*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Tiomila i Göteborg-Partille

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Göteborg-Partille
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Stockholms Orienteringsförbund
Datum: lördag 29 april 2017 - söndag 30 april 2017

IFK Mora OK

6 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
10IFK Mora OK 110MILA-KAVLEN (315)11:32:49
1. Roman Ryapolov1:09:0020+5:211:09:0020
2. Per Harald Havnen Johansen1:21:0815+2:522:30:087-13
3. Johan Lindberg43:338+2:093:13:413-4
4. Simon Hodler1:45:337+1:494:59:141-2
5. Linus Rapp54:0146+4:45:115:53:156+5
6. Artem Panchenko51:2934+6:506:44:449+3
7. Raffael Huber1:17:3121+8:128:02:1511+2
8. Marek Minar1:00:3515+5:099:02:50110
9. Simonas Krepsta50:1929+9:339:53:0912+1
10. Vojtech Kral1:39:4018+7:1911:32:4910-2
29IFK Mora OK 1DAMKAVLEN (340)4:50:46
1. Anastasia Trubkina41:1813+3:0341:1813
2. Isabel Salén48:4119+2:321:29:5915+2
3. Kristin Löfgren1:24:3935+8:322:54:38150
4. Indre Valaite39:4625+7:413:34:2418+3
5. Olha Panchenko1:16:2245+17:004:50:4629+11
63IFK Mora OK 210MILA-KAVLEN (315)13:34:23
1. Kristian Dahlström1:15:5583+12:161:15:5583
2. Sebastian Baumann1:42:00113+23:442:57:5598+15
3. Ola Svahn57:30115+16:063:55:25101+3
4. Erik Folkesson Blom2:13:0668+29:226:08:3188-13
5. Daniel Duhlbo56:0259+4:47:127:04:3379-9
6. Per Holm1:00:31109+15:528:05:04790
7. Jegor Kostylev1:18:5223+9:339:23:5666-13
8. Gustav Jonsson1:10:5464+15:2810:34:5064-2
9. Adrian Dahlström1:02:0485+21:1811:36:54640
10. Vojtech Kettner1:57:2959+25:0813:34:2363-1
118IFK Mora OK 1UNGDOMSKAVLEN (305)2:09:17
1. Gustav Björklund27:0886+5:2027:0886
2. Julia Meijer21:3591+4:2548:4373-13
3. Thobias Brodin37:47223+15:301:26:30110+37
3. Erik Larsson1:09:21436+47:041:58:04
4. Elsa Hermansson42:47190+16:162:09:17118+8
199IFK Mora OK / Älvdalens IF OK 2UNGDOMSKAVLEN (305)2:25:58
1. Albin Gezelius24:4446+2:5624:4446
2. Sofie Karlsson Holmer25:25256+8:1550:09100+54
3. Simon Karlsson Holmer39:46259+17:291:29:55136+36
4. Liv Åkerman56:03254+29:322:25:58199+63
IFK Mora OK 2DAMKAVLEN (340)ej godkänd
1. Eva Svensson44:5497+6:3944:5497
2. Erika Duhlbo1:08:27218+22:181:53:21174+77
3. Frida Lövgrenej godkändej godkänd
4. Sara Hodlerej startej godkänd
5. Helene Söderlundej startej godkänd

Älvdalens IF OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
199IFK Mora OK / Älvdalens IF OK 2UNGDOMSKAVLEN (305)2:25:58
1. Albin Gezelius24:4446+2:5624:4446
2. Sofie Karlsson Holmer25:25256+8:1550:09100+54
3. Simon Karlsson Holmer39:46259+17:291:29:55136+36
4. Liv Åkerman56:03254+29:322:25:58199+63

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser