Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: söndag 22 april 2018

H18 Elit

8 000 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK53:236:40
2Gustav RuneforsVäxjö OK55:15+1:526:54
3Emil AuseliusBredaryds SOK55:46+2:236:58
4Samuel PihlströmOK Landehof58:35+5:127:19
5Simon HardenFK Boken1:01:46+8:237:43
6Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:02:01+8:387:45
7Erik HannrupIF Thor1:02:39+9:167:49
8Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:04:51+11:288:06
9Axel ElmbladBredaryds SOK1:04:53+11:308:06
10Simon FriskJärla Orientering1:04:54+11:318:06
11Jesper LidmarSnättringe SK1:04:56+11:338:07
12Benjamin NäslundSkogslöparna1:04:58+11:358:07
13Johan CallebergSnättringe SK1:04:59+11:368:07
14Jonas SoldiniEksjö SOK1:05:00+11:378:07
15Lukas OlmKils OK1:06:30+13:078:18
16Leo JohanssonOK Kolmården1:06:49+13:268:21
17Victor HanssonJönköpings OK1:07:07+13:448:23
18Hugo SetthagenOK Tranan1:10:51+17:288:51
19Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:10:52+17:298:51
20Alfred PetterssonMullsjö SOK1:10:54+17:318:51
21Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:10:56+17:338:52
22Linus KristianssonTrollhättans SOK1:11:02+17:398:52
23Marcus CarlssonIF Hagen1:11:28+18:058:56
24Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:12:46+19:239:05
25Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:12:51+19:289:06
26William LundstedtMullsjö SOK1:12:58+19:359:07
27Philip CarlssonNyköpings OK1:13:01+19:389:07
28Hugo JakobssonEksjö SOK1:13:03+19:409:07
29Martin RoudnyFinspångs SOK1:13:05+19:429:08
30Oskar NymanOK Tyr1:13:08+19:459:08
31Hugo DjurstedtEksjö SOK1:13:11+19:489:08
32Felix PerssonHaninge SOK1:13:49+20:269:13
33Fredrik HamreforsVästerås SOK1:14:14+20:519:16
34Isac EricssonVäxjö OK1:16:39+23:169:34
35Axel OlssonIF Hagen1:18:04+24:419:45
36Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:18:05+24:429:45
37Filip BengtssonOK Orion1:18:08+24:459:46
38Gustav OlssonOK Orion1:18:09+24:469:46
39Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:18:17+24:549:47
40Ondrej VolakFinspångs SOK1:18:19+24:569:47
41Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:18:23+25:009:47
42Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:19:24+26:019:55
43Arvid UmegårdLånghundra IF1:20:11+26:4810:01
44Jan RusinFinspångs SOK1:20:37+27:1410:04
45Pascal SchmidOK Linné1:20:56+27:3310:07
46Mattis PerssonEksjö SOK1:20:57+27:3410:07
47Simon FreylandEksjö SOK1:23:12+29:4910:24
48Albin FalkNyköpings OK1:23:15+29:5210:24
49Jonathan JylltorpLinköpings OK1:23:17+29:5410:24
50Mattias KallhaugeSnättringe SK1:23:26+30:0310:25
51Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:23:33+30:1010:26
52Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:23:46+30:2310:28
53Sixten TörnqvistVästerås SOK1:23:55+30:3210:29
54Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:23:58+30:3510:29
55Gabriel SturessonLerums SOK1:23:59+30:3610:29
56Hugo StrömMullsjö SOK1:24:06+30:4310:30
57William NilssonNyköpings OK1:24:09+30:4610:31
58Jacob MobergHelsingborgs SOK1:24:12+30:4910:31
59Noa SjöstrandVästerås SOK1:24:13+30:5010:31
60Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:24:15+30:5210:31
61Andreas NäslundVästerås SOK1:24:18+30:5510:32
62Anton SilierJärfälla OK1:24:19+30:5610:32
63Anton HänströmTäby OK1:24:25+31:0210:33
64Oskar SvahnEksjö SOK1:24:26+31:0310:33
65Petter BergstedtMarkbygdens OK1:24:33+31:1010:34
66Olle SvangrenGotlands Bro OK1:24:43+31:2010:35
67Jonas WepferKarlskrona SOK1:24:48+31:2510:36
68Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:24:52+31:2910:36
69Olle BergstedtMarkbygdens OK1:24:53+31:3010:36
70Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb1:24:55+31:3210:36
71Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK1:25:15+31:5210:39
72Daniel HellbergLunds OK1:25:22+31:5910:40
73Simon SvahnEksjö SOK1:25:29+32:0610:41
74Mattias IvaresOK Södertörn1:26:01+32:3810:45
75Olof LjunggrenLinköpings OK1:28:04+34:4111:00
76Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:28:08+34:4511:01
77Isac ErikssonOK Nolaskogsarna1:28:16+34:5311:02
78Victor BylundIF Thor1:28:26+35:0311:03
79Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:28:35+35:1211:04
80Arvid WesterbergOK Kolmården1:28:36+35:1311:04
81Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:28:44+35:2111:05
82Noel WaldenfjordJärfälla OK1:29:02+35:3911:07
83Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:29:48+36:2511:13
84Arvid RoosOK Linné1:29:49+36:2611:13
85Emil JonsellIF Thor1:30:00+36:3711:15
86Ludvig HolmqvistOK Tor1:33:42+40:1911:42
87Martin SandqvistVästerås SOK1:39:44+46:2112:28
88Johannes ÖhgrenOK Kåre1:39:53+46:3012:29
89Elias RöstinSöders-Tyresö1:45:01+51:3813:07
90Linus MalmKFUM Örebro OK1:50:50+57:2713:51
91William SeguraKFUM Örebro OK1:56:19+1:02:5614:32
92Martin SkärlénHaninge SOK1:56:23+1:03:0014:32
93Albin LindgrenVisborgs OK2:05:44+1:12:2115:43
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Fredrik HanssonTäby OKej godkänd
Victor SadaranganiJärla Orienteringej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Allan HedbergLunds OKej start
Hugo HåkanssonIK Ymerej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start
Jonathan UllerKils OKej start
Joar HertinIK Hakarpspojkarnaåterbud
Johan LangerakJärfälla OKåterbud
Albin TollOK Njudungåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser