Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Göteborg-Partille

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Göteborg-Partille
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Stockholms Orienteringsförbund
Datum: lördag 29 april 2017 - söndag 30 april 2017

OK Kolmården

7 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8OK Kolmården 1UNGDOMSKAVLEN (305)1:40:52
1. Arvid Westerberg25:2966+3:4125:2966
2. Linnea Lund20:0229+2:5245:3124-42
2. Fanny Östlund20:0734+2:5745:36
3. Leo Johansson25:4416+3:271:11:1510-14
3. Simon Johansson31:1380+8:561:16:44
4. Kerstin Ljungemyr29:3722+3:061:40:528-2
56OK Kolmården 110MILA-KAVLEN (315)13:13:41
1. Ville Johansson1:12:3655+8:571:12:3655
2. Oskar Leinonen1:22:3027+4:142:35:0632-23
3. Mats Röjgård51:2675+10:023:26:3241+9
4. Jan Baran2:08:2156+24:375:34:5354+13
5. Emil Ljungemyr52:2733+4:43:376:27:2046-8
6. Arvid Westerberg1:00:45111+16:067:28:0548+2
7. Tom Campbell1:35:12108+25:539:03:1754+6
8. Marcin Biederman1:15:0684+19:4010:18:2356+2
9. Leo Johansson58:0469+17:1811:16:2757+1
10. Mikael Andersson1:57:1457+24:5313:13:4156-1
64OK Kolmården 1DAMKAVLEN (340)5:20:49
1. Malin Leijon Lind44:0770+5:5244:0770
2. Lisa Berggren57:52116+11:431:41:5994+24
3. Anna Matyba1:41:47147+25:403:23:46105+11
4. Linn Bränneby43:4859+11:434:07:3485-20
5. Aleksandra Hornik1:13:1537+13:535:20:4964-21
152OK Kolmården 2DAMKAVLEN (340)6:11:30
1. Anna Håkansson54:21249+16:0654:21249
2. Adrianna Biedermann1:00:51145+14:421:55:12179-70
3. Jenny Röjgård1:45:26164+29:193:40:38160-19
4. Julia Eriksson53:56161+21:514:34:34163+3
5. Zofia Galla1:36:56155+37:346:11:30152-11
225OK Kolmården 2UNGDOMSKAVLEN (305)2:34:20
1. Carl Hedegård33:47216+11:5933:47216
2. Yrsa Röjgård20:3442+3:2454:21160-56
2. Annie Lund21:0263+3:5254:49
3. Elin Netz50:14368+27:571:44:35210+50
4. Alva Kappling49:45240+23:142:34:20225+15
259OK Kolmården 3DAMKAVLEN (340)7:24:33
1. Maja Garbacik50:34181+12:1950:34181
2. Sara Forsberg1:22:16299+36:072:12:50264+83
3. Agneta Eriksson2:11:25276+55:184:24:15274+10
4. Tora Westerberg53:04156+20:595:17:19254-20
5. Maria Nordvall2:07:14254+1:07:527:24:33259+5
OK Kolmården 210MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Simon Johansson1:34:05212+30:261:34:05212
2. Josef Johansson1:50:38149+32:223:24:43178-34
3. Joel Sjödinej godkändej godkänd
4. Hans Persson3:14:45255+1:31:01ej godkänd
5. vacant ej startej godkänd
6. vacant ej startej godkänd
7. vacant ej startej godkänd
8. vacant ej startej godkänd
9. vacant ej startej godkänd
10. vacant ej startej godkänd

Oppsal Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Kolmården 210MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Simon Johansson1:34:05212+30:261:34:05212
2. Josef Johansson1:50:38149+32:223:24:43178-34
3. Joel Sjödinej godkändej godkänd
4. Hans Persson3:14:45255+1:31:01ej godkänd
5. vacant ej startej godkänd
6. vacant ej startej godkänd
7. vacant ej startej godkänd
8. vacant ej startej godkänd
9. vacant ej startej godkänd
10. vacant ej startej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser