Officiell resultatlista för RSK-Hestraträffen, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: RSK-Hestraträffen, dag 2
Arrangörsorganisationer: Hestra IF / Rydboholms SK
Datum: söndag 27 augusti 2017

OK Skogshjortarna

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonH75 (8)36:0012:27
1Ebba ThernD14 (8)29:139:58
1Rune LarssonH65 (10)27:199:10
2Anders BerglundH70 (13)34:54+1:0412:04
2Eva PedersenD50 (4)48:28+10:1816:15
2Lukas LarssonH14 (22)19:35+0:336:35
2Karin ThernD21 (20)27:51+1:037:44
2Oscar WärnU1 (17)24:58+4:1712:21
2Stina ThernD12 (16)27:26+4:1710:42
2Mathias WärnÖppen motion 8 (22)33:08+5:207:44
3Lars BjörkingÖppen motion 7 (49)32:55+3:1610:39
4Ann Warma LaasD55 (9)44:42+11:1915:28
5Kalle JohanssonH70 (13)36:48+2:5812:44
5Ronny AnderssonH75 (8)48:11+12:1116:40
6Helene Wengholt JohnssonD55 (9)45:49+12:2615:51
6Andres LaasH55 (13)37:28+8:1710:42
7Barbro AnderssonD70 (9)50:49+11:5121:37
7Calle WärnH10 (13)29:58+13:5214:28
8Gunilla FredmanD40 (12)49:34+20:3614:45
9Lars-Olof LannfeltH70 (13)46:14+12:2415:59
9Patrik SvedjenäsH45 (14)34:41+6:539:52
9Mats EricssonÖppen motion 7 (49)39:07+9:2812:39
11Ted LiivrandH70 (13)54:40+20:5018:54
12Andréas ThernH21 (29)34:00+5:527:38
12Christine LundD40 (12)1:03:42+34:4418:57
16Tiina LaasD21 (20)36:23+9:3510:06
18Lennart JohnssonÖppen motion 5 (34)1:01:04+20:1817:51
19Emil AndreassonH21 (29)38:52+10:448:44
20Ann-Brith StrömbergÖppen motion 7 (49)46:12+16:3314:57
21Lars StrömbergÖppen motion 7 (49)48:07+18:2815:34
21Inger ErnstssonÖppen motion 3 (23)1:08:38+37:2124:35
21Anton LundH14 (22)1:12:02+53:0024:15
35Anders LundÖppen motion 7 (49)56:08+26:2918:09
46Elina FredmanÖppen motion 7 (49)1:17:41+48:0225:08
Pennie SvedjenäsInskolning (6)fullföljt
Henning AndreassonInskolning (6)fullföljt
Melvin LundH12 (11)ej godkänd
Lisbeth JohanssonD75 (4)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser