Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Swedish League, #6, final, jaktstart + LOK:s jubileumstävling, lång
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: söndag 22 april 2018

D21 Elit

10 210 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering1:14:427:18
2Sara HagströmIFK Göteborg Orientering1:18:59+4:177:44
3Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:21:43+7:018:00
4Lilian ForsgrenOK Tisaren1:22:09+7:278:02
5Helena BergmanOK Ravinen1:24:42+10:008:17
6Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:24:49+10:078:18
7Alva OlssonLinköpings OK1:26:00+11:188:25
8Susen LöschÄrla IF1:30:28+15:468:51
9Linnéa GolsäterEksjö SOK1:30:32+15:508:52
10Johanna ÖbergOK Linné1:30:52+16:108:53
11Josefin TjernlundOK Tisaren1:31:06+16:248:55
12Lena Eliasson-LööfOK Pan-Kristianstad1:32:29+17:479:03
13Andrea SvenssonOK Tisaren1:33:50+19:089:11
14Sara SjökvistJärla Orientering1:35:21+20:399:20
15Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:35:36+20:549:21
16Louise MarkstedtOK Södertörn1:35:38+20:569:21
17Ellinor TjernlundOK Tisaren1:35:41+20:599:22
18Lovisa PerssonOK Tisaren1:35:43+21:019:22
19Johanna EngströmOK Hällen1:35:47+21:059:22
20Rebecka HeinrupTullinge SK1:35:49+21:079:23
21Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna1:35:51+21:099:23
22Tilda JohanssonOK Orion1:35:54+21:129:23
23Nadiya VolynskaOK Orion1:38:30+23:489:38
24Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK1:39:18+24:369:43
25Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:40:01+25:199:47
26Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF1:40:10+25:289:48
27Rebecka LindbergOK Roslagen1:41:55+27:139:58
28Aleksandra HornikPaimion Rasti1:42:36+27:5410:02
29Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:42:46+28:0410:03
30Lisa AnderssonÄrla IF1:45:39+30:5710:20
31Agata StankiewiczOK Orion1:45:41+30:5910:21
32Kristin HylanderNyköpings OK1:45:46+31:0410:21
33Rebecka NylinOK Tisaren1:45:47+31:0510:21
34Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna1:46:17+31:3510:24
35Louise LundgrenVäxjö OK1:46:52+32:1010:28
36Pim HedbergOK Pan-Kristianstad1:46:54+32:1210:28
37Filipa RodriguesJärla Orientering1:46:56+32:1410:28
38Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad1:47:02+32:2010:28
39Hanna WisniewskaOK Orion1:47:45+33:0310:33
40Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:47:56+33:1410:34
41Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:48:04+33:2210:35
42Emma BergmanOK Pan-Kristianstad1:48:29+33:4710:37
43Erica PetterssonIFK Göteborg Orientering1:50:19+35:3710:48
44Marianne HaugIK Hakarpspojkarna1:53:37+38:5511:07
45Linn BrännebyÄrla IF1:56:40+41:5811:25
46Sanna SkoogKils OK2:02:24+47:4211:59
47Maria BjörklundStora Tuna OK2:02:31+47:4911:59
48Annika BjörkOK Linné2:04:49+50:0712:13
49Filippa JohanssonJönköpings OK2:05:47+51:0512:19
50Angelica EngströmSkåneslättens OL2:05:48+51:0612:19
51Elin JohanssonFinspångs SOK2:18:52+1:04:1013:36
52Galina RibediucHellas Orientering2:19:55+1:05:1313:42
53Alicia FribergIF Hagen2:32:25+1:17:4314:55
Anna Dahlgren-RosénJärla Orienteringej godkänd
Moa GustafssonUddevalla OKej godkänd
Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Fanny AsketunOK Roxenåterbud
Emma HelmerssonOK Roxenåterbud
Kate MorrisonOK Linnéåterbud
Magdalena OlssonStora Tuna OKåterbud

H21 Elit

13 000 m, 100 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil SvenskStora Tuna OK1:20:116:10
2Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:20:18+0:076:10
3Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:21:23+1:126:15
4Ruslan GlebovOK Ravinen1:22:25+2:146:20
5Oleksandr KratovKoovee1:22:33+2:226:21
6Albin RidefeltOK Linné1:22:37+2:266:21
7Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:23:31+3:206:25
8Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:30:17+10:066:56
9Filip GrahnHestra IF1:30:29+10:186:57
10Anton SjökvistStora Tuna OK1:31:11+11:007:00
11Rasmus ElmelidLinköpings OK1:31:16+11:057:01
12Olle KaleredStora Tuna OK1:31:19+11:087:01
13Aleksei AlekseyonokIK Hakarpspojkarna1:31:30+11:197:02
14Algirdas BartkeviciusOK Denseln1:31:39+11:287:03
15Ville JohanssonOK Kolmården1:31:48+11:377:03
16Jens WängdahlIFK Göteborg Orientering1:32:12+12:017:05
17Rudolfs ZernisÄrla IF1:33:55+13:447:13
18Jakob AnderssonOK Linné1:33:58+13:477:13
19Denys ShcherbakovRonneby OK1:34:02+13:517:14
20Michal OlejnikSödertälje-Nykvarn OF1:34:07+13:567:14
21Rassmus AnderssonOK Linné1:34:09+13:587:14
22Daniel RoosAttunda OK1:34:53+14:427:17
23Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF1:35:21+15:107:20
24Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:35:26+15:157:20
25Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:35:31+15:207:20
26Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:35:42+15:317:21
27Henrik JonssonÄrla IF1:37:01+16:507:27
28Jens RönnolsJärla Orientering1:37:31+17:207:30
29Martin AhlbergerGöteborg-Majorna OK1:38:55+18:447:36
30Niklas AldénOK Linné1:38:58+18:477:36
31Mathias HallménOK Denseln1:42:29+22:187:53
32Erik ClassonOK Orinto1:42:34+22:237:53
33Anton ForsbergStora Tuna OK1:42:40+22:297:53
34Yves AschwandenStora Tuna OK1:42:41+22:307:53
35Erik AnderssonOK Orion1:42:43+22:327:54
36Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF1:42:46+22:357:54
37Daniel NilssonNyköpings OK1:42:48+22:377:54
38Petter ErikssonÄrla IF1:42:52+22:417:54
39Love BerzellOK Ravinen1:42:53+22:427:54
40Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:43:16+23:057:56
41Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:44:30+24:198:02
42Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna1:44:54+24:438:04
43Valentin KoziavinSnättringe SK1:46:53+26:428:13
44Lucas SundbladEksjö SOK1:46:55+26:448:13
45Sven AschwandenStora Tuna OK1:46:59+26:488:13
46Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:47:02+26:518:14
47Robbin KantarpÄrla IF1:47:06+26:558:14
48David BejbomJärla Orientering1:47:07+26:568:14
49Jonas EngströmOK Hällen1:47:09+26:588:14
50Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:47:11+27:008:14
51Flavio PoltéraSnättringe SK1:47:12+27:018:14
52Arvid VågIFK Göteborg Orientering1:47:14+27:038:14
53Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:47:19+27:088:15
54Felix SpäthIFK Lidingö SOK1:47:21+27:108:15
55Oscar BjörckJärla Orientering1:47:23+27:128:15
56Oscar VångellÄrla IF1:47:26+27:158:15
57Emil KaleredOK Denseln1:47:28+27:178:16
58Markus HederskogIK Hakarpspojkarna1:47:31+27:208:16
59Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:47:43+27:328:17
60Filip KarlssonIF Hagen1:47:47+27:368:17
61Oskar CarlborgOK Hällen1:48:03+27:528:18
62Joël MorgenthalerTullinge SK1:48:09+27:588:19
63Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:48:19+28:088:19
64Albin SjöhedGävle OK1:50:14+30:038:28
65Johan AronssonOK Tisaren1:52:13+32:028:37
66Simon HectorSnättringe SK1:53:30+33:198:43
67Jonas GustafssonOK Kåre1:54:29+34:188:48
68Emil ÅbergOK Kåre1:54:55+34:448:50
69Emil AnderssonTullinge SK1:55:16+35:058:52
70Ken PeetersOK Linné1:58:07+37:569:05
71Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:58:19+38:089:06
72Olof ErikssonOK Linné1:58:38+38:279:07
73Anton SundgrenLånghundra IF1:59:41+39:309:12
74Simon AnderssonOK Rodhen1:59:51+39:409:13
75Simon RuneforsVäxjö OK2:00:03+39:529:14
76Kevin StåhlOK Hammaren2:02:10+41:599:23
77Karl EngesAttunda OK2:02:15+42:049:24
78Tom CampbellOK Kolmården2:02:43+42:329:26
79Harri KarlssonJärla Orientering2:03:02+42:519:27
80Charlie StoltRehns BK2:03:36+43:259:30
81Anders AxlingSundsvalls OK2:05:04+44:539:37
82Johan EklundVäxjö OK2:05:07+44:569:37
83Erik BjörklundOK Linné2:05:39+45:289:39
84Markus LangStora Tuna OK2:19:43+59:3210:44
Gustav HindérOK Tisarendiskvalificerad
Henrik AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Gustav BergmanOK Ravinenej godkänd
Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Oskar DanielsAttunda OKej godkänd
Ludvig ErikssonKils OKej godkänd
Erik FernlundOK Tisarenej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Simon LundinFinspångs SOKej godkänd
Oliver MalmkvistJönköpings OKej godkänd
Anton NilssonJärla Orienteringej godkänd
William PommerStora Tuna OKej godkänd
Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Joakim SkärlénHaninge SOKej godkänd
Joakim SvenskStora Tuna OKej godkänd
Karl WalheimÄrla IFej godkänd
Thomas PetterssonAttunda OKej start
Johan RunessonTampereen Pyrintöej start
Axel WrådheAttunda OKej start
Christoffer AndersénVästerås SOKåterbud
Erik BomanGävle OKåterbud
Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebroåterbud
Martin DjerfIK Hakarpspojkarnaåterbud

D20 Elit

7 500 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF1:06:008:48
2Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:07:11+1:118:57
3Ida ØbroOK Orion1:07:27+1:278:59
4Hanna HugossonSundsvalls OK1:10:07+4:079:20
5Emma HagrotTäby OK1:11:18+5:189:30
6Vilma KarlssonSnättringe SK1:11:22+5:229:30
7Rebecca WaldenfjordOK Ravinen1:11:45+5:459:34
8Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna1:12:25+6:259:39
9Hanna HänströmOK Ravinen1:12:26+6:269:39
10Lisa JohanssonOK Tranan1:12:32+6:329:40
11Klara AxelssonEksjö SOK1:12:33+6:339:40
12Jenny WegebroSundsvalls OK1:12:35+6:359:40
13Myrra CarlssonOK Orion1:12:36+6:369:40
14Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK1:13:26+7:269:47
15Sanna FastEksjö SOK1:15:33+9:3310:04
16Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:15:36+9:3610:04
17Vilma BlennowFalköpings AIK OK1:15:52+9:5210:06
18Klara DjerfLerums SOK1:16:08+10:0810:09
19Ida KristianssonTrollhättans SOK1:17:02+11:0210:16
20Moa HanssonBredaryds SOK1:20:14+14:1410:41
21Lisa BerggrenOK Kolmården1:20:56+14:5610:47
22Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna1:20:57+14:5710:47
23Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:22:11+16:1110:57
24Amelia SkalbergBredaryds SOK1:25:17+19:1711:22
25Tone AlbrektssonOK Ravinen1:26:17+20:1711:30
26Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad1:26:48+20:4811:34
27Hanna KjellinForsa OK1:27:15+21:1511:38
28Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad1:29:06+23:0611:52
29Fanny SundbladEksjö SOK1:29:13+23:1311:53
30Maria ErikssonEds SK1:29:17+23:1711:54
31Kristina TedhamreSnättringe SK1:29:36+23:3611:56
32Elif Gökce AvciOK Tisaren1:31:14+25:1412:09
33Elsa HolmgårdKils OK1:32:02+26:0212:16
34Klara LjunggrenLinköpings OK1:32:33+26:3312:20
35Johanna HagströmFalköpings AIK OK1:35:38+29:3812:45
36Saga SanderOK Milan1:36:23+30:2312:51
37Amanda RangertIK Hakarpspojkarna1:37:49+31:4913:02
38Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna1:38:10+32:1013:05
39Emma BlixtOK Hammaren1:41:44+35:4413:33
40Elin WihlborgOK Gynge1:43:10+37:1013:45
41Stina ErikssonJönköpings OK2:09:26+1:03:2617:15
Ellen BromanOK Roslagenej godkänd
Jennie Börjesson ErikssonStorviks IFej godkänd
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OLej godkänd
Ronja JungåkerOK Kåreej godkänd
Sofia KlassonHestra IFej godkänd
Tove FlodmanOK Hammarenej start
Gabriella S BerganderEksjö SOKej start
Moa WestbladOK Ravinenej start
Emma DjerfLerums SOKåterbud
Elin GranstedtIK Hakarpspojkarnaåterbud
Emma PetterssonOK Roxenåterbud
Alice AxelssonIK Hakarpspojkarnaåterbud

H20 Elit

10 200 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK1:06:206:30
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre1:10:45+4:256:56
3Jesper SvenskStora Tuna OK1:15:39+9:197:25
4August MollénOK Denseln1:15:45+9:257:25
5Elias Bäcklund EkvallHalden SK1:15:54+9:347:26
6Simon LarssonOK Hällen1:15:58+9:387:26
7Henrik JohannessonStora Tuna OK1:16:30+10:107:30
8Felix AxelssonMarkbygdens OK1:17:52+11:327:38
9Erik HerneOK Ravinen1:17:58+11:387:38
10Victor ImarkTullinge SK1:18:24+12:047:41
11Nils Hammaräng GripOK Orion1:18:32+12:127:41
12Oskar EdvardssonJärfälla OK1:19:52+13:327:49
13Axel GranqvistOK Ravinen1:20:35+14:157:54
14Andreas UllerKils OK1:22:57+16:378:07
15Filip TrofastBredaryds SOK1:23:06+16:468:08
16Jonas AnderssonOK Roxen1:23:26+17:068:10
17Tomas KrivdaTullinge SK1:23:44+17:248:12
18Ludvig EkNyköpings OK1:24:02+17:428:14
19Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:25:52+19:328:25
20Henning SjökvistStora Tuna OK1:26:00+19:408:25
21Emil LjungemyrOK Kolmården1:26:04+19:448:26
22Lukas LundgrenVäxjö OK1:26:09+19:498:26
23Niklas CarlssonSundbybergs IK1:26:10+19:508:26
24Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:26:20+20:008:27
25Otto StuhlhoferOK Landehof1:28:04+21:448:38
26Hugo LillieströmOK Roxen1:29:33+23:138:46
27Victor HelgessonHestra IF1:29:54+23:348:48
28Olle GrywenzOK Linné1:32:00+25:409:01
29Axel HalvarssonKarlskrona SOK1:32:13+25:539:02
30Emil PetterssonKarlskrona SOK1:32:20+26:009:03
31Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:32:23+26:039:03
32Albin AnderssonTullinge SK1:32:31+26:119:04
33Oskar ForsbergTullinge SK1:32:41+26:219:05
34Viktor WassénHalden SK1:33:14+26:549:08
35Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna1:35:59+29:399:24
36Andreas JonssonOK Orion1:36:34+30:149:28
37Emil KarlssonHestra IF1:36:46+30:269:29
38Georg GröllEksjö SOK1:36:52+30:329:29
39Ondrej HlavacÄrla IF1:37:14+30:549:31
40Arvid ClaessonJönköpings OK1:40:32+34:129:51
41Carl CarlssonNyköpings OK1:40:47+34:279:52
42Benjamin SturekSOK Viljan1:41:15+34:559:55
43Johan HagströmerOK Hällen1:41:16+34:569:55
44Emil GrehnOK Rodhen1:41:24+35:049:56
45Johan PerssonAttunda OK1:41:26+35:069:56
46Pontus LindblomOK Roxen1:41:28+35:089:56
47Arvid LinderOK Hällen1:41:30+35:109:57
48Fritjof AxelssonFK Göingarna1:41:44+35:249:58
49Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:41:46+35:269:58
50Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna1:42:15+35:5510:01
51Viktor SkoogKils OK1:42:19+35:5910:01
52Olle SörqvistMarkbygdens OK1:42:22+36:0210:02
53Isak HertinIK Hakarpspojkarna1:42:37+36:1710:03
54David RisbergKils OK1:45:30+39:1010:20
55Erik WinbladhKarlskrona SOK1:45:36+39:1610:21
56Mårten OlssonGävle OK1:46:08+39:4810:24
57Hannes SvahnOK Ravinen1:46:24+40:0410:25
58Kacper KucaOK Kolmården1:48:32+42:1210:38
59Gustav ÖhgrenOK Kåre1:52:42+46:2211:02
60Joel KarnehedOK Roxen1:54:44+48:2411:14
61Andreas MagnvallOK Södertörn2:12:27+1:06:0712:59
62Simon DahlbergOK Nolaskogsarna2:13:16+1:06:5613:03
63Ludvig WaktelSvaide Roma SOK2:41:38+1:35:1815:50
Erik OlssonGävle OKdiskvalificerad
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Oreste GarbaniEksjö SOKej godkänd
Rasmus Møller JessOK Linnéej godkänd
Edvin NordströmTäby OKej godkänd
Olof SkoglundKils OKej godkänd
Hampus LindmanOK Gränsenej start
Jesper VikmanOK Nolaskogsarnaej start
Oskar EngesAttunda OKåterbud
Oliwer LundbergFreidigåterbud

D18 Elit

5 540 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna47:238:33
2Ella OlssonGrycksbo IF OK47:33+0:108:34
3Erika Källvik LeufvénÅmåls OK47:48+0:258:37
4Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF51:26+4:039:17
5Isa EnvallIK Hakarpspojkarna52:18+4:559:26
6Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna53:51+6:289:43
7Ella SjöbergTullinge SK53:55+6:329:43
8Petrina CostermansJärla Orientering53:57+6:349:44
9Tove PetterssonOK Roxen54:04+6:419:45
10Ebba BerglinOK Orion54:08+6:459:46
11Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK54:18+6:559:48
12Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK54:40+7:179:52
13Sofia JohanssonOK Skärmen56:23+9:0010:10
14Tilde BacklundOK Södertörn56:29+9:0610:11
15Frida VikströmSundsvalls OK56:44+9:2110:14
16Ellen BlennowFalköpings AIK OK57:14+9:5110:19
17Hanna LagerbergOK Södertörn57:22+9:5910:21
18Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna58:47+11:2410:36
19Maja MörthLeksands OK58:51+11:2810:37
20Frida HectorSnättringe SK1:01:19+13:5611:04
21Hanna JohannessonRonneby OK1:01:27+14:0411:05
22Alicia LundgrenVäxjö OK1:01:35+14:1211:06
23Signe NilssonNyköpings OK1:02:39+15:1611:18
24Julia RajanIFK Lidingö SOK1:04:19+16:5611:36
25Johanna NilssonKungälvs OK1:06:48+19:2512:03
26Elin LindbladOK Djerf1:07:07+19:4412:06
27Tove EkströmLinköpings OK1:07:36+20:1312:12
28Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna1:08:08+20:4512:17
29Hilda AxelssonFK Göingarna1:09:31+22:0812:32
30Vera ChiusoleEksjö SOK1:09:47+22:2412:35
31Julia RangertIK Hakarpspojkarna1:09:48+22:2512:35
32Stina JohanssonOK Bävern1:09:49+22:2612:36
33Elsa LindeblomHestra IF1:10:01+22:3812:38
34Alva LindellIF Thor1:10:03+22:4012:38
35Ylva SandénOK Södertörn1:10:04+22:4112:38
36Elin SvenssonOK Älme1:10:10+22:4712:39
37Irmalinn NilssonHärlövs IF1:10:12+22:4912:40
38Tindra HjortFalköpings AIK OK1:10:19+22:5612:41
39Ellen WahlbomOK Orion1:10:20+22:5712:41
40Linnea SkalbergBredaryds SOK1:10:29+23:0612:43
41Ebba HjertbergHestra IF1:10:34+23:1112:44
42Ella AnderssonOK Södertörn1:11:00+23:3712:48
43Ebba JensenSkåneslättens OL1:11:14+23:5112:51
44Lovisa BlomgrenSOK Aneby1:13:59+26:3613:21
45Linnéa GustafssonOK Hällen1:14:04+26:4113:22
46Alva RingiOK Kåre1:14:06+26:4313:22
47Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:14:09+26:4613:23
48Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:14:13+26:5013:23
49Nora AronengHestra IF1:14:26+27:0313:26
50Malva SteenOK Enen1:14:27+27:0413:26
51Maja KindlundOK Tranan1:14:42+27:1913:29
52Moa KarlssonStorviks IF1:14:45+27:2213:29
53Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:14:57+27:3413:31
54Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:21:00+33:3714:37
55Moa HjorthDomnarvets GOIF1:21:18+33:5514:40
56Amanda JanssonOK Djerf1:22:56+35:3314:58
57Clara DahlHärlövs IF1:29:23+42:0016:08
58Linn LugneKils OK1:29:39+42:1616:10
59Claudia  WaltiOK Kolmården1:32:23+45:0016:40
60Malva EvebornOK Roxen1:32:53+45:3016:45
61Klara HöglundEksjö SOK1:33:48+46:2516:55
62Lotten SandénOK Södertörn1:57:13+1:09:5021:09
63Sofia ZillingOK Södertörn1:59:09+1:11:4621:30
64Katarina NorrbyOK Södertörn1:59:11+1:11:4821:30
Malin KristianssonTrollhättans SOKej godkänd
Alva SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Lina SvärdIF Thorej godkänd
Lotta WeyhenmeyerIF Thorej godkänd
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Wilma BerganderEksjö SOKej start
Frida JohanssonOK Djerfåterbud
Elin DahlmarkVästerås SOKåterbud
Lovisa WeidenSkåneslättens OLåterbud

H18 Elit

8 000 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK53:236:40
2Gustav RuneforsVäxjö OK55:15+1:526:54
3Emil AuseliusBredaryds SOK55:46+2:236:58
4Samuel PihlströmOK Landehof58:35+5:127:19
5Simon HardenFK Boken1:01:46+8:237:43
6Kristoffer TengrothSundbybergs IK1:02:01+8:387:45
7Erik HannrupIF Thor1:02:39+9:167:49
8Elias TidevallSkogsluffarnas OK1:04:51+11:288:06
9Axel ElmbladBredaryds SOK1:04:53+11:308:06
10Simon FriskJärla Orientering1:04:54+11:318:06
11Jesper LidmarSnättringe SK1:04:56+11:338:07
12Benjamin NäslundSkogslöparna1:04:58+11:358:07
13Johan CallebergSnättringe SK1:04:59+11:368:07
14Jonas SoldiniEksjö SOK1:05:00+11:378:07
15Lukas OlmKils OK1:06:30+13:078:18
16Leo JohanssonOK Kolmården1:06:49+13:268:21
17Victor HanssonJönköpings OK1:07:07+13:448:23
18Hugo SetthagenOK Tranan1:10:51+17:288:51
19Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:10:52+17:298:51
20Alfred PetterssonMullsjö SOK1:10:54+17:318:51
21Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:10:56+17:338:52
22Linus KristianssonTrollhättans SOK1:11:02+17:398:52
23Marcus CarlssonIF Hagen1:11:28+18:058:56
24Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna1:12:46+19:239:05
25Duncan RobertsonSvaide Roma SOK1:12:51+19:289:06
26William LundstedtMullsjö SOK1:12:58+19:359:07
27Philip CarlssonNyköpings OK1:13:01+19:389:07
28Hugo JakobssonEksjö SOK1:13:03+19:409:07
29Martin RoudnyFinspångs SOK1:13:05+19:429:08
30Oskar NymanOK Tyr1:13:08+19:459:08
31Hugo DjurstedtEksjö SOK1:13:11+19:489:08
32Felix PerssonHaninge SOK1:13:49+20:269:13
33Fredrik HamreforsVästerås SOK1:14:14+20:519:16
34Isac EricssonVäxjö OK1:16:39+23:169:34
35Axel OlssonIF Hagen1:18:04+24:419:45
36Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:18:05+24:429:45
37Filip BengtssonOK Orion1:18:08+24:459:46
38Gustav OlssonOK Orion1:18:09+24:469:46
39Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:18:17+24:549:47
40Ondrej VolakFinspångs SOK1:18:19+24:569:47
41Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:18:23+25:009:47
42Lukas KatvalaKarlskrona SOK1:19:24+26:019:55
43Arvid UmegårdLånghundra IF1:20:11+26:4810:01
44Jan RusinFinspångs SOK1:20:37+27:1410:04
45Pascal SchmidOK Linné1:20:56+27:3310:07
46Mattis PerssonEksjö SOK1:20:57+27:3410:07
47Simon FreylandEksjö SOK1:23:12+29:4910:24
48Albin FalkNyköpings OK1:23:15+29:5210:24
49Jonathan JylltorpLinköpings OK1:23:17+29:5410:24
50Mattias KallhaugeSnättringe SK1:23:26+30:0310:25
51Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:23:33+30:1010:26
52Emanuel HerberthsonLinköpings OK1:23:46+30:2310:28
53Sixten TörnqvistVästerås SOK1:23:55+30:3210:29
54Albin KronkvistÖrkelljunga FK1:23:58+30:3510:29
55Gabriel SturessonLerums SOK1:23:59+30:3610:29
56Hugo StrömMullsjö SOK1:24:06+30:4310:30
57William NilssonNyköpings OK1:24:09+30:4610:31
58Jacob MobergHelsingborgs SOK1:24:12+30:4910:31
59Noa SjöstrandVästerås SOK1:24:13+30:5010:31
60Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:24:15+30:5210:31
61Andreas NäslundVästerås SOK1:24:18+30:5510:32
62Anton SilierJärfälla OK1:24:19+30:5610:32
63Anton HänströmTäby OK1:24:25+31:0210:33
64Oskar SvahnEksjö SOK1:24:26+31:0310:33
65Petter BergstedtMarkbygdens OK1:24:33+31:1010:34
66Olle SvangrenGotlands Bro OK1:24:43+31:2010:35
67Jonas WepferKarlskrona SOK1:24:48+31:2510:36
68Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK1:24:52+31:2910:36
69Olle BergstedtMarkbygdens OK1:24:53+31:3010:36
70Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb1:24:55+31:3210:36
71Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK1:25:15+31:5210:39
72Daniel HellbergLunds OK1:25:22+31:5910:40
73Simon SvahnEksjö SOK1:25:29+32:0610:41
74Mattias IvaresOK Södertörn1:26:01+32:3810:45
75Olof LjunggrenLinköpings OK1:28:04+34:4111:00
76Thorsten SvenssonFinspångs SOK1:28:08+34:4511:01
77Isac ErikssonOK Nolaskogsarna1:28:16+34:5311:02
78Victor BylundIF Thor1:28:26+35:0311:03
79Mattias ÖsterdahlVisborgs OK1:28:35+35:1211:04
80Arvid WesterbergOK Kolmården1:28:36+35:1311:04
81Axel OrrhedeHelsingborgs SOK1:28:44+35:2111:05
82Noel WaldenfjordJärfälla OK1:29:02+35:3911:07
83Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb1:29:48+36:2511:13
84Arvid RoosOK Linné1:29:49+36:2611:13
85Emil JonsellIF Thor1:30:00+36:3711:15
86Ludvig HolmqvistOK Tor1:33:42+40:1911:42
87Martin SandqvistVästerås SOK1:39:44+46:2112:28
88Johannes ÖhgrenOK Kåre1:39:53+46:3012:29
89Elias RöstinSöders-Tyresö1:45:01+51:3813:07
90Linus MalmKFUM Örebro OK1:50:50+57:2713:51
91William SeguraKFUM Örebro OK1:56:19+1:02:5614:32
92Martin SkärlénHaninge SOK1:56:23+1:03:0014:32
93Albin LindgrenVisborgs OK2:05:44+1:12:2115:43
Noah BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Fredrik HanssonTäby OKej godkänd
Victor SadaranganiJärla Orienteringej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Allan HedbergLunds OKej start
Hugo HåkanssonIK Ymerej start
Niklas SvenssonJärfälla OKej start
Jonathan UllerKils OKej start
Joar HertinIK Hakarpspojkarnaåterbud
Johan LangerakJärfälla OKåterbud
Albin TollOK Njudungåterbud

D21

7 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ÖbergOK Hällen1:03:408:58
2Josefine KlintbergOK Ravinen1:03:49+0:098:59
3Carolin SvenssonHaninge SOK1:03:55+0:159:00
4Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK1:06:27+2:479:21
5Elin DahlinDomnarvets GOIF1:09:01+5:219:43 Ladda ner rutt i gpx-format
6Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro1:10:31+6:519:55
7Malin Leijon LindOK Kolmården1:11:04+7:2410:00
8Linnea GustafssonUddevalla OK1:11:18+7:3810:02
9Amélie WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:11:35+7:5510:04
10Sanna GustavssonCentrum OK1:11:46+8:0610:06
11Elin SvenssonNässjö OK1:12:02+8:2210:08
12Linnea BörjarsCentrum OK1:12:40+9:0010:14
13Ida WillénFalköpings AIK OK1:13:57+10:1710:24
14Anna HåkanssonOK Kolmården1:15:03+11:2310:34
15Moa SvenssonNässjö OK1:16:37+12:5710:47
16Amanda HolmgrenVittjärvs IK1:18:33+14:5311:03
17Emma KantarpÄrla IF1:18:48+15:0811:05
18Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping1:19:44+16:0411:13
19Anastasiia DanylovaOK Denseln1:22:18+18:3811:35
20Elin GunnarssonFinspångs SOK1:22:38+18:5811:38
21Klara SvedevallOK Linné1:23:42+20:0211:47
22Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK1:25:38+21:5812:03
23Amanda TellsénOK Roxen1:26:47+23:0712:13
24Joline IngelssonOK Hammaren1:27:03+23:2312:15
25Yevheniia VeremeienkoOK Denseln1:28:39+24:5912:29
26Karna ThorssonOK Linné1:31:47+28:0712:55
27Anna JohanssonAnkarsrums OK1:34:13+30:3313:16
28Sara JonassonCentrum OK1:37:47+34:0713:46
29Karin FägerlindCentrum OK1:39:57+36:1714:04
Josefine HöögHagaby GoIF Örebroej godkänd
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubbej start
Emma BrännebyOK Kolmårdenej start

H21

9 510 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna1:06:096:57
2Pavlo UshkvarokOK Denseln1:07:10+1:017:03
3Leonas MockunasHellas Orientering1:09:50+3:417:20
3Mats RöjgårdOK Kolmården1:09:50+3:417:20
5Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK1:10:34+4:257:25
6Per BrolundOK Denseln1:11:35+5:267:31
7Mikael AnderssonOK Kolmården1:12:00+5:517:34
8Joakim IngelssonOK Hammaren1:14:42+8:337:51
9Henrik EklundVäxjö OK1:16:41+10:328:03
10Tommy SöderbergOK Hällen1:18:25+12:168:14
11Adam GeorgssonKarlskrona SOK1:18:31+12:228:15
12Petter JohanssonOK Tisaren1:19:45+13:368:23
13Oskar HöglundMotala AIF OL1:22:53+16:448:42
13Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL1:22:53+16:448:42
15Klas JohanssonOK Kolmården1:23:00+16:518:43
16Mattias ZachrissonOK Roxen1:25:57+19:489:02
17Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:26:20+20:119:04
18Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:27:46+21:379:13
19Linus RisplingCentrum OK1:28:15+22:069:16
20Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:29:13+23:049:22
21Oleksandr StarovOK Denseln1:29:19+23:109:23 Ladda ner rutt i gpx-format
22Adam SandstedtEksjö SOK1:29:27+23:189:24
23Simon NilssonEksjö SOK1:29:59+23:509:27
24Anton KarlssonOK Kullingshof1:31:46+25:379:38
25Tomas LandovskyTSM Praha1:34:02+27:539:53
26Johan FröbergTjalve IF Norrköping1:37:38+31:2910:15
27Anton ÖsterbladKarlskrona SOK1:39:11+33:0210:25
28Ctibor SyselTSM Praha1:40:35+34:2610:34
29Joel Börjesson ErikssonStorviks IF1:40:53+34:4410:36
30Erik Bäcklund EkvallTrollhättans SOK1:41:18+35:0910:39
31Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:42:48+36:3910:48
32Måns WidemarkTjalve IF Norrköping1:47:27+41:1811:17
33Jakub LandovskyTSM Praha2:44:20+1:38:1117:16
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Martin KarlssonCentrum OKej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Mattias MårtsStora Tuna OKej godkänd
Philip EdvardssonEksjö SOKej godkänd
Hans BrolundOK Denselnej godkänd

D21 Kort

4 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin AronssonOK Tisaren45:589:38
2Kajsa JohanssonJönköpings OK1:01:54+15:5612:58
3Susanna ForsellMotala AIF OL1:07:53+21:5514:13

D20

5 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jana SemradovaFinspångs SOK53:0510:23
2Katerina SkarkovaTSM Praha1:14:18+21:1314:32

H20

7 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus MöllerArboga OK1:15:1310:32

D18

4 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jana PeterovaFinspångs SOK47:099:53
2Eliska HojnaFinspångs SOK51:45+4:3610:50
3Klara NechanickaFinspångs SOK55:38+8:2911:39
4Magdalena ŠkáchováTSM Praha57:59+10:5012:09
5Marie VyhnálkováTSM Praha1:00:26+13:1712:40
6Emma DoubkováTSM Praha2:54:51+2:07:4236:39

H18

6 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petr CechFinspångs SOK52:548:10
2Tomík JanovskýTSM Praha53:24+0:308:15
3Vaclav RoudnyFinspångs SOK1:01:59+9:059:34
4Klas JohanssonOK Tranan1:04:17+11:239:56
5Ond?ej JandaTSM Praha1:05:53+12:5910:10
6Martin KlaškaOOB Kotlarka Praha1:15:39+22:4511:41
7Jan GajdaTSM Praha2:43:12+1:50:1825:13

D16

4 480 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården41:479:19
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK42:23+0:369:27
3Ebba LindellIF Thor43:55+2:089:48
4Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF44:13+2:269:52
5Dorotea TicháTSM Praha47:04+5:1710:30
6Tereza KinstovaOK Lokomotiva Pardubice47:34+5:4710:37
7Anna KarlovaOK Lokomotiva Pardubice47:54+6:0710:41
8Kristin HerberthsonLinköpings OK48:17+6:3010:46
9Linnea LundOK Kolmården48:32+6:4510:49
10Tereza FejfarovaOK Lokomotiva Pardubice48:49+7:0210:53
11Katerina BlazkovaOK Lokomotiva Pardubice49:49+8:0211:07
12Eira HertinIK Hakarpspojkarna52:18+10:3111:40
13Elsa NilssonDomnarvets GOIF53:53+12:0612:01
14Eliška PoborskáTSM Praha53:58+12:1112:02
15Elin KjellmanLinköpings OK53:59+12:1212:02
16Alice MarmelidOK Roxen54:31+12:4412:10
17Katerina KoberovaOK Lokomotiva Pardubice54:35+12:4812:11
18Linn AldénOK Roxen54:41+12:5412:12
19Fanny ÖstlundOK Kolmården54:43+12:5612:12
20Emma EliassonDomnarvets GOIF55:56+14:0912:29
21Karolína BejvlováTSM Praha57:59+16:1212:56
22Helena HankovcováTSM Praha58:58+17:1113:09
23Julie BalejováTSM Praha59:06+17:1913:11
24Hanna LundgrenLinköpings OK59:17+17:3013:13
25Emmy LindgrenLinköpings OK1:00:03+18:1613:24
26Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:00:23+18:3613:28
27Sara WänströmFinspångs SOK1:04:35+22:4814:24
28Jonna AlfredssonOK Roxen1:05:41+23:5414:39
29Anna ?echmánkováTSM Praha1:07:49+26:0215:08
30Elin NetzOK Kolmården1:10:05+28:1815:38
31Ema ?ernáTSM Praha1:11:43+29:5616:00
Hanna RothLinköpings OKej godkänd
Ellen OlovssonGamleby OKej start

H16

5 110 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo KindbornOK Hällen37:577:25
2Martin SimsaTSM Praha39:19+1:227:41
3Simon MarecekOK Lokomotiva Pardubice39:31+1:347:43
4Edvin HellstenNyköpings OK40:55+2:588:00
5Sverre RöjgårdOK Kolmården41:14+3:178:04
6Ondrej PipekOK Lokomotiva Pardubice43:05+5:088:25
7Jan NechanickyOK Lokomotiva Pardubice45:31+7:348:54
8Antonín ŠvarcTSM Praha46:30+8:339:05
9Adam ŠkvorTSM Praha47:59+10:029:23
10Martin GajdaTSM Praha50:15+12:189:50
11Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen50:17+12:209:50
12Isak LiljeholmGamleby OK51:45+13:4810:07
13Simon JohanssonOK Kolmården52:11+14:1410:12
14Malte EvebornOK Roxen52:21+14:2410:14
15Tomáš Ková?íkTSM Praha53:51+15:5410:32
16Hugo HankovecTSM Praha57:14+19:1711:12
17Alfons PetersonOK Denseln58:39+20:4211:28
18Albin EronnLinköpings OK1:00:26+22:2911:49
19Erik JohnssonOK Kolmården1:01:40+23:4312:04
20Hubert WanekOK Lokomotiva Pardubice1:03:02+25:0512:20
21Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping1:04:40+26:4312:39
22Edvin WalterssonOK Roxen1:10:51+32:5413:51
23Petr JanasTSM Praha1:25:57+48:0016:49
24Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK1:27:48+49:5117:10
25Gustav NorbergOK Hällen1:29:36+51:3917:32
26Jakub H?ivnaTSM Praha1:33:16+55:1918:15
27Milan Mala?kaTSM Praha1:34:07+56:1018:25
28Vít ŠkáchaTSM Praha1:41:14+1:03:1719:48
29Št?pán KožinaTSM Praha1:47:33+1:09:3621:02
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Isak AnängenNyköpings OKej start
Wilhelm LarssonLinköpings OKej start

H16 Kort

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:10:3518:34

D14

3 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yrsa RöjgårdOK Kolmården29:408:05
2Sigrid LjunggrenLinköpings OK32:47+3:078:55
3Annie LundOK Kolmården35:08+5:289:34
4Alice JohanssonFinspångs SOK35:25+5:459:39
5Sofie EttlingSkogspojkarnas OK37:48+8:0810:17
6Emia HjortFalköpings AIK OK39:16+9:3610:41
7Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping41:14+11:3411:14
8Ida HjortOK Roxen42:06+12:2611:28
9Vendela SturekSOK Viljan42:42+13:0211:38
10Stella RosengrenTjalve IF Norrköping43:44+14:0411:54
11Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OK45:54+16:1412:30
12Meja BergerAnkarsrums OK49:32+19:5213:29
13Ellen LindforsBjörkfors GOIF55:12+25:3215:02
14Tyra LindellOK Roxen1:03:49+34:0917:23
15Fanny WalterssonOK Roxen1:24:17+54:3722:57

H14

3 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odin EkNyköpings OK26:276:57
2Olle RingiOK Kåre30:31+4:048:01
3Hugo PerssonOK Denseln32:48+6:218:37
4Simon FlankegårdTjalve IF Norrköping34:24+7:579:03
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK34:34+8:079:05
6Otto NilssonLinköpings OK35:58+9:319:27
7Elis PetersonOK Denseln36:53+10:269:42
8Ludvig EronnLinköpings OK39:13+12:4610:19
9Jacob PåledalOK Roxen39:22+12:5510:21
10Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK41:20+14:5310:52
11Albin KjellbergBjörkfors GOIF41:46+15:1910:59
12Elmer WaldfeltFinspångs SOK43:30+17:0311:26
13Pontus ÖstemarFinspångs SOK46:31+20:0412:14
14Rasmus PåledalOK Roxen46:41+20:1412:17
15Vilgot KempeOK Denseln47:31+21:0412:30
16Arvid SvenssonBjörkfors GOIF59:23+32:5615:37
17Elis BönnerBjörkfors GOIF1:00:29+34:0215:55
18August EkingeOK Motala1:00:54+34:2716:01
19Francesco SavaniSkogspojkarnas OK1:08:56+42:2918:08
Olle MalmströmLinköpings OKej godkänd
Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIFej start
Rasmus VibergOK Roxenej start

D14 Kort

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigrid ForsmanLinköpings OK32:3210:59
2Alva ForsmanLinköpings OK47:51+15:1916:09
3Moa KleistBoxholm-Mjölby OL55:19+22:4718:41

D12

2 960 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SkullmanLinköpings OK30:1010:11
2Stina SöderqvistLinköpings OK34:00+3:5011:29
3Maja EliassonDomnarvets GOIF34:35+4:2511:41
4Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb37:09+6:5912:33
5Emmy BorgOK Denseln38:52+8:4213:07
6Moa PihlströmOK Roxen39:22+9:1213:17
7Frida SamuelssonBjörkfors GOIF42:49+12:3914:27
8Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb43:07+12:5714:33
9Ida EkholmBjörkfors GOIF43:18+13:0814:37
10Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb43:34+13:2414:43
11Tilde EvebornOK Roxen44:20+14:1014:58
12Jennifer NyströmOK Roxen45:49+15:3915:28
13Emilia MarcussonLinköpings OK47:42+17:3216:06
14Maja HertzogGamleby OK51:51+21:4117:31
15Moa GöhlFinspångs SOK52:06+21:5617:36
16Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping53:04+22:5417:55
17Alva LindforsBjörkfors GOIF55:33+25:2318:46
18Märta HolmgrenGamleby OK57:47+27:3719:31
Hilda BrantvallOK Denselnej start
Alice EttlingSkogspojkarnas OKej start

H12

3 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo BraamOK Denseln24:078:02
2Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK26:12+2:058:44
3Arvid Algers OmholtSkogspojkarnas OK26:53+2:468:57
4Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK27:24+3:179:08
5Edvin ÅttingLinköpings OK32:08+8:0110:42
6Mille LangerOK Roxen32:40+8:3310:53
7Wilmer KempeOK Denseln33:25+9:1811:08
8Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping35:45+11:3811:55
9Theo ÅrbrinkLinköpings OK36:23+12:1612:07
10Melker WaldfeltFinspångs SOK37:30+13:2312:30
11Elliott RehnGränna-Bygdens OK38:36+14:2912:52
12Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK40:49+16:4213:36
13Lucas BerggrenLinköpings OK41:03+16:5613:41
14Vincent DahmTjalve IF Norrköping41:40+17:3313:53
15Oscar KjellmanLinköpings OK47:37+23:3015:52
16Jakob LindholmBoxholm-Mjölby OL50:37+26:3016:52
17Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK52:39+28:3217:33
18Emil ÖstemarFinspångs SOK53:32+29:2517:50
19Linus SöderbergLinköpings OK54:37+30:3018:12
20Adrian SandellOK Roxen1:00:04+35:5720:01
21Melker FyrstenOK Eken1:13:10+49:0324:23
Noah KorallMotala AIF OLej godkänd

D12 Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL19:518:46

D10

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida SöderqvistLinköpings OK19:298:37
2Lova BraamOK Denseln19:44+0:158:43
3Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL27:56+8:2712:21
4Elsa KorallMotala AIF OL28:18+8:4912:31
5Stina BerggrenLinköpings OK29:27+9:5813:01
6Stina WallinOK Roxen30:18+10:4913:24
7Sigrid HolmgrenGamleby OK32:39+13:1014:26
8Anna EnbergLinköpings OK36:34+17:0516:10
9Tilde SöderbergLinköpings OK48:08+28:3921:17
Siri RehnGränna-Bygdens OKej godkänd

H10

2 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes PetersonOK Denseln16:527:35
2Olof HertinIK Hakarpspojkarna19:27+2:358:45
3Gustav LindbergOK Roslagen20:07+3:159:03
4Felix NidebornOK Roxen21:18+4:269:35
5Oskar HertzogGamleby OK23:19+6:2710:30
6Axel JarlNAIS Orienteringsklubb23:29+6:3710:34
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej start

H35

7 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan MogensenOK Ravinen56:167:10
2Erik SandhOK Roxen58:06+1:507:24
3Nils NedforsOK Roxen1:02:16+6:007:56
4Johan ErikssonOK Kåre1:05:59+9:438:24
5Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:14:46+18:309:32
6Jari HuttunenSOK Aneby1:23:13+26:5710:36
7Martin HammarlundMotala AIF OL1:28:41+32:2511:18
8Jonas BraamOK Denseln1:29:47+33:3111:27
9Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:39:50+43:3412:44
10Mattias HenrikssonCentrum OK1:56:26+1:00:1014:51
Andreas AxelssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D40

4 740 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen43:099:06
2Anna KorallMotala AIF OL52:23+9:1411:03
3Johanna PetersonOK Denseln54:58+11:4911:35
4Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL57:42+14:3312:10
5Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK59:06+15:5712:28
6Andrea BalakovaNyköpings OK1:01:03+17:5412:52
7Linda NyströmOK Roxen1:01:16+18:0712:55
8Anna JanssonOK Djerf1:07:57+24:4814:20
9Marie WalterssonOK Roxen1:15:01+31:5215:49
10Sofia HjortFalköpings AIK OK1:20:22+37:1316:57
11Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL1:43:30+1:00:2121:50

H40

7 140 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK49:356:56
2Sören Nilsson PåledalOK Roxen54:42+5:077:39
3Per MårtenssonOK Ravinen58:20+8:458:10
4Peter EttlingSkogspojkarnas OK59:50+10:158:22
5Marcus AnderssonMatteus SI1:01:23+11:488:35
6Jonas JohnssonOK Kolmården1:01:37+12:028:37
7Henrik PetersonOK Denseln1:02:19+12:448:43
8Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL1:08:40+19:059:37
9Martin HjertbergHestra IF1:09:31+19:569:44
10Ulrik KarlssonMotala AIF OL1:12:22+22:4710:08
11Stefan NidebornOK Roxen1:19:30+29:5511:08
12Erik ÖsterbergOK Eken1:21:35+32:0011:25
13Jan HjortFalköpings AIK OK1:22:44+33:0911:35
14Pavel JandaTSM Praha1:24:17+34:4211:48
15Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:28:29+38:5412:23
16Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:28:39+39:0412:24
17Mattias AnderssonGamleby OK1:30:08+40:3312:37
18Mattias NilssonBjörkfors GOIF1:32:15+42:4012:55
19Henrik HellborgCentrum OK1:35:20+45:4513:21
20Markus KleinBjörkfors GOIF1:35:32+45:5713:22
21Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF2:01:27+1:11:5217:00
22Joakim KjellbergBjörkfors GOIF2:09:44+1:20:0918:10
23Joakim WalterssonOK Roxen2:54:33+2:04:5824:26
Jonas ViklundMatteus SIej start
Robert SvenssonBjörkfors GOIFej start
Per ÖbergOK Hällenej start
Richard OlovssonGamleby OKej start

D45

4 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen39:548:52
2Jenny RöjgårdOK Kolmården41:50+1:569:17
3Annika JohanssonOK Tranan43:02+3:089:33
4Annika AsketunOK Roxen43:50+3:569:44
5Marika Nylund EkNyköpings OK45:15+5:2110:03
6Jenny BergOK Ravinen46:11+6:1710:15
7Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL46:25+6:3110:18
8Kerstin ImarkTullinge SK48:02+8:0810:40
9Agneta ErikssonOK Kolmården48:12+8:1810:42
10Eva HallOK Tor50:36+10:4211:14
11Sofia WesterbergOK Kolmården53:54+14:0011:58
12Lena LindmanFinspångs SOK54:18+14:2412:04
13Helena SandbergIK Hakarpspojkarna55:08+15:1412:15
14Annica BerggrenOK Kolmården55:29+15:3512:19
15Susanna DjurstedtEksjö SOK58:16+18:2212:56
16Maria LillieströmOK Roxen1:02:58+23:0413:59
17Zuzana CechovaOK Lokomotiva Pardubice1:05:39+25:4514:35
18Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF1:11:27+31:3315:52
19Maria LangVästerviks OK1:17:53+37:5917:18
20Eva EngmanOK Denseln1:19:40+39:4617:42

H45

6 470 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas HallménOK Tisaren47:277:20
2Johan PetterssonOK Motala49:41+2:147:40
3Henrik MarmelidOK Roxen52:46+5:198:09
4Fredrik LindellIF Thor53:50+6:238:19
5Peter LundOK Kolmården54:42+7:158:27
6Stefan BergOK Ravinen58:06+10:398:58
7Anders ArfwedsonFrölunda OL58:38+11:119:03
8Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK58:47+11:209:05
9Magnus HjorthDomnarvets GOIF59:53+12:269:15
10Patrik KleistBoxholm-Mjölby OL1:00:39+13:129:22
11Stefan NyströmOK Roxen1:02:35+15:089:40
12Henrik LjungemyrOK Kolmården1:02:50+15:239:42
13Nils EdvardssonJärfälla OK1:02:53+15:269:43
14Per KempeOK Denseln1:04:38+17:119:59
15Örjan SandellOK Roxen1:08:48+21:2110:38
16Fredrik KorallMotala AIF OL1:09:44+22:1710:46
17Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL1:10:45+23:1810:56
18Jesper WaldfeltFinspångs SOK1:13:04+25:3711:17
19Thomas JohanssonGamleby OK1:13:31+26:0411:21
20Kamil PipekOK Lokomotiva Pardubice1:17:36+30:0911:59
21Jan KaplanOK Lokomotiva Pardubice1:19:16+31:4912:15
22Vaclav RoudnyOK Lokomotiva Pardubice1:22:15+34:4812:42
23Fredrik KempeOK Denseln1:23:17+35:5012:52
24Per CarlssonIF Hagen1:23:19+35:5212:52
25Johan WänströmFinspångs SOK1:24:45+37:1813:05
26Karl-Johan RydbergGamleby OK1:26:14+38:4713:19
27Pavel NechanickyOK Lokomotiva Pardubice1:36:01+48:3414:50
28Petr JanasTSM Praha1:41:49+54:2215:44
29Andreas CarlssonOK Kolmården1:50:34+1:03:0717:05
30Johan DahmTjalve IF Norrköping2:00:05+1:12:3818:33
31Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL2:14:28+1:27:0120:46
Magnus TrofastBredaryds SOKej godkänd
Joakim FornanderOK Roxenej godkänd
Peter TudénIK Hakarpspojkarnaej start

D50

4 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina SkalbergBredaryds SOK44:2910:52
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK44:31+0:0210:53
3Anna JohanssonJönköpings OK45:19+0:5011:04
4Lena MolinBoxholm-Mjölby OL45:53+1:2411:13
5Eva PetterssonKarlskrona SOK47:24+2:5511:35
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL47:27+2:5811:36
7Helena LindmanOK Gränsen48:43+4:1411:54
8Carina SandbergSäterbygdens OK49:29+5:0012:05
9Helen SkoogKils OK50:48+6:1912:25
10Lena MalmströmTjalve IF Norrköping51:25+6:5612:34
11Carina KaleredOK Denseln55:16+10:4713:30
12Monica RoosAttunda OK57:21+12:5214:01
13Pernilla HörwingOK Roxen58:06+13:3714:12
14Annika OhlssonÄrla IF59:07+14:3814:27
15Eva NilssonKungälvs OK1:06:35+22:0616:16
16Ebba HedegårdOK Kolmården1:07:33+23:0416:30
16Annelie JohanssonOK Skärmen1:07:33+23:0416:30
18Eva-Lena NilssonNyköpings OK1:10:10+25:4117:09
19Sofia SvedevallOK Roxen1:14:20+29:5118:10
20Anki GustafssonSäterbygdens OK1:14:58+30:2918:19
Helena HolmOK Roxenej godkänd

H50

5 870 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan OlmKils OK41:217:02
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK44:47+3:267:37
3Per EkNyköpings OK46:40+5:197:57
4Patrik SvantessonTrollhättans SOK47:19+5:588:03
5Kjell AlmgrenOK Ravinen49:25+8:048:25
6Henrik PetterssonOK Roxen49:59+8:388:30
7Niklas RönnbäckOK Eken50:01+8:408:31
8Anders LillieströmOK Roxen50:28+9:078:35
9Olle LindmanFinspångs SOK53:08+11:479:03
10Colin Mc IntyreOK Tyr53:16+11:559:04
11Lars WistedtBoxholm-Mjölby OL53:38+12:179:08
12Anders DalhammerOK Roxen54:12+12:519:14
13Johan MalmOK Kolmården54:37+13:169:18
14Fredrik EngmanOK Denseln55:19+13:589:25
15Mikael WesterbergOK Kolmården56:05+14:449:33
16Magnus RajanIFK Lidingö SOK56:08+14:479:33
17Anders MolinBoxholm-Mjölby OL57:37+16:169:48
18Martin ŠkvorTSM Praha58:24+17:039:56
19Erik HelanderOK Roxen58:26+17:059:57
20Pär NymanOK Tyr59:22+18:0110:06
21Michael HertinIK Hakarpspojkarna59:32+18:1110:08
22Tomáš JanovskýTSM Praha1:00:34+19:1310:19
23Peter BerggrenOK Kolmården1:00:59+19:3810:23
24Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:02:02+20:4110:34
25Magnus JohanssonLånghundra IF1:02:42+21:2110:40
26Ola KåbergOK Ravinen1:04:02+22:4110:54
27Fredrik UrbergHammarkinds OK1:10:06+28:4511:56
28Christer ErikssonOK Kolmården1:13:11+31:5012:28
29Hans NilssonKungälvs OK1:18:20+36:5913:20
30Magnus HedegårdOK Kolmården1:23:36+42:1514:14
31Bo SvedevallOK Roxen1:32:01+50:4015:40
32Ola SvärmOK Roxen1:32:24+51:0315:44
33Mattias RobertsonCentrum OK1:33:04+51:4315:51
34Lars HolmgrenGamleby OK1:49:52+1:08:3118:42
35Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:57:21+1:16:0019:59
Mikael LangerOK Roxendiskvalificerad
Anders PetterssonKarlskrona SOKej godkänd
Joachim FribergIF Hagenej start

D55

4 090 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK43:4110:40
2Monica HenrikssonEksjö SOK55:33+11:5213:34
3Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL56:21+12:4013:46
4Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK1:02:59+19:1815:23
5Christina PernebyIFK Lidingö SOK1:08:04+24:2316:38
6Gunnel SundbergFinspångs SOK1:12:25+28:4417:42
7Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:16:18+32:3718:39
8Ingrid JohanssonGamleby OK1:16:29+32:4818:42
9Ingrid RoosMotala AIF OL1:27:22+43:4121:21
Yvonne JohanssonGamleby OKej start
Eva EklundVäxjö OKej start

H55

5 110 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF38:357:33
2Peter NordströmTäby OK40:14+1:397:52
3Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna41:39+3:048:09
4Håkan SvenssonBredaryds SOK42:16+3:418:16
5Mats HallNyköpings OK43:22+4:478:29
6Stefan ThellsénOK Roxen43:24+4:498:29
7Lars SvantessonHjärnarps OL44:34+5:598:43
8Dan NilssonNyköpings OK44:37+6:028:43
9Kent KlassonHestra IF46:12+7:379:02
10Peo SvenskStora Tuna OK46:39+8:049:07
11Christer SkoogKils OK47:40+9:059:19
12Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK48:32+9:579:29
13Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb49:34+10:599:41
14Jan SundbüeOK Hällen50:23+11:489:51
15Mats JönssonKorsnäs IF OK50:42+12:079:55
16Per CarlssonNyköpings OK52:17+13:4210:13
17Per SandbergSäterbygdens OK53:47+15:1210:31
18Bo BörjessonStorviks IF56:46+18:1111:06
19Ulf HamreforsVästerås SOK57:19+18:4411:12
20Göran StuhlhoferOK Landehof58:46+20:1111:30
21Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL59:02+20:2711:33
22Sören BremerBoxholm-Mjölby OL1:07:34+28:5913:13
23Jonas KarlssonOK Tylöskog1:09:17+30:4213:33
Per GrywenzOK Linnéej start

D60

3 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF46:2612:56
2Lena FröbergTjalve IF Norrköping46:38+0:1212:59
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb55:29+9:0315:27
4Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren57:05+10:3915:54
5Vivianne LindstamSol Tranås59:54+13:2816:41
6Eva-Karin JönssonOK Kolmården1:00:02+13:3616:43
7My RönnolsTäby OK1:02:17+15:5117:20
8Pia StålhandskeBjörkfors GOIF1:04:41+18:1518:01
9Lena PerssonGamleby OK1:10:39+24:1319:40
10Catharina ForsénOK Denseln1:18:22+31:5621:49
11Carin AnderssonOK Denseln1:25:11+38:4523:43

H60

4 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna42:178:55
2Ulf PalmérUlricehamns OK44:34+2:179:24
3Per-Olov SjöströmVästerås SOK44:48+2:319:27
4Thomas SvenssonMotala AIF OL46:38+4:219:50
5Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping46:53+4:369:53
6Torbjörn FalkVimmerby OK47:17+5:009:58
7Stefan GustafssonOK Hällen48:08+5:5110:09
8Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna48:52+6:3510:18
9Bengt SchwartzOK Kolmården49:19+7:0210:24 Ladda ner rutt i gpx-format
10Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL50:09+7:5210:34
11Arne KlintbergEksjö SOK51:06+8:4910:46
12Jan-Ola KarlssonOK Njudung52:07+9:5010:59
13Mats AnderssonFinspångs SOK52:21+10:0411:02
14Christer FranssonMotala AIF OL54:31+12:1411:30
15Sten SegerslättSkåneslättens OL54:42+12:2511:32
16Hans SöderbergGamleby OK56:34+14:1711:56
17Torbjörn JohanssonNyköpings OK57:00+14:4312:01
18Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF58:02+15:4512:14
19Kenth CarlssonVästerviks OK1:04:37+22:2013:37
20Björn Erik OhlssonFinspångs SOK1:06:28+24:1114:01
21Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:09:18+27:0114:37
22Jan JohanssonGamleby OK1:16:13+33:5616:04
23Lars EklundVäxjö OK1:22:00+39:4317:17
Göran SvenssonOK Roxenej godkänd
Lennart KalénSOK Viljanej start

D65

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordwallOK Kolmården49:5413:53
2Gerd HagströmTjalve IF Norrköping1:15:18+25:2420:58
Margareta SvenssonAnkarsrums OKej godkänd

H65

4 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent GranqvistVästerviks OK45:0510:01
2Christer FolkessonEksjö SOK46:15+1:1010:16
3Per-Åke TengvallBoxholm-Mjölby OL47:14+2:0910:29
4Leif CarlssonSOK Viljan49:31+4:2611:00
5Ingemar PerssonGamleby OK52:31+7:2611:40
6Kjell JohanssonAnkarsrums OK55:18+10:1312:17
7Sten ÅhlinOK Måsen58:06+13:0112:54
8Torgny JohanssonBjörkfors GOIF59:10+14:0513:08
9Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL59:12+14:0713:09
10Lars ÖstlinOK Milan1:01:08+16:0313:35
11Lars-Erik SpaakEksjö SOK1:01:31+16:2613:40
12Hans PerssonMatteus SI1:02:31+17:2613:53
13Ove JohanssonOK Kolmården1:09:57+24:5215:32
14Olle ArmanNyköpings OK1:13:13+28:0816:16
15Hans GustavssonNyköpings OK1:16:09+31:0416:55
16Bengt ÖstlundOK Roxen1:28:20+43:1519:37
17Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:31:19+46:1420:17
Anders HedinMotala AIF OLej godkänd
Lars StrömTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D70

2 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annie GunnarstorpOK Motala38:3114:03
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna38:45+0:1414:08
3Carina LindmanFinspångs SOK42:40+4:0915:34
4Britt-Marie BjörklundVästerviks OK51:37+13:0618:50
5Ulla LingJönköpings OK54:33+16:0219:54
6Vivianne HolgerssonOK Måsen1:02:06+23:3522:39
7Stina KorallMotala AIF OL1:07:39+29:0824:41
8Kerstin BlomOK Kolmården1:19:18+40:4728:56

H70

4 020 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen42:0310:27
2Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK43:58+1:5510:56
3Stellan AhnströmForserums SOK50:08+8:0512:28
4Hans HolgerssonOK Måsen51:26+9:2312:47
5Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF51:38+9:3512:50
6Rune RingsgårdOK Roxen53:55+11:5213:24
7Bo JernbergOK Roxen54:17+12:1413:30
8Roland AlsénOK Roxen56:37+14:3414:05
9Jonas BerglundHellas Orientering59:09+17:0614:42
10Åke BorgerAnkarsrums OK59:23+17:2014:46
11Roland NilssonSOK Viljan1:00:13+18:1014:58
12Göran FredrikssonMålilla OK1:02:13+20:1015:28
13Johnny GustafssonGamleby OK1:03:13+21:1015:43
14Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL1:06:21+24:1816:30
15Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:08:09+26:0616:57
16Peter HagströmTjalve IF Norrköping1:15:14+33:1118:42
17Jan PetterssonOK Roxen1:28:38+46:3522:02
18Lars EkholmBjörkfors GOIF1:28:46+46:4322:04
19Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL1:29:21+47:1822:13
Jan-Ulf KarlssonMålilla OKej godkänd
Kjell LindholmSol Tranåsej godkänd
Torgny PetterssonVästerviks OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

D75

2 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BengtssonMotala AIF OL58:3421:22
2Britt PetterssonOK Roxen1:05:47+7:1324:00
3Ulla NilssonSOK Viljan1:09:51+11:1725:29
4Britten PerssonFinspångs SOK1:09:52+11:1825:29

H75

3 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK39:4211:12
2Lennart SturessonVästerviks OK42:34+2:5212:01
3Stig IsraelssonOK Tylöskog51:16+11:3414:28
4Erland LingJönköpings OK53:10+13:2815:01
5Nils SjödinTjalve IF Norrköping54:33+14:5115:24
6Arne LarsenVästerviks OK54:43+15:0115:27
7Nils-Göran KempeOK Denseln57:34+17:5216:15
8Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF58:16+18:3416:27
9Uno BergOK Motala1:00:06+20:2416:58
10Johnny WallingeOK Kolmården1:07:26+27:4419:02
11Anders SvenssonAnkarsrums OK1:15:11+35:2921:14
12Åke BjörklundVästerviks OK1:21:02+41:2022:53
Lennart MagnussonIFK Hedemora OKej godkänd
Stig JonssonBjörkfors GOIFej godkänd

D80

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin RenbergOK Kolmården57:1320:52

H80

2 740 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stig BengtssonMotala AIF OL42:3815:33
2Anders AdlerLinköpings AIK43:45+1:0715:58
3Holger PerssonOK Eken49:13+6:3517:57
4Roland SkyttBjörkfors GOIF50:24+7:4618:23
5Evert ElgefjordOK Kolmården57:19+14:4120:55

H85

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:21:5529:53

Inskolning

2 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin AlfredssonOK Roxenfullföljt
Freddy BrolundOK Denselnfullföljt
Sigrid CarlborgOK Måsenfullföljt
Vidar EngströmOK Hällenfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Disa KorallMotala AIF OLfullföljt
Tilda NygårdhsBjörkfors GOIFfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Tuva SandhOK Roxenfullföljt
Elvira SvenskTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Ester TillmarOK Ekenfullföljt
Ylva-li JarlNAIS Orienteringsklubbej start

U1

2 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl KullbergBjörkfors GOIF24:5011:05
2Tyra FyrstenOK Eken30:02+5:1213:24
3Emma AnderssonGamleby OK30:54+6:0413:47
4Signe TillmarOK Eken31:37+6:4714:06
5Axel WallinOK Roxen33:10+8:2014:48
6Stina KleinBjörkfors GOIF35:25+10:3515:48
7Felix AnderssonNAIS Orienteringsklubb50:02+25:1222:20
Thea TudénIK Hakarpspojkarnaej start

U2

2 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns PerssonEksjö SOK22:5010:17
2Alvar KempeOK Denseln25:45+2:5511:35
3Disa WengelinNAIS Orienteringsklubb26:04+3:1411:44
4Linn BorgOK Denseln27:07+4:1712:12
5Malin GöhlFinspångs SOK27:15+4:2512:16
6Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb28:41+5:5112:55
7Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb29:06+6:1613:06
8Emil TingströmNAIS Orienteringsklubb29:23+6:3313:14
9Saga LindellOK Roxen30:57+8:0713:56
10Axel NygårdhsBjörkfors GOIF34:25+11:3515:30
11Liam SvenmarckLinköpings OK1:17:59+55:0935:07
Alma BrantvallOK Denselnej start
Otto BrantvallOK Denselnej start

Öppen motion 1

2 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LindgrenLinköpings OK21:259:28
2Lena NordlanderKlubblös21:29+0:049:30
3Brigitte AlsénOK Roxen41:51+20:2618:31
4Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK44:48+23:2319:49
5Katarina WöbelKlubblös48:12+26:4721:19
Anita IvarssonSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 2

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara NygårdhsBjörkfors GOIF44:4113:32
2Kerstin LugneKils OK1:00:01+15:2018:11

Öppen motion 3

3 110 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LuksTjalve IF Norrköping29:259:27
2Ted JohnssonMatteus SI32:15+2:5010:22
3Anita PalmérUlricehamns OK37:11+7:4611:57
4Kristin AndréeJärla Orientering41:31+12:0613:20
5Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL45:44+16:1914:42
6Li-Min SvenssonOK Älme48:08+18:4315:28
7Virginie Ho Tjalve IF Norrköping50:51+21:2616:21
8Eva HagrotTäby OK51:04+21:3916:25
9Anna WirenLinköpings skidklubb53:47+24:2217:17
10Karin HolmgrenGamleby OK58:22+28:5718:46
11Heinz WöbelOK Kolmården1:00:33+31:0819:28
12Jessica LundbyTjalve IF Norrköping1:07:07+37:4221:34
13Krister LundbyTjalve IF Norrköping1:07:46+38:2121:47
14Åsa ForsmanLinköpings OK1:08:05+38:4021:53 Ladda ner rutt i gpx-format
15Larissa BelousovaTjalve IF Norrköping1:17:38+48:1324:57
16Lisa PernebyIFK Lidingö SOK1:23:43+54:1826:55
Pia KlarÄrla IFej start

Öppen motion 4

4 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb40:248:29
2Patrik EliassonKlubblös59:17+18:5312:27
3Annika HallNyköpings OK1:02:03+21:3913:02
4Daniel HertzogGamleby OK1:33:54+53:3019:43
5Oskar KarlssonKlubblös1:51:35+1:11:1123:26

Öppen motion 5

3 320 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotte VikströmSundsvalls OK31:149:24
2Claes-Håkan MörthLeksands OK34:24+3:1010:21
3Andreas TillmarOK Eken35:04+3:5010:33
4Rolf JohnssonBjörkfors GOIF37:13+5:5911:12
5Micael ElmbladBredaryds SOK37:50+6:3611:23
6Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb43:15+12:0113:01
7Annika LindellOK Roxen44:49+13:3513:29
8Julia StrömUlricehamns OK45:01+13:4713:33
9Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK47:14+16:0014:13
10Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK47:51+16:3714:24
11Jens FastBoxholm-Mjölby OL48:52+17:3814:43
12Lars WassénVänersborgs SK50:21+19:0715:09
13Richard PaakkonenOK Roxen51:04+19:5015:22
14Anders BockgårdHammarkinds OK51:09+19:5515:24
15Berit EklöfMatteus SI51:43+20:2915:34
16Kjell SvenssonOK Älme52:25+21:1115:47
17Mia LindforsBjörkfors GOIF52:32+21:1815:49
18Hanna KromnérSkogspojkarnas OK53:09+21:5516:00
19Elin BomTjalve IF Norrköping54:50+23:3616:30
20Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping55:50+24:3616:49
21Joakim SeverinssonTjällmo-Godegårds OK1:00:11+28:5718:07
22Emelie SeverinssonTjällmo-Godegårds OK1:00:12+28:5818:07
23Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:01:50+30:3618:37
24Sophia AnderssonNAIS Orienteringsklubb (Anne Samuelsson)1:02:08+30:5418:42
25Anneli BorgOK Denseln1:05:10+33:5619:37
26William LövforsKlubblös1:08:10+36:5620:31
27Malva ÖsterbergOK Eken1:09:28+38:1420:55
28Anette OlssonEksjö SOK1:09:31+38:1720:56
29Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GoIF Örebro1:09:34+38:2020:57
30Helene ÖhlundTjalve IF Norrköping1:11:05+39:5121:24
31Åsa CarlssonOK Hällen1:19:40+48:2623:59
Pelle HöglundEksjö SOKej godkänd

Öppen motion 6

6 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik CarlssonMatteus SI1:24:1913:45
2Erik LarssonTjalve IF Norrköping1:26:51+2:3214:10
3Martin WallinOK Roxen1:27:16+2:5714:14
4Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:30:01+5:4214:41
5Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb1:30:05+5:4614:41
6Filip FlankegårdTjalve IF Norrköping1:31:05+6:4614:51
7Daniel AxelssonMålilla OK1:36:53+12:3415:48
8Albin PetterssonHammarkinds OK1:45:31+21:1217:12
9Johan FlyxénHammarkinds OK1:45:56+21:3717:16
10Jörgen AskbrinkHammarkinds OK1:47:06+22:4717:28
11Mats KarlssonIF Hagen1:53:32+29:1318:31
12Elin GöranssonCentrum OK1:55:16+30:5718:48
13Alexandra EklundIK Gandvik2:24:01+59:4223:29

Öppen motion 7

3 100 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per KällvikÅmåls OK22:417:19
2Kent BergmanOK Ravinen24:23+1:427:51
3Erik LindgrenOK Tisaren26:58+4:178:41
4Eva GöhlFinspångs SOK27:01+4:208:42
5Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL27:21+4:408:49
6Ellinor ErikssonOK Tisaren27:23+4:428:50
7Anna WehlinSkogspojkarnas OK27:30+4:498:52
8Jessica SjöbergTullinge SK29:11+6:309:24
9Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna29:46+7:059:36
10Ronnie DahlgrenGustavsbergs OK29:52+7:119:38
11Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK31:43+9:0210:13
12Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK33:32+10:5110:49
13Carin RosénGustavsbergs OK33:43+11:0210:52
14Lotta SundbladEksjö SOK34:15+11:3411:02
15Pelle SkullmanLinköpings OK35:30+12:4911:27
16Karl MollénOK Denseln35:58+13:1711:36
17Karin TorstenssonFalköpings AIK OK36:08+13:2711:39
18Camilla LarssonOK Hällen36:13+13:3211:40
19Jenny WåhlinDomnarvets GOIF36:27+13:4611:45
20Lena NordSkogspojkarnas OK36:38+13:5711:49
21Per-Inge JohanssonKlubblös36:50+14:0911:52
22Emma TrofastTjällmo-Godegårds OK37:16+14:3512:01
23Patric MolinBoxholm-Mjölby OL37:29+14:4812:05
24Klara MöllerOK Linné37:51+15:1012:12
25Anna HertinIK Hakarpspojkarna38:08+15:2712:18
26Lovisa NordSol Tranås38:11+15:3012:19
27Anna KullbergBjörkfors GOIF38:17+15:3612:20
28Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL38:37+15:5612:27
29Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK39:50+17:0912:50
30Marika LundinTjällmo-Godegårds OK40:02+17:2112:54
31Gith TellsénOK Roxen40:26+17:4513:02
32Ingela AnderssonLunds OK41:19+18:3813:19
33Anette ÖnerudOK Ravinen41:37+18:5613:25
34Kurt ÅbergOK Tisaren41:47+19:0613:28
35Åsa BraamOK Denseln42:44+20:0313:47
36Malin Rydell KleistBoxholm-Mjölby OL44:04+21:2314:12
37Johnny FranssonÄrla IF44:44+22:0314:25
38Bo LindkvistKöping-Kolsva OK45:00+22:1914:30
39Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK48:10+25:2915:32
40Lars SonnertSol Tranås48:12+25:3115:32
41Mats ForsmanLinköpings OK48:31+25:5015:39
42Maria LangerOK Roxen49:15+26:3415:53
43Monica CarlssonNyköpings OK49:20+26:3915:54
44Eva BäcklundTrollhättans SOK49:39+26:5816:00
45Veronica NuijaTjalve IF Norrköping49:47+27:0616:03
46Göran NilssonEksjö SOK50:33+27:5216:18
47Ingela KlintbergEksjö SOK51:10+28:2916:30
48Anders EnströmOK Eken51:14+28:3316:31
49Roger StigssonLinköpings OK52:30+29:4916:56
50Marie HåkanssonOK Kolmården53:09+30:2817:08
51Bo FrisbergOK Roxen53:41+31:0017:19
52Lovisa NilssonKlubblös53:44+31:0317:20
53Anna ÅgrenCentrum OK54:08+31:2717:27
54Gabriella FriskGustavsbergs OK57:40+34:5918:36
55Per FröbergTjalve IF Norrköping58:42+36:0118:56
56Åsa LarssonOK Hällen59:03+36:2219:02
57Anneli BlomgrenSOK Aneby1:00:23+37:4219:28
58Robin SchagerlindOK Bävern1:01:40+38:5919:53
59Anne ErikssonKFUM Örebro OK1:02:32+39:5120:10
60Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubb1:22:14+59:3326:31
Karin ÖstlinOK Milanej godkänd
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Tuula ÅhlinOK Måsenej godkänd
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 8

4 590 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor BergstrandLinköpings OK34:197:28
2Lars SjöbergTullinge SK37:35+3:168:11
3Erik MattssonJärla Orientering38:35+4:168:24
4Fabian SteenOK Enen39:35+5:168:37
5Thomas JohannessonRonneby OK40:41+6:228:51
6Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK40:59+6:408:55
7Henrik GöhlFinspångs SOK41:44+7:259:05
8Tobias KonradssonOK Roxen42:27+8:089:14
8Mikael KindbornOK Hällen42:27+8:089:14
10Ulf ErikssonStora Tuna OK43:59+9:409:34
11Jonas UllerKlubblös44:33+10:149:42
12Per SvenssonFinspångs SOK45:19+11:009:52
13Carin RosanderFinspångs SOK46:28+12:0910:07
14Tomas SjökvistOK Österåker47:54+13:3510:26
15Per BacklundOK Södertörn48:12+13:5310:30
16Fredrik SturekSOK Viljan48:44+14:2510:37
17Jan AsketunOK Roxen48:48+14:2910:37
18Maja PetterssonKarlskrona SOK48:56+14:3710:39
19Jenny SandhOK Roxen49:19+15:0010:44
20Charlotte NedforsOK Roxen49:48+15:2910:50
21Lars DanielsonMatteus SI49:54+15:3510:52
22Magnus KarlssonCentrum OK51:19+17:0011:10
23Anna AlgotsonMotala AIF OL51:44+17:2511:16
23Lisa HahlinOK Denseln51:44+17:2511:16
25Cecilia BerganderEksjö SOK52:17+17:5811:23
26Lennart EkvallTrollhättans SOK53:13+18:5411:35
27Lisa ElmbladBredaryds SOK53:14+18:5511:35
28Kersti RingiOK Kåre54:16+19:5711:49
29Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK54:28+20:0911:51
30Emma RosénOK Njudung55:26+21:0712:04
31Susanne KarlssonOK Denseln56:07+21:4812:13
32Kerstin SjökvistOK Österåker56:12+21:5312:14
33Lars HembergGamleby OK56:34+22:1512:19
34Filip JounotTjalve IF Norrköping56:52+22:3312:23
35Anders JohanssonFinspångs SOK57:55+23:3612:37
36Märta BerggrenOK Kolmården58:11+23:5212:40
37Jenny ÖstlundOK Kolmården58:16+23:5712:41
38Hans PetterssonLinköpings SK58:19+24:0012:42
39Henrik BechtelFK Friskus-Varberg58:24+24:0512:43
40Linda EdströmMatteus SI58:30+24:1112:44
41Patrik FriskGustavsbergs OK58:40+24:2112:46
42Malin PerssonOK Denseln59:36+25:1712:59
43Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF1:00:02+25:4313:04
44Malin AxFinspångs SOK1:00:25+26:0613:09
45Peter SvahnEksjö SOK1:00:35+26:1613:11
46Urban StåhlSundbybergs IK1:00:40+26:2113:13
47Atakilte BeyeneOK Gränsen1:04:03+29:4413:57
48Anders RunanderTrosabygdens OK1:04:31+30:1214:03
49David SundbergFinspångs SOK1:04:45+30:2614:06
50Niklas ErikssonBodafors OK1:05:22+31:0314:14
51Jörgen HjortOK Roxen1:06:26+32:0714:28
52Magnus JohanssonOK Kolmården1:06:38+32:1914:31
53Jan KaleredOK Denseln1:10:14+35:5515:18
54Anastasia IlkevichIK Hakarpspojkarna1:14:28+40:0916:13
55Harris BrandeTjalve IF Norrköping1:14:53+40:3416:18
56Thomas JohanssonOK Kolmården1:15:53+41:3416:31
57Roger NorbergOK Hällen1:15:55+41:3616:32
58Kennet LindqvistOK Kolmården1:18:42+44:2317:08
59Robert HåkanssonOK Kolmården1:18:54+44:3517:11
60Sara HamreforsVästerås SOK1:19:01+44:4217:12
61Ragnar OlssonTibro OK1:26:43+52:2418:53
62Helena PerssonCentrum OK1:32:05+57:4620:03
63Sigrid GustafssonKlubblös1:36:36+1:02:1721:02
64Tomas HammarOK Roxen1:36:40+1:02:2121:03
65Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL2:02:15+1:27:5626:38
Karin TidevallSkogsluffarnas OKej godkänd

Öppen motion 9

7 190 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin KarlssonOK Denseln52:347:18
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna53:26+0:527:25
3Håkan KleijnSödertälje-Nykvarn OF55:15+2:417:41
4Magnus JohanssonNyköpings OK56:31+3:577:51
5Viktor AntonssonEksjö SOK56:37+4:037:52
6Arvid HenrikssonJärla Orientering57:26+4:527:59
7Henrik ErikssonCentrum OK58:08+5:348:05
8Anton JohanssonOK Orion58:12+5:388:05
9Jacob ErikssonKFUM Örebro OK59:09+6:358:13
10Ola OlssonOK Kolmården59:41+7:078:18
11Lukas HellgrenOK Ravinen1:02:33+9:598:41
12Joakim GustafssonFinspångs SOK1:04:00+11:268:54
12Adam TellsénOK Roxen1:04:00+11:268:54
14Johannes KnutasAttunda OK1:04:59+12:259:02
15Mattias OlofssonOK Enen1:05:14+12:409:04
16Oskar HermanssonCentrum OK1:08:01+15:279:27
17Roine PetterssonIFK Göteborg Orientering1:08:31+15:579:31
18Ulf HylanderNyköpings OK1:08:38+16:049:32
19Emil TellsénOK Roxen1:10:47+18:139:50
20Magnus NordlanderÖstgöta Helikopter SK & IF1:13:06+20:3210:10
21Björn CarlssonOK Hällen1:13:35+21:0110:14
22Martin JohanssonOK Orion1:13:51+21:1710:16
23Roger GlänneforsSöders-Tyresö1:16:15+23:4110:36
24Jonny KarlssonOK Denseln1:17:07+24:3310:43
25Göran NordSol Tranås1:17:50+25:1610:49
26Victor ThörnkvistSol Tranås1:18:06+25:3210:51
27Håkan NilssonDomnarvets GOIF1:23:06+30:3211:33
28Olle BjörneldKalmar OK1:24:03+31:2911:41
29Veronica LundOK Kolmården1:26:53+34:1912:05
30Michael AdamssonNybro OK1:30:27+37:5312:34
31Jari PöyhönenIFK Lidingö SOK1:31:35+39:0112:44
32Joakim AssarssonIdrottsveteranerna1:46:26+53:5214:48
Sara HelanderDomnarvets GOIFej godkänd
Anton MarmelidHelsingborgs SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser