Officiell resultatlista för Västkust-stafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Västkust-stafetten
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg
Datum: söndag 20 mars 2016

H21

16 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
-32067 Hagaby GoIF Örebro / Malungs OK Skogsmårdarna 1 1:30:31
1. Martin Regborn 45:14 1 45:14 1
2. William Lind (Malungs OK Skogsmårdarna) 45:17 -32067 1:30:31 -32067 -32068
1 IFK Göteborg 1 1:32:40
1. Max Peter Bejmer 45:53 4 +0:39 45:53 4 +0:39
2. Eskil Kinneberg 46:43 1 +1:26 1:32:40 1 -3 -0:39
2 Bækkelagets SK / Fossum IF 1 1:38:33 +5:53
1. Borger Melsom 51:00 7 +5:46 51:00 7 +5:46
2. Carl Godager Kaas (Bækkelagets SK) 47:28 2 +2:11 1:38:33 2 -5 +5:53 +0:07
3 IFK Göteborg 2 1:38:40 +6:00
1. Andreas Sølberg 51:42 8 +6:28 51:42 8 +6:28
2. Johan Högstrand 46:53 3 +1:36 1:38:40 3 -5 +6:00 -0:28
4 Göteborg-Majorna OK 1 1:41:08 +8:28
1. Raffael Huber 47:21 5 +2:07 47:21 5 +2:07
2. Johan Strand 53:43 4 +8:26 1:41:08 4 -1 +8:28 +6:21
5 Göteborg-Majorna OK 2 1:44:09 +11:29
1. Andreas Johansson 50:56 6 +5:42 50:56 6 +5:42
2. Mikael Eliasson 53:13 5 +7:56 1:44:09 5 -1 +11:29 +5:47
6 IFK Göteborg 3 1:50:47 +18:07
1. Remi Dubois 59:00 12 +13:46 59:00 12 +13:46
2. Erik Engstrand 51:47 6 +6:30 1:50:47 6 -6 +18:07 +4:21
7 Lillomarka OL 1 1:57:58 +25:18
1. Matthew Speake 51:45 9 +6:31 51:45 9 +6:31
2. Nicholas Oskarsson 1:06:08 7 +20:51 1:57:58 7 -2 +25:18 +18:47
8 Göteborgs OF 1 2:00:37 +27:57
1. Mattis Hallberg (IK Uven) 58:52 11 +13:38 58:52 11 +13:38
2. Johan Olson (IK Uven) 1:01:45 8 +16:28 2:00:37 8 -3 +27:57 +14:19
Göteborg-Majorna OK 3 ej godkänd
1. Martin Ivarsson 56:28 10 +11:14 56:28 10 +11:14
2. Gabriel Lombriser ej godkänd ej godkänd
Göteborgs OF 2 ej godkänd
1. Douglas Fransson Lee (OK Alehof) ej godkänd ej godkänd
2. Hugo Thunberg (OK Alehof) 1:30:19 -32069 +45:02 ej godkänd
Göteborgs OF 3 ej godkänd
1. Albin Claesson (Sävedalens AIK) ej godkänd ej godkänd
2. Carl Börnstedt (Kungälvs OK) ej godkänd ej godkänd
Halden SK 1 ej godkänd
1. Jarkko Huovila 45:44 2 +0:30 45:44 2 +0:30
2. Morten Jarvis Westergård ej godkänd ej godkänd
IFK Göteborg 5 ej godkänd
1. John Persson ej godkänd ej godkänd
2. Joel Nilsson 57:01 -32069 +11:44 ej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna / Södertälje-Nykvarn OF 2 ej godkänd
1. Jonas Leandersson 45:52 3 +0:38 45:52 3 +0:38
2. Mattias Karlsson (Malungs OK Skogsmårdarna) ej godkänd ej godkänd
Lillomarka OL 2 utgått
1. Steinar Kollerud utgått utgått
2. David Gottfridsson ej godkänd utgått
IFK Göteborg 4 ej start
1. Vetle Ruud Bråten ej start ej start
2. Fredrik Edén ej start ej start
Lillomarka OL 3 ej start
1. Vakant ej start ej start
2. Vakant ej start ej start
OLG Basel / OK Tisaren 1 ej start
1. Vakant (OLG Basel) ej start ej start
2. Jonas Merz ej start ej start

D21

7 startande
Plac Namn Strtid Strpl Strdiff Tid Vxlpl Diff
1 IFK Göteborg 1 1:49:06
1. Isia Basset 54:43 3 +0:19 54:43 3 +0:19
2. Anna Närhi 54:19 1 +4:07 1:49:06 1 -2 -0:19
2 Göteborg-Majorna OK 2 1:56:16 +7:10
1. Agnes Leo 1:06:04 6 +11:40 1:06:04 6 +11:40
2. Lina Strand 50:12 2 1:56:16 2 -4 +7:10
3 OK Kåre / OK Tisaren 4 2:02:36 +13:30
1. Lilian Forsgren (OK Tisaren) 1:05:33 5 +11:09 1:05:33 5 +11:09
2. Lisa Risby 57:03 3 +6:51 2:02:36 3 -2 +13:30 +2:21
4 IFK Göteborg 2 2:16:02 +26:56
1. Elin Högstrand 1:11:06 7 +16:42 1:11:06 7 +16:42
2. Josefine Carlsson 1:04:56 4 +14:44 2:16:02 4 -3 +26:56 +10:14
5 Göteborgs OF 1 3:20:54 +1:31:48
1. Hanna Boquist (IK Uven) 1:40:45 10 +46:21 1:40:45 10 +46:21
2. Frida Andersson (Tolered-Utby Ol-klubb) 1:40:09 5 +49:57 3:20:54 5 -5 +1:31:48 +45:27
Göteborg-Majorna OK 1 ej godkänd
1. Judith Wyder 54:24 1 54:24 1
2. Anna Wallin ej godkänd ej godkänd
IFK Göteborg 3 ej godkänd
1. Frida Gustafsson 1:16:01 9 +21:37 1:16:01 9 +21:37
2. Anna Gustafsson ej godkänd ej godkänd
Alfta-Ösa OK / Domnarvets GOIF 1 ej start
1. Emma Johansson (Domnarvets GOIF) utgått utgått
2. Josefine Engström ej start ej start
Göteborgs OF 2 ej start
1. Viola Eckermark (Göteborg-Majorna OK) ej godkänd ej godkänd
2. Vakant ej start ej start
Halden SK 1 ej start
1. Anni-Maija Fincke 54:34 2 +0:10 54:34 2 +0:10
2. Vakant ej start ej start
IFK Göteborg / Järla Orientering 4 ej start
1. Ingjerd Myhre 57:37 4 +3:13 57:37 4 +3:13
2. Elin Pettersson (IFK Göteborg) ej start ej start
OK Hällen 1 ej start
1. Lauriane Beauvisage 1:14:21 8 +19:57 1:14:21 8 +19:57
2. Vakant ej start ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser