:2725:58
Wilma JönssonÖrkelljunga FKej godkänd

Öppen motion 4

4 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WannstadiusFK Åsen27:116:14
2Kati NemethStigmännen Karlshamns OK41:44+14:339:35
3Karin JohanssonLunds OK49:36+22:2511:24
4Anna LindqvistOK Stigen49:48+22:3711:26
5Anna HjelmHalmstad Garnison1:06:51+39:4015:22
6Maria PernetunHässleholms OK1:08:22+41:1115:42
7Magnus Munckklubblös1:08:54+41:4315:50
8Charlie FermHästveda OK1:10:29+43:1816:12
9John Petersonklubblös1:10:36+43:2516:13
10Gustav AxelssonHästveda OK1:10:49+43:3816:16
11Marianne HallbergFK Boken1:22:19+55:0818:55

Öppen motion 5

3 540 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice OlvegårdFK Göingarna26:347:30
2Henrik WanstadiusFK Åsen31:19+4:458:50
3Mathias ÖströmMalmö OK33:13+6:399:22
4Bea WanstadiusFK Åsen36:32+9:5810:19
5Dan OlssonSkåneslättens OL36:55+10:2110:25
6Bert OlssonSkåneslättens OL38:03+11:2910:44
7Viveka Lassingklubblös38:07+11:3310:46
8Mikael WesterVingåkers OK38:59+12:2511:00
9Anna AnderssonLunds OK40:24+13:5011:24
10Fredrik NilssonÖrkelljunga FK40:44+14:1011:30
11Ola SvenssonFK Åsen40:54+14:2011:33
12Ola AnderssonTyringe Hockey41:55+15:2111:50
12Emilie ÖströmMalmö OK41:55+15:2111:50
14Sara AnderssonFK Boken42:18+15:4411:56
15Anna-Moa LindskogOK Älme43:42+17:0812:20
16Kerstin DahlHärlövs IF44:05+17:3112:27
17Annelie ThomassonFK Göingarna44:40+18:0612:37
18Noah PernetunHässleholms OK44:42+18:0812:37
19Julia LundHästveda OK45:02+18:2812:43
20Richard AnderssonLunds OK45:27+18:5312:50
21Elisabeth HorvathEslövs FK47:14+20:4013:20
22Lotta HanssonOK Kontinent47:35+21:0113:26
23Oliver HorvathEslövs FK49:01+22:2713:50
24Peter KleinOK Vilse 8749:25+22:5113:57
25Liane GunnarssonÖrkelljunga FK50:23+23:4914:13
26Elinor DelenOK Pan Kristianstad50:24+23:5014:14
27Kristian KribladHjärnarps OL51:57+25:2314:40
28Håkan KarlssonOK Gynge52:33+25:5914:50
29Susanna FözöRävetofta OK52:46+26:1214:54
30Tina Johanssonklubblös53:09+26:3515:00
30Axel Ilerupklubblös53:09+26:3515:00
32Ida WennerlundOK Kompassen53:25+26:5115:05
33Gun-Britt KribladHjärnarps OL53:34+27:0015:07
34Robert LindblomLunds OK54:18+27:4415:20
35Lars-Ivar EricsonFK Åsen55:12+28:3815:35
36Carina JönssonFK Åsen55:40+29:0615:43
37Erik OlssonFK Åsen56:50+30:1616:03
38Eva OlssonFK Åsen57:27+30:5316:13
39Johan RaabFK Boken57:30+30:5616:14
40Hannah PetersonOK Torfinn58:20+31:4616:28
41Jakob TerménLunds OK59:11+32:3716:43
42Sara TerménLunds OK59:20+32:4616:45
43Anette HolmströmHärlövs IF59:23+32:4916:46
44Eva Marie AnderssonFK Boken1:00:42+34:0817:08
45Niklas GustafsonLunds OK1:00:50+34:1617:11
46Peter RosvallFrosta OK1:01:05+34:3117:15
47Lena JohanssonHelsingborgs SOK1:01:24+34:5017:20
48Sune JohanssonLaholms IF OK1:02:51+36:1717:45
49Susanne GöranssonFrosta OK1:03:43+37:0917:59
50Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:07:31+40:5719:04
51Leif AnzeliusHästveda OK1:13:35+47:0120:47
52Håkan MalmgrenMalmö OK1:14:47+48:1321:07
53Gordon GustafsonLunds OK1:16:32+49:5821:37
54Fannie GustafsonLunds OK1:17:53+51:1922:00
Emma LindbergEslövs FKej godkänd

Öppen motion 6

5 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl AspegrenHässleholms OK53:489:05
2Mikael SöderströmOK Stigen1:01:24+7:3610:22
3Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:01:59+8:1110:28
4Jens TerménLunds OK1:06:53+13:0511:17
5Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:09:36+15:4811:45
6Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:13:27+19:3912:24
7Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK1:21:29+27:4113:45
8Martin NilssonHässleholms OK1:22:08+28:2013:52
9Hans KulstadSkåneslättens OL1:24:56+31:0814:20
Per Alvarssonklubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 140 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl RoosHelsingborgs SOK21:336:51
2Johanna HärwellAndrarums IF22:55+1:227:17
3Jan WahlströmSnättringe SK24:38+3:057:50
4Melvin NilssonHärlövs IF24:39+3:067:51
4Linda GranqvistFK Göingarna24:39+3:067:51
6Linda JenvénHästveda OK25:46+4:138:12
7Sven OlssonSkåneslättens OL26:30+4:578:26
8Jan OttmerTormestorps IF26:34+5:018:27
9Yngve ErnstssonFK Göingarna27:51+6:188:52
10Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad28:33+7:009:05
11Elin NeckénOK Älme28:37+7:049:06
12Henrik AnderssonOK Gynge28:55+7:229:12
13Malin MalmbergMalmö OK29:35+8:029:25
14Ulf MalmbergMalmö OK29:37+8:049:25
15Kim PetterssonHästveda OK30:02+8:299:33
16Lars Göran KillanderHästveda OK30:47+9:149:48
17Maritha SchönAndrarums IF30:59+9:269:52
18Elin GustafssonOK Gynge31:21+9:489:59
19Maria SvenssonLunds OK31:44+10:1110:06
20Bengt HanssonAndrarums IF32:28+10:5510:20
21Ulf BengtssonOK Kompassen32:46+11:1310:26
22Conny BerggrenVäxjö AIS32:49+11:1610:27
23Kerstin OlssonEslövs FK33:08+11:3510:33
24Anita OlssonSkåneslättens OL33:30+11:5710:40
25Anna BjärbyFrosta OK33:59+12:2610:49
26Kennet OlssonFK Boken34:49+13:1611:05
27Helen NilssonHärlövs IF35:20+13:4711:15
28Tord MartinssonRävetofta OK35:39+14:0611:21
29Roland ErikssonHästveda OK35:46+14:1311:23
30Lars-Erik HallbergFK Boken35:58+14:2511:27 Ladda ner rutt i gpx-format
31Sten Åke KvistIS Kullen36:49+15:1611:43
32Jonas OlssonÖrkelljunga FK38:30+16:5712:15
33Arja IngvarssonOK Vilse 8738:45+17:1212:20
34Roland EdvinssonFK Göingarna39:23+17:5012:32
35Lena JönssonLaholms IF OK39:24+17:5112:32
35Hans-Inge ReimersHästveda OK39:24+17:5112:32
37Mats RosénHästveda OK39:34+18:0112:36
38Krister LindebergMalmö OK40:34+19:0112:55
39Lennart MånssonRingsjö OK40:40+19:0712:57
40Ingvar SchönAndrarums IF41:14+19:4113:07
41Göran LarssonOK Kompassen41:46+20:1313:18
42Anneli LönnebackeMalmö OK42:46+21:1313:37
43Tom DahlbergSkåneslättens OL42:59+21:2613:41
44Rolf NilssonAndrarums IF43:05+21:3213:43
45Anders YngveOK Kontinent44:46+23:1314:15
46Lisbeth LindebergMalmö OK45:15+23:4214:24
47Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad45:58+24:2514:38
48Björn EdénVäxjö AIS47:08+25:3515:00
49Lena NielsenHelsingborgs SOK48:54+27:2115:34
50Per-Erik NilssonFK Göingarna49:23+27:5015:43
51Emilia SvenssonRävetofta OK49:27+27:5415:44
52Bengt LarssonYstads OK49:33+28:0015:46
53Helén ÅkessonSkåneslättens OL49:47+28:1415:51
54Leif MagnussonOK Torfinn51:07+29:3416:16
55Kjell MånssonKarlskrona SOK51:24+29:5116:22
56Ruben EdvardssonHästveda OK52:55+31:2216:51
57Tommy BengtssonHässleholms OK54:19+32:4617:17
58Rolf SpångbergLunds OK55:40+34:0717:43
59Lennart NilssonMalmö OK57:27+35:5418:17
60Bert OlofssonOK Kompassen59:18+37:4518:53
61Julia BeyerLunds OK59:51+38:1819:03
62Torgny ÅstedtHärlövs IF1:01:21+39:4819:32
63Kerstin ÅstedtHärlövs IF1:01:43+40:1019:39
64Ewa RoosHelsingborgs SOK1:01:56+40:2319:43
65Göran SegerFK Boken1:10:48+49:1522:32
Gunnel NilssonMalmö OKej godkänd
Marianne OffrellFrosta OKej godkänd

Öppen motion 8

4 460 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torgny LundHästveda OK30:016:43
2Stefan ElfLunds OK31:44+1:437:06
3Felix GustafssonLunds OK32:14+2:137:13
4Jonas ClausenLunds OK32:58+2:577:23
5Patrik IngelströmOK Gynge34:55+4:547:49
6Magnus LindeRävetofta OK35:32+5:317:58
7Marie MarkholmSkåneslättens OL35:38+5:377:59
8Emelie MalmbergMalmö OK35:44+5:438:00
9Lina NeckénOK Älme36:23+6:228:09
10Tobias Johanssonklubblös36:53+6:528:16
11David BengtssonFK Åsen37:43+7:428:27
12Martin JönssonSkåneslättens OL37:55+7:548:30
13Simon LarssonOK Kontinent39:09+9:088:46
14Daniel KämpeÖrkelljunga FK39:35+9:348:52
15Peter BengtslinLunds OK39:38+9:378:53
16Lollo NybergOK Kontinent39:39+9:388:53
17Mikael WidénFK Boken39:48+9:478:55
18Emma AlnervikHelsingborgs SOK39:52+9:518:56
19Mantas ZalagaSkåneslättens OL40:11+10:109:00
20Jonas EdvardssonHästveda OK40:23+10:229:03
21Eva-Lotta BengtslinLunds OK40:40+10:399:07
22Marie GrönlundLunds OK40:51+10:509:09
23Pontus RystedtLunds OK41:16+11:159:15
24Rasmus PerssonSkåneslättens OL41:23+11:229:16
25Emelie OlssonÖrkelljunga FK42:34+12:339:32
26Göran Lassingklubblös43:03+13:029:39
27Henrik ViktorssonOK Skogsfalken43:05+13:049:39
28Erland ÖstbergSkåneslättens OL43:18+13:179:42
29Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF44:07+14:069:53
30Clara EhrnbornAndrarums IF44:12+14:119:54
31Roger NilssonLaholms IF OK44:26+14:259:57
32Henrik EklundLunds OK45:34+15:3310:13
33Leif KarlssonOK Kontinent45:46+15:4510:15
34Lars DahlHärlövs IF47:07+17:0610:33
35Jan GradinAndrarums IF48:53+18:5210:57
36Erik PålssonOK Kontinent49:07+19:0611:00
37Håkan JonssonOK Silva49:57+19:5611:11
38Simon SvenssonLaholms IF OK49:58+19:5711:12
39Andreas WerlinSimlångsdalens IF52:26+22:2511:45
40David EricsonFK Åsen54:06+24:0512:07
41Marie Ståhl NordströmHjärnarps OL54:46+24:4512:16
42Lotta MorénHjärnarps OL55:13+25:1212:22
43Emma KribladHjärnarps OL55:39+25:3812:28
44Maria LenningSkåneslättens OL56:08+26:0712:35
45Petter ÖstbergSkåneslättens OL56:44+26:4312:43
46Sven GiselssonRonneby OK58:38+28:3713:08
47Stein ØstbyMalmö OK1:00:05+30:0413:28
48Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad1:13:07+43:0616:23
49Mikael EnbergÖrkelljunga FK1:14:10+44:0916:37
Sören AnderssonFK Bokenej godkänd
Sven TörnkvistTormestorps IFej godkänd
Håkan NybergOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 9

7 380 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas FermFK Göingarna45:456:11
2Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad46:59+1:146:21
3Johan SchagerlindOK Bävern49:18+3:336:40
4Rasmus GrönlundLunds OK49:44+3:596:44
5Fredrik StåhlHjärnarps OL51:55+6:107:02
6Christian JohanssonHelsingborgs SOK58:41+12:567:57
7Robert BertilssonLunds OK59:57+14:128:07
8Johan AspegrenOK Kontinent1:00:22+14:378:10
9Bo-Arne OlssonEslövs FK1:01:42+15:578:21
10Per GerdleHalmstad OK1:05:55+20:108:55
11Hans PerssonAndrarums IF1:06:42+20:579:02
12Carina GustafssonOK Gynge1:07:02+21:179:04
13Vidar AlbinssonTormestorps IF1:09:25+23:409:24
14Fredrik FredboYstads OK1:12:09+26:249:46
15Anders KarlssonBodafors OK1:14:35+28:5010:06
16Göran FastOK Pan-Kristianstad1:37:11+51:2613:10
Daniel LindbergEslövs FKej godkänd

Öppen motion 10

4 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan CarlssonSkåneslättens OL30:086:45
2Håkan ErikssonHästveda OK34:27+4:197:43
3Ulf MattssonMalmö OK35:22+5:147:55
4Dan JensenMalmö OK35:38+5:307:59
5Willie OlssonRävetofta OK38:00+7:528:31
6Peter EkströmMalmö OK39:24+9:168:50
7Anders NilssonHässleholms OK44:48+14:4010:02
8Torbjörn MovertOK Kompassen46:34+16:2610:26
9Jörgen GöranssonFK Göingarna47:26+17:1810:38
10Kjell VilhelmssonAndrarums IF53:05+22:5711:54 Ladda ner rutt i gpx-format
11Holger SigboOK Kompassen54:09+24:0112:08
12Katarina FastOK Pan-Kristianstad55:40+25:3212:28
13Claes LinseforsLunds OK59:18+29:1013:17
14Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:19:12+49:0417:45

Öppen motion 12

1 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nora LindeSkåneslättens OL31:0617:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser