Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för När-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: När-OL
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 1 maj 2016

Bana 1

2 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EdströmSundsvalls OK19:258:54
2Ivar GranhomSundsvalls OK24:06+4:4111:03
3Gunnar JonssonKovlands IF26:44+7:1912:15
4Kalle Grahn-BirveSundsvalls OK27:41+8:1612:41
5Albin TuvessonSundsvalls OK28:04+8:3912:52
6Doris AlbeckerSundsvalls OK28:23+8:5813:01
7Freja LoréSundsvalls OK30:15+10:5013:52
8Kaspar EricssonSundsvalls OK33:43+14:1815:27
9Wilma LindströmSundsvalls OK34:54+15:2916:00
10Hugo LindströmSundsvalls OK35:15+15:5016:10
11Elin KarlssonKovlands IF36:49+17:2416:53
12Olle LoréSundsvalls OK50:03+30:3822:57
13Anna ÅlinSundsvalls OK55:38+36:1325:31
Ronja HolmbergSundsvalls OKej godkänd

Bana 2

2 810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda VågbergSundsvalls OK28:4610:14
2Elsa GranholmSundsvalls OK32:26+3:4011:32
3Katarina SandströmSundsvalls OK32:55+4:0911:42
4Arvid CarlssonSundsvalls OK33:34+4:4811:56
5Ylva SandströmSundsvalls OK35:18+6:3212:33
6Tova Grahn-BirveSundsvalls OK37:24+8:3813:18
7Mattias LarssonSundsvalls OK41:01+12:1514:35
8Olivia KarlssonKovlands IF41:38+12:5214:48
9Bengt LarssonKovlands IF47:51+19:0517:01
10Moa KarlssonSundsvalls OK55:22+26:3619:42
11Helena KarlssonSundsvalls OK55:30+26:4419:45
12Kerstin WibergSundsvalls OK1:08:40+39:5424:26

Bana 3

3 740 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonSelånger SOK40:4710:54
2Sven Erik SundinSelånger SOK44:17+3:3011:50
3Ida JohanssonSundsvalls OK44:27+3:4011:53
4Lars PalinSundsvalls OK44:56+4:0912:00
5Ellen SjögrenSundsvalls OK45:54+5:0712:16
6Ola TuvessonSundsvalls OK47:27+6:4012:41
7Tove EricssonSundsvalls OK47:52+7:0512:47
8Rolf JohanssonSundsvalls OK47:53+7:0612:48
9Catrin JohanssonSundsvalls OK52:43+11:5614:05
10Björn JohanssonSundsvalls OK53:36+12:4914:19
11Kristin RaukolaSundsvalls OK53:43+12:5614:21
12Jon FlordalLjusdals OK54:08+13:2114:28
13Albin ÅlinSundsvalls OK55:32+14:4514:50
14Christina FlordalLjusdals OK59:10+18:2315:49
15Tore LundgrenSundsvalls OK1:03:45+22:5817:02
16Peter LorentzsonSundsvalls OK1:03:57+23:1017:05
17Viktoria KarlssonKovlands IF1:04:00+23:1317:06
18Gunnar MellinTimrå SOK1:06:14+25:2717:42
19Åsa PonténSelånger SOK1:10:26+29:3918:49
20Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:11:16+30:2919:03
21Irené LarssonSundsvalls OK1:15:40+34:5320:13
22Ingrid PeterssonSundsvalls OK1:17:16+36:2920:39
23Heléne CardellTimrå SOK1:17:35+36:4820:44
24Inger LorentzsonSundsvalls OK1:19:01+38:1421:07
25Rickard KarlssonSundsvalls OK1:19:41+38:5421:18
26Sören JanssonSundsvalls OK1:20:36+39:4921:33
27Ingvar BorgNjurunda OK1:23:10+42:2322:14
28Osmo JärvinenNjurunda OK1:23:52+43:0522:25
29Luise HeermannNjurunda OK1:27:15+46:2823:19
Christina WibronNjurunda OKej godkänd
Fredrik AlbeckerSundsvalls OKej godkänd
Elin SvenssonSundsvalls OKutgått
Tyra KarlssonSundsvalls OKej start

Bana 4

4 940 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan StoltSundsvalls OK39:037:54
2Per NordlingSundsvalls OK42:06+3:038:31
3Sussi LiukkonenSundsvalls OK43:47+4:448:51
4Anna LundgrenSundsvalls OK50:18+11:1510:10
5Ellinor FranssonSundsvalls OK50:20+11:1710:11
6David HolmbergSundsvalls OK50:40+11:3710:15
7Joakim MarmelidSundsvalls OK51:37+12:3410:26
8Charlotte VikströmSundsvalls OK53:00+13:5710:43
9Jonas KarlssonKovlands IF53:32+14:2910:50
10Fredrik PonténSelånger SOK56:27+17:2411:25
11Jan OlofssonVK Uvarna56:31+17:2811:26
12Caroline BurmanSundsvalls OK59:51+20:4812:06
13Sten Åke VedinSelånger SOK59:56+20:5312:07
14Anna-Lena LindströmSundsvalls OK1:00:14+21:1112:11
15Winn BjörklundSundsvalls OK1:01:24+22:2112:25
16Hannes WernSundsvalls OK1:01:47+22:4412:30
17Ingmar SöderströmSundsvalls OK1:02:36+23:3312:40
18Anders SjögrenSundsvalls OK1:02:42+23:3912:41
19Lennart WinbergHudiksvalls OK1:05:59+26:5613:21
20Katarina JohanssonSundsvalls OK1:08:36+29:3313:53
21Erik ClaessonSundsvalls OK1:13:20+34:1714:50
22Fredik GranholmSundsvalls OK1:17:01+37:5815:35
23Jan HammarbergSundsvalls OK1:25:16+46:1317:15
Harri NäätänenKovlands IFej godkänd

Bana 5

7 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna52:537:18
2Anders AxlingSundsvalls OK54:30+1:377:32
3Rune LindströmSundsvalls OK1:04:18+11:258:53
4Lars HenrikssonSundsvalls OK1:05:29+12:369:03
5Per NordanlindSundsvalls OK1:06:19+13:269:10
6Johanna SjölundSundsvalls OK1:07:35+14:429:20
7Martin HässlerSundsvalls OK1:09:03+16:109:33
8Mattias AgåsSundsvalls OK1:15:11+22:1810:23
9Niklas MartinNjurunda OK1:19:32+26:3911:00
10Hans JohanssonSundsvalls OK1:29:32+36:3912:23
11Anders MeitonSundsvalls OK1:49:19+56:2615:07
Jonas ÅkerdahlSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser