Officiell totalresultatlista för Gotlands 3-dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Gotlands 3-dagars
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 11 juli 2017 - torsdag 13 juli 2017

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, lång, jaktstartEtapp 3, lång, jaktstart (totalt)

D21 Elit

10 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simone NiggliOK Tisaren2:24:26
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK2:42:17+17:51
3Irina NybergAlfta-Ösa OK3:00:25+35:59
4Rebecka OlssonOK Linné3:00:26+36:00
5Elin Dahlstedt TyskOK Kåre3:00:28+36:02
6Emma BergmanOK Pan-Kristianstad3:05:29+41:03
7Emma LindgrenVisborgs OK3:42:43+1:18:17
Malin CarlssonSöders-Tyresöej godkänd
Moa EnmarkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rebecka HeinrupTullinge SKej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrvingej godkänd
Ellinor TjernlundOK Tisarenej godkänd
Maria Von SchmalenséeAttunda OKej godkänd
Julia AdolfssonOK Kåreej start

H21 Elit

14 050 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav BergmanOK Ravinen2:12:29
2Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF2:18:06+5:37
3Max Peter BejmerIFK Göteborg2:18:07+5:38
4Ola MartnerOK Pan-Kristianstad2:29:20+16:51
5David BejbomJärla Orientering2:29:22+16:53
6Jonas MerzGöteborg-Majorna OK2:29:34+17:05
7Jens RönnolsJärla Orientering2:30:29+18:00
8Matthias NiggliOK Tisaren2:31:12+18:43
9Casper GidingKamrat och IF KIF2:36:07+23:38
10Erik BerzellJärla Orientering2:37:06+24:37
11Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK2:40:51+28:22
12Joacim CarlssonHalden SK2:41:12+28:43
13Greger TyskOK Kåre2:42:16+29:47
14Alexander NilssonGotlands Bro OK2:45:39+33:10
15Brent GodmanGotlands Bro OK2:46:09+33:40
16Magnus PalmKFUM Örebro OK2:46:10+33:41
17Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK2:47:06+34:37
18Karolin OhlssonJärla Orientering2:47:07+34:38
19Mikael PihelOK Tisaren2:47:42+35:13
20Lukas PetersonIFK Umeå2:53:13+40:44
21Albin SjöhedGävle OK2:53:14+40:45
22Olle CarlssonSöders-Tyresö2:54:21+41:52
23Pontus JohanssonOK Linné2:59:50+47:21
24Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK3:01:39+49:10
25Linus KaisajunttiKamrat och IF KIF3:01:45+49:16
26Mattias WestfältGotlands Bro OK3:02:21+49:52
27Niklas WraneSöders-Tyresö3:02:58+50:29
28Martin Holth  JohannessenKamrat och IF KIF3:03:30+51:01
29Robert JohanssonTäby OK3:16:17+1:03:48
30Albert AskengrenBergnäsets AIK3:18:10+1:05:41
31Joakim BergBromma-Vällingby SOK3:38:18+1:25:49
Håkan CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Lasse ForsbergOK Ravinenej godkänd
Emil GranqvistOK Ravinenej godkänd
Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Martin LindskogOK Ravinenej godkänd
Jerker LysellRehns BKej godkänd
Peter AronssonLinköpings OKej start
Markus MartinelleSöders-Tyresöej start
Håkan MattssonGotlands Bro OKej start
Lina StrandGöteborg-Majorna OKej start
Göran ThimbergSöders-Tyresöej start

D20 Elit

7 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Amanda BerggrenTullinge SK2:26:45
2Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF2:36:07+9:22
3Amelia SkalbergBredaryds SOK2:36:30+9:45
4Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF3:00:23+33:38
5Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK3:36:01+1:09:16
6Hanna RöstinOK Ravinen3:51:11+1:24:26
Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Elin GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Frida JunegardTullinge SKej godkänd
Tilda AnderssonOK Ravinenej start

H20 Elit

10 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo DahlbergHaninge SOK2:38:25
2Lucas SundbladEksjö SOK2:47:41+9:16
3Albin AnderssonOK Ravinen3:07:36+29:11
4Johan PerssonAttunda OK3:18:57+40:32
5Max KlassonOK Ravinen3:53:44+1:15:19
Alexander GraadRonneby OKej godkänd
Albin LillieströmOK Roxenej godkänd
Linus BacklundOK Södertörnej start
Christian RedtzerAttunda OKej start

D18 Elit

6 080 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK1:50:40
2Erika Källvik LeufvénÅmåls OK1:50:43+0:03
3Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK1:50:45+0:05
4Julia RajanIFK Lidingö SOK1:50:56+0:16
5Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna2:01:55+11:15
6Lea StäubleOLG Galgenen2:14:13+23:33
7Klara AxelssonEksjö SOK2:14:15+23:35
8Selma GumaeliusWaxholms OK2:18:10+27:30
9Ella SjöbergTullinge SK2:19:13+28:33
10Karin ModinBromma-Vällingby SOK2:24:03+33:23
11Lovisa BlomgrenSOK Aneby2:24:56+34:16
12Moa WestbladOK Ravinen2:26:08+35:28
13Kristina TedhamreSnättringe SK2:26:38+35:58
14Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK2:31:43+41:03
15Linnéa GustafssonOK Hällen2:38:18+47:38
16Ella AnderssonOK Södertörn2:38:20+47:40
17Fanny SundbladEksjö SOK2:39:19+48:39
18Isa LundqvistJärfälla OK2:41:27+50:47
19Elina HansonKungälvs OK2:52:41+1:02:01
20Olivia FröbergOK Roxen3:08:27+1:17:47
21Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK3:12:58+1:22:18
22Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK3:18:34+1:27:54
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Frida HectorSnättringe SKej godkänd
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sofia ZillingOK Södertörnej godkänd
Sandra BoströmOK Linnéej start
Hanna LagerbergOK Södertörnej start
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKåterbud

H18 Elit

7 820 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Felix AxelssonMarkbygdens OK1:47:16
2Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:47:28+0:12
3Filip TrofastBredaryds SOK1:51:23+4:07
4Axel GranqvistOK Ravinen2:00:13+12:57
5Hugo LillieströmOK Roxen2:00:25+13:09
6Georg EklöwOK Södertörn2:01:11+13:55
7Albin AnderssonTullinge SK2:01:53+14:37
8Emil KarlssonHestra IF2:02:42+15:26
9Erik HerneOK Ravinen2:04:34+17:18
10Mattias KallhaugeSnättringe SK2:05:01+17:45
11Carl CarlssonNyköpings OK2:05:36+18:20
12Lukas HellgrenOK Ravinen2:11:32+24:16
13Albin AlsiöIF Hagen2:14:12+26:56
14Felix PerssonHaninge SOK2:16:09+28:53
15Hannes SvahnOK Ravinen2:17:43+30:27
16Tobias KarlssonSnättringe SK2:17:45+30:29
17Benjamin LangerakJärfälla OK2:17:49+30:33
18Ivar Lidström LauriSnättringe SK2:18:18+31:02
19Jonathan JylltorpLinköpings OK2:28:53+41:37
20Viktor BergLeksands OK2:30:50+43:34
21Simon DahlbergOK Nolaskogsarna2:36:55+49:39
22Olle SvangrenGotlands Bro OK2:39:43+52:27
23Mattias IvaresOK Södertörn2:43:49+56:33
24Filip MöllerOK Södertörn2:59:30+1:12:14
25Hugo EkingeOK Motala3:07:43+1:20:27
26Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK3:18:36+1:31:20
Isac EricssonVäxjö OKej godkänd
Ludvig HallabroHässleholms OKej godkänd
William NilssonNyköpings OKej godkänd
Ludvig WaktelSvaide Roma SOKej godkänd
Olle GrywenzOK Linnéej start
Simon TörnqvistOK Ravinenej start

D21

7 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annie ForsbergOK Ravinen1:59:40
2Karin PerssonHagaby GoIF Örebro2:05:20+5:40
3Benita HanssonHagaby GoIF Örebro2:16:59+17:19
4Emma CarlssonSkarpnäcks OL2:17:29+17:49
5Hanna BrusSnättringe SK2:20:18+20:38
6Frida ForsbergOK Ravinen2:22:48+23:08
7Nina HallorOK Tisaren2:27:22+27:42
8Anna LindmarkSkarpnäcks OL2:31:02+31:22
9Malin DahlströmTullinge SK2:40:43+41:03
10Linda EdströmMatteus SI2:43:02+43:22
11Anna LööfOK Pan-Kristianstad2:59:41+1:00:01
Anna BirkestålKöping-Kolsva OKej godkänd
Lina FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Emma Pihl SkoogOK Linnéej godkänd
Julia EdströmCentrum OKej start

H21

10 120 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas SundqvistTullinge SK2:10:32
2Olle WinrothOK Löftan2:14:48+4:16
3Fredrik WigertzLånghundra IF2:18:36+8:04
4Markus FredlundTullinge SK2:19:20+8:48
5Joakim AntonssonOK Löftan2:26:34+16:02
6Christoffer EskilssonTullinge SK2:27:27+16:55
7Simon SjöhedGävle OK2:41:19+30:47
8Erik HarlénKFUM Örebro OK2:41:37+31:05
9Joakim GustafssonFinspångs SOK2:47:12+36:40
10Martin BoströmGotlands Bro OK2:49:15+38:43
11Johan KärrströmTullinge SK2:52:39+42:07
12Henrik BrusSävedalens AIK2:52:55+42:23
13Mårten SundhSundbybergs IK2:54:26+43:54
14David ErikssonHagaby GoIF Örebro2:54:49+44:17
15Rasmus SvenssonVärend GN OL2:59:14+48:42
16Simon EngelHässleholms OK3:00:23+49:51
17Edvin LindmarkSkarpnäcks OL3:20:06+1:09:34
18Håkan PalmOK Klemmingen3:21:36+1:11:04
19Pontus GunnarssonLinköpings OK3:32:14+1:21:42
20Aron DavidssonUddevalla OK3:41:49+1:31:17
21Erik HögkvistOK Tyr3:57:36+1:47:04
Johan ErikssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Nils IngelhagVittsjö OKej godkänd
Johan ForsstedtSöders-Tyresöej start
Rasmus GöthbergIFK Mora OKej start

D21 Kort

5 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina AllmungsIF Hansa-Hoburg2:19:33
2Emma SundvallJärla Orientering2:29:44+10:11
3Linnea LarssonUddevalla OK2:31:37+12:04
4Frida AnsinSvaide Roma SOK2:37:41+18:08
5Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg2:43:49+24:16
6Erica StrandbergGustavsbergs OK3:49:11+1:29:38
7Hanna LindholmPargas IF3:54:24+1:34:51
8Joanna MalmkvistSävedalens AIK4:02:27+1:42:54
Malin AxFinspångs SOKej godkänd
Tove SundSundbybergs IKej godkänd
Jennifer WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd

D20

5 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK3:41:50
Agnes LundqvistJärfälla OKej start

D18

5 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tine DalgaardKolding OK2:40:33
2Olivia LönkvistOK Vivill2:44:45+4:12
3Rebecca SvenssonVärend GN OL3:08:17+27:44
4Carolina ErikssonOK Milan3:21:02+40:29
5Tove JohanssonOK Alehof3:56:41+1:16:08
6Karin JohanssonGagnefs OK4:41:46+2:01:13
Nora StålbergOK Hällenej godkänd

H18

6 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hampus LindmanIK Hakarpspojkarna2:26:27
2Calle NilssonJärfälla OK3:19:11+52:44
3Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK5:07:08+2:40:41
Emil NilssonJärfälla OKej start

D16

4 610 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa AlsiöIF Hagen1:47:29
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:47:46+0:17
3Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:48:52+1:23
4Signe NilssonNyköpings OK1:48:53+1:24
5Lovisa WigertzLånghundra IF1:50:06+2:37
6Elin BergOK Ravinen1:50:10+2:41
7Emilia EngelOK Ravinen1:54:58+7:29
8Sofia IversAttunda OK1:55:11+7:42
9Vendela LönkvistOK Vivill1:56:22+8:53
10Clara SamuelssonOK Vivill1:56:54+9:25
11Elin RindstigSOK Viljan1:57:00+9:31
12Cecilia LindgrenOK Kåre2:02:09+14:40
13Linda RennerOK Södertörn2:04:55+17:26
14Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK2:05:07+17:38
15Anna LithellOK Linné2:05:14+17:45
16Linnéa SöderqvistOK Ravinen2:06:31+19:02
17Maja TenghagenHärlövs IF2:06:44+19:15
18Matilda GraadRonneby OK2:11:48+24:19
19Amelie JosefssonSkogslöparna2:11:50+24:21
20Lovisa JohanssonKarlskrona SOK2:13:09+25:40
21Lotten SandénOK Södertörn2:14:33+27:04
22Elin DahlVisborgs OK2:28:54+41:25
23Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK2:33:07+45:38
24Isabella JoonsLeksands OK2:43:45+56:16
25Alma LeijonHärlövs IF3:10:53+1:23:24
26Mirjam JoonsLeksands OK3:13:18+1:25:49
27Ellen EkingeOK Motala4:49:13+3:01:44
Emmy LindgrenLinköpings OKej godkänd
Clara SpikLeksands OKej start
Emilia ÖsterlundIK Ymerej start
Agnes BromanOK Roslagenåterbud

H16

5 630 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Philip CarlssonNyköpings OK1:25:54
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:31:31+5:37
3Hugo DjurstedtEksjö SOK1:38:20+12:26
4Jesper LidmarSnättringe SK1:38:57+13:03
5Jakob SjöbergGävle OK1:41:34+15:40
6Anton GunnarssonBredaryds SOK1:48:49+22:55
7Sondre Zahl HagenFossum IF1:48:56+23:02
8Casper HedarOK Tor1:48:58+23:04
9Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad1:50:07+24:13
10Felix BäckstädeVisborgs OK1:52:13+26:19
11Aron ÖstangårdGamleby OK1:52:20+26:26
12Edvin NilssonGotlands Bro OK1:52:24+26:30
13Martin RinnbäckOK Ravinen1:56:15+30:21
14Fabian ValleriusGamleby OK1:59:22+33:28
15Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF1:59:32+33:38
16Jakob Gadefors NauHaninge SOK1:59:40+33:46
17Manne HammarbergJärfälla OK2:06:12+40:18
18Emil BoströmOK Linné2:07:43+41:49
19Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK2:27:33+1:01:39
20Johan BergiusVisborgs OK2:27:45+1:01:51
21Mattias ÖsterdahlVisborgs OK2:28:05+1:02:11
22Albin LindskogOK Ravinen2:29:24+1:03:30
23Morten Örnhagen JørgensenOK Snab2:32:13+1:06:19
24Erik JohanssonOK Alehof2:43:04+1:17:10
25Simon LiljaIFK Lidingö SOK3:03:29+1:37:35
Anton BörjessonOK Måsenej godkänd
Mattias HaneOK Tyrej godkänd
Hugo HanssonIF Thorej godkänd
Joel IngemarssonHestra IFej godkänd
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd
Duncan RobertsonSvaide Roma SOKej godkänd
Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Fabian AnderssonRonneby OKej start
Karl GrywenzOK Linnéej start
Mattias LevinSvaide Roma SOKej start
Oskar StenviOK Linnéej start
Isak WestringJärfälla OKej start

D16 Kort

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tove OrdqvistKils OK2:04:20
2Sigrid FröbergOK Roxen2:11:30+7:10
3Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK3:28:22+1:24:02

H16 Kort

4 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik NilssonGotlands Bro OK1:35:41
2Emil GunnarssonVisborgs OK2:17:41+42:00
Johan LangVästerviks OKej godkänd

D14

4 190 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Agnes DjurstedtEksjö SOK1:27:01
2Kristin HerberthsonLinköpings OK1:30:07+3:06
3Hanna ÖbergGamleby OK1:31:02+4:01
4Eva Örnhagen JørgensenOK Snab1:33:24+6:23
5Tove ValleriusGamleby OK1:39:15+12:14
6Natalie GardelinGotlands Bro OK1:40:16+13:15
7Tilda BergLeksands OK1:40:19+13:18
8Hanna AlsiöIF Hagen1:40:50+13:49
9Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna1:40:55+13:54
10Tuva-Cajsa SpikLeksands OK1:46:06+19:05
11Mari BrendeFossum IF1:50:00+22:59
12Tove SjöbergTullinge SK1:51:06+24:05
13Amanda AlfredssonOK Tyr1:55:41+28:40
14Helene Bjørkvold JendalFossum IF1:55:59+28:58
15Emma RindstigSOK Viljan1:56:13+29:12
16Tuva ÖhgrenSävedalens AIK2:07:51+40:50
17Bella PedersenJärfälla OK2:10:34+43:33
18Vilma LarssonOK Milan2:12:22+45:21
19Kathinka Zahl HagenFossum IF2:13:26+46:25
20Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb2:15:30+48:29
21Klara BäckstädeVisborgs OK2:21:12+54:11
22Hanna WallinSvaide Roma SOK2:26:34+59:33
23Malin BorgLinköpings OK2:45:37+1:18:36
24Nora LundinSkogsluffarnas OK2:54:34+1:27:33
25Thea LennartssonJärfälla OK3:08:56+1:41:55
Wilma AlmJärla Orienteringej godkänd
Anna NilssonGarphyttans IFej godkänd
Alexandra OxenstiernaHudson Valley Orienteeringej godkänd
Lena PerssonTullinge SKej godkänd
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd
Märta SandvikAttunda OKej godkänd
Hanna ThulinVästerås SOKej godkänd
Amanda GranqvistOK Ravinenej start
Heidi Kristina SebjørnsenFossum IFej start

H14

4 190 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hugo EricssonVäxjö OK1:11:59
2Edvin HellstenNyköpings OK1:12:13+0:14
3Olle KallurOK Ravinen1:14:51+2:52
4Johan FochsenWaxholms OK1:14:56+2:57
5Christoffer LindgrenOK Kåre1:19:31+7:32
6Folke SvangrenGotlands Bro OK1:20:01+8:02
7Hugo UnossonKalmar OK1:23:33+11:34
8Erik BovalliusJärfälla OK1:23:36+11:37
9Isak LiljeholmGamleby OK1:24:50+12:51
10Fredrik HaneOK Tyr1:26:27+14:28
11Elis IversAttunda OK1:26:29+14:30
12Svante SirviöUmeå OK1:26:34+14:35
13Viktor SoneAttunda OK1:28:29+16:30
14Jakob WidelundOK Kåre1:33:09+21:10
15Kasper LagerströmNyköpings OK1:33:36+21:37
16Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:34:32+22:33
17Anton ErikssonOK Milan1:40:10+28:11
18Alfred ErdeliusIF Rigor1:40:26+28:27
19Linus DahlbergOK Nolaskogsarna1:42:44+30:45
20Isak GeliusSnättringe SK1:48:23+36:24
21Peder PerssonGotlands Bro OK1:49:27+37:28
22Hugo LindskogOK Ravinen1:51:39+39:40
23Olle ThimbergSöders-Tyresö1:51:40+39:41
24David WestfältGotlands Bro OK1:53:04+41:05
25Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad1:53:07+41:08
26Edvin ForsbergOK Ravinen1:54:14+42:15
27Mattias HedinSöders-Tyresö1:54:21+42:22
28Jens DalgaardKolding OK2:03:44+51:45
29Oliver PetterssonOK Milan2:04:07+52:08
30Birk Felland SaetnanFossum IF2:05:55+53:56
31Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK2:06:37+54:38
32Adam ÖsterdahlVisborgs OK2:06:53+54:54
33Axel FribergerJärla Orientering2:11:44+59:45
34Axel TenghagenHärlövs IF2:14:51+1:02:52
35Viktor BoströmOK Linné2:31:29+1:19:30
36Jonathan EylertsenHalden SK2:55:00+1:43:01
Marcus EkmanTäby OKej godkänd
Melvin FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Hugo NylundOK Linnéej godkänd
Jakob TedhamreSnättringe SKej godkänd
Viktor ZillingOK Södertörnej godkänd
Jonathan FlodmanGotlands Bro OKej start
Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OKej start
Edvin NilssonLånghundra IFej start

D14 Kort

3 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tilda LindholmSkogsluffarnas OK1:49:58
2Sanna RinnbäckOK Ravinen1:52:52+2:54
3Ebba LotsanderOK Hammaren2:48:47+58:49
4Irma LidbergTäby OK3:01:25+1:11:27
Vilda PerssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H14 Kort

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan HanssonSOK Viljan1:41:53
2Maximilian OlofssonVästerås SOK2:04:11+22:18

D12

3 520 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tuva ÖstangårdGamleby OK1:14:30
2Lovisa DufvaSundsvalls OK1:16:40+2:10
3Tova RangertIK Hakarpspojkarna1:21:03+6:33
4Audrey HanssonFrölunda OL1:22:44+8:14
5Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:29:17+14:47
6Emma AlfredssonOK Tyr1:30:31+16:01
7Elsa GustafssonOK Tylöskog1:31:44+17:14
8Maja LiljaIFK Lidingö SOK1:33:47+19:17
9Nova SahlénVästerås SOK1:33:56+19:26
10Julia AnderssonOK Tor1:36:07+21:37
11Klara JunegardTullinge SK1:40:04+25:34
12Ida WestfältGotlands Bro OK1:42:51+28:21
13Saga KällstrandÅmåls OK1:43:17+28:47
14Moa GlanshedHaninge SOK1:46:09+31:39
15Lina WidelundOK Kåre1:47:08+32:38
16Molly GeliusSnättringe SK1:48:10+33:40
17Maren HenriksenHalden SK1:48:40+34:10
18Stina PedersenJärfälla OK1:50:17+35:47
19Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK1:51:16+36:46
20Julia ÅttingLinköpings OK1:52:05+37:35
21Olivia EngelOK Ravinen1:54:36+40:06
22Emmy RoosIF Thor1:56:19+41:49
23Stella ÖstblomJärfälla OK2:28:16+1:13:46
24Matilda EkmanTäby OK2:30:30+1:16:00
25Meja LundinSvaide Roma SOK2:46:42+1:32:12
26Ulrika PerssonGotlands Bro OK2:50:44+1:36:14
27Vilma ThulinVästerås SOK3:14:51+2:00:21
Clara LövgärdOK Alehofej godkänd
Ebba WestringJärfälla OKej start

H12

3 520 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niels DalgaardKolding OK57:29
2Jens FochsenWaxholms OK1:04:02+6:33
3Noa BerglundTäby OK1:06:33+9:04
4Niklas ErlandssonOK Södertörn1:08:38+11:09
5Valle LarssonIF Thor1:12:58+15:29
6Carl ÖbergGamleby OK1:14:17+16:48
7Simon StridhSkogsluffarnas OK1:16:07+18:38
8Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF1:18:17+20:48
9Linus ForsbergOK Ravinen1:19:28+21:59
10Svante SandvikAttunda OK1:20:25+22:56
11Arvid MyrbergerTullinge SK1:20:45+23:16
12Olle HambergÖstersunds OK1:24:47+27:18
13August EkingeOK Motala1:25:00+27:31
14Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg1:26:12+28:43
15Tore HambergÖstersunds OK1:27:46+30:17
16Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OK1:32:46+35:17
17Albin Lindh SporreVisborgs OK1:36:33+39:04
18Joel AllmungsLeksands OK1:39:49+42:20
19Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF1:54:26+56:57
20Tor NylundOK Linné1:57:14+59:45
21Olle GahnshagOK Kåre2:01:35+1:04:06
22Hampus GlanshedHaninge SOK2:02:20+1:04:51
23Johan BrolundSödertälje-Nykvarn OF2:13:23+1:15:54
24Fabian TörnqvistOK Ravinen2:16:02+1:18:33
25Axel NilssonGarphyttans IF2:19:09+1:21:40
26Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK2:27:09+1:29:40
27Theo SjöbergIF Thor2:27:48+1:30:19
28Noak CarlssonIFK Lidingö SOK2:48:48+1:51:19
29Rasmus WidelundOK Kåre2:56:35+1:59:06
Axel ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Rasmus HedarOK Torej godkänd
Ture JohanssonSkogsluffarnas OKej godkänd
Isak ÖgrenSävedalens AIKej godkänd
Anton DyreliusSnättringe SKej start
Ludvig HagwallJärla Orienteringej start
Edvin ÅttingLinköpings OKej start
Oscar ÖsterlundIK Ymerej start

D12 Kort

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Greta StåhlklooBoxholm-Mjölby OL1:03:20
2Moa KleistBoxholm-Mjölby OL1:07:30+4:10

H12 Kort

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tyko SmedbornSundbybergs IK1:14:04
Love LidbergTäby OKej godkänd

D10

2 660 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emelie HolmströmTäby OK49:36
2Cecilia ErikssonOK Milan49:38+0:02
3Maja ThimbergSöders-Tyresö50:07+0:31
4Felice GardelinGotlands Bro OK50:38+1:02
5Emma LindkvistAlmby IK58:40+9:04
6Greta SandvikAttunda OK1:01:12+11:36
7Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL1:02:33+12:57
8Emilie HellströmÅmåls OK1:10:35+20:59
9Hanna RydesäterRehns BK1:10:59+21:23
10Ebba LövgärdOK Alehof1:11:58+22:22
11Lovisa ThybeckLindebygdens OK1:13:28+23:52
12Alice KällstrandÅmåls OK1:14:48+25:12
13Joline PetriOK Djerf1:17:16+27:40
14Emma HellströmÅmåls OK1:26:24+36:48
15Signe BacklundGävle OK1:36:31+46:55
16Julia HolmströmTäby OK1:58:36+1:09:00
Elin LidénOK Landehofej godkänd

H10

2 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel ThybeckLindebygdens OK37:53
2Axel Örnhagen JørgensenOK Snab39:14+1:21
3Neo CederqvistVisborgs OK45:27+7:34
4Emil DalgaardKolding OK46:22+8:29
5Pontus AllmungsLeksands OK46:31+8:38
6Gustav MyrbergerTullinge SK46:56+9:03
7Eric ÅhlÅmåls OK49:36+11:43
8Petter FochsenWaxholms OK50:03+12:10
9Fabian LarssonOK Milan51:34+13:41
10Jarvis HanssonFrölunda OL51:49+13:56
11Ask Felland SætnanFossum IF52:26+14:33
12Kalle JoonsLeksands OK53:21+15:28
13Viggo LindgrenOK Kåre59:13+21:20
14Olof HagwallJärla Orientering1:05:07+27:14
15Linus NybergJärla Orientering1:06:21+28:28
16Joakim GustafssonGotlands Bro OK1:11:08+33:15
17Alexander ThulinVästerås SOK1:14:36+36:43
18Alvin LönkvistOK Vivill1:20:31+42:38
19Noah TyskOK Kåre1:29:43+51:50
20Melvin SjöbergIF Thor1:34:24+56:31
21Edvin ÅströmVittjärvs IK1:46:12+1:08:19
Olof LevinSvaide Roma SOKej start

D35

5 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina SamorLerums SOK2:02:17
2Linda SjögrenKamrat och IF KIF2:15:20+13:03
3Mia SmedsNärpes OK2:15:48+13:31
4Carina LeppävuoriNärpes OK2:22:01+19:44
5Jenny BacklundGävle OK2:25:37+23:20
6Ulrika MöllerOK Skogsstjärnan2:48:23+46:06
7Anna RosnäsIK Stern3:04:07+1:01:50
8Sofie WiklundTjällmo-Godegårds OK3:05:55+1:03:38
9Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK3:08:04+1:05:47
10Sara HertsbackaNärpes OK3:24:18+1:22:01
Jenny HallmanAttunda OKej godkänd
Ida Pihl SkogOK Linnéej godkänd
Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OKej godkänd

H35

8 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas EnborgLunds OK2:03:51
2Saku AsikainenHiisirasti2:03:54+0:03
3Rasmus GrönlundLunds OK2:10:01+6:10
4Andreas EdlundMälarö SOK2:21:29+17:38
5Petteri SuominenHelsingin Poliisi-Voimailijat2:32:06+28:15
6Klas LarssonOK Milan2:34:09+30:18
7Jens LeibigerPost SV Dresden2:35:23+31:32
8Lars HarrieLunds OK2:59:48+55:57
9Gustav RuøFreidig3:00:48+56:57
10Peter BengtslinLunds OK3:19:44+1:15:53
11Ingemar LindströmOK Österåker3:56:17+1:52:26
Karl RundbergFK Friskus-Varbergej godkänd
Peter ViréhnAvesta OKej godkänd
Christoffer SmedsNärpes OKej start

D40

5 130 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK1:43:44
2Emma DahlstedtKamrat och IF KIF1:46:23+2:39
3Pernilla NilssonJärfälla OK2:10:22+26:38
4Ulrika ForsbergOK Ravinen2:13:36+29:52
5Tina Näsman LandhSundbybergs IK2:21:16+37:32
6Linda LönnebergTäby OK2:22:01+38:17
7Sofia CarlssonLindebygdens OK2:24:58+41:14
8Ingela RydesäterRehns BK2:34:43+50:59
9Anna LövgärdOK Alehof2:34:53+51:09
10Maria PedersenJärfälla OK2:36:37+52:53
11Anna HanssonSOK Viljan2:52:47+1:09:03
12Eva OdeVästerås SOK2:56:55+1:13:11
13Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL3:14:08+1:30:24
14Camilla DalgaardKolding OK3:24:13+1:40:29
15Eva HagwallJärla Orientering3:37:21+1:53:37
Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Camilla HambergÖstersunds OKej godkänd
Anna HolmströmTäby OKej godkänd
Malin LindskogOK Ravinenej godkänd
Pernilla SahlénVästerås SOKej godkänd
Andrea BalakovaNyköpings OKej start
Gabriella HammarskjöldGotlands Bro OKej start
Sofia PerssonTullinge SKej start
Jessica WestmanFrösö IFej start

H40

7 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert WallstenTullinge SK1:50:59
2Staffan ErikssonStora Tuna OK1:54:02+3:03
3Martin JohnssonKamrat och IF KIF1:54:19+3:20
4Robert PedersenJärfälla OK1:55:55+4:56
5Göran GustafssonGotlands Bro OK1:56:23+5:24
6Christian EnbergLinköpings OK2:02:44+11:45
7Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK2:05:25+14:26
8Jens StåbiOK Kåre2:06:17+15:18
9Tomas HenrikssonAttunda OK2:06:21+15:22
10Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL2:15:50+24:51
11Mattias GunnarssonBredaryds SOK2:25:57+34:58
12Magnus JonssonSundsvalls OK2:27:04+36:05
13Anders LövgärdOK Alehof2:27:31+36:32
14Laust SörensenGöteborg-Majorna OK2:27:38+36:39
15Thobias WidelundOK Kåre2:29:34+38:35
16Lennart HambergÖstersunds OK2:32:29+41:30
17Anders LindkvistAlmby IK2:32:36+41:37
18Anders DalgaardKolding OK2:33:55+42:56
19Jonas OlssonOK Roxen2:35:13+44:14
20Martin TerryIFK Lidingö SOK2:35:48+44:49
21Johan LidénOK Landehof2:36:41+45:42
22Andreas OlssonOK Linné2:39:06+48:07
23Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK2:39:31+48:32
24Magnus LennartssonJärfälla OK2:51:35+1:00:36
25Leif LindgrenLinköpings OK3:23:26+1:32:27
26Magnus MattssonÖrnsköldsviks OK3:34:50+1:43:51
Max KarleOK Skogshjortarnaej godkänd
Jonas OlssonStora Tuna OKej godkänd
Niklas OlssonFagersta OKej godkänd
Magnus JohanssonNyköpings OKej start
Fredrik LarssonFrösö IFej start
Richard OlovssonGamleby OKej start
Per StridOK Roslagenej start
Joakim ÖstblomJärfälla OKej start

D45

4 690 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika IvarssonLinköpings OK1:33:03
2Tina JunegardTullinge SK1:34:22+1:19
3Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna1:37:12+4:09
4Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab1:41:25+8:22
5Susanna DjurstedtEksjö SOK1:42:12+9:09
6Camilla ÖhgrenSävedalens AIK1:43:17+10:14
7Madelene AllmungsLeksands OK1:43:35+10:32
8Camilla EngelOK Ravinen1:46:32+13:29
9Sofie BergendahlIF Thor1:48:43+15:40
10Nina IversAttunda OK1:53:20+20:17
11Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:53:24+20:21
12Nina BjersanderSvaide Roma SOK1:54:29+21:26
13Åsa BäckstrandUmeå OK1:57:19+24:16
14Lotta SundbladEksjö SOK1:58:23+25:20
15Ylva LorentssonOK Kåre1:58:37+25:34
16Marina AxelssonMarkbygdens OK1:58:58+25:55
17Cecilia FochsenWaxholms OK2:00:19+27:16
18Gunilla KallhaugeSnättringe SK2:00:33+27:30
19Ylva SvangrenGotlands Bro OK2:00:34+27:31
20Maria LangVästerviks OK2:00:37+27:34
21Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK2:00:48+27:45
22Anna StrandAttunda OK2:03:35+30:32
23Anna HaneOK Tyr2:04:54+31:51
24Karin NilssonGarphyttans IF2:05:29+32:26
25Annika EricssonVäxjö OK2:06:56+33:53
26Helena RangertIK Hakarpspojkarna2:07:44+34:41
27Karin TorstenssonFalköpings AIK OK2:12:33+39:30
28Carina BoströmOK Linné2:16:59+43:56
29Malin WidelundOK Kåre2:27:30+54:27
30Marina DickforsAvesta OK2:28:23+55:20
31Gittan GeliusSnättringe SK2:28:48+55:45
32Pernilla MellinSvaide Roma SOK2:32:18+59:15
33Pia GuståsOK Linné2:42:00+1:08:57
34Lisa TörnqvistOK Ravinen2:42:13+1:09:10
35Tove HammarbergJärfälla OK2:45:06+1:12:03
36Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK2:50:47+1:17:44
37Christina JosefssonSkogslöparna2:52:59+1:19:56
38Camilla CarlssonHärlövs IF3:04:47+1:31:44
39Anna TedhamreSnättringe SK3:05:52+1:32:49
40Corinne StäubleOLG Galgenen3:40:02+2:06:59
41Maria Johansson LissGagnefs OK3:42:24+2:09:21
42Tina LindgrenLinköpings OK3:44:27+2:11:24
Lotta BorgLinköpings OKej godkänd
Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Christina HallinOK Milanej godkänd
Petra LorentssonLeksands OKej godkänd
Christin SöderqvistOK Ravinenej godkänd
Anneli WendeliusIFK Lidingö SOKej godkänd

H45

6 680 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad1:39:37
2Lars Håkan SandvikAttunda OK1:43:25+3:48
3Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK1:44:46+5:09
4Jörgen ÅhlÅmåls OK1:50:49+11:12
5Fredrik SoneAttunda OK1:51:40+12:03
6Stefan Svensson GeliusSnättringe SK1:54:32+14:55
7Per NilssonJärfälla OK1:55:20+15:43
8Kjell NilssonGotlands Bro OK1:56:15+16:38
9Tomas BomanLinköpings OK1:59:15+19:38
10Ulf FredrikssonKorsnäs IF OK2:05:23+25:46
11Göran KimellGotlands Bro OK2:05:31+25:54
12Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL2:09:18+29:41
13Niklas HermanssonIF Hansa-Hoburg2:09:34+29:57
14Anders LarssonOK Milan2:11:33+31:56
15Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK2:11:54+32:17
16Magnus EricssonVäxjö OK2:12:15+32:38
17Mikael NybergHellas Orientering2:12:49+33:12
18Pär LiljaIFK Lidingö SOK2:14:15+34:38
19Johan WestringJärfälla OK2:14:49+35:12
20Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK2:15:49+36:12
21Magnus TenghagenHärlövs IF2:16:50+37:13
22Per-Johan JosefssonSkogslöparna2:17:18+37:41
23Emil ErdeliusIF Rigor2:23:31+43:54
24Anders SahlénVästerås SOK2:26:35+46:58
25Erik ForsbergOK Ravinen2:28:50+49:13
26Knut Jostein SaetnanFossum IF2:30:18+50:41
27Anders LöwgrenOK Milan2:31:06+51:29
28Thomas JohanssonGamleby OK2:32:06+52:29
29Anders IngemarssonHestra IF2:36:22+56:45
30Pär SvenssonVärend GN OL2:40:29+1:00:52
31Anders ErikssonOK Milan2:43:01+1:03:24
32Magnus SneitzJärfälla OK2:44:57+1:05:20
33Christer ÖbergGamleby OK2:47:22+1:07:45
34Per Olav AndersenHalden SK2:50:25+1:10:48
35Torbjörn LönkvistOK Vivill2:51:58+1:12:21
36Anders EklundSvaide Roma SOK2:57:57+1:18:20
37Lars-Erik LarssonOK Milan2:59:23+1:19:46
38Peter RydesäterRehns BK3:02:41+1:23:04
39Mats ThulinVästerås SOK3:12:14+1:32:37
40Robert HjelmVimmerby OK3:13:13+1:33:36
41Sven GardellUlricehamns OK3:29:08+1:49:31
42Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb3:29:12+1:49:35
43Andreas EklundGöteborg-Majorna OK4:01:37+2:22:00
44Roger CarlssonVästerås SOK4:16:44+2:37:07
45Erik DyreliusSnättringe SK4:39:54+3:00:17
46Ulf IsakssonHässleby SOK4:40:49+3:01:12
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Mats EkmanTäby OKej godkänd
Henrik ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Gunnar HedinSöders-Tyresöej godkänd
Ulrik IversAttunda OKej godkänd
Mikael ÖhgrenSävedalens AIKej godkänd
Trond BjergeTistedalen Friluftslagej start
Anders BoströmOK Linnéej start
Magnus GraadRonneby OKej start
Johan JacobssonOK Orionej start
Tommy StenviOK Linnéåterbud

D50

4 110 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mia LiljaIFK Lidingö SOK1:35:50
2Helena LindmanOK Gränsen1:38:33+2:43
3Sofia HolmgrenHagaby GoIF Örebro1:41:08+5:18
4Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK1:41:38+5:48
5Anna LarssonSöders-Tyresö1:42:23+6:33
6Marianne NjåsteinIL Tyrving1:42:35+6:45
7Anna EkSödertälje-Nykvarn OF1:46:47+10:57
8Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK1:51:09+15:19
9Ann GranqvistOK Ravinen1:51:14+15:24
10Anne JohanssonKarlskrona SOK1:51:20+15:30
11Åsa AlsiöIF Hagen1:55:41+19:51
12Kristina BergstrandSöders-Tyresö1:55:51+20:01
13Anette SjöbergGävle OK1:55:55+20:05
14Berit GummusIFK Mora OK1:55:58+20:08
15Annika EngelHässleholms OK1:56:04+20:14
16Catarina HögkvistOK Tyr1:59:29+23:39
17Cecilia EdströmSundsvalls OK2:02:22+26:32
18AnnaKarin HaglundSundsvalls OK2:03:44+27:54
19Lena ErlandssonOK Södertörn2:07:17+31:27
20Lena PetterssonOK Tjärnen2:08:55+33:05
21Eva PedersenOK Skogshjortarna2:10:26+34:36
22Åsa SpikLeksands OK2:14:00+38:10
23Monika JonssonSvaide Roma SOK2:17:23+41:33
24Helena LundinAvesta OK2:17:34+41:44
25Ulla MolinAttunda OK2:21:29+45:39
26Annika SundvallJärla Orientering2:29:44+53:54
27Susanne BovalliusJärfälla OK2:30:57+55:07
28Kristina ZillingOK Södertörn2:32:35+56:45
29Annette WigertzLånghundra IF2:46:12+1:10:22
30Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK2:49:56+1:14:06
31Lena StrömbäckLinköpings OK3:06:10+1:30:20
32Anki PousetteRånäs OK3:06:14+1:30:24
33Anna FröbergOK Roxen3:23:00+1:47:10
34Erika CarlingerSkogsluffarnas OK3:36:45+2:00:55
35Ingrid PaulssonSkogsluffarnas OK4:26:47+2:50:57
Andrea ErdeliusIF Rigorej godkänd
Åsa NybergGöteborg-Majorna OKej godkänd

H50

5 970 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders BergLinköpings OK1:34:41
2Flemming JørgensenOK Snab1:39:39+4:58
3Ola HultinOK Roslagen1:45:14+10:33
4Ulf NilssonGotlands Bro OK1:48:15+13:34
5Magnus RajanIFK Lidingö SOK1:51:16+16:35
6Jonas CarlssonIFK Lidingö SOK1:51:19+16:38
7Conny StrandbergGustavsbergs OK1:51:58+17:17
8Dan NilssonNyköpings OK1:52:07+17:26
9Patrik ThybeckLindebygdens OK1:53:15+18:34
10Hans SundqvistTullinge SK1:54:18+19:37
11Magnus HerberthsonLinköpings OK1:58:37+23:56
12Tomas EdströmSundsvalls OK2:05:26+30:45
13Kent BörjessonOK Måsen2:05:56+31:15
14Urban LarssonSödertälje-Nykvarn OF2:08:45+34:04
15Erik BerggrenTullinge SK2:09:27+34:46
16Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL2:09:31+34:50
17Per CarlssonNyköpings OK2:10:12+35:31
18Thomas RoosIF Thor2:13:07+38:26
19Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna2:13:19+38:38
20Lars OlssonOK Linné2:14:18+39:37
21Staffan ZillingOK Södertörn2:15:42+41:01
22Christoph StäubleOLG Galgenen2:18:49+44:08
23Jan StridhSkogsluffarnas OK2:18:53+44:12
24Jan CarlssonSöders-Tyresö2:18:57+44:16
25Håkon JendalFossum IF2:21:34+46:53
26Per KällvikÅmåls OK2:21:47+47:06
27Stein H. HagenFossum IF2:21:56+47:15
28Per KallhaugeSnättringe SK2:22:29+47:48
29Tomas NilssonHässleholms OK2:26:17+51:36
30Douglas LundinSkogsluffarnas OK2:30:13+55:32
30David OxenstiernaHudson Valley Orienteering2:30:13+55:32
32Tomas GlanshedHaninge SOK2:30:35+55:54
33Göran LundqvistJärfälla OK2:33:05+58:24
34Rikard BorgLinköpings OK2:37:57+1:03:16
35Christer JohanssonEksjö SOK2:38:36+1:03:55
36Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK2:38:38+1:03:57
37Niklas GustafssonGarda OK2:42:21+1:07:40
38Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK2:42:56+1:08:15
39Fredrik UrbergHammarkinds OK2:53:40+1:18:59
40Hans ÄlvegranAvesta OK2:54:43+1:20:02
41Nils EklöwOK Södertörn3:13:18+1:38:37
42Göran ModinBromma-Vällingby SOK3:30:01+1:55:20
43Johan BlomgrenSOK Aneby3:48:57+2:14:16
44Fredrik MolinAttunda OK3:52:46+2:18:05
45Are NjåsteinIL Tyrving3:58:25+2:23:44
Ola BovalliusJärfälla OKej godkänd
Michael GranqvistOK Ravinenej godkänd
Lars HallabroHässleholms OKej godkänd
Ulf JohanssonKarlskrona SOKej godkänd
Magnus LundinAvesta OKej godkänd
Magnus PedersenOK Skogshjortarnaej godkänd
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Per BrinkenbergSkogsluffarnas OKej start
Per GrywenzOK Linnéej start
Thomas KällbergOK Roslagenej start
Ove RinnbäckOK Ravinenej start
Johan ÅttingLinköpings OKej start

D55

4 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger BergLinköpings OK1:35:01
2Marita AxelssonOK Ravinen1:35:14+0:13
3Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL1:52:10+17:09
4Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad1:53:39+18:38
5Mona OrdqvistKils OK1:57:24+22:23
6Ann-Marie AnderssonTenhults SOK1:57:26+22:25
7Britt-Marie ErikssonGävle OK2:03:51+28:50
8Christina GranathOK Södertörn2:09:18+34:17
9Maire MeriheinäPihkaniskat2:18:25+43:24
10Anita KarlssonOK Södertörn2:23:41+48:40
11Eva MolénSkarpnäcks OL2:28:02+53:01
12Anki HallströmSvaide Roma SOK2:39:18+1:04:17
13Monika PerssonOK Södertörn2:50:58+1:15:57
14Gittel KarlssonAttunda OK3:13:31+1:38:30
Karin IngelhagVittsjö OKej godkänd
Marie MalmborgSöders-Tyresöej godkänd
Eva OskarssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Ingrid PerssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
Sussie BjörkmanDalaportens OLej start

H55

5 680 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan SjöhedGävle OK1:33:17
2Ronny LiljegrenGotlands Bro OK1:34:05+0:48
3Anders EnmarkGävle OK1:36:48+3:31
4Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:43:19+10:02
5Hans TarandiIFK Lidingö SOK1:44:00+10:43
6Torbjörn KarlssonHagaby GoIF Örebro1:44:07+10:50
7Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:44:08+10:51
8Carl-Johan ThorellOK Ravinen1:44:14+10:57
9Lennart MalmbergSvaide Roma SOK1:44:56+11:39
10Jörgen IvarssonHestra IF1:47:25+14:08
11Johan PalmgrenTäby OK1:51:27+18:10
12Per WallinSvaide Roma SOK1:51:34+18:17
13Johnny JunegardTullinge SK1:51:55+18:38
14Roine AnderssonRånäs OK1:57:14+23:57
15Per WinteråsVästerbergslagens OL1:57:23+24:06
16Sven WigertzLånghundra IF2:02:41+29:24
17Göran KarlssonOK Hällen2:06:24+33:07
18Erik WadmanIFK Mora OK2:06:47+33:30
19Lars-Åke DickforsAvesta OK2:11:53+38:36
20Klas ThybeckLindebygdens OK2:13:09+39:52
21Per HögkvistOK Tyr2:15:50+42:33
22Reinert HallorOK Tisaren2:18:54+45:37
23Göran AnderssonOK Rodhen2:30:55+57:38
24Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK2:32:22+59:05
25Henrik GöthbergIFK Mora OK3:02:39+1:29:22
26Per-Olof SvenssonLänna IF3:05:07+1:31:50
27Göran IvarezOK Södertörn3:13:14+1:39:57
28Håkan EricsonVästvärmlands OK3:15:57+1:42:40
Pär DahlströmTullinge SKej godkänd
Håkan ElderstigTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Anders KretzOK Ravinenej godkänd
Börje PerssonOK Alehofej godkänd
Jan SahlIF Hagenej godkänd
Magnus JoelssonSOK 68ej start
Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IFej start
Pär WestbladOK Ravinenej start

D60

3 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger OnsbringEskilstuna OL1:31:37
2Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK1:35:35+3:58
3Lena JanssonJärla Orientering1:37:14+5:37
4Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna1:37:17+5:40
5Helena EkbrinkIF Thor1:37:29+5:52
6Ing-Marie BackOK Södertörn1:37:53+6:16
7Pia-Lena PutkonenTullinge SK1:47:14+15:37
8Anne-Chr SchunnessonAttunda OK1:47:36+15:59
9Inger AnderssonÅrsunda IF1:55:06+23:29
10Riggan FrändénJärla Orientering2:12:29+40:52
11Carina LidforssJärla Orientering2:19:12+47:35
12Evamarie LundahlIF Hagen2:20:09+48:32
13Catherine DawsonGafanhori2:26:38+55:01
14Gunlis SamuelsonGotlands Bro OK2:51:23+1:19:46
Berit IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ann LeesmentMälarö SOKej godkänd
Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varbergej godkänd

H60

4 960 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats LundbergDalaportens OL1:39:24
2Lars OhlinRånäs OK1:40:05+0:41
3Per LindgrenIK Hakarpspojkarna1:42:56+3:32
4Arne BackOK Södertörn1:43:16+3:52
5Göran NilssonSnättringe SK1:50:00+10:36
6Anders ÖbergIFK Mora OK1:50:40+11:16
7Lars PerssonHagaby GoIF Örebro1:51:20+11:56
8Stefan GustafssonOK Hällen1:56:50+17:26
9Roland NorellSöders-Tyresö1:59:00+19:36
10Jan GottfridssonNorbergs OK2:03:52+24:28
11Göran HanssonTäby OK2:10:32+31:08
12Peter AxelssonOK Ravinen2:10:43+31:19
13Carl-Erik BerglövFagersta OK2:10:50+31:26
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK2:10:57+31:33
15Mats SandewallUmeå OK2:11:15+31:51
16Mats HastadFellingsbro GOIF2:11:39+32:15
17Ulf MeriheinäPihkaniskat2:17:28+38:04
18Leif SvangrenGotlands Bro OK2:19:35+40:11
19Håkan GustafsonEskilstuna OL2:19:56+40:32
20Erik OskarssonHagaby GoIF Örebro2:25:31+46:07
21Bengt NilssonVästvärmlands OK2:28:42+49:18
22Thomas JohanssonAlmby IK2:30:06+50:42
23Sven-Erik BrodinKristinehamns OK2:32:20+52:56
24Thorbjörn LagerströmOK Hällen2:37:45+58:21
25Tommy RoosFalköpings AIK OK2:42:40+1:03:16
26Kari TallqvistTimrå SOK2:48:30+1:09:06
27Even HofstadFreidig2:50:12+1:10:48
28Anders LavforsCentrum OK3:06:15+1:26:51
29Håkan KarlssonMälarö SOK3:25:51+1:46:27
Johan KarlstenSolna OKej godkänd
Peter SundhSundbybergs IKej godkänd
Anders ErikssonIF Hagenej start

D65

3 530 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:29:39
2IngMarie ÅsenlundGävle OK1:29:42+0:03
3Monica LööfMariestads FK1:39:06+9:27
4Gunlis LarssonOK Enen1:48:43+19:04
5Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:53:52+24:13
6Lena JansonArboga OK1:54:28+24:49
7Mona HullAlmby IK2:01:01+31:22
8Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg2:04:15+34:36
9Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg2:04:34+34:55
10Annie GunnarstorpOK Motala2:22:09+52:30
11Maud AnderssonGotlands Bro OK2:26:50+57:11
12Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK2:26:51+57:12
13Monica IvarssonOK Skogshjortarna2:27:38+57:59
14Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL2:40:03+1:10:24
15Lena LindgrenOK Järnbärarna3:15:24+1:45:45
Kerstin ErikssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Lena StenbergIFK Umeåej start

H65

4 690 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gert LundquistGotlands Bro OK1:28:46
2Kjell SkalbergGotlands Bro OK1:47:46+19:00
3Ulf KjellinOK Hedströmmen1:53:57+25:11
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor1:54:07+25:21
5Olle BlomgrenOK Södertörn1:57:28+28:42
6Torgny PetterssonMarkbygdens OK1:57:39+28:53
7Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna2:00:21+31:35
8Håkan LööfMariestads FK2:00:31+31:45
9Berndt StenbergIFK Umeå2:02:26+33:40
10Gunnar ErikssonFK Finn2:11:58+43:12
11Roy DawsonGafanhori2:13:52+45:06
12Bengt MagnussonVästvärmlands OK2:14:01+45:15
13Kent IvarssonOK Skogshjortarna2:16:06+47:20
14Lennart GustafssonJönköpings OK2:16:11+47:25
15Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL2:17:35+48:49
16Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg2:20:04+51:18
17Kenneth LarssonOK Enen2:23:41+54:55
18Jan ÅsbergHäverödals SK2:26:38+57:52
19Roland BjörklundKvarnsvedens GOIF OK2:27:01+58:15
20Tommy HöglundLånghundra IF2:33:16+1:04:30
21Gert IvarssonOK Skogshjortarna2:39:40+1:10:54
22Per-Åke HullAlmby IK2:50:37+1:21:51
23Christer JanssonHagaby GoIF Örebro3:12:28+1:43:42
24Tommy WahlbergVäxjö OK3:35:58+2:07:12
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Bernt-Ove KarlssonFK Finnej godkänd
Eric JohanssonIF Hansa-Hoburgej start
Lars-Göran KarlssonHagaby GoIF Örebroej start
Per LindskogGotlands Bro OKej start
Åke WansölinSöders-Tyresöej start

D70

3 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inger LöfgrenStora Tuna OK1:45:58
2Kerstin RosengrenAttunda OK1:51:20+5:22
3Inger JanssonNynäshamns OK1:58:40+12:42
4Ewa NordlundLänna IF2:16:38+30:40
5Anna-Stina NyströmLänna IF2:19:51+33:53
6Eva LindgrenLinköpings OK2:21:40+35:42
7Margareta LöfqvistVästerås SOK2:28:18+42:20
8Enid IngemarssonHestra IF2:38:15+52:17
9Gunnel BalckIFK Enskede2:46:22+1:00:24
Monica BäckmanFagersta OKej godkänd
Inger LundSala OKej godkänd

H70

4 110 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leif LöfTrollhättans SOK1:49:26
2Ulf LöfgrenStora Tuna OK1:51:29+2:03
3Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK2:04:30+15:04
4Lennart LindgrenOK Järnbärarna2:05:18+15:52
5Leif NordlundLänna IF2:08:51+19:25
6Jerker EnekvistIF Hansa-Hoburg2:10:19+20:53
7Bo LindkvistKöping-Kolsva OK2:10:23+20:57
8Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK2:10:43+21:17
9Bo HanssonArboga OK2:11:03+21:37
10Bo ErikssonKöping-Kolsva OK2:14:43+25:17
11Staffan StålbergOckelbo OK2:15:30+26:04
12Jan BojlingSolna OK2:16:06+26:40
13Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK2:16:10+26:44
14Jerry MartinssonOK Motala2:19:32+30:06
15John ÖstlundSundbybergs IK2:21:08+31:42
16Björn AnderssonGotlands Bro OK2:23:56+34:30
17Bo GustafssonOK Gränsen2:25:30+36:04
18Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK2:30:25+40:59
19Ulf SkogtjärnOK Linné2:30:46+41:20
20Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben2:41:51+52:25
21Torbjörn TirénHellas Orientering2:43:15+53:49
22Jan RehdinKöping-Kolsva OK2:46:21+56:55
Lennart AlmströmIK Sternej godkänd
Sören JohanssonSala OKej godkänd
Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarnaej godkänd
Stig LarssonRävetofta OKej godkänd
Leif NordinAttunda OKej godkänd
Sven PihlEnköpings AIFej start

D75

3 110 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:47:19
2Mariann KjellbergBredareds IF1:47:57+0:38
3Margaretha NyströmLänna IF2:01:07+13:48
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna2:10:56+23:37
5Monica KrigOK Nipan2:14:10+26:51
6Gun LarssonHammarby IF OF2:19:13+31:54
7Yvonne  RoosAttunda OK2:38:51+51:32
8Britt-Marie SjöbergOK Tor2:41:31+54:12
9Barbro BlomFrölunda OL3:00:25+1:13:06
10Christina LiljaIFK Lidingö SOK4:11:01+2:23:42
11Sheila TerryPenoc Orienteering Club4:13:04+2:25:45
Gun EdströmOK Nipanej godkänd
Göta KåbergKöping-Kolsva OKej godkänd

H75

3 530 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thord RådbergOK Roslagen1:59:05
2Leo LövdahlVisby IF Gute SOK2:19:05+20:00
3Bo HedlundIFK Enskede2:22:29+23:24
4Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK2:26:36+27:31
5Gustav KrighOK Nipan2:29:55+30:50
6Bengt KarlssonLinköpings AIK2:32:50+33:45
7Alf MattssonOK Kolmården2:44:26+45:21
8Uno BergOK Motala2:46:20+47:15
9Lars RoosAttunda OK3:00:24+1:01:19
10Ingemar ErlandssonVäxjö OK3:02:17+1:03:12
11Glen TerryPenoc Orienteering Club3:02:29+1:03:24
12Sture NilssonStockholmspolisens IF OF3:03:06+1:04:01
13Rolf LiljaIFK Lidingö SOK3:06:07+1:07:02
14John VallinOK Hedströmmen3:11:42+1:12:37
15Göran ErikssonGränna-Bygdens OK3:18:37+1:19:32
16Johnny ErixonFellingsbro GOIF3:33:47+1:34:42
17Bille WidellVisby IF Gute SOK4:05:28+2:06:23
Lars EdströmOK Nipanej godkänd
Mats ErikssonSala OKej godkänd
Bjarne ErlandssonHammarby IF OFej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
P-O SandquistGävle OKej godkänd
Sven-Erik SjöbergOK Torej godkänd

D80

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK2:33:59
Gudrun ThigerLinköpings AIKej godkänd

H80

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Carleric TigerLinköpings AIK3:57:04
Sten BergstrandSkogsluffarnas OKej start
Jan JesslénVisby IF Gute SOKej start

H85

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alf LundkvistOK Tor1:40:21
Rolf BlomFrölunda OLej godkänd

Inskolning

1 990 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Filip BengtslinLunds OKfullföljt
Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOKfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Linnea DufvaSundsvalls OKfullföljt
Arvid ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Lovis ErikssonOK Milanfullföljt
Fredrik GrønsethFossum IFfullföljt
Hampus HaglundValbo AIFfullföljt
Tilda HarrieLunds OKfullföljt
Emil HellströmÅmåls OKfullföljt
Siri LindIF Thorfullföljt
Stina MartinelleSöders-Tyresöfullföljt
Signe MatinelleSöders-Tyresöfullföljt
Anja NiggliOL Norskafullföljt
Malin NiggliOL Norskafullföljt
Tuva NybergJärla Orienteringfullföljt
Frida OlssonOK Kårefullföljt
Sixten RauseusKlubblösfullföljt
Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Embla SjölundÖrnsköldsviks OKfullföljt
Saga SjölundÖrnsköldsviks OKfullföljt
ellen stadigOK Ravinenfullföljt
Ludvig StåbiOK Kårefullföljt
Elsa TerryIFK Lidingö SOKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Simon ÅttingLinköpings OKfullföljt
Julia AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd
Selma AndgrenKlubblösej godkänd
Vera AndgrenKlubblösej godkänd
Gabriel AndreiIF Hansa-Hoburgej godkänd
Adam BackEksjö OKej godkänd
Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOKej godkänd
Olivia EdlundMälarö SOKej godkänd
nova fredrikssonStoratuna okej godkänd
Tilde fredrikssonStoratuna okej godkänd
Malte FridellKorsnäs IF OKej godkänd
Norah GardellGotlands Bro OKej godkänd
Isak GrönlundLunds OKej godkänd
Melker HallmanAttunda OKej godkänd
Saga HammarbäckSkogsluffarnas OKej godkänd
Emmie JonasdotterVästerås SOKej godkänd
Elmer KarleOK Skogshjortarnaej godkänd
Clara KnuthammarKlubblösej godkänd
Nellie LeveauGotlands Bro OKej godkänd
Elina LindénVäxjö OKej godkänd
Tova OlssonOK Linnéej godkänd
Elsa RambergOK Löftanej godkänd
Melker SamorLerums SOKej godkänd
Viktor SamorLerums SOKej godkänd
Isabella SjögrenIFK Hedemora OKej godkänd
Bruno StengårdBernej godkänd
Vitos StengårdBernej godkänd
Emil ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Erik WallinRävetofta OKej godkänd
Tyra WiklundTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Stig WilsonKlubblösej godkänd
Emil ÅströmVittjärvs IKej godkänd
Sara WallinRävetofta OKej start

U1

1 990 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Rasmus DalgaardKolding OK42:20
2Isak HertsbackaNärpes OK45:29+3:09
3Linn LeppävuoriNärpes OK45:40+3:20
4Nils StåbiOK Kåre47:47+5:27
5Vidar LarssonIF Thor52:48+10:28
6Mira VejedalSnättringe SK54:53+12:33
7Melker HagwallJärla Orientering55:32+13:12
8karin LindgrenKlubblös56:18+13:58
9Elliot TyskOK Kåre58:50+16:30
10Alfred PihelOK Tisaren59:16+16:56
11Oskar PihelOK Tisaren59:17+16:57
12Hugo RydesäterRehns BK1:05:37+23:17
13Malte HallmanAttunda OK1:06:52+24:32
14Märta ErikssonStora Tuna OK1:08:15+25:55
15Smilla KajsajunttiKamrat och IF KIF1:09:31+27:11
16Irma JarlemarkIFK Lidingö SOK1:10:46+28:26
17Ture CarlssonKFUM Örebro OK1:11:23+29:03
18Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb1:12:31+30:11
19Lukas TarandiIFK Lidingö SOK1:14:47+32:27
20Charlie LennartssonJärfälla OK1:15:29+33:09
21Anja NordenströmDomnarvets GOIF1:17:59+35:39
22Ronja HermanssonIF Hansa-Hoburg1:26:12+43:52
23Ida OlssonOK Linné1:27:16+44:56
24Halle GahnshagOK Kåre1:30:57+48:37
25Vilma DyreliusSnättringe SK1:37:07+54:47
26Svante GustafssonGotlands Bro OK1:37:56+55:36
27Arvid BomanLinköpings OK1:38:34+56:14
28Gustav BomanLinköpings OK1:51:08+1:08:48
Elmer AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd
Hanna EklundBro okej godkänd
Samuel EklundGotlands Bro OKej godkänd
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Annie GrindangeKlubblösej godkänd
Carl GrindangeKlubblösej godkänd
Rasmus GunnarssonVisborgs OKej godkänd
Ebba HeldJönköpings OKej godkänd
Leo HeldJönköpings OKej godkänd
Gustav HellminVisborgs OKej godkänd
Svante KajsajunttiKamrat och IF KIFej godkänd
Elias KarénSala OKej godkänd
Jacob KimellGotlands Bro OKej godkänd
Linnea KimellGotlands Bro OKej godkänd
Anni LeppävuoriNärpes OKej godkänd
David LövdalVif guteej godkänd
Alva NilssonGotlands Bro OKej godkänd
Alice SamuelsonGotlands Bro OKej godkänd
Ebba SamuelsonGotlands Bro OKej godkänd
Svante SamuelsonGotlands Bro OKej godkänd
Klara SmedsNärpes OKej godkänd
Linus SmedsNärpes OKej godkänd
Emma SonneviGotlands Bro OKej godkänd
Ludvig SonneviGotlands Bro OKej godkänd
Elsa StenbergKlubblösej godkänd

U2

2 640 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elis HanssonIF Thor51:59
2Henrik Elias SebjørnsenFossum IF53:51+1:52
3Johan DalgaardKolding OK56:09+4:10
4Alma CarlssonKFUM Örebro OK1:07:54+15:55
5Jacob EylertsenHalden SK1:08:56+16:57
6Isak IngemarssonHestra IF1:12:54+20:55
7Thea GeliusSnättringe SK1:13:07+21:08
8Viktor BrolundSödertälje-Nykvarn OF1:15:25+23:26
9Mio ErikssonOK Milan1:15:32+23:33
10Jonna ÅhlÅmåls OK1:17:48+25:49
11Lovisa PihelOK Tisaren1:19:43+27:44
12Alexander DufvaSundsvalls OK1:20:02+28:03
13Emilia AnderssonOK Tor1:22:30+30:31
14Axel LindgrenKlubblös1:22:40+30:41
15Josefin EylertsenHalden SK1:23:17+31:18
16Linus HanssonSOK Viljan1:23:25+31:26
17Annie LindkvistAlmby IK1:23:36+31:37
18Arvid LarssonOK Milan1:24:51+32:52
19Elmer GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:29:55+37:56
20Isabel CarlssonIFK Lidingö SOK1:30:48+38:49
21Leopold OlofssonVästerås SOK1:32:06+40:07
22Ida IngemarssonHestra IF1:35:18+43:19
23Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna1:41:07+49:08
24Eskil MyrbergerTullinge SK1:44:07+52:08
25Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK1:44:16+52:17
26Ebba LindIF Thor1:52:53+1:00:54
27Polly von ZweigbergkSundbybergs IK2:02:10+1:10:11
28Nora GrønsethFossum IF2:15:53+1:23:54
Helene Hove BjergeTistedalen Friluftslagej godkänd
Emil BjörksvedGotlands Bro OKej godkänd
Vilgot HellstenNyköpings OKej godkänd
Samuel JakobssonFrölunda OLej godkänd
Jennifer LöfgrenOckelbo OKej godkänd
Enar LöfstedtGotlands Bro OKej godkänd
Vidar LöfstedtGotlands Bro OKej godkänd
Ella MuthasOK Enenej godkänd
Valter MuthasOK Enenej godkänd
Alva Lindh SporreVisborgs OKej start
Ture LindskogOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 640 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elias RangertIK Hakarpspojkarna1:17:06
2Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg1:24:46+7:40
3Wilma ForsbergFellingsbro GOIF1:31:09+14:03
4Veronica GustavssonFellingsbro GOIF1:33:23+16:17
Joakim AntonssonOK Löftanej godkänd
Nancy BjersanderSvaide Roma SOKej godkänd
David DahlbergHellas Orienteringej godkänd
Gustav EllbringJönköpings OKej godkänd
Anita ErikssonGränna-Bygdens OKej godkänd
Hans ForsbergFellingsbro GOIFej godkänd
Marcus GrindangeKlubblösej godkänd
Alva HjelpeKlubblösej godkänd
Eliza KajanusTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Frida KvarnbergCentrum OKej godkänd
Magdalena LarssonKlubblösej godkänd
Staffan LarssonKlubblösej godkänd
Anna TirickeSvaide Roma SOKej godkänd
Hugo WilsonKlubblösej godkänd
Hugo WilssonKlubblösej godkänd
Eva ÄlvegranKlubblösej godkänd

Öppen motion 2

3 300 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1My LennartssonJärfälla OK1:42:50
2Karin GardellUlricehamns OK1:44:55+2:05
3Caroline LinnerosKlubblös2:33:36+50:46
4Isac WadmanIFK Mora OK3:11:15+1:28:25
5Anna WadmanIFK Mora OK3:11:25+1:28:35
Karin ArenlidOK Ravinenej godkänd
Julius DalquistKlubblösej godkänd
elin folkessonOK Älmeej godkänd
ALEXANDER HEDLUNDKlubblösej godkänd
Lars JoonsLeksands OKej godkänd
Ian RobertsonSvaide Roma SOKej godkänd
Ingrid SjöhedGävle OKej godkänd
Carl SpikLeksands OKej godkänd
Eva VibertKlubblösej godkänd
Amanda ÄlvegranKlubblösej godkänd

Öppen motion 3

3 300 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nathalie PetriOK Djerf1:35:19
2Johanna BrockmarKlubblös1:41:16+5:57
3Johan BjörksvedGotlands Bro OK1:43:44+8:25
4Alice GardbyTumba-Mälarhöjden OK1:51:52+16:33
5Martin KarlssonHestra IF1:54:32+19:13
6Anna HernellKlubblös1:56:24+21:05
7Gunilla LangettKlubblös2:06:24+31:05
8Ann-Louise BjörksvedGotlands Bro OK2:13:20+38:01
9Åsa StåhlklooBoxholm-Mjölby OL2:20:16+44:57
10Gunilla KarlssonHestra IF2:21:56+46:37
11Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK2:22:55+47:36
12Hildegunn GrønsethFossum IF2:22:56+47:37
13Britt Torunn HoveTistedalen Friluftslag2:27:09+51:50
14Johnny LindholmOK Ravinen2:28:44+53:25
15Ellen ÖrtstamFellingsbro GOIF2:30:56+55:37
16Axel ÖrtstamFellingsbro GOIF2:30:58+55:39
17Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK2:40:19+1:05:00
18Mari Hove BjergeTistedalen Friluftslag3:16:04+1:40:45
19Kerstin KempeLinköpings OK3:16:25+1:41:06
20Ann-Sofie LönkvistOK Vivill3:36:02+2:00:43
21Sofia HagnellSkogsluffarnas OK4:20:44+2:45:25
Britt-Marie AhlströmTenhults SOKej godkänd
Ditrik BergvanKlubblösej godkänd
Wilmer BergvanKlubblösej godkänd
Gilda BjersanderSvaide Roma SOKej godkänd
Gunnel BjörklundKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Tova DahlgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Harald Eriksson LangetAttunda OKej godkänd
Karolina ErikssonKlubblösej godkänd
Sandra ErikssonOK Milanej godkänd
Helen FlarupKlubblösej godkänd
Karin FolkessonOK Älmeej godkänd
Ella ForsbergOK Ravinenej godkänd
Irma FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Ylva GribornGotlands Bro OKej godkänd
Åsa HellebergJärla Orienteringej godkänd
Lars-Åke HolmLinköpings OKej godkänd
erik höglundTurebergs IFej godkänd
Febe JacobssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mikael JohanssonSkattkärrs SOKej godkänd
Frida KarbingOK Milanej godkänd
Julia KvarnebergSvaide Roma SOKej godkänd
Eva LannfeltOK Skogshjortarnaej godkänd
Johan Larsson WallinRävetofta OKej godkänd
Amanda LindgrenLinköpings OKej godkänd
Viveka LundqvistJärfälla OKej godkänd
Maria LövdalVif guteej godkänd
Catharina ModOK Milanej godkänd
tekla nilssonEkssjö sokej godkänd
Margaretha NylundOK Södertörnej godkänd
Göte PelanderKöping-Kolsva OKej godkänd
Bo RockJärfälla OKej godkänd
Caroline RothpfefferKlubblösej godkänd
Anne SvendsenKlubblösej godkänd
Carina SvenssomMarkaryds FKej godkänd
Jessica SärkimäkiKlubblösej godkänd
Ingmar SörhammarKöping-Kolsva OKej godkänd
Tomas TirickeSvaide Roma SOKej godkänd
Magnus TryseliusKlubblösej godkänd
Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Elisabeth WinteråsVästerbergslagens OLej godkänd
Kristina LindholmSkogsluffarnas OKej start

Öppen motion 4

5 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kalle HammarbäckSkogsluffarnas OK2:13:56
2Dan-Olof JohanssonOK Alehof2:37:30+23:34
3Catharina AnderssonOK Tor3:00:44+46:48
4Susanna GahnshagOK Kåre3:01:08+47:12
5Anna HammarbäckSkogsluffarnas OK3:13:27+59:31
Erica BergLeksands OKej godkänd
Leif DahlbergOK Nolaskogsarnaej godkänd
Anders EjewallSnättringe SKej godkänd
Emil EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Stefan GardbyTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Jeanette JarlemarkIFK Lidingö SOKej godkänd
Simon KjellinKlubblösej godkänd
Helen LindkvistAlmby IKej godkänd
Gunilla MårsäterOK Linnéej godkänd
Anna VibertKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 590 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola EllbringJönköpings OK1:48:27
2Stefan GustafssonSkarpnäcks OL1:50:19+1:52
3Jonas NygrenIF Thor2:05:31+17:04
4Anita NordenströmDomnarvets GOIF2:10:50+22:23
5Gustav MolinAttunda OK2:25:16+36:49
6Anders LarssonHammarby IF OF2:25:35+37:08
7Karl FredrikssonKorsnäs IF OK2:27:17+38:50
8Mia HallabroHässleholms OK2:31:24+42:57
9Emma LarssonOK Milan2:33:25+44:58
10Linda UnossonKalmar OK2:35:11+46:44
11Erik NilssonGarphyttans IF2:35:34+47:07
12Lars OlofssonVästerås SOK2:35:57+47:30
13Cecilia EnbäckSöders-Tyresö2:57:04+1:08:37
14Gustaf MårsäterOK Linné2:58:23+1:09:56
15Katarina BerggrenTullinge SK3:00:52+1:12:25
16Ingemar TedhamreSnättringe SK3:07:59+1:19:32
17Rene ErikssonKlubblös3:10:54+1:22:27
18Malin HillKorsnäs IF OK3:12:15+1:23:48
19Lena DahlbergOK Nolaskogsarna3:18:11+1:29:44
20Eva FredrikssonKorsnäs IF OK3:19:51+1:31:24
21Beata PetterssonGotlands Bro OK3:20:25+1:31:58
22Hanne BrendeFossum IF3:22:51+1:34:24
23Ann-Sofie OlssonGotlands Bro OK3:23:27+1:35:00
24Sara DyreliusSnättringe SK3:27:19+1:38:52
25Marie HalvorsenOK Södertörn3:34:19+1:45:52
26Niklas HallkvistBoxholm-Mjölby OL3:34:20+1:45:53
27Teodor LidbergTäby OK3:36:12+1:47:45
28Erik ÅströmVittjärvs IK3:51:01+2:02:34
29Anna RundbergKlubblös3:52:18+2:03:51
Moa AlexanderssonGotlands Bro OKej godkänd
Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd
Urban AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd
Lena AnderssonKlubblösej godkänd
Mirjam AnderssonSvaide Roma SOKej godkänd
Ken AnvretJärfälla OKej godkänd
Anita ArneforsOK Södertörnej godkänd
Ingela BengtssonSala OKej godkänd
Terge BerndeFossum IFej godkänd
Ian BjersanderSvaide Roma SOKej godkänd
Anneli BlomgrenSOK Anebyej godkänd
Björn BrandbergSödertälje nykvarn okej godkänd
Ilse DubbelboerOK Linnéej godkänd
Anna DufvaSundsvalls OKej godkänd
Joel EkelövKlubblösej godkänd
Hanna ElfLunds OKej godkänd
Tor EmanuelssonHelsingborgs SOKej godkänd
Ulf ErikssonGävle OKej godkänd
Jenny FredrikssonKlubblösej godkänd
Mari GraadRonneby OKej godkänd
Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Calle JoverKlubblösej godkänd
Lars JoverKlubblösej godkänd
Birgitta LarssonKlubblösej godkänd
Eve-Lina LarssonAttunda OKej godkänd
Elin LundkvistLänna IFej godkänd
Olle MårsäterOK Linnéej godkänd
Hilda NåsellKlubblösej godkänd
Magnus OrdqvistKils OKej godkänd
Erik TedhamreKlubblösej godkänd
Kristina ThimbergSöders-Tyresöej godkänd
Johan TirickeSvaide Roma SOKej godkänd
Tobias WestrinTimrå SOKej godkänd
Ulrika WielanderOK Österåkerej godkänd
Elin ÅströmVittjärvs IKej godkänd

Öppen motion 6

6 060 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Stefan UnossonKalmar OK2:43:08
2Tobias RöösGotlands Bro OK3:06:27+23:19
3Erika JensenÅmåls OK3:12:23+29:15
4Daniel WendeliusIFK Lidingö SOK3:20:45+37:37
5Marcus WestinSkogsluffarnas OK3:28:30+45:22
6Magnus StafstedtFrämmestads IK3:33:47+50:39
7Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK4:37:47+1:54:39
8Niklas WaktelSvaide Roma SOK5:44:52+3:01:44
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Torsten FlemmingVisby IF Gute SOKej godkänd
Daniel ForsströmKöping-Kolsva OKej godkänd
Pär JonssonGävle OKej godkänd
Andrea LotsanderOK Hammarenej godkänd
Hans NåsellKlubblösej godkänd
Petra NåsellKlubblösej godkänd
Ida SjölundÖrnsköldsviks OKej godkänd
Christina StrandbergGustavsbergs OKej godkänd
Benneth SundqvistKöping-Kolsva OKej godkänd
Stig ThörnvikCentrum OKej godkänd
Lars TingsborgKlubblösej godkänd
Hannes WernTjalve IF Norrköpingej godkänd
Anne WimanTäby OKej godkänd
Esther von ZweigbergkSundbybergs IKej godkänd

Öppen motion 7

3 370 m, 101 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF1:16:27
2Kent BergmanOK Ravinen1:17:21+0:54
3Johan HertsbackaNärpes OK1:33:26+16:59
4Mikael AnderssonOK Tor1:42:41+26:14
5Camilla NygrenIF Thor1:42:58+26:31
6Anders NilssonGotlands Bro OK1:43:25+26:58
7Jesper HedarOK Tor1:46:23+29:56
8Marie HedarOK Tor1:47:23+30:56
9Henrik NybergKlubblös1:49:57+33:30
10Ann BergmanOK Ravinen1:53:28+37:01
11Anders HaneOK Tyr1:53:50+37:23
12Kjell GustafssonOK Järnbärarna1:54:16+37:49
13Lennart HaglundKlubblös1:54:45+38:18
14Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK1:54:48+38:21
15Håkan B SamorLerums SOK1:56:32+40:05
16Sandra HaneOK Tyr1:59:21+42:54
17Peo BergLeksands OK1:59:33+43:06
18Elin GustafssonGotlands Bro OK1:59:48+43:21
19Johan PetriOK Djerf2:00:48+44:21
20Viktor AlfredssonOK Tyr2:01:15+44:48
21Mikael AlfredssonOK Tyr2:10:50+54:23
22Lena RosinVästerbergslagens OL2:15:42+59:15
23Elin NylundIF Femman2:17:38+1:01:11
24Elisabeth Wik-NylundIF Femman2:18:48+1:02:21
25Bo EkströmDalaportens OL2:19:21+1:02:54
26Berit EkmanTäby OK2:24:54+1:08:27
27Carina JohanssonSkattkärrs SOK2:25:23+1:08:56
28Lina LiljeholmAnkarsrums OK2:26:49+1:10:22
29Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK2:27:41+1:11:14
30Mats KåbergKöping-Kolsva OK2:29:42+1:13:15
31Gunnel HultqvistIF Hagen2:32:57+1:16:30
32Anna OlssonIF Thor2:36:06+1:19:39
33Christina OhlinRånäs OK2:40:02+1:23:35
34Bjarne JohanssonSkogsluffarnas OK2:43:48+1:27:21
35Christer EngmanForsa OK2:48:29+1:32:02
36Ingemar NylundIF Femman2:53:07+1:36:40
37Johan RosénOK Södertörn2:56:02+1:39:35
38Markku AsikainenHiisirasti3:05:18+1:48:51
39Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK3:05:56+1:49:29
40Kerry KempeLinköpings OK3:14:16+1:57:49
41Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK3:15:08+1:58:41
42Jan BurellOK Enen3:27:16+2:10:49
43Ulf RanhedSkogsluffarnas OK3:29:20+2:12:53
44Eva EngmanForsa OK3:30:56+2:14:29
45Annika JohanssonOK Alehof3:59:38+2:43:11
Bo AdolfssonIK Ymerej godkänd
Eva AdolfssonIK Ymerej godkänd
Sofia AdolfssonKlubblösej godkänd
Johanna AlfredssonOK Tyrej godkänd
Love AlmJärla Orienteringej godkänd
Lena AlshedenIFK Enskedeej godkänd
Lars-Olov AnderssonSigtuna OKej godkänd
karin AndgrenKlubblösej godkänd
Sandra AndreiIF Hansa-Hoburgej godkänd
Sandra BackEksjö SOKej godkänd
Edith BergvallVisby IF Gute SOKej godkänd
Katarina BomanKA 3 IFej godkänd
Maria Theres BrandbergCentrum OKej godkänd
Jan BrolundSödertälje nykvarn okej godkänd
Catarina CuibeKFUM Örebro OKej godkänd
Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Eva ElisdotterSvaide Roma SOKej godkänd
Roland ErikssonKlubblösej godkänd
Helge GardelinGotlands Bro OKej godkänd
Kristina GatelIF Thorej godkänd
Christina GustavssonHagaby GoIF Örebroej godkänd
magnus gustavssonBro okej godkänd
Sofie HagbergNyköpings OKej godkänd
Monica HallorOK Tisarenej godkänd
Anton HanssonOK Djerfej godkänd
Mathias HanssonSOK Viljanej godkänd
Linda HarlénKFUM Örebro OKej godkänd
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKej godkänd
Pär JanssonIF Thorej godkänd
Gustav JonssonKlubblösej godkänd
Bo KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Carola KarlssonOK Tyrej godkänd
Claes-Erik KarlssonKlubblösej godkänd
Dag KarlssonGustavsbergs OKej godkänd
Emma KlemetsKöping-Kolsva OKej godkänd
Michaela KällstrandÅmåls OKej godkänd
Göran LarssonSvaide Roma SOKej godkänd
Annika LeufvénÅmåls OKej godkänd
Johnny LindmarkSkarpnäcks OLej godkänd
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKej godkänd
Emma LundberghKamrat och IF KIFej godkänd
Carl LundkvistLänna IFej godkänd
Camilla LöfgrenOckelbo OKej godkänd
Kurt LöfgrenGotlands Bro OKej godkänd
Bertil LööfOK Pan-Kristianstadej godkänd
Allan OlofssonSvaide Roma SOKej godkänd
Lena Ott-GysslerLeksands OKej godkänd
Stefan PerssonSödertälje nykvarn okej godkänd
Roland RohdeFellingsbro GOIFej godkänd
Elisabeth StålhammarTullinge SKej godkänd
Per StålhammarTullinge SKej godkänd
Eva Thorsell HanssonOK Djerfej godkänd
Ella WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Alexandra VejedalKamrat och IF KIFej godkänd
Jon WilsonKlubblösej godkänd
Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OKej godkänd
Per MolinSödertälje-Nykvarn OFej start
Bo SandahlGotlands Bro OKej start

Öppen motion 8

4 850 m, 59 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olle GardellGotlands Bro OK2:10:32
2Anna EnborgLunds OK2:12:55+2:23
3Klas BacklundGävle OK2:22:02+11:30
4Martin SedströmKFUM Örebro OK2:26:17+15:45
5Marie GrönlundLunds OK2:34:25+23:53
6Lena RauséusKlubblös2:35:03+24:31
7Seth WimanTäby OK2:36:44+26:12
8Jan AnderssonGävle OK2:37:19+26:47
9Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg2:38:19+27:47
10Henrik HagwallJärla Orientering2:38:24+27:52
11Eva-Lotta BengtslinLunds OK2:47:46+37:14
12Kristina HellströmÅmåls OK2:54:30+43:58
13Tommy UllbergSvaide Roma SOK2:55:18+44:46
14Oskar HANDMARKHandmarkKlubblös3:01:30+50:58
15Mats LövdahlVisby IF Gute SOK3:10:36+1:00:04
16Emil BrynforsVästerbergslagens OL3:11:06+1:00:34
17Rolf AnderssonSvaide Roma SOK3:14:22+1:03:50
18Mattias HolmströmÅmåls OK3:19:20+1:08:48
19Christina LarssonKlubblös3:27:54+1:17:22
20Henrik HanssonJärfälla OK3:30:26+1:19:54
21Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg3:41:07+1:30:35
22Jimmy LarssonIF Thor3:44:49+1:34:17
23Anna Söderberg AmlertTäby OK3:49:28+1:38:56
24Torgny UndinKlubblös3:50:24+1:39:52
25Anna LuukkonenKlubblös4:27:18+2:16:46
Rickard AnderssonKlubblösej godkänd
David AndréGöteborg-Majorna OKej godkänd
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jennie AxinHagaby GoIF Örebroej godkänd
Erik BengtssonSala OKej godkänd
Torbjörn BergstrandSurahammars SOKej godkänd
Magnus BlombergSkogsluffarnas OKej godkänd
Staffan BromanOK Roslagenej godkänd
Einar EngströmKlubblösej godkänd
Linnea GustafssonVisborgs OKej godkänd
Jonas HallmanAttunda OKej godkänd
Jan HanssonOK Djerfej godkänd
Mattias HanssonOK Djerfej godkänd
Erik HellstenNyköpings OKej godkänd
Magnus HellströmÅmåls OKej godkänd
Carin KihlströmTäby OKej godkänd
Gunilla KjellanderEksport OLej godkänd
Björn KnuthammarLinköpings OKej godkänd
Jonas KärrströmTullinge SKej godkänd
Kurt LillroGarda OKej godkänd
Emma MartinelleSöders-Tyresöej godkänd
Anders NauHaninge SOKej godkänd
Stefan NilssonLunds OKej godkänd
Bodil NordenströmFossum IFej godkänd
Caroline NäslundKlubblösej godkänd
Philip NäslundKlubblösej godkänd
Våge RindstigSOK Viljanej godkänd
Sara RosengrenKlubblösej godkänd
Per SpikLeksands OKej godkänd
Lars SäfströmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Håkan SöderqvistOK Ravinenej godkänd
Malin SörstrandIstrums SKej godkänd
Marie ThörnvikCentrum OKej godkänd
Jonas WelanderEksport OLej godkänd
Maria HarrieLunds OKej start

Öppen motion 9

7 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1David DahlgrenOK Linné2:57:40
2Mikael AmlertTäby OK5:15:02+2:17:22
3Johan SmedbornSundbybergs IK6:25:23+3:27:43
Mikael AxinHagaby GoIF Örebroej godkänd
Eddie EdströmSundsvalls OKej godkänd
Helena JanssonOK Ravinenej godkänd
Anton JohanssonOK Orionej godkänd
Niklas KarlssonVäxjö OKej godkänd
Ewan McCarthy BASOCej godkänd
Christian OttLeksands OKej godkänd
Olof PerssonSvaide Roma SOKej godkänd
Anders PåhlmanIstrums SKej godkänd
Jan StenbergKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser