Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Göteborg-Partille

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Göteborg-Partille
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Stockholms Orienteringsförbund
Datum: lördag 29 april 2017 - söndag 30 april 2017

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
223Katrineholms OK / Hestra IF / Södertälje-Nykvarn OF 4DAMKAVLEN (340)6:55:11
1. Siri Jeppsson48:54161+10:3948:54161
2. Anna Löwegren1:09:39229+23:301:58:33208+47
3. Anna Ek2:15:57286+59:504:14:30260+52
4. Lisa Wallin1:03:50232+31:455:18:20256-4
5. Ida Wadman1:36:51154+37:296:55:11223-33

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
223Katrineholms OK / Hestra IF / Södertälje-Nykvarn OF 4DAMKAVLEN (340)6:55:11
1. Siri Jeppsson48:54161+10:3948:54161
2. Anna Löwegren1:09:39229+23:301:58:33208+47
3. Anna Ek2:15:57286+59:504:14:30260+52
4. Lisa Wallin1:03:50232+31:455:18:20256-4
5. Ida Wadman1:36:51154+37:296:55:11223-33

Oppsal Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Södertälje-Nykvarn OF 310MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Mats Hellstadius1:23:26153+19:471:23:26153
2. Lars Bygdén1:55:44169+37:283:19:10163+10
3. Sven Undeland1:09:14188+27:504:28:241630
4. Sven-Anders Melin2:49:18202+1:05:347:17:42171+8
5. Linus Ericson1:11:16188+5:02:268:28:58169-2
6. Henrik Löfgren1:30:37257+45:589:59:35180+11
7. Lennart Borg1:59:52213+50:3311:59:27182+2
8. Martin Moldin1:59:13200+1:03:4713:58:40184+2
9. Jo Stevenson1:06:4619615:05:26178-6
10. vacant ej godkändej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Södertälje-Nykvarn OF 110MILA-KAVLEN (315)11:06:18
1. Johan Ek-Larsson1:12:2954+8:501:12:2954
2. Kent Ohlsson1:20:255+2:092:32:5423-31
3. Jakob Enmark42:213+0:573:15:158-15
4. Andreu Blanes Reig1:52:1625+8:325:07:317-1
5. Erik Liljequist45:469+4:36:565:53:1770
6. Rickard Ohlsson47:5813+3:196:41:156-1
7. Ivar Lundanes1:13:5211+4:337:55:0760
8. Ralph Street56:164+0:508:51:232-4
9. Eric Börjeskog41:033+0:179:32:2620
10. Jonas Leandersson1:33:523+1:3111:06:183+1
14Södertälje-Nykvarn OF 1DAMKAVLEN (340)4:39:13
1. Jana Knapová41:2823+3:1341:2823
2. Frida Jönsson Hellstadius47:2810+1:191:28:565-18
3. Tereza Janošíkova1:18:459+2:382:47:414-1
4. Jeanette Jönsson Hellstadius41:1232+9:073:28:5313+9
5. Vendula Horčičková1:10:2028+10:584:39:1314+1
44Södertälje-Nykvarn OF 210MILA-KAVLEN (315)12:50:13
1. Davis Dislers1:08:419+5:021:08:419
2. Mathias Peter1:23:5436+5:382:32:3519+10
3. Joakim Andén45:1322+3:493:17:4818-1
4. Michal Olejnik1:50:3419+6:505:08:2217-1
5. Erik Wigle54:1448+4:45:246:02:3621+4
6. Pål Skogtjärn59:0689+14:277:01:4227+6
7. Michael Wehlin1:35:18109+25:598:37:0038+11
8. Petr Losman1:07:3547+12:099:44:3537-1
9. David Borg1:05:11104+24:2510:49:4643+6
10. Jan Brunner2:00:2764+28:0612:50:1344+1
82Södertälje-Nykvarn OF 2DAMKAVLEN (340)5:34:57
1. Fiona Bunn41:3026+3:1541:3026
2. Katarina Borg51:5649+5:471:33:2640+14
3. Joana Wälti1:46:14171+30:073:19:4095+55
4. Maria Kleijn43:5260+11:474:03:3275-20
5. Jo Stevenson1:31:25122+32:035:34:5782+7
143Södertälje-Nykvarn OF 2UNGDOMSKAVLEN (305)2:13:09
1. Erik Månsson30:40176+8:5230:40176
2. Lisa Heldt25:42263+8:3256:221760
2. Lovisa Borg31:20381+14:101:02:00
3. Mildred Pettersson36:26188+14:091:32:48147-29
3. Viktor Löfgren56:57415+34:401:53:19
4. Sara Hede40:21169+13:502:13:09143-4
183Södertälje-Nykvarn OF 3DAMKAVLEN (340)6:32:50
1. Sofie Ohlsson52:02212+13:4752:02212
2. Marianne Pettersson1:12:33247+26:242:04:35235+23
3. Anne-Marie Wigle2:05:17262+49:104:09:52239+4
4. Sofia Wigle50:21124+18:165:00:13212-27
5. Annika Bygdén1:32:37128+33:156:32:50183-29
223Katrineholms OK / Hestra IF / Södertälje-Nykvarn OF 4DAMKAVLEN (340)6:55:11
1. Siri Jeppsson48:54161+10:3948:54161
2. Anna Löwegren1:09:39229+23:301:58:33208+47
3. Anna Ek2:15:57286+59:504:14:30260+52
4. Lisa Wallin1:03:50232+31:455:18:20256-4
5. Ida Wadman1:36:51154+37:296:55:11223-33
Södertälje-Nykvarn OF 1UNGDOMSKAVLEN (305)ej godkänd
1. David Borg22:475+0:5922:475
2. Klara Borg21:4095+4:3044:2711+6
2. Stina Bygdén21:4196+4:3144:28
3. Martin Bygdén30:4472+8:271:15:1136+25
4. Sofia Wigleej godkändej godkänd
Södertälje-Nykvarn OF 310MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Mats Hellstadius1:23:26153+19:471:23:26153
2. Lars Bygdén1:55:44169+37:283:19:10163+10
3. Sven Undeland1:09:14188+27:504:28:241630
4. Sven-Anders Melin2:49:18202+1:05:347:17:42171+8
5. Linus Ericson1:11:16188+5:02:268:28:58169-2
6. Henrik Löfgren1:30:37257+45:589:59:35180+11
7. Lennart Borg1:59:52213+50:3311:59:27182+2
8. Martin Moldin1:59:13200+1:03:4713:58:40184+2
9. Jo Stevenson1:06:4619615:05:26178-6
10. vacant ej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser