Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomila i Göteborg-Partille

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomila i Göteborg-Partille
Arrangörsorganisationer: Göteborgs OF / Stockholms OF
Datum: lördag 29 april 2017 - söndag 30 april 2017

Järla Orientering

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Järla Orientering 1DAMKAVLEN (340)4:27:49
1. Emma Klingenberg38:412+0:2638:412
2. Signe Klinting49:4330+3:341:28:244+2
3. Sara Sjökvist1:19:1912+3:122:47:436+2
4. Elin Hemmyr Skantze36:328+4:273:24:155-1
5. Karolin Ohlsson1:03:346+4:124:27:494-1
11Järla Orientering 110MILA-KAVLEN (315)11:33:23
1. Ivan Kuchmenko1:10:4036+7:011:10:4036
2. Kaspar Hägler1:21:0013+2:442:31:4013-23
3. Andreas Hall44:2210+2:583:16:02130
4. Christoph Meier1:51:4024+7:565:07:429-4
5. Erik Berzell53:1038+4:44:206:00:5217+8
6. Rasmus Thrane Hansen48:4115+4:026:49:3316-1
7. Jens Rönnols1:16:0917+6:508:05:4212-4
8. Mattias Millinger59:5113+4:259:05:33120
9. Espen Hultgreen Weltzien47:2515+6:399:52:5811-1
10. Håkon Jarvis Westergård1:40:2522+8:0411:33:23110
74Järla Orientering 210MILA-KAVLEN (315)13:53:28
1. Sebastian Hägler1:13:4165+10:021:13:4165
2. Noah Zbiden1:24:3943+6:232:38:2043-22
3. Harri Karlsson47:2437+6:003:25:4436-7
4. Dan Engberg2:04:0448+20:205:29:4847+11
5. Emma Klingenberg59:2598+4:50:356:29:1349+2
6. Mathias Hall1:03:05130+18:267:32:1852+3
7. Arvid Henriksson1:28:5266+19:339:01:10520
8. Victor Sadarangani1:24:16122+28:5010:25:2660+8
9. Peder Kock1:10:01117+29:1511:35:2763+3
10. Dan Wester2:18:0189+45:4013:53:2874+11
128Järla Orientering 2DAMKAVLEN (340)5:57:42
1. Stina Jansson43:1149+4:5643:1149
2. Dominique Bucher56:55106+10:461:40:0681+32
3. Krystal Neumann1:34:0883+18:013:14:1478-3
4. Anna Dahlgren-Rosén48:25103+16:204:02:3973-5
5. Josefin Persson1:55:03234+55:415:57:42128+55
195Järla Orientering 1UNGDOMSKAVLEN (305)2:25:34
1. Victor Sadarangani24:5356+3:0524:5356
2. Åsa Sundström23:39174+6:2948:3269+13
2. Sonja Ahlquist24:25213+7:1549:18
3. Petrina Costermans37:37219+15:201:26:09108+39
4. Tyra Alm59:25265+32:542:25:34195+87
243Järla Orientering 3DAMKAVLEN (340)7:08:04
1. Anais Catalin49:05169+10:5049:05169
2. Johanna Sundström1:27:00307+40:512:16:05275+106
3. Siri Engberg1:58:11235+42:044:14:16258-17
4. Hilda Mattsson1:02:11228+30:065:16:27248-10
5. Anna Johansson1:51:37219+52:157:08:04243-5
Oppsal Orientering 210MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Espen Wigaard1:41:05250+37:261:41:05250
2. Halvor Hobøl2:57:42282+1:39:264:38:47268+18
3. Ole Martin Edstrømej godkändej godkänd
4. William Skaug3:48:21285+2:04:37ej godkänd
5. vacant 1:07:37166+4:58:47ej godkänd
6. Andreas Moldskredej godkändej godkänd
7. vacant 1:45:50272ej godkänd
8. vacant ej startej godkänd
9. vacant ej startej godkänd
10. vacant ej startej godkänd
Järla Orientering 310MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Oscar Wiberg1:52:54265+49:151:52:54265
2. Donald Staudte2:30:05263+1:11:494:22:59259-6
3. Jan Glevén1:33:13257+51:495:56:12252-7
4. Mikael Lovén3:16:13259+1:32:299:12:25247-5
5. Ludvig Sandahl1:09:26178+5:00:3610:21:51238-9
6. Per Lembre1:10:42178+26:0311:32:33229-9
7. Henrik Hagwall2:25:14256+1:15:5513:57:47233+4
8. Anna Johansson1:14:5521015:12:42220-13
9. vacant 1:05:5718616:18:39213-7
10. Donald Staudteej godkändej godkänd

Oppsal Orientering

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Oppsal Orientering 210MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Espen Wigaard1:41:05250+37:261:41:05250
2. Halvor Hobøl2:57:42282+1:39:264:38:47268+18
3. Ole Martin Edstrømej godkändej godkänd
4. William Skaug3:48:21285+2:04:37ej godkänd
5. vacant 1:07:37166+4:58:47ej godkänd
6. Andreas Moldskredej godkändej godkänd
7. vacant 1:45:50272ej godkänd
8. vacant ej startej godkänd
9. vacant ej startej godkänd
10. vacant ej startej godkänd
Järla Orientering 310MILA-KAVLEN (315)ej godkänd
1. Oscar Wiberg1:52:54265+49:151:52:54265
2. Donald Staudte2:30:05263+1:11:494:22:59259-6
3. Jan Glevén1:33:13257+51:495:56:12252-7
4. Mikael Lovén3:16:13259+1:32:299:12:25247-5
5. Ludvig Sandahl1:09:26178+5:00:3610:21:51238-9
6. Per Lembre1:10:42178+26:0311:32:33229-9
7. Henrik Hagwall2:25:14256+1:15:5513:57:47233+4
8. Anna Johansson1:14:5521015:12:42220-13
9. vacant 1:05:5718616:18:39213-7
10. Donald Staudteej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila