Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, Köping-Kolsva

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, Köping-Kolsva
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: lördag 3 september 2016

D21

9 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MarinopoulouOK Tyr1:23:578:25
Linda RinaldoOK Torej start

H21

11 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus JanssonGarphyttans IF1:03:195:34
2Oskar NilssonVästerås SOK1:13:25+10:066:28
3Torbjörn JanssonGarphyttans IF1:23:15+19:567:20

D16

6 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma JonssonOK Tor59:039:09

H16

5 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oscar ThornellSurahammars SOKej godkänd

D14

5 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefine JonssonOK Tor1:31:3816:30
2Rebecka HaslerSurahammars SOK1:47:24+15:4619:21

H14

5 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GertzellGarphyttans IF49:468:58
2Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF53:36+3:509:39
3Olle BrahmLånghundra IF1:22:51+33:0514:55

D12

4 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörnbergVästerås SOK57:2012:32
Beatrice ÖsterbergSurahammars SOKej start

D40

8 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:06:448:09
2Pernilla SahlénVästerås SOK1:16:23+9:399:20
3Eva PalmVästerås SOK1:22:55+16:1110:08
4Monica GustavssonEskilstuna OL1:33:05+26:2111:22
5Stina BjörnbergVästerås SOK1:35:30+28:4611:40
6Sofia HaslerSurahammars SOK1:44:29+37:4512:46
7Linda KärrebyVästerås SOK1:53:31+46:4713:52
Anette LarssonOK Torej godkänd

H40

9 960 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer CasselsjöOK Kolmården1:00:516:06
2Magnus ThornellSurahammars SOK1:06:01+5:106:37
3Anders KnutssonLinköpings OK1:06:12+5:216:38
4Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:11:08+10:177:08
5Anders SahlénVästerås SOK1:19:50+18:598:00
6Ove NäslundOK Roslagen1:24:30+23:398:29
7Per KärrebyVästerås SOK1:29:07+28:168:56
8Thomas AnderssonVästerås SOK1:42:24+41:3310:16
9Daniel BjörnbergVästerås SOK1:44:42+43:5110:30
10Henrik HallinSurahammars SOK1:47:00+46:0910:44
11Peter ÖsterbergSurahammars SOK1:56:38+55:4711:42
12Tobias SvenssonSurahammars SOK2:06:32+1:05:4112:42
13Per-Ola ThuressonOK Tylöskog2:09:43+1:08:5213:01
Magnus HellbergEskilstuna OLdiskvalificerad
Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Erik FochsenWaxholms OKej godkänd
Jörgen JonssonOK Torej godkänd
Per SundströmVästerås SOKej godkänd
Anders GalinSurahammars SOKej godkänd
Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OKej start
Arvid RinaldoOK Torej start
Michael WickströmArboga OKej start

D50

6 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth CelanderKristinehamns OK53:078:14
2Katarina Westin-KarlssonOK Reftele55:53+2:468:39
3Eva JonssonFinspångs SOK56:04+2:578:41
4Birgitta JanssonGarphyttans IF1:00:52+7:459:26
5Elisabet ElmertoftNorbergs OK1:01:37+8:309:33
6Elisabeth BengtssonHaninge SOK1:23:00+29:5312:52

H50

8 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonJärla Orientering52:426:26
2Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF57:40+4:587:02
3Ulf ErikssonStora Tuna OK59:51+7:097:18
4Kjell KlarSäterbygdens OK1:00:21+7:397:22
5Leif CelanderKristinehamns OK1:11:21+18:398:43
6Benny WiklundFinspångs SOK1:13:32+20:508:59
Anders ForsbergOK Tyrej godkänd
Per LeidevallDomnarvets GOIFej start

H60

6 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olov PetterssonSala OK44:276:53
2Lars PonténIF Thor45:26+0:597:02
3Gunnar MunkteliusSurahammars SOK48:15+3:487:28
4Ulf KjellinOK Hedströmmen53:25+8:588:16
Anders AsplundJärla Orienteringej godkänd

H70

5 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil KonradsonÖje IF1:47:3219:22

Öppen motion 1

4 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga-Britt PetterssonSala OK1:13:2416:03
2Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:48:33+35:0923:45
Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 2

6 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma LarssonOK Tor55:168:34
2Lasse BergqvistEskilstuna Sim Klubb55:24+0:088:35
3Edward GertzellGarphyttans IF1:01:29+6:139:31
4Anita KlarSäterbygdens OK1:01:31+6:159:32
5Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK1:10:25+15:0910:55
Elisabeth FridSmackej godkänd

Öppen motion 3

9 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SundellStockholm Multisport Klubb1:20:178:03
2Bo RenellOK Tor1:34:15+13:589:27
Thomas PetterssonKöpings Cykelej godkänd
Anna Karin ÅqvistOK Linnéej godkänd
Anders EkingeOK Motalaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser