Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Kils OK / Lustens OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Kils OK / Lustens OK
Arrangörsorganisation: Lustens OK
Datum: tisdag 14 juni 2016

D 10 Kil

1 770 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lina UllerKils OKej start

H 14 Kil

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton UllerKils OK30:2611:06

D 14 Kil

2 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora HolmgårdKils OK33:3612:15
Klara NordströmKils OKej godkänd

D 16 Kil

3 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove OrdqvistKils OK1:30:1723:34
Ella NordströmKils OKej start

H 21 Kil

5 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas UllerKils OK41:227:00
2Lukas OlmKils OK42:58+1:367:16
3Olof SkoglundKils OK46:38+5:167:54
4Magnus NordströmKils OK47:54+6:328:07
5Martin KvarnströmKils OK53:38+12:169:05
6Jonathan UllerKils OK55:37+14:159:25
7Lars HolmgårdKils OK56:58+15:369:39
8Lars NordströmKils OK57:54+16:329:48
9Jonas UllerKils OK1:04:21+22:5910:54
10Joakim PerssonKils OK1:08:03+26:4111:32

D 21 Kil

4 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia HolmgårdKils OK43:399:59
2Ylva OlmKils OK56:47+13:0812:59
3Mona OrdqvistKils OK1:09:14+25:3515:50
Elsa HolmgårdKils OKej start
Anna NordströmKils OKej start
Tina WestlundKils OKej start

H 10 Lusten

1 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon MolanderLustens OK27:4915:42

H 14 Lusten

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ÅkerlindLustens OK1:34:4334:34

H 21 Lusten

5 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom CampbellLustens OK42:237:11
2Johan LarssonLustens OK1:02:17+19:5410:33
3Niklas KarlssonLustens OK1:10:50+28:2712:00
4Greg CampbellLustens OK1:23:51+41:2814:12
Jonas SamuelssonLustens OKej godkänd

D 21 Lusten

4 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LandforsLustens OK42:389:45
2Sandra BomanLustens OK1:00:42+18:0413:53
3Cecilia BomanLustens OK1:05:59+23:2115:05
4Åsa SörlinLustens OK1:08:09+25:3115:35
5Kristina LandforsLustens OK1:21:28+38:5018:38
6Frida ErikssonLustens OK1:31:42+49:0420:59

H 60 Lusten

2 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin NilssonLustens OK49:1017:56
2Lennart MattssonLustens OK1:00:29+11:1922:04

D 60 Lusten

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mariann NilssonLustens OK59:0821:34

D 21 Öppen

4 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny AsketunOK Roxen42:009:36

H 21 Öppen

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ThunbergOK Vivill58:439:57
Mattias Jašić ModinSK Örnenej godkänd

U 2 Kil

1 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja JohanssonKils OK30:0717:00
2Jonatan LennemyrKils OK34:03+3:5619:14
2Oscar ÖrnbergKils OK34:03+3:5619:14
4Joel HolmgårdKils OK34:06+3:5919:15
5Henry NordströmKils OK38:27+8:2021:43
6Tobias GustafssonKils OK39:24+9:1722:15
7Hugo KedemarkKils OK39:34+9:2722:21
8Maja JohannessonKils OK43:45+13:3824:43
9Melizza StrandgårdKils OK45:32+15:2525:43

Friska Vit

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fanny NygrenLustens OK27:1115:21
2Majbritt MonsénLustens OK39:45+12:3422:27
Cornelia RebaneKils OKej godkänd

Friska Gul

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen MolanderLustens OK43:5318:21
2Kristin GustafssonKils OK44:32+0:3918:37
Lennart BergqvistLustens OKej godkänd

Friska Violett

3 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerrin NilssonLustens OK1:07:3217:37
Anna Pia HägglundLustens OKej start

H 12 Kil

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William RebaneKils OK31:4113:15
2Fredrik WestlundKils OK47:07+15:2619:42
Isak HolmgårdKils OKej godkänd

H 12 Lusten

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte LandforsLustens OK1:21:5334:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser