Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Göteborg-Partille

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Göteborg-Partille
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / Stockholms OF
Datum: lördag 29 april 2017 - söndag 30 april 2017

Oppsal Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
144Ärla IF 2DAMKAVLEN (340)6:07:49
1. Marketa Firesova48:48157+10:3348:48157
2. Malin Bierfeldt1:01:32154+15:231:50:20147-10
3. Lovisa Onsbring Gustafson1:50:00189+33:533:40:20157+10
4. Mona Bierfeldt1:01:37224+29:324:41:57176+19
5. vacant 1:25:5293+26:306:07:49144-32

Ärla IF

4 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
16Ärla IF 110MILA-KAVLEN (315)11:43:29
1. Anatolijs Tarasovs1:16:5187+13:121:16:5187
2. Robbin Kantarp1:21:4021+3:242:38:3148-39
3. Henrik Jonsson54:1697+12:523:32:4762+14
4. Petter Eriksson1:55:2831+11:445:28:1541-21
5. Halvor Eid Nielsen46:5911+4:38:096:15:1435-6
6. Simon Hedlund49:3321+4:547:04:4729-6
7. Emil Andersson1:20:4429+11:258:25:3131+2
8. Rudolfs Zernis57:077+1:419:22:3824-7
9. Viktor Silvemark46:3314+5:4710:09:1120-4
10. Karl Walheim1:34:188+1:5711:43:2916-4
81Ärla IF 1DAMKAVLEN (340)5:34:56
1. Melina Toven1:00:18288+22:031:00:18288
2. Lisa Andersson52:3960+6:301:52:57170-118
3. Emelie Larsson1:37:08103+21:013:30:05134-36
4. Emma Kantarp47:0489+14:594:17:09113-21
5. Julia Davidsson1:17:4749+18:255:34:5681-32
144Ärla IF 2DAMKAVLEN (340)6:07:49
1. Marketa Firesova48:48157+10:3348:48157
2. Malin Bierfeldt1:01:32154+15:231:50:20147-10
3. Lovisa Onsbring Gustafson1:50:00189+33:533:40:20157+10
4. Mona Bierfeldt1:01:37224+29:324:41:57176+19
5. vacant 1:25:5293+26:306:07:49144-32
Ärla IF 210MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Oscar Vångell1:09:1526+5:361:09:1526
2. Jonathan Rosendahlej godkändej godkänd
3. Kalle Larsson54:37100+13:13ej godkänd
4. Lars Drageryd2:21:18111+37:34ej godkänd
5. Anton Tynong1:05:06143+4:56:16ej godkänd
6. Donald McCarthy1:14:44202+30:05ej godkänd
7. Jan Panchartek1:30:1680+20:57ej godkänd
8. Pontus Bierfeldt1:24:16122+28:50ej godkänd
9. Håkan Olofsson1:07:42114+26:56ej godkänd
10. Vladimir Kelbl2:15:35171ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila