Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Göteborg-Partille

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Göteborg-Partille
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / Stockholms OF
Datum: lördag 29 april 2017 - söndag 30 april 2017

TSM Praha

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
6TSM Praha 1UNGDOMSKAVLEN (305)1:39:27
1. Martin Simsa23:2425+1:3623:2425
2. Dorotea Tichá21:59106+4:4945:2321-4
3. Jan Gajda25:4518+3:281:11:089-12
3. Antonín Švarc28:3444+6:171:13:57
4. Karolína Bejvlová28:197+1:481:39:276-3
47TSM Praha 3UNGDOMSKAVLEN (305)1:52:22
1. Helena Hankovcová30:32172+8:4430:32172
2. Petr Janas17:283+0:1848:0060-112
2. Štpán Kožina17:395+0:2948:11
3. Adam Škvor31:2887+9:111:19:2849-11
3. Martin Gajda31:3390+9:161:19:33
4. Emma Doubková32:5464+6:231:52:2247-2
54TSM Praha 2UNGDOMSKAVLEN (305)1:54:28
1. Tomík Janovský24:4044+2:5224:4044
2. Marie Vyhnálková24:17203+7:0748:5780+36
3. Ondej Janda28:4950+6:321:17:4643-37
3. Matyas Siegl31:3792+9:201:20:34
4. Magdalena Škáchová36:42119+10:111:54:2854+11
117TSM Praha 110MILA-KAVLEN (315)15:22:28
1. Ota Škvor1:17:3298+13:531:17:3298
2. Pavel Prochazka1:34:4492+16:282:52:1692-6
3. Jan Gajda1:01:12138+19:483:53:2898+6
4. Jan Flasar2:14:5977+31:156:08:2787-11
5. Tomáš Janovský1:21:25238+5:12:357:29:52105+18
6. Pavel Janda1:27:58249+43:198:57:50126+21
7. Jakub Landovsky1:51:19183+42:0010:49:09134+8
8. Antonín Semerád1:23:21120+27:5512:12:30125-9
9. Ondrej Sysel1:11:54129+31:0813:24:24128+3
10. Ctibor Sysel1:58:0410815:22:28117-11
151TSM Praha 1DAMKAVLEN (340)6:11:24
1. Eliska Sieglova48:21148+10:0648:21148
2. Iveta Albrechtová1:07:50210+21:411:56:11190+42
3. Barbora Vyhnálková1:33:0875+17:013:29:19123-67
4. Karolína Bejvlová46:0478+13:594:15:23104-19
5. Jana Kubickova1:56:01239+56:396:11:24151+47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila