Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: söndag 22 april 2018

Öppen motion 8

4 590 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Victor BergstrandLinköpings OK34:19
2Lars SjöbergTullinge SK37:35+3:16
3Erik MattssonJärla Orientering38:35+4:16
4Fabian SteenOK Enen39:35+5:16
5Thomas JohannessonRonneby OK40:41+6:22
6Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK40:59+6:40
7Henrik GöhlFinspångs SOK41:44+7:25
8Tobias KonradssonOK Roxen42:27+8:08
8Mikael KindbornOK Hällen42:27+8:08
10Ulf ErikssonStora Tuna OK43:59+9:40
11Jonas UllerKlubblös44:33+10:14
12Per SvenssonFinspångs SOK45:19+11:00
13Carin RosanderFinspångs SOK46:28+12:09
14Tomas SjökvistOK Österåker47:54+13:35
15Per BacklundOK Södertörn48:12+13:53
16Fredrik SturekSOK Viljan48:44+14:25
17Jan AsketunOK Roxen48:48+14:29
18Maja PetterssonKarlskrona SOK48:56+14:37
19Jenny SandhOK Roxen49:19+15:00
20Charlotte NedforsOK Roxen49:48+15:29
21Lars DanielsonMatteus SI49:54+15:35
22Magnus KarlssonCentrum OK51:19+17:00
23Anna AlgotsonMotala AIF OL51:44+17:25
23Lisa HahlinOK Denseln51:44+17:25
25Cecilia BerganderEksjö SOK52:17+17:58
26Lennart EkvallTrollhättans SOK53:13+18:54
27Lisa ElmbladBredaryds SOK53:14+18:55
28Kersti RingiOK Kåre54:16+19:57
29Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK54:28+20:09
30Emma RosénOK Njudung55:26+21:07
31Susanne KarlssonOK Denseln56:07+21:48
32Kerstin SjökvistOK Österåker56:12+21:53
33Lars HembergGamleby OK56:34+22:15
34Filip JounotTjalve IF Norrköping56:52+22:33
35Anders JohanssonFinspångs SOK57:55+23:36
36Märta BerggrenOK Kolmården58:11+23:52
37Jenny ÖstlundOK Kolmården58:16+23:57
38Hans PetterssonLinköpings SK58:19+24:00
39Henrik BechtelFK Friskus-Varberg58:24+24:05
40Linda EdströmMatteus SI58:30+24:11
41Patrik FriskGustavsbergs OK58:40+24:21
42Malin PerssonOK Denseln59:36+25:17
43Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF1:00:02+25:43
44Malin AxFinspångs SOK1:00:25+26:06
45Peter SvahnEksjö SOK1:00:35+26:16
46Urban StåhlSundbybergs IK1:00:40+26:21
47Atakilte BeyeneOK Gränsen1:04:03+29:44
48Anders RunanderTrosabygdens OK1:04:31+30:12
49David SundbergFinspångs SOK1:04:45+30:26
50Niklas ErikssonBodafors OK1:05:22+31:03
51Jörgen HjortOK Roxen1:06:26+32:07
52Magnus JohanssonOK Kolmården1:06:38+32:19
53Jan KaleredOK Denseln1:10:14+35:55
54Anastasia IlkevichIK Hakarpspojkarna1:14:28+40:09
55Harris BrandeTjalve IF Norrköping1:14:53+40:34
56Thomas JohanssonOK Kolmården1:15:53+41:34
57Roger NorbergOK Hällen1:15:55+41:36
58Kennet LindqvistOK Kolmården1:18:42+44:23
59Robert HåkanssonOK Kolmården1:18:54+44:35
60Sara HamreforsVästerås SOK1:19:01+44:42
61Ragnar OlssonTibro OK1:26:43+52:24
62Helena PerssonCentrum OK1:32:05+57:46
63Sigrid GustafssonKlubblös1:36:36+1:02:17
64Tomas HammarOK Roxen1:36:40+1:02:21
65Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:02:15+1:27:56
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser