*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Gotlands 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 11 juli 2017 - torsdag 13 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

5 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simone NiggliOK Tisaren37:257:23
2Elsa JanssonJärla Orientering41:38+4:138:13
3Helena KarlssonIFK Lidingö SOK42:31+5:068:24
4Maria Von SchmalenséeAttunda OK45:58+8:339:05
5Elin Dahlstedt TyskOK Kåre46:52+9:279:15
6Irina NybergAlfta-Ösa OK48:20+10:559:33
7Rebecka OlssonOK Linné50:55+13:3010:03
8Emma BergmanOK Pan-Kristianstad51:31+14:0610:10
9Malin CarlssonSöders-Tyresö53:28+16:0310:33
10Emma LindgrenVisborgs OK53:58+16:3310:39
11Julia AdolfssonOK Kåre58:08+20:4311:29
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrvingej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej start

H21 Elit

5 830 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav BergmanOK Ravinen28:394:54
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF31:45+3:065:26
3Anton JohanssonOK Orion33:41+5:025:46
4Max Peter BejmerIFK Göteborg33:42+5:035:46
5Jens RönnolsJärla Orientering34:03+5:245:50
6Markus MartinelleSöders-Tyresö34:16+5:375:52
7Erik BerzellJärla Orientering34:26+5:475:54
8Emil GranqvistOK Ravinen35:19+6:406:03
9Magnus PalmKFUM Örebro OK35:22+6:436:03
10Matthias NiggliOK Tisaren36:27+7:486:15
11David BejbomJärla Orientering37:17+8:386:23
12Ola MartnerOK Pan-Kristianstad37:18+8:396:23
13Casper GidingKamrat och IF KIF37:21+8:426:24
14Mikael PihelOK Tisaren37:29+8:506:25
15Martin LindskogOK Ravinen37:46+9:076:28
16Alexander NilssonGotlands Bro OK37:48+9:096:29
17Jonas MerzGöteborg-Majorna OK38:02+9:236:31
18Karolin OhlssonJärla Orientering39:22+10:436:45
19Peter AronssonLinköpings OK39:30+10:516:46
20Håkan CarlssonKFUM Örebro OK40:00+11:216:51
21Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK40:27+11:486:56
22Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK40:34+11:556:57
23Lukas PetersonIFK Umeå40:51+12:127:00
24Linus KaisajunttiKamrat och IF KIF41:20+12:417:05
25Lina StrandGöteborg-Majorna OK41:29+12:507:06
26Brent GodmanGotlands Bro OK41:38+12:597:08
27Greger TyskOK Kåre41:46+13:077:09
28Håkan MattssonGotlands Bro OK41:58+13:197:11
29Olle CarlssonSöders-Tyresö42:12+13:337:14
30Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna42:22+13:437:16
31Pontus JohanssonOK Linné42:37+13:587:18
32Mattias WestfältGotlands Bro OK44:14+15:357:35
33Joacim CarlssonHalden SK44:38+15:597:39
34Robert JohanssonTäby OK45:24+16:457:47
35Lasse ForsbergOK Ravinen45:28+16:497:47
36Joakim BergBromma-Vällingby SOK45:41+17:027:50
37Albin SjöhedGävle OK45:55+17:167:52
38Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIF46:35+17:567:59
39Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK48:00+19:218:13
40Albert AskengrenBergnäsets AIK48:04+19:258:14
41Göran ThimbergSöders-Tyresö50:52+22:138:43
42Niklas WraneSöders-Tyresö51:08+22:298:46
Jerker LysellRehns BKej godkänd

D20 Elit

4 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda BerggrenTullinge SK38:328:16
2Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna38:44+0:128:18
3Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF38:54+0:228:20
4Amelia SkalbergBredaryds SOK41:17+2:458:51
5Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF44:06+5:349:27
6Frida JunegardTullinge SK45:17+6:459:43
7Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK54:47+16:1511:45
8Hanna RöstinOK Ravinen1:05:58+27:2614:09
Tilda AnderssonOK Ravinenej godkänd
Elin GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H20 Elit

5 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DahlbergHaninge SOK34:366:50
2Lucas SundbladEksjö SOK37:33+2:577:25
3Johan PerssonAttunda OK39:11+4:357:44
4Albin AnderssonOK Ravinen45:06+10:308:54
5Christian RedtzerAttunda OK49:20+14:449:44
6Max KlassonOK Ravinen53:07+18:3110:29
7Alexander GraadRonneby OK58:50+24:1411:37
Albin LillieströmOK Roxenej godkänd
Linus BacklundOK Södertörnej start

D18 Elit

3 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna32:238:18
2Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK32:26+0:038:18
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK32:33+0:108:20
4Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK33:56+1:338:42
5Selma GumaeliusWaxholms OK34:09+1:468:45
6Julia RajanIFK Lidingö SOK34:11+1:488:45
7Klara AxelssonEksjö SOK35:25+3:029:04
8Moa WestbladOK Ravinen36:41+4:189:24
9Lea StäubleOLG Galgenen36:50+4:279:26
10Kristina TedhamreSnättringe SK38:31+6:089:52
11Fanny SundbladEksjö SOK38:58+6:359:59
12Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK40:02+7:3910:15
13Hanna LagerbergOK Södertörn40:53+8:3010:28
14Karin ModinBromma-Vällingby SOK42:05+9:4210:47
15Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK42:12+9:4910:49
16Ella AnderssonOK Södertörn44:28+12:0511:24
17Ella SjöbergTullinge SK44:52+12:2911:30
18Isa LundqvistJärfälla OK45:15+12:5211:36
19Lovisa BlomgrenSOK Aneby45:54+13:3111:46
20Linnéa GustafssonOK Hällen48:15+15:5212:22
21Elina HansonKungälvs OK49:54+17:3112:47
22Sofia ZillingOK Södertörn50:42+18:1913:00
23Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK50:49+18:2613:01
24Olivia FröbergOK Roxen51:20+18:5713:09
25Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK52:49+20:2613:32
26Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK1:11:52+39:2918:25
27Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL1:37:16+1:04:5324:56
Frida HectorSnättringe SKej godkänd
Sandra BoströmOK Linnéej start

H18 Elit

4 660 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK26:235:39
2Erik HerneOK Ravinen27:29+1:065:53
3Felix AxelssonMarkbygdens OK28:21+1:586:05
4Filip TrofastBredaryds SOK29:02+2:396:13
5Mattias KallhaugeSnättringe SK30:50+4:276:36
6Emil KarlssonHestra IF31:16+4:536:42
7Hugo LillieströmOK Roxen31:18+4:556:43
8Albin AnderssonTullinge SK33:03+6:407:05
9Georg EklöwOK Södertörn33:07+6:447:06
9Axel GranqvistOK Ravinen33:07+6:447:06
11Isac EricssonVäxjö OK35:07+8:447:32
12Carl CarlssonNyköpings OK35:18+8:557:34
13Ivar Lidström LauriSnättringe SK35:47+9:247:40
14Ludvig WaktelSvaide Roma SOK37:44+11:218:05
15Mattias IvaresOK Södertörn37:57+11:348:08
16Tobias KarlssonSnättringe SK37:58+11:358:08
17Albin AlsiöIF Hagen37:59+11:368:09
18Felix PerssonHaninge SOK38:45+12:228:18
19Jonathan JylltorpLinköpings OK39:12+12:498:24
20Olle SvangrenGotlands Bro OK39:58+13:358:34
21Lukas HellgrenOK Ravinen41:08+14:458:49
22Benjamin LangerakJärfälla OK42:00+15:379:00
23Hannes SvahnOK Ravinen43:45+17:229:23
24Simon TörnqvistOK Ravinen45:37+19:149:47
25Viktor BergLeksands OK47:05+20:4210:06
26Simon DahlbergOK Nolaskogsarna48:31+22:0810:24
27Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK49:00+22:3710:30
28Ludvig HallabroHässleholms OK50:55+24:3210:55
29Hugo EkingeOK Motala51:06+24:4310:57
30Filip MöllerOK Södertörn52:11+25:4811:11
Olle GrywenzOK Linnéej godkänd
William NilssonNyköpings OKej godkänd

D21

3 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin PerssonHagaby GoIF Örebro30:338:26
2Annie ForsbergOK Ravinen31:56+1:238:49
3Emma Pihl SkoogOK Linné33:36+3:039:16
4Anna LindmarkSkarpnäcks OL36:15+5:4210:00
5Julia EdströmCentrum OK36:53+6:2010:11
6Nina HallorOK Tisaren37:50+7:1710:27
7Benita HanssonHagaby GoIF Örebro37:51+7:1810:27
8Emma CarlssonSkarpnäcks OL39:08+8:3510:48
9Frida ForsbergOK Ravinen40:11+9:3811:06
10Hanna BrusSnättringe SK40:28+9:5511:10
11Linda EdströmMatteus SI40:55+10:2211:18
12Lina FredrikssonKorsnäs IF OK42:17+11:4411:40
13Anna BirkestålKöping-Kolsva OK45:50+15:1712:39
14Malin DahlströmTullinge SK46:06+15:3312:44
15Anna LööfOK Pan-Kristianstad48:03+17:3013:16

H21

4 730 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas SundqvistTullinge SK31:456:42
2Christoffer EskilssonTullinge SK33:46+2:017:08
3Markus FredlundTullinge SK34:25+2:407:16
4Joakim AntonssonOK Löftan34:37+2:527:19
5Fredrik WigertzLånghundra IF35:15+3:307:27
6Olle WinrothOK Löftan36:10+4:257:38
7Johan KärrströmTullinge SK37:03+5:187:49
8Erik HarlénKFUM Örebro OK38:55+7:108:13
9Johan ErikssonHagaby GoIF Örebro39:33+7:488:21
10Erik HögkvistOK Tyr39:39+7:548:22
11Simon SjöhedGävle OK40:11+8:268:29
12David ErikssonHagaby GoIF Örebro40:34+8:498:34
13Mårten SundhSundbybergs IK42:46+11:019:02
14Martin BoströmGotlands Bro OK44:18+12:339:21
15Joakim GustafssonFinspångs SOK44:19+12:349:22
16Henrik BrusSävedalens AIK46:36+14:519:51
17Simon EngelHässleholms OK47:28+15:4310:02
18Rasmus SvenssonVärend GN OL48:44+16:5910:18
19Pontus GunnarssonLinköpings OK49:36+17:5110:29
20Aron DavidssonUddevalla OK50:35+18:5010:41
21Johan ForsstedtSöders-Tyresö52:03+20:1811:00
22Håkan PalmOK Klemmingen55:41+23:5611:46
23Edvin LindmarkSkarpnäcks OL57:53+26:0812:14
Nils IngelhagVittsjö OKej godkänd
Rasmus GöthbergIFK Mora OKej start

D21 Kort

3 690 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg42:5111:36
2Emma SundvallJärla Orientering44:35+1:4412:04
3Linnea LarssonUddevalla OK45:45+2:5412:23
4Frida AnsinSvaide Roma SOK46:05+3:1412:29
5Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg46:28+3:3712:35
6Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOK50:46+7:5513:45
7Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK54:43+11:5214:49
8Erica StrandbergGustavsbergs OK1:00:35+17:4416:25
9Malin AxFinspångs SOK1:01:57+19:0616:47
10Hanna LindholmPargas IF1:12:37+29:4619:40
11Joanna MalmkvistSävedalens AIK1:23:43+40:5222:41
Tove SundSundbybergs IKej godkänd

D20

3 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK46:1412:23
2Agnes LundqvistJärfälla OK1:06:05+19:5117:43

D18

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia LönkvistOK Vivill47:2012:49
2Rebecca SvenssonVärend GN OL53:54+6:3414:36
3Tine DalgaardKolding OK1:00:13+12:5316:19
4Carolina ErikssonOK Milan1:00:37+13:1716:25
5Karin JohanssonGagnefs OK1:07:02+19:4218:09
6Nora StålbergOK Hällen1:12:32+25:1219:39
7Tove JohanssonOK Alehof1:12:54+25:3419:45

H18

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna28:577:45
2Calle NilssonJärfälla OK44:29+15:3211:55
3Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK54:44+25:4714:40
4Emil NilssonJärfälla OK1:05:37+36:4017:35

D16

3 550 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NilssonNyköpings OK27:187:41
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK27:51+0:337:50
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna28:49+1:318:07
4Elin BergOK Ravinen29:45+2:278:22
5Sofia IversAttunda OK29:57+2:398:26
6Lotten SandénOK Södertörn30:14+2:568:30
7Moa AlsiöIF Hagen30:30+3:128:35
8Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK31:08+3:508:46
9Vendela LönkvistOK Vivill31:20+4:028:49
10Clara SamuelssonOK Vivill31:44+4:268:56
11Agnes BromanOK Roslagen31:47+4:298:57
12Emilia EngelOK Ravinen32:38+5:209:11
13Cecilia LindgrenOK Kåre34:26+7:089:41
14Linda RennerOK Södertörn34:40+7:229:45
15Matilda GraadRonneby OK36:41+9:2310:20
16Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK36:49+9:3110:22
17Amelie JosefssonSkogslöparna37:06+9:4810:27
18Maja TenghagenHärlövs IF37:12+9:5410:28
18Anna LithellOK Linné37:12+9:5410:28
20Lovisa WigertzLånghundra IF37:24+10:0610:32
21Elin RindstigSOK Viljan37:29+10:1110:33
22Linnéa SöderqvistOK Ravinen37:46+10:2810:38
23Emmy LindgrenLinköpings OK40:56+13:3811:31
24Lovisa JohanssonKarlskrona SOK41:07+13:4911:34
25Clara SpikLeksands OK41:28+14:1011:40
26Elin DahlVisborgs OK41:53+14:3511:47
27Isabella JoonsLeksands OK42:05+14:4711:51
28Alma LeijonHärlövs IF44:42+17:2412:35
29Mirjam JoonsLeksands OK54:52+27:3415:27
30Emilia ÖsterlundIK Ymer1:02:12+34:5417:31
31Ellen EkingeOK Motala1:38:02+1:10:4427:36

H16

3 550 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel HerberthsonLinköpings OK21:346:04
2Duncan RobertsonSvaide Roma SOK23:12+1:386:32
3Anton GunnarssonBredaryds SOK24:31+2:576:54
4Philip CarlssonNyköpings OK24:35+3:016:55
5Jesper LidmarSnättringe SK24:47+3:136:58
6Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb25:30+3:567:10
7Morten Örnhagen JørgensenOK Snab25:58+4:247:18
8Hugo DjurstedtEksjö SOK26:38+5:047:30
9Felix BäckstädeVisborgs OK26:55+5:217:34
10Mattias HaneOK Tyr27:44+6:107:48
11Edvin NilssonGotlands Bro OK29:22+7:488:16
12Albin LindgrenVisborgs OK29:29+7:558:18
13Casper HedarOK Tor29:37+8:038:20
14Jakob Gadefors NauHaninge SOK30:22+8:488:33
15Fabian ValleriusGamleby OK30:42+9:088:38
16Sondre Zahl HagenFossum IF31:11+9:378:47
17Mattias ÖsterdahlVisborgs OK31:23+9:498:50
18Isak WestringJärfälla OK31:24+9:508:50
19Manne HammarbergJärfälla OK32:29+10:559:09
20Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF33:03+11:299:18
21Martin RinnbäckOK Ravinen34:29+12:559:42
22Emil BoströmOK Linné34:41+13:079:46
23Jakob SjöbergGävle OK36:06+14:3210:10
24Mattias LevinSvaide Roma SOK36:54+15:2010:23
25Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad37:47+16:1310:38
26Aron ÖstangårdGamleby OK39:16+17:4211:03
27Karl GrywenzOK Linné39:34+18:0011:08
28Albin LindskogOK Ravinen42:02+20:2811:50
29Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK42:47+21:1312:03
30Oskar StenviOK Linné43:23+21:4912:13
31Erik JohanssonOK Alehof43:30+21:5612:15
32Hugo HanssonIF Thor45:10+23:3612:43
33Johan BergiusVisborgs OK45:29+23:5512:48
34Simon LiljaIFK Lidingö SOK49:43+28:0914:00
35Fabian AnderssonRonneby OK1:00:30+38:5617:02
36Anton BörjessonOK Måsen1:33:47+1:12:1326:25
Joel IngemarssonHestra IFej godkänd

D16 Kort

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove OrdqvistKils OK39:2813:01
2Sigrid FröbergOK Roxen45:01+5:3314:51
3Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:03:11+23:4320:51

H16 Kort

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik NilssonGotlands Bro OK29:339:45
2Emil GunnarssonVisborgs OK42:21+12:4813:58
3Johan LangVästerviks OK45:18+15:4514:57

D14

3 030 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen22:057:17
2Agnes DjurstedtEksjö SOK24:21+2:168:02
3Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna27:23+5:189:02
4Kristin HerberthsonLinköpings OK29:44+7:399:48
5Tilda BergLeksands OK30:27+8:2210:02
6Hanna ÖbergGamleby OK30:58+8:5310:13
7Natalie GardelinGotlands Bro OK30:59+8:5410:13
8Mari BrendeFossum IF31:08+9:0310:16
9Tove ValleriusGamleby OK31:32+9:2710:24
10Eva Örnhagen JørgensenOK Snab32:40+10:3510:46
11Tuva-Cajsa SpikLeksands OK33:09+11:0410:56
12Emma RindstigSOK Viljan33:16+11:1110:58
13Thea LennartssonJärfälla OK34:24+12:1911:21
14Vilma LarssonOK Milan34:50+12:4511:29
15Bella PedersenJärfälla OK35:14+13:0911:37
16Hanna AlsiöIF Hagen36:00+13:5511:52
17Amanda AlfredssonOK Tyr36:52+14:4712:10
18Heidi Kristina SebjørnsenFossum IF37:51+15:4612:29
19Helene Bjørkvold JendalFossum IF37:52+15:4712:29
20Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb40:11+18:0613:15
21Märta SandvikAttunda OK40:43+18:3813:26
22Malin BorgLinköpings OK42:28+20:2314:00
23Hanna WallinSvaide Roma SOK43:55+21:5014:29
24Tove SjöbergTullinge SK43:57+21:5214:30
25Nora LundinSkogsluffarnas OK45:13+23:0814:55
26Kathinka Zahl HagenFossum IF45:34+23:2915:02
27Tuva ÖhgrenSävedalens AIK52:02+29:5717:10
28Klara BäckstädeVisborgs OK53:07+31:0217:31
29Anna NilssonGarphyttans IF56:52+34:4718:46
30Ellen OlovssonGamleby OK1:02:30+40:2520:37
31Wilma AlmJärla Orientering1:04:07+42:0221:09
32Lena PerssonTullinge SK1:08:18+46:1322:32
Hanna ThulinVästerås SOKej godkänd
Alexandra OxenstiernaHudson Valley Orienteeringej godkänd
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd

H14

3 030 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo EricssonVäxjö OK22:277:24
2Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:00+0:337:35
3Viktor SoneAttunda OK23:08+0:417:38
4Edvin HellstenNyköpings OK23:32+1:057:46
5Isak LiljeholmGamleby OK23:42+1:157:49
6Olle KallurOK Ravinen24:16+1:498:00
7Christoffer LindgrenOK Kåre25:11+2:448:18
8Svante SirviöUmeå OK25:30+3:038:24
9Hugo UnossonKalmar OK26:25+3:588:43
10Johan FochsenWaxholms OK27:09+4:428:57
11Folke SvangrenGotlands Bro OK27:22+4:559:01
12Elis IversAttunda OK28:25+5:589:22
13Erik BovalliusJärfälla OK28:48+6:219:30
14Mattias HedinSöders-Tyresö30:10+7:439:57
15Linus DahlbergOK Nolaskogsarna30:16+7:499:59
16David WestfältGotlands Bro OK30:26+7:5910:02
17Jakob WidelundOK Kåre30:44+8:1710:08
18Anton ErikssonOK Milan31:01+8:3410:14
19Olle ThimbergSöders-Tyresö31:32+9:0510:24
20Peder PerssonGotlands Bro OK31:57+9:3010:32
21Fredrik HaneOK Tyr32:36+10:0910:45
22Kasper LagerströmNyköpings OK32:37+10:1010:45
23Axel FribergerJärla Orientering32:56+10:2910:52
24Oliver PetterssonOK Milan33:21+10:5411:00 Ladda ner rutt i gpx-format
25Hugo LindskogOK Ravinen33:59+11:3211:12
26Jens DalgaardKolding OK35:32+13:0511:43
27Edvin ForsbergOK Ravinen35:38+13:1111:45
28Jakob TedhamreSnättringe SK36:42+14:1512:06
29Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK37:10+14:4312:15
30Isak GeliusSnättringe SK37:13+14:4612:16
31Axel TenghagenHärlövs IF37:22+14:5512:19
32Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad37:46+15:1912:27
33Birk Felland SaetnanFossum IF40:42+18:1513:25
34Alfred ErdeliusIF Rigor41:03+18:3613:32
35Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK45:19+22:5214:57
36Adam ÖsterdahlVisborgs OK46:56+24:2915:29
37Marcus EkmanTäby OK48:14+25:4715:55
38Hugo NylundOK Linné51:56+29:2917:08
39Jonathan EylertsenHalden SK52:23+29:5617:17
40Viktor ZillingOK Södertörn1:05:46+43:1921:42
41Viktor BoströmOK Linné1:21:46+59:1926:59
42Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK1:24:28+1:02:0127:52
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Edvin NilssonLånghundra IFej start
Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OKej start
Jonathan FlodmanGotlands Bro OKej start

D14 Kort

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna RinnbäckOK Ravinen38:5115:03
2Tilda LindholmSkogsluffarnas OK43:38+4:4716:54
3Irma LidbergTäby OK1:00:16+21:2523:21
4Ebba LotsanderOK Hammaren1:05:27+26:3625:22
5Vilda PerssonIK Hakarpspojkarna1:10:25+31:3427:17

H14 Kort

2 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HanssonSOK Viljan26:4010:20
2Maximilian OlofssonVästerås SOK43:25+16:4516:49

D12

2 580 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ÖstangårdGamleby OK20:307:56
2Lovisa DufvaSundsvalls OK20:47+0:178:03
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna23:09+2:398:58 Ladda ner rutt i gpx-format
4Saga KällstrandÅmåls OK24:17+3:479:24
5Audrey HanssonFrölunda OL24:35+4:059:31
6Julia AnderssonOK Tor26:26+5:5610:14
7Moa GlanshedHaninge SOK27:04+6:3410:29
8Elsa GustafssonOK Tylöskog27:14+6:4410:33
9Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb28:28+7:5811:02
10Emma AlfredssonOK Tyr29:02+8:3211:15
11Maren HenriksenHalden SK29:08+8:3811:17
12Nova SahlénVästerås SOK29:31+9:0111:26
13Ida WestfältGotlands Bro OK30:04+9:3411:39
14Maja LiljaIFK Lidingö SOK30:26+9:5611:47
15Stina PedersenJärfälla OK33:23+12:5312:56
16Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK33:27+12:5712:57
17Klara JunegardTullinge SK37:24+16:5414:29
18Julia ÅttingLinköpings OK37:33+17:0314:33
19Lina WidelundOK Kåre40:45+20:1515:47
20Emmy RoosIF Thor42:00+21:3016:16
21Molly GeliusSnättringe SK43:26+22:5616:50
22Clara LövgärdOK Alehof46:29+25:5918:01
23Olivia EngelOK Ravinen47:56+27:2618:34
24Meja LundinSvaide Roma SOK48:45+28:1518:53
25Ulrika PerssonGotlands Bro OK54:44+34:1421:12
26Stella ÖstblomJärfälla OK54:55+34:2521:17
27Vilma ThulinVästerås SOK55:19+34:4921:26
28Matilda EkmanTäby OK1:04:49+44:1925:07
Ebba WestringJärfälla OKej start

H12

2 580 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niels DalgaardKolding OK16:586:34
2Jens FochsenWaxholms OK18:29+1:317:09
3Noa BerglundTäby OK19:09+2:117:25
4Linus ForsbergOK Ravinen20:04+3:067:46
5Niklas ErlandssonOK Södertörn20:23+3:257:54
6Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg22:12+5:148:36
7Valle LarssonIF Thor22:26+5:288:41
8Rasmus HedarOK Tor22:33+5:358:44
9Arvid MyrbergerTullinge SK22:50+5:528:51
10Simon StridhSkogsluffarnas OK23:06+6:088:57
11Carl ÖbergGamleby OK23:25+6:279:04
12Olle HambergÖstersunds OK24:36+7:389:32
13August EkingeOK Motala24:43+7:459:34
14Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF24:59+8:019:41
15Ludvig HagwallJärla Orientering25:14+8:169:46
16Tore HambergÖstersunds OK25:24+8:269:50
17Oscar ÖsterlundIK Ymer26:16+9:1810:10
18Isak ÖgrenSävedalens AIK26:35+9:3710:18
19Joel AllmungsLeksands OK28:12+11:1410:55
20Svante SandvikAttunda OK28:45+11:4711:08
21Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK28:56+11:5811:12
22Albin Lindh SporreVisborgs OK28:58+12:0011:13
23Rasmus WidelundOK Kåre29:27+12:2911:24
24Tor NylundOK Linné30:34+13:3611:50
25Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF36:06+19:0813:59
26Hampus GlanshedHaninge SOK39:01+22:0315:07
27Anton DyreliusSnättringe SK39:28+22:3015:17
28Olle GahnshagOK Kåre39:56+22:5815:28
29Theo SjöbergIF Thor43:56+26:5817:01
30Fabian TörnqvistOK Ravinen49:00+32:0218:59
31Axel NilssonGarphyttans IF49:33+32:3519:12
32Johan BrolundSödertälje-Nykvarn OF57:06+40:0822:07
33Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK58:13+41:1522:33
34Noak CarlssonIFK Lidingö SOK1:26:45+1:09:4733:37
Axel ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Ture JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Edvin ÅttingLinköpings OKej start

D12 Kort

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL17:348:44
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL21:19+3:4510:36

H12 Kort

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love LidbergTäby OK14:077:01
2Tyko SmedbornSundbybergs IK28:58+14:5114:24

D10

2 010 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie HolmströmTäby OK14:277:11
2Emilie HellströmÅmåls OK14:33+0:067:14
3Maja ThimbergSöders-Tyresö14:39+0:127:17
4Cecilia ErikssonOK Milan15:47+1:207:51
5Greta SandvikAttunda OK17:01+2:348:27
6Felice GardelinGotlands Bro OK17:13+2:468:33
7Emma LindkvistAlmby IK17:15+2:488:34
8Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL17:40+3:138:47
9Emma HellströmÅmåls OK18:50+4:239:22
10Lovisa ThybeckLindebygdens OK20:49+6:2210:21
11Elin LidénOK Landehof20:51+6:2410:22
12Hanna RydesäterRehns BK20:59+6:3210:26
13Ebba LövgärdOK Alehof21:12+6:4510:32
14Signe BacklundGävle OK25:42+11:1512:47
15Alice KällstrandÅmåls OK26:39+12:1213:15
16Joline PetriOK Djerf27:28+13:0113:39
17Julia HolmströmTäby OK28:12+13:4514:01

H10

2 010 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ThybeckLindebygdens OK11:065:31
2Axel Örnhagen JørgensenOK Snab12:12+1:066:04
3Gustav MyrbergerTullinge SK12:28+1:226:12
4Petter FochsenWaxholms OK12:34+1:286:15
5Neo CederqvistVisborgs OK12:51+1:456:23
6Emil DalgaardKolding OK13:00+1:546:28
7Pontus AllmungsLeksands OK14:08+3:027:01
8Eric ÅhlÅmåls OK14:14+3:087:04
9Ask Felland SætnanFossum IF14:27+3:217:11
10Fabian LarssonOK Milan14:42+3:367:18
11Jarvis HanssonFrölunda OL15:04+3:587:29
12Olof LevinSvaide Roma SOK15:05+3:597:30
13Kalle JoonsLeksands OK15:36+4:307:45
14Viggo LindgrenOK Kåre15:56+4:507:55
15Olof HagwallJärla Orientering16:43+5:378:19
16Joakim GustafssonGotlands Bro OK17:59+6:538:56
17Linus NybergJärla Orientering20:26+9:2010:09
18Melvin SjöbergIF Thor20:31+9:2510:12
19Alexander ThulinVästerås SOK22:04+10:5810:58
20Alvin LönkvistOK Vivill22:32+11:2611:12
21Noah TyskOK Kåre23:43+12:3711:47
22Edvin ÅströmVittjärvs IK31:33+20:2715:41

D35

3 620 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK30:558:32
2Carina LeppävuoriNärpes OK34:08+3:139:25
3Jenny HallmanAttunda OK36:33+5:3810:05
4Lina SamorLerums SOK37:23+6:2810:19
5Mia SmedsNärpes OK38:00+7:0510:29
6Ida Pihl SkogOK Linné43:01+12:0611:52
7Ulrika MöllerOK Skogsstjärnan44:05+13:1012:10
8Anna RosnäsIK Stern45:15+14:2012:30
9Jenny BacklundGävle OK46:51+15:5612:56
10Linda SjögrenKamrat och IF KIF48:47+17:5213:28
11Sara HertsbackaNärpes OK50:04+19:0913:49
12Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK51:09+20:1414:07
13Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK58:16+27:2116:05

H35

4 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas EdlundMälarö SOK32:066:47
2Saku AsikainenHiisirasti32:21+0:156:50
3Andreas EnborgLunds OK35:08+3:027:25
4Rasmus GrönlundLunds OK36:31+4:257:43
5Peter ViréhnAvesta OK38:08+6:028:03
6Jens LeibigerPost SV Dresden41:11+9:058:42
7Petteri SuominenHelsingin Poliisi-Voimailijat42:58+10:529:05
8Lars HarrieLunds OK44:24+12:189:23
9Karl RundbergFK Friskus-Varberg44:54+12:489:29
10Klas LarssonOK Milan45:31+13:259:37
11Gustav RuøFreidig46:05+13:599:44
12Christoffer SmedsNärpes OK48:00+15:5410:08
13Peter BengtslinLunds OK49:04+16:5810:22
14Ingemar LindströmOK Österåker1:13:31+41:2515:32
Stefan NilssonLunds OKej start

D40

3 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma DahlstedtKamrat och IF KIF26:167:07
2Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK28:45+2:297:47
3Ulrika ForsbergOK Ravinen36:24+10:089:51
4Pernilla NilssonJärfälla OK37:16+11:0010:05
5Linda LönnebergTäby OK38:00+11:4410:17
6Sofia PerssonTullinge SK39:55+13:3910:49
7Andrea BalakovaNyköpings OK42:57+16:4111:38
8Anna HanssonSOK Viljan43:11+16:5511:42
9Anna LövgärdOK Alehof45:40+19:2412:22
10Tina Näsman LandhSundbybergs IK45:56+19:4012:26
11Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb46:01+19:4512:28
12Maria PedersenJärfälla OK46:14+19:5812:31
13Sofia CarlssonLindebygdens OK46:45+20:2912:40
14Ingela RydesäterRehns BK47:51+21:3512:58
15Malin LindskogOK Ravinen48:57+22:4113:15
16Pernilla SahlénVästerås SOK49:13+22:5713:20
17Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL50:25+24:0913:39
18Camilla DalgaardKolding OK53:16+27:0014:26
19Jessica WestmanFrösö IF54:59+28:4314:54
20Eva OdeVästerås SOK56:39+30:2315:21
21Anna HolmströmTäby OK59:23+33:0716:05
22Camilla HambergÖstersunds OK1:02:13+35:5716:51
22Eva HagwallJärla Orientering1:02:13+35:5716:51
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OKej start

H40

4 100 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert WallstenTullinge SK25:466:17
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK28:52+3:067:02
3Robert PedersenJärfälla OK29:33+3:477:12
4Tomas HenrikssonAttunda OK30:19+4:337:23
5Göran GustafssonGotlands Bro OK30:56+5:107:32
6Jonas OlssonStora Tuna OK31:14+5:287:37
7Christian EnbergLinköpings OK31:36+5:507:42
8Magnus JohanssonNyköpings OK32:32+6:467:56
9Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL33:09+7:238:05
10Staffan ErikssonStora Tuna OK33:34+7:488:11
11Martin JohnssonKamrat och IF KIF35:07+9:218:33
12Johan LidénOK Landehof36:39+10:538:56
13Jens StåbiOK Kåre37:35+11:499:10
14Max KarleOK Skogshjortarna37:42+11:569:11
15Magnus JonssonSundsvalls OK38:19+12:339:20
16Lennart HambergÖstersunds OK39:44+13:589:41
17Mattias GunnarssonBredaryds SOK40:21+14:359:50
18Anders LindkvistAlmby IK40:57+15:119:59
19Laust SörensenGöteborg-Majorna OK41:11+15:2510:02
20Richard OlovssonGamleby OK41:25+15:3910:06
21Anders LövgärdOK Alehof42:31+16:4510:22
22Andreas OlssonOK Linné43:13+17:2710:32
23Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK44:08+18:2210:45
24Magnus LennartssonJärfälla OK44:12+18:2610:46
25Anders DalgaardKolding OK44:48+19:0210:55
26Martin TerryIFK Lidingö SOK45:32+19:4611:06
27Thobias WidelundOK Kåre48:14+22:2811:45
28Jonas OlssonOK Roxen49:46+24:0012:08
29Magnus MattssonÖrnsköldsviks OK51:27+25:4112:32
30Fredrik LarssonFrösö IF54:28+28:4213:17
31Leif LindgrenLinköpings OK57:56+32:1014:07
32Niklas OlssonFagersta OK1:06:35+40:4916:14
Per StridOK Roslagenej godkänd
Joakim ÖstblomJärfälla OKej start

D45

3 150 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK24:007:37
2Christin SöderqvistOK Ravinen24:34+0:347:47
3Annika IvarssonLinköpings OK25:10+1:107:59
4Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab25:58+1:588:14
5Åsa BäckstrandUmeå OK27:25+3:258:42
6Nina BjersanderSvaide Roma SOK27:47+3:478:49
7Camilla EngelOK Ravinen29:00+5:009:12
8Madelene AllmungsLeksands OK29:19+5:199:18
9Susanna DjurstedtEksjö SOK29:40+5:409:25
10Anna StrandAttunda OK30:59+6:599:50
11Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK31:09+7:099:53
12Camilla ÖhgrenSävedalens AIK31:32+7:3210:00
13Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna31:35+7:3510:01
14Annika EricssonVäxjö OK32:11+8:1110:13
15Sofie BergendahlIF Thor33:08+9:0810:31
16Lotta SundbladEksjö SOK33:12+9:1210:32
17Nina IversAttunda OK33:35+9:3510:39
18Ylva SvangrenGotlands Bro OK33:45+9:4510:42
19Marina AxelssonMarkbygdens OK33:54+9:5410:45
20Helena RangertIK Hakarpspojkarna34:01+10:0110:47
21Gunilla KallhaugeSnättringe SK34:22+10:2210:54
22Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF34:24+10:2410:55
23Malin WidelundOK Kåre34:27+10:2710:56
24Carina BoströmOK Linné34:50+10:5011:03
25Anna HaneOK Tyr36:28+12:2811:34
26Ylva LorentssonOK Kåre37:00+13:0011:44
27Karin NilssonGarphyttans IF37:09+13:0911:47
28Karin TorstenssonFalköpings AIK OK37:17+13:1711:50
29Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK38:46+14:4612:18
30Tove HammarbergJärfälla OK40:03+16:0312:42
31Pernilla MellinSvaide Roma SOK40:51+16:5112:58
32Maria LangVästerviks OK41:36+17:3613:12
33Cecilia FochsenWaxholms OK42:00+18:0013:20
34Gittan GeliusSnättringe SK42:13+18:1313:24
35Marina DickforsAvesta OK42:27+18:2713:28
36Christina HallinOK Milan42:32+18:3213:30
37Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK42:38+18:3813:32
38Lotta BorgLinköpings OK44:04+20:0413:59
39Camilla CarlssonHärlövs IF46:30+22:3014:45
40Pia GuståsOK Linné46:59+22:5914:54
41Lisa TörnqvistOK Ravinen48:43+24:4315:27
42Anneli WendeliusIFK Lidingö SOK50:28+26:2816:01
43Tina LindgrenLinköpings OK53:45+29:4517:03
44Christina JosefssonSkogslöparna54:46+30:4617:23
45Petra LorentssonLeksands OK56:26+32:2617:54
46Anna TedhamreSnättringe SK56:39+32:3917:59
47Corinne StäubleOLG Galgenen57:11+33:1118:09
48Maria Johansson LissGagnefs OK1:07:43+43:4321:29

H45

4 150 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK27:266:36
2Jörgen ÅhlÅmåls OK27:58+0:326:44
3Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK28:00+0:346:44
4Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad28:26+1:006:51
5Fredrik SoneAttunda OK28:34+1:086:53
6Mikael ÖhgrenSävedalens AIK29:00+1:346:59
7Anders BoströmOK Linné29:08+1:427:01
8Henrik ErlandssonOK Södertörn29:10+1:447:01
9Kjell NilssonGotlands Bro OK31:14+3:487:31
10Göran KimellGotlands Bro OK31:44+4:187:38
11Per NilssonJärfälla OK32:00+4:347:42
12Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK32:28+5:027:49
13Stefan Svensson GeliusSnättringe SK33:03+5:377:57
14Knut Jostein SaetnanFossum IF33:22+5:568:02
15Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg33:30+6:048:04
16Mikael NybergHellas Orientering34:03+6:378:12
17Anders LarssonOK Milan34:21+6:558:16
18Magnus EricssonVäxjö OK34:31+7:058:19
19Magnus GraadRonneby OK34:50+7:248:23
20Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL35:51+8:258:38
21Johan WestringJärfälla OK35:54+8:288:39
22Emil ErdeliusIF Rigor36:33+9:078:48
23Tomas BomanLinköpings OK36:59+9:338:54
24Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK37:12+9:468:57
25Per-Johan JosefssonSkogslöparna37:25+9:599:00
26Pär LiljaIFK Lidingö SOK37:45+10:199:05
27Anders EklundSvaide Roma SOK37:53+10:279:07
28Erik ForsbergOK Ravinen38:41+11:159:19
29Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK39:14+11:489:27
30Magnus TenghagenHärlövs IF39:54+12:289:36
31Anders LöwgrenOK Milan41:45+14:1910:03
32Johan JacobssonOK Orion42:23+14:5710:12
33Robert HjelmVimmerby OK42:54+15:2810:20
34Ulrik IversAttunda OK43:59+16:3310:35
35Anders IngemarssonHestra IF44:09+16:4310:38
36Magnus SneitzJärfälla OK44:27+17:0110:42
37Anders SahlénVästerås SOK44:29+17:0310:43
38Thomas JohanssonGamleby OK45:25+17:5910:56
39Peter RydesäterRehns BK45:32+18:0610:58
40Lars-Erik LarssonOK Milan48:46+21:2011:45
41Andreas EklundGöteborg-Majorna OK48:48+21:2211:45
42Sven GardellUlricehamns OK49:31+22:0511:55
43Christer ÖbergGamleby OK50:10+22:4412:05
44Pär SvenssonVärend GN OL50:43+23:1712:13
45Per Olav AndersenHalden SK51:23+23:5712:22
46Anders ErikssonOK Milan51:33+24:0712:25
47Torbjörn LönkvistOK Vivill53:44+26:1812:56
48Gunnar HedinSöders-Tyresö53:55+26:2912:59
49Mats ThulinVästerås SOK54:18+26:5213:05
50Trond BjergeTistedalen Friluftslag1:03:09+35:4315:13
51Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb1:04:04+36:3815:26
52Roger CarlssonVästerås SOK1:04:09+36:4315:27
53Erik DyreliusSnättringe SK1:12:00+44:3417:20
54Ulf IsakssonHässleby SOK1:14:40+47:1417:59
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Mats EkmanTäby OKej godkänd

D50

3 210 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia LiljaIFK Lidingö SOK28:348:53
2Marianne NjåsteinIL Tyrving29:26+0:529:10
3Ann GranqvistOK Ravinen29:43+1:099:15
4Helena LindmanOK Gränsen29:46+1:129:16
5Annika EngelHässleholms OK29:58+1:249:20
6Anna LarssonSöders-Tyresö30:20+1:469:26
7Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro31:51+3:179:55
8Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK31:54+3:209:56
9Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK32:51+4:1710:14
10Anna EkSödertälje-Nykvarn OF33:39+5:0510:28
11Anne JohanssonKarlskrona SOK33:41+5:0710:29
12Berit GummusIFK Mora OK33:58+5:2410:34
13AnnaKarin HaglundSundsvalls OK36:51+8:1711:28
14Åsa AlsiöIF Hagen37:00+8:2611:31
15Anette SjöbergGävle OK37:03+8:2911:32
16Catarina HögkvistOK Tyr38:25+9:5111:58
17Åsa NybergGöteborg-Majorna OK38:52+10:1812:06 Ladda ner rutt i gpx-format
18Kristina BergstrandSöders-Tyresö39:06+10:3212:10
19Kristina ZillingOK Södertörn39:36+11:0212:20
20Lena ErlandssonOK Södertörn40:15+11:4112:32
21Eva PedersenOK Skogshjortarna40:21+11:4712:34
22Lena PetterssonOK Tjärnen41:57+13:2313:04
23Monika JonssonSvaide Roma SOK43:19+14:4513:29
24Cecilia EdströmSundsvalls OK45:09+16:3514:03
25Susanne BovalliusJärfälla OK45:46+17:1214:15
26Helena LundinAvesta OK46:09+17:3514:22
27Annika SundvallJärla Orientering46:44+18:1014:33
28Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK47:57+19:2314:56
29Ulla MolinAttunda OK52:15+23:4116:16
30Åsa SpikLeksands OK54:43+26:0917:02
31Annette WigertzLånghundra IF55:39+27:0517:20
32Lena StrömbäckLinköpings OK56:55+28:2117:43
33Anki PousetteRånäs OK1:00:13+31:3918:45
34Anna FröbergOK Roxen1:05:28+36:5420:23
35Andrea ErdeliusIF Rigor1:09:25+40:5121:37
36Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:19:55+51:2124:53
37Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK1:43:58+1:15:2432:23

H50

3 710 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergLinköpings OK25:476:56
2Ola HultinOK Roslagen27:50+2:037:30
3Ulf NilssonGotlands Bro OK28:32+2:457:41
4Tomas EdströmSundsvalls OK28:34+2:477:41
5Flemming JørgensenOK Snab29:17+3:307:53
6Michael GranqvistOK Ravinen29:20+3:337:54
7Magnus RajanIFK Lidingö SOK29:51+4:048:02
8Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF29:56+4:098:04
9Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL30:03+4:168:05
10Conny StrandbergGustavsbergs OK30:18+4:318:10
11Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK31:05+5:188:22
12Ulf JohanssonKarlskrona SOK31:18+5:318:26
13Patrik ThybeckLindebygdens OK31:54+6:078:35
14Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna32:13+6:268:41
15Magnus HerberthsonLinköpings OK32:20+6:338:42
16Hans SundqvistTullinge SK32:45+6:588:49
17Ola WallinderGöteborg-Majorna OK33:08+7:218:55
18Per KallhaugeSnättringe SK33:46+7:599:06
19Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK33:55+8:089:08
20Dan NilssonNyköpings OK34:33+8:469:18
21Staffan ZillingOK Södertörn34:45+8:589:21
22Per CarlssonNyköpings OK35:31+9:449:34
23Douglas LundinSkogsluffarnas OK35:51+10:049:39
24Thomas RoosIF Thor36:07+10:209:44
25Niklas GustafssonGarda OK36:19+10:329:47
26Ola BovalliusJärfälla OK36:20+10:339:47
27Erik BerggrenTullinge SK36:37+10:509:52
28Kent BörjessonOK Måsen37:21+11:3410:04
29Christoph StäubleOLG Galgenen37:49+12:0210:11
30Håkon JendalFossum IF38:19+12:3210:19
31Hans ÄlvegranAvesta OK39:07+13:2010:32
32Tomas NilssonHässleholms OK39:21+13:3410:36
33Göran LundqvistJärfälla OK39:34+13:4710:39
33Rikard BorgLinköpings OK39:34+13:4710:39
35Stein H. HagenFossum IF40:15+14:2810:50
36Ove RinnbäckOK Ravinen40:18+14:3110:51
37David OxenstiernaHudson Valley Orienteering42:05+16:1811:20
38Christer JohanssonEksjö SOK42:08+16:2111:21
39Fredrik UrbergHammarkinds OK42:56+17:0911:34
40Lars OlssonOK Linné43:22+17:3511:41
41Jan StridhSkogsluffarnas OK43:26+17:3911:42
42Per KällvikÅmåls OK44:04+18:1711:52
43Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK44:27+18:4011:58
44Thomas KällbergOK Roslagen45:02+19:1512:08
45Per GrywenzOK Linné45:18+19:3112:12
46Tomas GlanshedHaninge SOK45:31+19:4412:16
47Jan CarlssonSöders-Tyresö46:10+20:2312:26
48Lars HallabroHässleholms OK46:54+21:0712:38
49Magnus LundinAvesta OK50:01+24:1413:28
50Magnus PedersenOK Skogshjortarna50:33+24:4613:37
51Nils EklöwOK Södertörn54:31+28:4414:41
52Göran ModinBromma-Vällingby SOK57:02+31:1515:22
53Per BrinkenbergSkogsluffarnas OK57:34+31:4715:30
54Are NjåsteinIL Tyrving1:01:48+36:0116:39
55Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:02:49+37:0216:55
56Johan BlomgrenSOK Aneby1:10:35+44:4819:01
57Fredrik MolinAttunda OK1:10:53+45:0619:06
Johan ÅttingLinköpings OKej start

D55

3 210 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger BergLinköpings OK29:069:03
2Marita AxelssonOK Ravinen30:39+1:339:32
3Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad32:17+3:1110:03
4Marie MalmborgSöders-Tyresö33:38+4:3210:28
5Ann-Marie AnderssonTenhults SOK33:50+4:4410:32
6Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro34:13+5:0710:39
7Mona OrdqvistKils OK35:18+6:1210:59
8Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL35:30+6:2411:03
9Sussie BjörkmanDalaportens OL36:18+7:1211:18
10Maire MeriheinäPihkaniskat39:35+10:2912:19
11Christina GranathOK Södertörn39:40+10:3412:21
12Eva MolénSkarpnäcks OL41:02+11:5612:46
13Britt-Marie ErikssonGävle OK41:48+12:4213:01
14Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebro43:40+14:3413:36
15Anki HallströmSvaide Roma SOK44:19+15:1313:48
16Anita KarlssonOK Södertörn53:17+24:1116:35
17Gittel KarlssonAttunda OK53:22+24:1616:37
18Monika PerssonOK Södertörn53:54+24:4816:47
Karin IngelhagVittsjö OKej start

H55

3 730 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny LiljegrenGotlands Bro OK23:526:23
2Pär WestbladOK Ravinen25:29+1:376:49
3Jörgen IvarssonHestra IF26:05+2:136:59
4Jan SjöhedGävle OK26:09+2:177:00
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK26:48+2:567:11
6Carl-Johan ThorellOK Ravinen27:17+3:257:18
6Johnny JunegardTullinge SK27:17+3:257:18
8Anders EnmarkGävle OK28:09+4:177:32
9Sven WigertzLånghundra IF28:36+4:447:40
10Lennart MalmbergSvaide Roma SOK28:45+4:537:42
11Hans TarandiIFK Lidingö SOK28:56+5:047:45
12Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro29:00+5:087:46
13Johan PalmgrenTäby OK29:22+5:307:52
14Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF29:45+5:537:58
15Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK29:52+6:008:00
16Reinert HallorOK Tisaren30:32+6:408:11 Ladda ner rutt i gpx-format
17Per WinteråsVästerbergslagens OL30:50+6:588:15
18Per WallinSvaide Roma SOK31:12+7:208:21
19Anders KretzOK Ravinen32:21+8:298:40
20Erik WadmanIFK Mora OK32:28+8:368:42
21Lars-Åke DickforsAvesta OK33:05+9:138:52
22Klas ThybeckLindebygdens OK33:51+9:599:04
23Per HögkvistOK Tyr34:07+10:159:08
24Roine AnderssonRånäs OK34:10+10:189:09
25Göran KarlssonOK Hällen34:58+11:069:22
26Magnus JoelssonSOK 6835:10+11:189:25
27Göran AnderssonOK Rodhen35:45+11:539:35
28Henrik GöthbergIFK Mora OK39:04+15:1210:28
29Pär DahlströmTullinge SK39:35+15:4310:36
30Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF43:27+19:3511:38
31Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OK45:25+21:3312:10
32Per-Olof SvenssonLänna IF49:08+25:1613:10
33Jan SahlIF Hagen49:50+25:5813:21
34Håkan EricsonVästvärmlands OK54:34+30:4214:37
35Börje PerssonOK Alehof55:13+31:2114:48
36Göran IvarezOK Södertörn1:07:57+44:0518:13

D60

2 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL28:1610:32
2Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK28:54+0:3810:47
3Pia-Lena PutkonenTullinge SK29:37+1:2111:03
4Helena EkbrinkIF Thor30:26+2:1011:21
5Ing-Marie BackOK Södertörn31:02+2:4611:34
6Lena JanssonJärla Orientering31:03+2:4711:35
7Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna31:07+2:5111:36
8Anne-Chr SchunnessonAttunda OK33:21+5:0512:26
9Inger AnderssonÅrsunda IF34:25+6:0912:50
10Riggan FrändénJärla Orientering37:17+9:0113:54
11Evamarie LundahlIF Hagen40:28+12:1215:05
12Ann LeesmentMälarö SOK42:42+14:2615:55
13Carina LidforssJärla Orientering46:39+18:2317:24
14Catherine DawsonGafanhori48:19+20:0318:01
15Berit IvarssonOK Skogshjortarna55:05+26:4920:33
16Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg1:00:39+32:2322:37
17Gunlis SamuelsonGotlands Bro OK1:06:16+38:0024:43

H60

3 670 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL29:298:02
2Arne BackOK Södertörn30:37+1:088:20
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna30:47+1:188:23
4Lars PerssonHagaby GoIF Örebro31:51+2:228:40
5Lars OhlinRånäs OK31:53+2:248:41
6Stefan GustafssonOK Hällen33:08+3:399:01
7Roland NorellSöders-Tyresö34:05+4:369:17
8Göran NilssonSnättringe SK34:38+5:099:26
9Anders ÖbergIFK Mora OK35:34+6:059:41
10Mats HastadFellingsbro GOIF36:24+6:559:55
11Peter AxelssonOK Ravinen37:29+8:0010:12
12Mats SandewallUmeå OK39:25+9:5610:44
13Håkan GustafsonEskilstuna OL39:42+10:1310:49
14Carl-Erik BerglövFagersta OK39:53+10:2410:52
15Thomas JohanssonAlmby IK41:46+12:1711:22
16Göran HanssonTäby OK43:41+14:1211:54
17Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK45:13+15:4412:19
18Bengt NilssonVästvärmlands OK45:21+15:5212:21
19Ulf MeriheinäPihkaniskat45:27+15:5812:23
20Leif SvangrenGotlands Bro OK47:00+17:3112:48
21Thorbjörn LagerströmOK Hällen47:36+18:0712:58
22Jan GottfridssonNorbergs OK49:41+20:1213:32
23Sven-Erik BrodinKristinehamns OK51:06+21:3713:55
24Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro53:08+23:3914:28
25Even HofstadFreidig54:32+25:0314:51
26Tommy RoosFalköpings AIK OK56:21+26:5215:21
27Johan KarlstenSolna OK58:24+28:5515:54
28Kari TallqvistTimrå SOK59:12+29:4316:07
29Anders LavforsCentrum OK1:12:08+42:3919:39
30Peter SundhSundbybergs IK1:12:51+43:2219:51 Ladda ner rutt i gpx-format
31Håkan KarlssonMälarö SOK1:27:23+57:5423:48
Anders ErikssonIF Hagenej godkänd

D65

2 680 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK26:439:58
2IngMarie ÅsenlundGävle OK29:13+2:3010:54
3Lena JansonArboga OK29:46+3:0311:06
4Monica LööfMariestads FK31:58+5:1511:55
5Mona HullAlmby IK33:21+6:3812:26
6Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF34:02+7:1912:41
7Gunlis LarssonOK Enen34:43+8:0012:57
8Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg35:33+8:5013:15
9Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg36:02+9:1913:26
10Annie GunnarstorpOK Motala39:54+13:1114:53
11Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK39:57+13:1414:54
12Maud AnderssonGotlands Bro OK40:43+14:0015:11
13Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL42:24+15:4115:49
14Lena StenbergIFK Umeå46:15+19:3217:15
15Monica IvarssonOK Skogshjortarna46:45+20:0217:26
16Lena LindgrenOK Järnbärarna1:01:25+34:4222:55
17Kerstin ErikssonKöping-Kolsva OK1:11:25+44:4226:38

H65

3 150 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gert LundquistGotlands Bro OK23:517:34
2Ulf KjellinOK Hedströmmen30:05+6:149:33
3Berndt StenbergIFK Umeå32:00+8:0910:09
4Lennart GustafssonJönköpings OK32:17+8:2610:14
5Kjell SkalbergGotlands Bro OK32:44+8:5310:23
6Torgny PetterssonMarkbygdens OK33:13+9:2210:32
6Olle BlomgrenOK Södertörn33:13+9:2210:32
8Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna34:35+10:4410:58
9Kurt Håkan AnderssonOK Tor36:03+12:1211:26
10Håkan LööfMariestads FK36:22+12:3111:32
11Roy DawsonGafanhori37:35+13:4411:55
12Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg37:41+13:5011:57
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna38:21+14:3012:10
14Åke WansölinSöders-Tyresö38:35+14:4412:14
15Gunnar ErikssonFK Finn39:02+15:1112:23
16Kenneth LarssonOK Enen39:13+15:2212:26
17Bengt MagnussonVästvärmlands OK40:25+16:3412:49
18Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg40:42+16:5112:55
19Jan ÅsbergHäverödals SK41:14+17:2313:05
20Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebro42:12+18:2113:23
21Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL43:01+19:1013:39
22Roland BjörklundKvarnsvedens GOIF OK43:37+19:4613:50
23Per-Åke HullAlmby IK45:16+21:2514:22
24Tommy HöglundLånghundra IF45:47+21:5614:32
25Gert IvarssonOK Skogshjortarna49:18+25:2715:39
26Christer JanssonHagaby GoIF Örebro49:47+25:5615:48
27Tommy WahlbergVäxjö OK1:08:54+45:0321:52
Bernt-Ove KarlssonFK Finnej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Per LindskogGotlands Bro OKej godkänd

D70

2 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK34:4112:56
2Inger LöfgrenStora Tuna OK35:41+1:0013:18
3Inger JanssonNynäshamns OK36:28+1:4713:36
4Ewa NordlundLänna IF39:53+5:1214:52
5Margareta LöfqvistVästerås SOK42:07+7:2615:42
6Eva LindgrenLinköpings OK44:43+10:0216:41
7Enid IngemarssonHestra IF46:20+11:3917:17
8Inger LundSala OK47:13+12:3217:37
9Gunnel BalckIFK Enskede48:41+14:0018:09
10Anna-Stina NyströmLänna IF50:49+16:0818:57
Monica BäckmanFagersta OKej godkänd

H70

3 140 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif LöfTrollhättans SOK32:2810:20
2Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna32:42+0:1410:24
3Ulf LöfgrenStora Tuna OK34:46+2:1811:04
4Leif NordinAttunda OK34:56+2:2811:07
5Lennart LindgrenOK Järnbärarna35:26+2:5811:17
6Sören JohanssonSala OK35:57+3:2911:26
7Leif NordlundLänna IF35:59+3:3111:27
8Jerry MartinssonOK Motala37:38+5:1011:59
9Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK37:51+5:2312:03
10Staffan StålbergOckelbo OK38:11+5:4312:09
11Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK38:13+5:4512:10
12Bo GustafssonOK Gränsen38:24+5:5612:13
13Torbjörn TirénHellas Orientering39:26+6:5812:33
14Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK40:20+7:5212:50
15John ÖstlundSundbybergs IK41:39+9:1113:15
16Bo ErikssonKöping-Kolsva OK42:15+9:4713:27
17Jan BojlingSolna OK42:19+9:5113:28
18Ulf SkogtjärnOK Linné43:08+10:4013:44
19Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK43:10+10:4213:44
20Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg43:32+11:0413:51
21Sven PihlEnköpings AIF43:45+11:1713:55
22Lennart AlmströmIK Stern45:30+13:0214:29
23Bo HanssonArboga OK45:34+13:0614:30
24Stig LarssonRävetofta OK46:27+13:5914:47
25Bo LindkvistKöping-Kolsva OK46:40+14:1214:51
26Björn AnderssonGotlands Bro OK48:08+15:4015:19
27Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben57:05+24:3718:10
28Jan RehdinKöping-Kolsva OK58:55+26:2718:45
Kennet LöfqvistVästerås SOKej start

D75

2 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF32:4015:56
2Margaretha NyströmLänna IF37:20+4:4018:12
3Elisabeth KimellGotlands Bro OK38:20+5:4018:41
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna40:22+7:4219:41
5Gun LarssonHammarby IF OF40:42+8:0219:51
6Monica KrigOK Nipan42:29+9:4920:43
7Yvonne  RoosAttunda OK45:17+12:3722:05
8Britt-Marie SjöbergOK Tor48:04+15:2423:26
9Barbro BlomFrölunda OL54:17+21:3726:28
10Christina LiljaIFK Lidingö SOK1:00:20+27:4029:25
11Sheila TerryPenoc Orienteering Club1:05:40+33:0032:01
12Anita ErikssonGränna-Bygdens OK1:10:34+37:5434:25
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Gun EdströmOK Nipanej godkänd

H75

3 140 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonSala OK34:2110:56
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:41+0:2011:02
3Gustav KrighOK Nipan37:05+2:4411:48
4Thord RådbergOK Roslagen37:40+3:1911:59
5Bo HedlundIFK Enskede40:13+5:5212:48
6Bjarne ErlandssonHammarby IF OF42:21+8:0013:29
7Leo LövdahlVisby IF Gute SOK45:16+10:5514:24
8Ingemar ErlandssonVäxjö OK45:46+11:2514:34
9Uno BergOK Motala46:46+12:2514:53
10Glen TerryPenoc Orienteering Club47:54+13:3315:15
11Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK48:24+14:0315:24
12Lars RoosAttunda OK49:13+14:5215:40
13Bengt KarlssonLinköpings AIK49:22+15:0115:43
14Alf MattssonOK Kolmården51:16+16:5516:19
15Rolf LiljaIFK Lidingö SOK54:57+20:3617:30
16Sture NilssonStockholmspolisens IF OF55:49+21:2817:46
17John VallinOK Hedströmmen56:54+22:3318:07
18Sven-Erik SjöbergOK Tor57:10+22:4918:12
19Göran ErikssonGränna-Bygdens OK59:02+24:4118:48
20Lars EdströmOK Nipan1:00:14+25:5319:10
21P-O SandquistGävle OK1:07:05+32:4421:21
22Johnny ErixonFellingsbro GOIF1:09:34+35:1322:09
23Bille WidellVisby IF Gute SOK1:15:07+40:4623:55

D80

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK50:5224:48
2Gudrun ThigerLinköpings AIK1:24:26+33:3441:11

H80

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carleric TigerLinköpings AIK1:01:1722:52
Jan JesslénVisby IF Gute SOKej godkänd
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej start

H85

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor29:0414:10
2Rolf BlomFrölunda OL32:37+3:3315:54

Inskolning

1 650 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Julia AllmungsIF Hansa-Hoburgfullföljt
Selma AndgrenKlubblösfullföljt
Vera AndgrenKlubblösfullföljt
Curt BalckIFK Lidingö SOKfullföljt
Filip BengtslinLunds OKfullföljt
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Linnea DufvaSundsvalls OKfullföljt
Olivia EdlundMälarhöjdens IKfullföljt
Arvid ErikssonStora Tuna OKfullföljt
BASTIAN ErikssonKlubblösfullföljt
Lovis ErikssonOK Milanfullföljt
Nova FredrikssonStora Tuna OKfullföljt
Tilde FredrikssonStora Tuna OKfullföljt
Malte FridellKorsnäs IF OKfullföljt
Isak GrönlundLunds OKfullföljt
Fredrik GrønsethFossum IFfullföljt
Hampus HaglundValbo AIFfullföljt
Melker HallmanAttunda OKfullföljt
Håkan HanssonGotlands Bro OKfullföljt
Tilda HarrieLunds OKfullföljt
Nora HelldalOK Kårefullföljt
Emil HellströmÅmåls OKfullföljt
Siri JohanssonKlubblösfullföljt
Emmie JonasdotterVästerås SOKfullföljt
Siri LindIF Thorfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Signe MatinelleSöders-Tyresöfullföljt
Anja NiggliOL Norskafullföljt
Malin NiggliOL Norskafullföljt
Tuva NybergJärla Orienteringfullföljt
Frida OlssonOK Kårefullföljt
Tuva OlssonOK Linnéfullföljt
Edith PalmérJönköpings OKfullföljt
Hanna PalmérJönköpings OKfullföljt
Elsa RambergOK Löftanfullföljt
Sixten RauseusKlubblösfullföljt
David RondahlVisborgs OKfullföljt
Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Eliot SemmesseNärpes OKfullföljt
Noel SemmesseNärpes OKfullföljt
Isabella SjögrenIFK Hedemora OKfullföljt
Embla SjölundÖrnsköldsviks OKfullföljt
Saga SjölundÖrnsköldsviks OKfullföljt
ellen stadigOK Ravinenfullföljt
Ludvig StåbiOK Kårefullföljt
Elsa TerryIFK Lidingö SOKfullföljt
Elsa WahlgrenVisborgs OKfullföljt
Gustav WahlgrenVisborgs OKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Emil ÅströmVittjärvs IKej godkänd

U1

1 650 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus DalgaardKolding OK11:186:50
2Isak HertsbackaNärpes OK11:56+0:387:13
3Linn LeppävuoriNärpes OK12:00+0:427:16
4Vilgot HellstenNyköpings OK12:20+1:027:28
5Nils StåbiOK Kåre13:02+1:447:53
6Mira VejedalSnättringe SK13:47+2:298:21
7Melker HagwallJärla Orientering14:33+3:158:49
8Alfred PihelOK Tisaren14:46+3:288:56
9Oskar PihelOK Tisaren14:47+3:298:57
10Vidar LarssonIF Thor15:09+3:519:10
11Hugo RydesäterRehns BK15:13+3:559:13
12karin LindgrenKlubblös17:11+5:5310:24
13Anja NordenströmDomnarvets GOIF17:30+6:1210:36
14Elliot TyskOK Kåre18:03+6:4510:56
15Smilla KajsajunttiKamrat och IF KIF18:20+7:0211:06
16Lukas TarandiIFK Lidingö SOK19:11+7:5311:37
17Märta ErikssonStora Tuna OK19:34+8:1611:51
18Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb19:36+8:1811:52
19Malte HallmanAttunda OK20:18+9:0012:18
20Ture CarlssonKFUM Örebro OK20:40+9:2212:31
21Elin HelldalOK Kåre20:49+9:3112:36
22Halle GahnshagOK Kåre21:28+10:1013:00
23Olle PallhedGarphyttans IF22:43+11:2513:46
24Charlie LennartssonJärfälla OK24:21+13:0314:45
25Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK24:35+13:1714:53
26Arvid BomanLinköpings OK26:24+15:0616:00
27Vilma DyreliusSnättringe SK27:01+15:4316:22
28Ingrid GrufmanKlubblös29:30+18:1217:52
29Ida OlssonOK Linné30:17+18:5918:21
30Gustav BomanLinköpings OK32:50+21:3219:53
31Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg33:37+22:1920:22
32Svante GustafssonGotlands Bro OK39:09+27:5123:43

U2

2 500 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik Elias SebjørnsenFossum IF16:406:40
2Johan DalgaardKolding OK18:27+1:477:22
3Elis HanssonIF Thor18:41+2:017:28
4Lukas PallhedGarphyttans IF20:33+3:538:13
5Samuel JakobssonFrölunda OL21:37+4:578:38
6Viktor BrolundSödertälje-Nykvarn OF22:27+5:478:58
7Lovisa PihelOK Tisaren22:31+5:519:00
8Mio ErikssonOK Milan22:43+6:039:05
9Alma CarlssonKFUM Örebro OK22:54+6:149:09
10Isak IngemarssonHestra IF23:01+6:219:12
11Linus HanssonSOK Viljan23:03+6:239:13
12Annie LindkvistAlmby IK24:28+7:489:47
13Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK25:35+8:5510:14
14Olga Bertilsson SkogOK Linné26:05+9:2510:26
14Jacob EylertsenHalden SK26:05+9:2510:26
16Josefin EylertsenHalden SK26:08+9:2810:27
17Emilia AnderssonOK Tor26:14+9:3410:29
18Thea GeliusSnättringe SK26:42+10:0210:40
19Leopold OlofssonVästerås SOK27:58+11:1811:11
20Ture LindskogOK Ravinen28:11+11:3111:16
21Emil BjörksvedGotlands Bro OK29:31+12:5111:48
22Arvid LarssonOK Milan30:04+13:2412:01
23Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK30:37+13:5712:14
24Ida IngemarssonHestra IF31:11+14:3112:28
25Jonna ÅhlÅmåls OK31:18+14:3812:31
26Helene Hove BjergeTistedalen Friluftslag33:17+16:3713:18
27Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK33:45+17:0513:30
28Alexander DufvaSundsvalls OK35:33+18:5314:13
29Ebba LindIF Thor36:09+19:2914:27
30Polly von ZweigbergkSundbybergs IK37:06+20:2614:50
31Axel LindgrenKlubblös37:57+21:1715:10
32Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna40:39+23:5916:15
33Nora GrønsethFossum IF41:59+25:1916:47
34Eskil MyrbergerTullinge SK47:39+30:5919:03
35Ester StenbergKlubblös52:15+35:3520:54
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start

Öppen motion 1

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester MüllerVisborgs OK22:309:00
2Eva LundinSvaide Roma SOK23:46+1:169:30
3Elias RangertIK Hakarpspojkarna26:02+3:3210:24
4Alva HjelteKlubblös26:08+3:3810:27
5Cecilia BomanLinköpings OK26:55+4:2510:46
6Wilma ForsbergFellingsbro GOIF29:11+6:4111:40
7Veronica GustavssonFellingsbro GOIF29:33+7:0311:49
8Isabell AndreiOK Linné33:25+10:5513:22
9Åsa HellebergJärla Orientering34:12+11:4213:40
10Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg37:02+14:3214:48
11Inger WilsonKlubblös38:26+15:5615:22
12Hugo WilesonKlubblös38:30+16:0015:24
13Eva ÄlvegranAvesta OK43:57+21:2717:34
14Eliza KajanusTumba-Mälarhöjden OK45:35+23:0518:14
15Gustav HellminVisborgs OK46:16+23:4618:30
Hans ForsbergFellingsbro GOIFej godkänd

Öppen motion 2

3 320 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex SiddiqueKlubblös22:156:42
2Mathias HanssonSOK Viljan22:50+0:356:52
3David OlssonGävle OK23:51+1:367:11
4Andreas GabrielssonKlubblös23:53+1:387:11
5Karin GardellUlricehamns OK26:26+4:117:57
6Matthis RotevallKlubblös26:34+4:198:00
7Pär JakobssonKlubblös26:36+4:218:00
8ALEXANDER HEDLUNDKlubblös27:34+5:198:18
9Amanda LindgrenLinköpings OK31:38+9:239:31
10My LennartssonJärfälla OK32:19+10:049:44
11Caroline LinnerosKlubblös35:47+13:3210:46
12Ian RobertsonSvaide Roma SOK39:21+17:0611:51
13Solvieg HöglundL-100 IF Knivsta40:36+18:2112:13
14Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad43:42+21:2713:09
15Ylva GribornGotlands Bro OK55:58+33:4316:51
16Isac WadmanIFK Mora OK58:06+35:5117:30
17Anna WadmanIFK Mora OK58:10+35:5517:31
Lars JoonsLeksands OKej godkänd

Öppen motion 3

3 060 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nathalie PetriOK Djerf21:417:05
2Johanna BrockmarKlubblös28:58+7:179:27
3Johan BjörksvedGotlands Bro OK29:44+8:039:43
4BJÖR BrondbergSödertälje IF30:11+8:309:51
5Moa AlexanderssonGotlands Bro OK30:32+8:519:58
6Helmina PallhedGarphyttans IF32:25+10:4410:35
7Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK32:49+11:0810:43
8Ulrika WielanderOK Österåker33:01+11:2010:47
9Tekla NilssonEksjö SOK34:16+12:3511:11
10Anna HernellKlubblös34:49+13:0811:22
11Malin ÖsterlundIK Ymer36:04+14:2311:47
12Martin KarlssonHestra IF36:19+14:3811:52
13Håkan ElfvingIK Jarl Rättvik37:22+15:4112:12
14Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK39:05+17:2412:46
15Christina GustavssonHagaby GoIF Örebro42:02+20:2113:44
16Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag43:17+21:3614:08
17Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK44:23+22:4214:30
18Gunilla KarlssonHestra IF44:26+22:4514:31
19Gunilla EkbergGarda OK45:04+23:2314:43
19Gunilla LanndsgettKlubblös45:04+23:2314:43
21Hildegunn GrønsethFossum IF45:12+23:3114:46
22Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK45:30+23:4914:52
23Sara JonsonTjällmo-Godegårds OK46:14+24:3315:06
24Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK46:22+24:4115:09
25Agnes ModinBromma-Vällingby SOK47:05+25:2415:23
26Carina SvenssonMarkaryds FK47:28+25:4715:30
27Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL51:21+29:4016:46
28Karolina ErikssonKlubblös51:30+29:4916:49
29Kristina LindholmSkogsluffarnas OK52:33+30:5217:10
30UllaKarin HolmbergOK Måsen53:10+31:2917:22
31Jörgen HillerhagIFK Lidingö SOK53:32+31:5117:29
32Bo RockJärfälla OK54:48+33:0717:54
33Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslag56:42+35:0118:31
34Johnny LindholmOK Ravinen59:59+38:1819:36
35Berit AhlstenSvaide Roma SOK1:00:24+38:4319:44
36Axel ÖrtstamFellingsbro GOIF1:01:37+39:5620:08
37Ellen ÖrtstamFellingsbro GOIF1:01:38+39:5720:08
38Monica AronssonOK Alferna1:02:31+40:5020:25
39Ann-Sofie LönkvistOK Vivill1:07:55+46:1422:11
40Ylva LundinSundbybergs IK1:12:14+50:3323:36
41Kerstin KempeLinköpings OK1:14:25+52:4424:19
42Mikael JohanssonSkattkärrs SOK1:27:10+1:05:2928:29
43Sofia HagnellSkogsluffarnas OK1:30:06+1:08:2529:26
Gunnel BjörklundKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Eva StenströmGotlands Bro OKej godkänd
Catharina ModOK Milanej godkänd
Ella ForsbergOK Ravinenej godkänd
Bertil LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Margaretha NylundOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 4

3 690 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik GärtssonKlubblös32:418:51
2Harry JordåsSnättringe SK36:09+3:289:47
3Susanna GahnshagOK Kåre36:54+4:1310:00
4Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OF42:05+9:2411:24
5Ulrika N ErikssonStora Tuna OK42:58+10:1711:38
6Gustav JonssonKlubblös46:46+14:0512:40
7Mats AdolfssonOK Kåre49:00+16:1913:16
8Ola StadigKlubblös49:02+16:2113:17
9Kalle HammarbäckSkogsluffarnas OK49:07+16:2613:18
10Signe HillerhagIFK Lidingö SOK49:10+16:2913:19
11LuDVIG LarssonLaxå OK52:59+20:1814:21
12Catharina AnderssonOK Tor56:03+23:2215:11
13Dan-Olof JohanssonOK Alehof57:00+24:1915:26
14Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOK1:05:42+33:0117:48
15Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK1:06:17+33:3617:57
16Simon KjelinKlubblös1:07:33+34:5218:18
17Viveka LundqvistJärfälla OK1:07:37+34:5618:19
18Therese ErikssonKlubblös1:07:55+35:1418:24
19Julius DalquistKlubblös1:07:56+35:1518:24
20Anders EjewallSnättringe SK1:08:03+35:2218:26
21Albin PetterssonHammarkinds OK1:08:56+36:1518:40
22Charlotte OlssonKlubblös1:16:41+44:0020:46
23Caroline StenbergKlubblös1:49:14+1:16:3329:36
Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Helen LindkvistAlmby IKej godkänd
Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Gunilla MårsäterOK Linnéej godkänd

Öppen motion 5

3 100 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina GatelIF Thor33:2310:46
2Ola EllbringJönköpings OK39:45+6:2212:49
3Stefan GustafssonSkarpnäcks OL41:28+8:0513:22
4Simon LundinSundbybergs IK46:56+13:3315:08
5Emma KlemetsKöping-Kolsva OK47:56+14:3315:27
6Mia HallabroHässleholms OK48:00+14:3715:29
7Tobias WestrinTimrå SOK48:39+15:1615:41
8Ilse DubbelboerOK Linné50:52+17:2916:24
9Tyra AlmJärla Orientering51:01+17:3816:27
10Karin ElfvingIK Jarl Rättvik51:04+17:4116:28
11Thomas LundinSundbybergs IK51:14+17:5116:31
12Andrea LotsanderOK Hammaren53:58+20:3517:24
13Erik TedhamreSnättringe SK54:00+20:3717:25
14Torbjörn JohanssonKlubblös54:04+20:4117:26
15Lars JoverKlubblös54:07+20:4417:27
16Joakim  ÖsterlundIK Ymer54:31+21:0817:35
17Jonas NygrenIF Thor55:35+22:1217:55
18Gustav MolinAttunda OK56:16+22:5318:09
19Christina WahlgrenGotlands Bro OK57:08+23:4518:25
20Emma LarssonOK Milan59:19+25:5619:08
21Terge BerndeFossum IF59:27+26:0419:10
22Karin FolkessonOK Älme59:29+26:0619:11
23Rasmus LarssonHammarby IF OF59:38+26:1519:14
24Anders LarssonHammarby IF OF59:42+26:1919:15
25Cecilia EnbäckSöders-Tyresö1:00:46+27:2319:36
26Sara GertssonLinköpings OK1:01:10+27:4719:43
27Anita NordenströmDomnarvets GOIF1:01:14+27:5119:45
28Magnus OrdqvistKils OK1:01:31+28:0819:50
29Karl FredrikssonKorsnäs IF OK1:01:45+28:2219:55
30Linda UnossonKalmar OK1:03:10+29:4720:22
31Katarina BerggrenTullinge SK1:05:00+31:3720:58
32Erik NilssonGarphyttans IF1:06:01+32:3821:17
33Anna DufvaSundsvalls OK1:07:05+33:4221:38
34Ingemar TedhamreSnättringe SK1:09:16+35:5322:20
35Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL1:11:24+38:0123:01
36Hanne BrendeFossum IF1:11:41+38:1823:07
37Gustaf MårsäterOK Linné1:11:46+38:2323:09
38Anna RundbergKlubblös1:12:25+39:0223:21
39Malin HillKorsnäs IF OK1:12:38+39:1523:25
40Lena DahlbergOK Nolaskogsarna1:13:04+39:4123:34
41Marie HalvorsenOK Södertörn1:13:17+39:5423:38
42Lotten JohanssonKlubblös1:13:26+40:0323:41
43Olle MårsäterOK Linné1:13:36+40:1323:44
44Erik MyrbergerKlubblös1:14:45+41:2224:06
45Erica BergLeksands OK1:16:10+42:4724:34
46Beata PetterssonGotlands Bro OK1:16:11+42:4824:34
47Ann-Sofie OlssonGotlands Bro OK1:16:14+42:5124:35
48Lars OlofssonVästerås SOK1:16:20+42:5724:37
49Caroline RothpfefferKlubblös1:16:55+43:3224:48
50Jenny FredrikssonKlubblös1:18:51+45:2825:26
51Rene ErikssonKlubblös1:18:54+45:3125:27
52Hillevi KnutasSvaide Roma SOK1:22:41+49:1826:40
53Erik ÅströmVittjärvs IK1:24:59+51:3627:24
54Jonny LindmarkSkarpnäcks OL1:26:25+53:0227:52
55Sara DyreliusSnättringe SK1:27:01+53:3828:04
56Elin LundkvistLänna IF1:27:19+53:5628:10
57Leif DahlbergOK Nolaskogsarna1:34:00+1:00:3730:19
58Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:36:55+1:03:3231:15
59Teodor LidbergTäby OK1:37:18+1:03:5531:23
60Conny AnderssonRonneby OK1:39:06+1:05:4331:58
61Sitg DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:45:28+1:12:0534:01
Tor EmanuelssonHelsingborgs SOKej godkänd
Elin ÅströmVittjärvs IKej godkänd

Öppen motion 6

4 410 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas WelanderEksport OL45:2910:18
2Tommy StenviOK Linné47:06+1:3710:40
3Stefan UnossonKalmar OK48:19+2:5010:57
4Anne WimanTäby OK57:12+11:4312:58
5Tobias RöösGotlands Bro OK59:18+13:4913:26
6Magnus StafstedtFrämmestads IK1:02:09+16:4014:05
7Marcus WestinSkogsluffarnas OK1:05:29+20:0014:50
8Christina StrandbergGustavsbergs OK1:06:56+21:2715:10
9Gunilla KjellanderEksport OL1:07:03+21:3415:12
10Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK1:07:49+22:2015:22
11Per näslundKlubblös1:10:18+24:4915:56
12Elin Folkesson BlomOK Älme1:12:54+27:2516:31
13Erika JensenÅmåls OK1:18:05+32:3617:42
14Ida SjölundÖrnsköldsviks OK1:22:31+37:0218:42
15Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK1:26:24+40:5519:35
16karolin NäslundKlubblös1:35:13+49:4421:35
17Johan WistingsgårdKlubblös2:12:01+1:26:3229:56
18Niklas WaktelSvaide Roma SOK2:26:47+1:41:1833:17
19Petra NåsellKlubblös2:43:10+1:57:4136:59
20Vendela RonstenKlubblös2:59:27+2:13:5840:41
Catarina CuibeKFUM Örebro OKej godkänd
Esther von ZweigbergkSundbybergs IKej godkänd
Philip NäslundKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent BergmanOK Ravinen24:227:51
2Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF25:29+1:078:13
3Alexandra VejedalKamrat och IF KIF26:06+1:448:25
4Pär JanssonIF Thor26:40+2:188:36
5Mikael AnderssonOK Tor28:53+4:319:19
6Claes-Erik KarlssonKlubblös29:02+4:409:21
7Marie HedarOK Tor29:47+5:259:36
8Stefan PerssonSödertälje IF30:13+5:519:44
9Johan HertsbackaNärpes OK30:24+6:029:48
10Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK31:13+6:5110:04
11Staffan BromanOK Roslagen31:48+7:2610:15
12Camilla NygrenIF Thor32:17+7:5510:24
13Henrik NybergKlubblös32:23+8:0110:26
14Jesper HedarOK Tor32:28+8:0610:28
15Ulf ErikssonGävle OK32:43+8:2110:33
16Peo BergLeksands OK34:18+9:5611:03
17Anders HaneOK Tyr34:32+10:1011:08
18Elin NylundIF Femman34:47+10:2511:13
19Tommy LindgrenSigtuna OK34:51+10:2911:14
20Kjell GustafssonOK Järnbärarna35:29+11:0711:26
21Ann BergmanOK Ravinen35:38+11:1611:29
22Anders NilssonGotlands Bro OK36:01+11:3911:37
22Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK36:01+11:3911:37
24Mikael AlfredssonOK Tyr36:53+12:3111:53
25Monica HallorOK Tisaren37:31+13:0912:06
26Anders KarlssonTullinge SK37:38+13:1612:08
27Lennart HaglundKlubblös38:34+14:1212:26
28Viktor AlfredssonOK Tyr39:04+14:4212:36
29Magnus BlombergSkogsluffarnas OK39:10+14:4812:38
30Sandra HaneOK Tyr39:15+14:5312:39
31Håkan B SamorLerums SOK39:47+15:2512:50
32David AndréGöteborg-Majorna OK39:55+15:3312:52
33Elin GustafssonGotlands Bro OK41:05+16:4313:15
34Elisabeth Wik-NylundIF Femman41:10+16:4813:16
35Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK41:41+17:1913:26
36Johan PetriOK Djerf41:47+17:2513:28
37Pär GustafssonSvaide Roma SOK42:43+18:2113:46
38Johanna AlfredssonOK Tyr44:00+19:3814:11
39karin AndgrenKlubblös44:58+20:3614:30
40Klara PerssonKFUM Örebro OK45:20+20:5814:37
41Lena RosinVästerbergslagens OL45:31+21:0914:40
42Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad45:33+21:1114:41
43Bo EkströmDalaportens OL45:35+21:1314:42
44Mari GraadRonneby OK46:22+22:0014:57
45Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF46:43+22:2115:04
46Karin LennströmSigtuna OK47:14+22:5215:14
47Ingemar NylundIF Femman47:22+23:0015:16
48Peter EkbergGarda OK47:38+23:1615:21
49Mats KåbergKöping-Kolsva OK48:23+24:0115:36
50Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK48:34+24:1215:40
51Gunnel HultqvistIF Hagen49:23+25:0115:55
52Carina JohanssonSkattkärrs SOK49:43+25:2116:02
53Christina OhlinRånäs OK51:04+26:4216:28
54Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb51:08+26:4616:29
55Eva Thorsell HanssonOK Djerf51:12+26:5016:30
56Anton HanssonOK Djerf51:18+26:5616:32
57Liselott SigbyIK Vista52:18+27:5616:52
57Anna OlssonIF Thor52:18+27:5616:52
59Ulrika OlssonGävle OK52:35+28:1316:57
60Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK52:37+28:1516:58
61Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK53:49+29:2717:21
62Lina LiljeholmAnkarsrums OK56:17+31:5518:09
63Bo SandahlGotlands Bro OK57:10+32:4818:26
64Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK57:14+32:5218:27
65Christer EngmanForsa OK57:18+32:5618:29
66Anna LevinSvaide Roma SOK57:58+33:3618:41
67Carl LundkvistLänna IF58:12+33:5018:46 Ladda ner rutt i gpx-format
68Linda HarlénKFUM Örebro OK58:52+34:3018:59
69Lovis HellstenNyköpings OK58:56+34:3419:00
70Ulf RanhedSkogsluffarnas OK59:09+34:4719:04
71Pia ÖstangårdGamleby OK1:02:51+38:2920:16
72Kerry KempeLinköpings OK1:02:53+38:3120:17
73Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK1:03:00+38:3820:19
74Johan RosénOK Södertörn1:03:13+38:5120:23
75Berit EkmanTäby OK1:04:21+39:5920:45
76Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:06:16+41:5421:22
77Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:06:29+42:0721:26
78Jan BurellOK Enen1:11:27+47:0523:02
79Michaela KällstrandÅmåls OK1:14:15+49:5323:57
80Eva EngmanForsa OK1:14:40+50:1824:05
81Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:15:47+51:2524:26
82Annika JohanssonOK Alehof1:16:04+51:4224:32
83Göte PelanderKöping-Kolsva OK1:17:14+52:5224:54
84Markku AsikainenHiisirasti1:19:50+55:2825:45
85Roland ErikssonKlubblös1:31:01+1:06:3929:21
Sofie HagbergNyköpings OKej godkänd
Irma FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Roland RohdeFellingsbro GOIFej godkänd

Öppen motion 8

4 640 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof PerssonSvaide Roma SOK37:017:58
2Anna EnborgLunds OK40:48+3:478:47
3Mikael AxinHagaby GoIF Örebro40:57+3:568:49
4Våge RindstigSOK Viljan41:04+4:038:51
5Olle GardellGotlands Bro OK44:03+7:029:29
6Daniel SeestrandVisborgs OK44:06+7:059:30
7Bodil NordenströmFossum IF45:41+8:409:50
8Klas BacklundGävle OK46:04+9:039:55
9Greger WesterlundSvaide Roma SOK46:47+9:4610:04
10Marie GrönlundLunds OK46:56+9:5510:06
11Jan AnderssonGävle OK48:19+11:1810:24
12Seth WimanTäby OK49:59+12:5810:46
13Lena RauséusKlubblös50:31+13:3010:53
14Anders LevinSvaide Roma SOK51:40+14:3911:08
15Håkan KallurOK Ravinen53:15+16:1411:28
16Martin SedströmKFUM Örebro OK54:22+17:2111:43
17Tommy UllbergSvaide Roma SOK58:02+21:0112:30
18Emil BrynforsVästerbergslagens OL58:48+21:4712:40
19Henrik HagwallJärla Orientering59:04+22:0312:43
20Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg59:11+22:1012:45
21Jennie AxinHagaby GoIF Örebro1:00:25+23:2413:01
22Eva-Lotta BengtslinLunds OK1:03:24+26:2313:39
23Mattias HolmströmÅmåls OK1:03:49+26:4813:45
24Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad1:04:09+27:0813:49
25Oskar HANDMARKHandmarkKlubblös1:05:09+28:0814:02
26Ann-Britt LevinGarda OK1:07:09+30:0814:28
27Carin KihlströmTäby OK1:07:37+30:3614:34
28Linn MöllerVisborgs OK1:08:17+31:1614:42
29Sara HellstenNyköpings OK1:08:26+31:2514:44
30Henrik HanssonJärfälla OK1:09:12+32:1114:54
31Kristina HellströmÅmåls OK1:09:16+32:1514:55
32Rolf AnderssonSvaide Roma SOK1:10:41+33:4015:14
33Jimmy LarssonIF Thor1:11:18+34:1715:21
34Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg1:14:31+37:3016:03
35Christina LarssonKlubblös1:14:47+37:4616:07
36Magnus HellströmÅmåls OK1:15:05+38:0416:10
37Mats LövdahlVisby IF Gute SOK1:16:14+39:1316:25
38Torgny UndinKlubblös1:17:38+40:3716:43
39Joakim RonstenKlubblös1:19:13+42:1217:04
40Anders NauHaninge SOK1:19:19+42:1817:05
41Anna Söderberg AmlertTäby OK1:21:11+44:1017:29
42Anna LuukkonenKlubblös1:38:14+1:01:1321:10
Tobias KonradssonOK Roxenej godkänd
Maria HarrieLunds OKej godkänd
Emma MartinelleSöders-Tyresöej godkänd
Håkan SöderqvistOK Ravinenej godkänd
Annika LeufvénÅmåls OKej godkänd
Mia HillerhagIFK Lidingö SOKej godkänd

Öppen motion 9

5 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David DahlgrenOK Linné41:447:43
2Carl-Johan HögbergOK Linné44:13+2:298:11
3Jan StenbergKlubblös45:36+3:528:26
4Jan HanssonOK Djerf49:12+7:289:06
5Jonatan ÖstlingAlvesta SOK55:52+14:0810:20
6Mattias HanssonOK Djerf56:06+14:2210:23
7David HäggKlubblös56:17+14:3310:25
8Mats CarlbergKFUM Örebro OK59:37+17:5311:02
9Pär JonssonGävle OK1:04:09+22:2511:52
10Anders I OlssonGävle OK1:14:52+33:0813:51
11Mikael AmlertTäby OK1:37:12+55:2818:00
12Johan SmedbornSundbybergs IK2:22:43+1:40:5926:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser