Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 9 april 2017

H17-

32 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Malungs OK Skogsmårdarna 14:02:22
1. Jakob Lööf53:3614+5:1253:3614
2. Thomas Carlsson48:492+1:241:42:253-11
3. Oskar Sandberg42:362+2:532:25:012-1
4. Johan Nordlund49:055+5:503:14:0620
5. Johan Bäckman48:162+3:404:02:221-1
2IFK Mora OK 14:07:35
1. Simon Hodler53:2411+5:0053:2411
2. Vojtech Kettner51:265+4:011:44:504-7
3. Kristian Dahlström43:583+4:152:28:483-1
4. Per Holm48:444+5:293:17:3230
5. Roman Ryapolov50:035+5:274:07:352-1
3OK Linné 24:09:41
1. Henrik Löfås48:24148:241
2. Mats Troeng53:5812+6:331:42:2210
3. Olof Eriksson50:4910+11:062:33:115+4
4. Tomas Stenström46:452+3:303:19:564-1
5. Jan Troeng49:454+5:094:09:413-1
4OK Linné 14:17:51
1. Ulf Troeng56:4418+8:2056:4418
2. Josef Nordlund51:436+4:181:48:279-9
3. Mikael Janerås55:4315+16:002:44:1011+2
4. Gustaf Granath49:055+5:503:33:155-6
5. Albin Ridefelt44:3614:17:514-1
5Järla Orientering 14:18:25
1. Andreas Hall53:027+4:3853:027
2. Harri Karlsson52:159+4:501:45:176-1
3. Mattias Millinger39:4312:25:001-5
4. Olle Boström43:1513:08:1510
5. Martin Härberg1:10:1022+25:344:18:255+4
6Långhundra IF 14:32:17
1. Anton Sundgren53:3413+5:1053:3413
2. Simon Jakobsson48:503+1:251:42:242-11
3. Samuel Hedlund47:284+7:452:29:524+2
4. Joakim Wigertz1:05:4017+22:253:35:328+4
5. Fredrik Wigertz56:459+12:094:32:176-2
7OK Rodhen 14:34:31
1. Sixten Walheim58:2519+10:0158:2519
2. Torbjörn Jacobsson1:01:1517+13:501:59:4016-3
3. Magnus Björk54:1013+14:272:53:5014-2
4. Simon Andersson51:527+8:373:45:4212-2
5. Martin Jansson48:493+4:134:34:317-5
8Stora Tuna OK 14:35:44
1. Staffan Eriksson51:342+3:1051:342
2. Jonas Andersson1:03:2019+15:551:54:5414+12
3. Mattias Mårts48:146+8:312:43:0810-4
4. Mikael Andersson57:5112+14:363:40:59100
5. Rikard Claesson54:458+10:094:35:448-2
9Kamrat och IF KIF 14:38:44
1. Casper Giding53:006+4:3653:006
2. Martin Johnsson53:0110+5:361:46:017+1
3. Haakon Ingvaldsen1:00:3221+20:492:46:3313+6
4. Linus Kaisajuntti48:243+5:093:34:576-7
5. Fredrik Norman1:03:4715+19:114:38:449+3
10Tullinge SK 14:38:46
1. Markus Adolfsson53:4415+5:2053:4415
2. Magnus Glännefors55:0913+7:441:48:5312-3
3. Jörgen Ohlin51:3811+11:552:40:317-5
4. Johan Kärrström54:278+11:123:34:5870
5. Emil Andersson1:03:4816+19:124:38:4610+3
11IFK Umeå 14:40:28
1. Hans Persson56:3917+8:1556:3917
2. Oskar Malmberg52:138+4:481:48:5211-6
3. Albin Björnudd57:1517+17:322:46:0712+1
4. Kristofer Sidenvall56:089+12:533:42:1511-1
5. Joel Sjölander58:1310+13:374:40:28110
12OK Roslagen 14:51:02
1. Joel Lännevall52:343+4:1052:343
2. Liutauras Bilevicius53:3611+6:111:46:108+5
3. Robert Sandberg54:2914+14:462:40:3980
4. Viktor Lindberg1:16:4926+33:343:57:2815+7
5. Tommy Lindberg53:347+8:584:51:0212-3
13Ärla IF 14:56:40
1. Oscar Vångell53:027+4:3853:027
2. Halvor Eid Nielsen52:067+4:411:45:085-2
3. Julia Davidsson57:4418+18:012:42:529+4
4. Maria Wester1:13:0123+29:463:55:5314+5
5. Henrik Jonsson1:00:4711+16:114:56:4013-1
14OK Kåre 14:56:45
1. Linus Larsson1:19:5429+31:301:19:5429
2. Emil Åberg57:3216+10:072:17:2624-5
3. Daniel Kaipe48:457+9:023:06:1119-5
4. Albin Bergkvist57:2210+14:074:03:3316-3
5. Leif Bader53:126+8:364:56:4514-2
15Tullinge SK 25:12:08
1. Per Bergh1:03:2923+15:051:03:2923
2. Christoffer Eskilsson1:02:1118+14:462:05:4022-1
3. Jesper Lund1:02:3923+22:563:08:1921-1
4. Erik Berggren1:02:5915+19:444:11:1819-2
5. Jonas Nordström1:00:5012+16:145:12:0815-4
16Sundbybergs IK 15:14:39
1. David Mellin1:03:2022+14:561:03:2022
2. Mårten Lundqvist1:07:5423+20:292:11:1423+1
3. Jonatan Ståhl58:3020+18:473:09:4422-1
4. Simon Mellin59:3613+16:214:09:2017-5
5. Morgan Karlsson1:05:1917+20:435:14:3916-1
17Centrum OK 15:16:36
1. Jonas Kjäll59:4121+11:1759:4121
2. Samuel Svensson1:05:5020+18:252:05:31210
3. Jerk Rönnols57:5919+18:163:03:3018-3
4. Jorrit Boekel1:07:3718+24:224:11:07180
5. Linus Rispling1:05:2918+20:535:16:3617-1
18OK Södertörn 15:20:49
1. Josh Beech52:574+4:3352:574
2. Fredrik Larsson56:0715+8:421:49:0413+9
3. Olexii Savchenko48:025+8:192:37:066-7
4. Jesper Lagerberg59:5514+16:403:37:019+3
5. Eddie Nicholas1:43:4827+59:125:20:4918+9
19Gävle OK 15:23:14
1. Lasse Jansson53:5916+5:3553:5916
2. Harry Hietanen1:05:5321+18:281:59:5218+2
3. Patrik Ottosson1:07:2926+27:463:07:2120+2
4. Jonatan Söderberg1:14:2725+31:124:21:4821+1
5. Erik Sisell1:01:2614+16:505:23:1419-2
20OK Ravinen 15:25:55
1. Albin Andersson1:11:4427+23:201:11:4427
2. Kalle Bergman47:2511:59:0915-12
3. Viktor Wohlgemuth1:13:1627+33:333:12:2523+8
4. Simon Törnqvist1:12:2822+29:134:24:5322-1
5. Nick Barrable1:01:0213+16:265:25:5520-2
21Söders-Tyresö 15:38:32
1. Markus Martinelle53:2612+5:0253:2612
2. Niklas Wrane1:06:2922+19:041:59:5519+7
3. Peter Andersson57:0116+17:182:56:5617-2
4. Stefan Norin1:24:5128+41:364:21:4720+3
5. Pär Svensson1:16:4524+32:095:38:3221+1
22Långhundra IF 26:12:23
1. Jens Lindquist1:29:5331+41:291:29:5331
2. Peter Hambäck1:18:4928+31:242:48:4228-3
3. Tommy Åhman1:01:4822+22:053:50:3026-2
4. Sara Bengtsson1:03:5016+20:354:54:2023-3
5. Sven Wigertz1:18:0325+33:276:12:2322-1
23Länna IF 16:29:13
1. Emil Andersson1:19:5630+31:321:19:5630
2. Johan Edenhamn1:16:2026+28:552:36:1626-4
3. Per Edenhamn1:06:1325+26:303:42:2925-1
4. Thomas Jansson1:21:5927+38:445:04:2824-1
5. Andreas Krafft1:24:4526+40:096:29:1323-1
24OK Linné 36:36:02
1. Erik Pettersson1:06:1324+17:491:06:1324
2. Anders Tväråna1:31:3729+44:122:37:5027+3
3. Ross Smith49:268+9:433:27:1624-3
4. Filip Elihn1:55:0029+1:11:455:22:1626+2
5. Johan Lidström1:13:4623+29:106:36:0224-2
25OK Södertörn 27:12:06
1. Andreas Magnvall1:15:1228+26:481:15:1228
2. Johan Markstedt1:18:2827+31:032:33:4025-3
3. Simon Österling1:21:5429+42:113:55:3427+2
4. Olof Lissmats1:13:4824+30:335:09:2225-2
5. Nils Eklöw2:02:4428+1:18:087:12:06250
Korsnäs IF OK 1ej godkänd
1. Ulf Fredriksson1:34:0332+45:391:34:0332
2. Magnus Fredriksson1:15:0825+27:432:49:1129-3
3. Jesper Nordinej startej start
4. Michael Wilhelmssonej startej start
5. Svante Lindgrenej startej godkänd
OK Kåre 2ej godkänd
1. Patrik Johnsson1:06:1925+17:551:06:1925
2. John Granath1:46:1430+58:492:52:3330+5
3. Lucas Granberg1:21:4628+42:034:14:1928-2
4. Rasmus Nordgrenej godkändej godkänd
5. Marcus Ramströmej godkändej godkänd
OK Rodhen 2ej godkänd
1. Jonas Eklund59:1820+10:5459:1820
2. Ulf Bergströmej godkändej godkänd
3. Magnus Blåudd50:439+11:00ej godkänd
4. Per Melin1:08:3020+25:15ej godkänd
5. Axel Bergström1:08:0419+23:28ej godkänd
Skogslöparna 1ej godkänd
1. Arvid Strandberg1:10:2826+22:041:10:2826
2. Börje Pauler49:134+1:481:59:4117-9
3. Anton Strandbergej godkändej godkänd
4. Emanuel Näslund1:08:0519+24:50ej godkänd
5. Stefan Sjölund1:08:0920+23:33ej godkänd
Täby OK 1ej godkänd
1. Henrik Olsson53:059+4:4153:059
2. David Klemanej godkändej godkänd
3. Alejandro Martinez Flor1:49:2230+1:09:39ej godkänd
4. Gustav Lindeborg1:09:2921+26:14ej godkänd
5. Johan Lindqvist1:08:2721+23:51ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Johan Giberg52:595+4:3552:595
2. Anders Boström1:09:4424+22:192:02:4320+15
3. Mattias Allared53:3012+13:472:56:1316-4
4. Magnus Kjellstrandej godkändej godkänd
5. Joakim Törnrosej startej godkänd
OK Linné / Hagaby GoIF Örebro 4utgått
1. Love Sintring53:0610+4:4253:0610
2. Harald Larsson55:4514+8:201:48:51100
3. Daniel Duhlbo1:05:0124+25:182:53:5215+5
4. Johan Hamelius57:2511+14:103:51:1713-2
5. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
5. ej startej start

D17-

26 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 22:35:13
1. Elisa Hamelius57:166+3:3857:166
2. Annika Billstam40:1311:37:291-5
3. Lisa Carlsson57:446+7:372:35:1310
2OK Linné 12:36:10
1. Inga Kazlauskaite53:422+0:0453:422
2. Julia Ohlsson50:256+10:121:44:0720
3. Hilda Forsgren52:032+1:562:36:1020
3Domnarvets GOIF 12:42:54
1. Karolina Højsgaard53:553+0:1753:553
2. Eva Elfving53:208+13:071:47:1530
3. Johanna Lindberg55:394+5:322:42:5430
4OK Södertörn 12:52:44
1. Louise Markstedt58:227+4:4458:227
2. Tove Lagerberg49:215+9:081:47:435-2
3. Catherine Taylor1:05:0111+14:542:52:444-1
5Kamrat och IF KIF 12:52:57
1. Emma Dahlstedt1:03:4513+10:071:03:4513
2. Maria Andersson44:332+4:201:48:186-7
3. Linda Sjögren1:04:3910+14:322:52:575-1
6OK Roslagen 12:53:09
1. Agnes Broman1:03:4914+10:111:03:4914
2. Evelina Christoffersson55:459+15:321:59:3411-3
3. Rebecka Lindberg53:353+3:282:53:096-5
7OK Kåre 13:02:25
1. Kajsa Risby57:125+3:3457:125
2. Julia Adolfsson1:01:0913+20:561:58:219+4
3. Johanna Holmén1:04:048+13:573:02:257-2
8IFK Mora OK 13:02:29
1. Evgeniya Ryapolova53:584+0:2053:584
2. Sara Hodler1:04:0615+23:531:58:048+4
3. Lena Karlsson Holmer1:04:259+14:183:02:2980
9OK Nolaskogsarna 13:16:05
1. Anna Quayle1:02:3412+8:561:02:3412
2. Malin Andersson53:037+12:501:55:377-5
3. Elina Mikaelsson1:20:2815+30:213:16:059+2
10OK Kåre 23:27:13
1. Karin Johnsson1:01:1810+7:401:01:1810
2. Kersti Ringi57:3010+17:171:58:48100
3. Anne Bader1:28:2518+38:183:27:13100
11Alfta-Ösa OK 13:27:42
1. Ylva Kindlundh1:15:2619+21:481:15:2619
2. Elin Kindlundh1:04:4216+24:292:20:0816-3
3. Ellen Davidsson1:07:3412+17:273:27:4211-5
12Gävle OK 13:28:08
1. Anna Berggren1:15:2920+21:511:15:2920
2. Ann-Sofi Karlsson1:00:3812+20:252:16:0714-6
3. Ingela Eriksson1:12:0114+21:543:28:0812-2
13OK Ravinen / Falkenbergs OK 13:29:41
1. Rasa Ptasekaite1:17:0721+23:291:17:0721
2. Matilda Martinsson1:10:3318+30:202:27:4017-4
3. Hanna Korhonen1:02:017+11:543:29:4113-4
14OK Linné 33:32:05
1. Lovisa Larsson1:04:2016+10:421:04:2016
2. Charlotte Ihrfors1:03:1414+23:012:07:3413-3
3. Johanna Ragvald1:24:3116+34:243:32:0514+1
15Centrum OK 13:41:32
1. Moa Kjellstrand58:339+4:5558:339
2. Elina Johnsson48:574+8:441:47:304-5
3. Mette Brolinson1:54:0220+1:03:553:41:3215+11
16Domnarvets GOIF 23:46:14
1. Karin Elfving1:21:5722+28:191:21:5722
2. Lena Eliasson44:573+4:442:06:5412-10
3. Vilma Berger1:39:2019+49:133:46:1416+4
17OK Roslagen / OK Renen 23:55:16
1. Ellen Frost1:22:0023+28:221:22:0023
2. Elsa Christoffersson1:06:5517+26:422:28:5518-5
3. Louise Johansson1:26:2117+36:143:55:1617-1
Ärla IF/Kvarnsveden 1ej godkänd
1. Karin Stenback1:01:1810+7:401:01:1810
2. Julia Davidssonej startej start
3. Lovisa Onsbring Gustafsonej startej godkänd
Attunda OK 1ej godkänd
1. Terese Herlin1:10:2818+16:501:10:2818
2. Jessica Strömqvist1:57:0021+1:16:473:07:2821+3
3. Lena Buhreej godkändej godkänd
IF Thor 1ej godkänd
1. Fanny Fredriksson53:38153:381
2. Josefin Bengtssonej godkändej godkänd
3. Gunilla Svärd50:071ej godkänd
OK Linné 4ej godkänd
1. Regina Kelly1:43:1024+49:321:43:1024
2. Lena Kask58:0711+17:542:41:1719-5
3. Helene Nilssonej godkändej godkänd
OK Österåker 1ej godkänd
1. Therese Nilsson1:44:1625+50:381:44:1625
2. Isabelle Sjöberg1:19:2920+39:163:03:4520-5
3. Kristina Larssonej godkändej godkänd
OK Rodhen 1ej godkänd
1. Lisa Johansson1:04:3317+10:551:04:3317
2. Jessica Söllvanderej godkändej godkänd
3. Jenny Wegmüller1:09:4213+19:35ej godkänd
OK Rodhen 2ej godkänd
1. Elin Sjölander58:318+4:5358:318
2. Sofia Söllvander1:17:4219+37:292:16:1315+7
3. Jenny Wegmüllerej godkändej godkänd
OK Södertörn 2ej godkänd
1. Helena Markstedtej godkändej godkänd
2. Lisa Österlingej startej godkänd
3. ej startej start
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Åsa Mårsell1:04:0315+10:251:04:0315
2. Ellinor Östervallej godkändej godkänd
3. Karin Skogholm56:355+6:28ej godkänd
Täby OK 1ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H35-

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 12:06:18
1. Mats Åberg44:502+4:0644:502
2. Olof Borell38:0511:22:551-1
3. Henrik Roos43:2312:06:1810
2Sundsvalls OK / Härnösands OK 12:11:13
1. Olov Vikström40:44140:441
2. Per Edström42:244+4:191:23:082+1
3. Anders Erlandsson48:053+4:422:11:1320
3Tullinge SK 12:13:13
1. Carl Johan Arevång48:035+7:1948:035
2. Hans Sundqvist39:272+1:221:27:303-2
3. Jacob Bolin45:432+2:202:13:1330
4Sundbybergs IK 12:22:35
1. Fredrik Johansson47:203+6:3647:203
2. Karolina Hellberg41:093+3:041:28:294+1
3. Stefan Hellberg54:065+10:432:22:3540
5Kamrat och IF KIF 12:38:00
1. Martin Holth Johannessen53:156+12:3153:156
2. Rickard Olsson54:116+16:061:47:2660
3. Martin Granqvist50:344+7:112:38:005-1
6Skogslöparna 12:38:02
1. Peter Woxlin47:534+7:0947:534
2. Per-Johan Josefsson51:205+13:151:39:135+1
3. Jonas Hälldal58:496+15:262:38:026+1
OK Roslagen 1ej godkänd
1. Pål Jansson53:328+12:4853:328
2. Andreas Andersson1:00:117+22:061:53:437-1
3. Andreas Hamneej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 2ej godkänd
1. Henrik Persson53:277+12:4353:277
2. Per Wistedtej godkändej godkänd
3. Hans Olsén1:03:527+20:29ej godkänd
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H45-

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:54:25
1. Rob Hart43:424+1:0443:424
2. Nils Olsson31:0411:14:461-3
3. Anders Boström39:393+2:031:54:2510
2IF Thor 22:06:48
1. Bo Segerman42:532+0:1542:532
2. Staffan Jacobsson Svärd35:452+4:411:18:3820
3. Johan Blomster48:106+10:342:06:4820
3Sundbybergs IK 12:09:43
1. Ronny Falk42:38142:381
2. Jan-Olof Bogren38:523+7:481:21:303+2
3. Anders Tillegård48:137+10:372:09:4330
4OK Linné 22:11:46
1. Pär Tögenmark46:388+4:0046:388
2. Marcus Phersson47:326+16:281:34:105-3
3. Mattias Nilsson37:3612:11:464-1
5Attunda OK 12:16:12
1. Ulrik Ivers56:3013+13:5256:3013
2. Andreas Fredriksson42:024+10:581:38:328-5
3. Fredrik Sone37:402+0:042:16:125-3
6IF Thor 12:24:02
1. Fredrik Lindell44:337+1:5544:337
2. Ola Lind44:195+13:151:28:524-3
3. Mats Jonsell55:109+17:342:24:026+2
7Sigtuna OK 12:39:07
1. Per Edlund43:475+1:0943:475
2. Kenneth Hermansson53:358+22:311:37:227+2
3. Johan Kügler1:01:4511+24:092:39:0770
8OK Österåker 12:45:39
1. Niclas Nilsson1:01:3815+19:001:01:3815
2. Peter Vestman1:01:1714+30:132:02:5513-2
3. Tomas Albinsson42:444+5:082:45:398-5
9OK Roslagen 12:47:58
1. Ulf Rådberg47:089+4:3047:089
2. Jonas Rådberg55:4912+24:451:42:5790
3. Ove Eriksson1:05:0113+27:252:47:5890
10Väsby OK 22:49:03
1. Tomas Sandqvist1:07:5317+25:151:07:5317
2. Anders Berkelund56:2613+25:222:04:1914-3
3. Torgny Rundlöf44:445+7:082:49:0310-4
11Järfälla OK 12:49:47
1. Göran Lundqvist52:3311+9:5552:3311
2. Andreas Grunder1:06:0116+34:571:58:3412+1
3. Ola Bovallius51:138+13:372:49:4711-1
12Täby OK 12:51:04
1. Johan Hofstedt54:2712+11:4954:2712
2. Mats Ajling53:379+22:331:48:0411-1
3. Oskar Nederheim1:03:0012+25:242:51:0412+1
13Skogslöparna 13:38:23
1. Torgny Näslund49:3410+6:5649:3410
2. Leif Strandberg54:2411+23:201:43:58100
3. Mikael Nilsson1:54:2514+1:16:493:38:2313+3
OK Roslagen 2ej godkänd
1. Mats Frostej godkändej godkänd
2. Anders Lundberg1:18:2117+47:17ej godkänd
3. Peter Lindbergej godkändej godkänd
OK Södertörn 1ej godkänd
1. Olle Blomgren58:4614+16:0858:4614
2. Jacob Hård Af Segerstad1:31:0818+1:00:042:29:5417+3
3. Göran Hellgrenej godkändej godkänd
Sigtuna OK 2ej godkänd
1. Stefan Nordström1:14:5718+32:191:14:5718
2. Ulf K. Rask51:217+20:172:06:1816-2
3. Claes Berglundej startej godkänd
Sundsvalls OK / Härnösands OK 1ej godkänd
1. Mattias Lindahl44:036+1:2544:036
2. Erik Borglundej godkändej godkänd
3. Roger Palmgren1:01:1310+23:37ej godkänd
Täby OK 2ej godkänd
1. Mats Ekman43:363+0:5843:363
2. Mats Herbert53:4310+22:391:37:196+3
3. Per Ikoej godkändej godkänd
Väsby OK / Norbergs OK 3ej godkänd
1. Roger Tinglöf1:02:3116+19:531:02:3116
2. Johan Karlsson1:02:4515+31:412:05:1615-1
3. Hans Bärringej godkändej godkänd
Gävle OK 1ej start
1. Patrik Ottossonej startej start
2. Christer Segerquistej startej start
3. Fredrik Wikstenej startej start
Tullinge SK 1ej start
1. Erik Berggrenej startej start
2. Göran Längheimej godkändej start
3. Tomas Hultqvistej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Väsby OK 1ej start
1. Björn Rundlöfej startej start
2. Stefan Lybertej startej start
3. Torgny Rundlöfej startej start

H55-

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundbybergs IK 12:12:01
1. Ronny Nordgren48:002+3:1348:002
2. Jan Kihl45:502+3:211:33:501-1
3. Bengt Svensson38:1112:12:0110
2OK Linné 12:12:36
1. Stig Andersson51:353+6:4851:353
2. Magnus Thor42:2911:34:042-1
3. Andreas Hjertson38:322+0:212:12:3620
3OK Roslagen 12:22:14
1. Anders Söderbärg51:374+6:5051:374
2. Mats Lundman49:143+6:451:40:513-1
3. Torbjörn Lännevall41:233+3:122:22:1430
4Attunda OK 12:49:22
1. Lars Gerhardsson44:47144:471
2. Hans Andersson Strinning1:05:025+22:331:49:494+3
3. Stefan Knorn59:335+21:222:49:2240
5Rehns BK 12:56:09
1. Curt Landin1:03:275+18:401:03:275
2. Nisse Johansson56:034+13:341:59:3050
3. Göran Engblom56:394+18:282:56:0950
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H65-

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sigtuna OK 13:24:31
1. Leif Berg1:16:5211:16:521
2. Jan-Olof Malm58:4612:15:3810
3. Bengt-Olov Törnqvist1:08:5313:24:3110
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

H13-16

26 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:30:01
1. Karl Grywenz30:552+0:1730:552
2. Emil Boström23:052+0:0654:001-1
3. Arvid Roos36:013+1:291:30:0110
2Sundsvalls OK / Härnösands OK 11:41:20
1. Seth Borglund33:408+3:0233:408
2. Tore Palmgren22:59156:392-6
2. Lukas Johansson35:1138+12:121:08:51
3. Hannes Lindahl44:4110+10:091:41:2020
3Umeå OK / Skellefteå OK 11:41:22
1. Viktor Holmgren33:315+2:5333:315
2. Isak Lundholm23:475+0:4857:183-2
2. Arvid Feil Lindmark25:3210+2:3359:03
2. Oskar Ådahl35:3139+12:321:09:02
3. Jakob Nilsson44:047+9:321:41:2230
4Järfälla OK 21:43:41
1. Manne Hammarberg33:5210+3:1433:5210
2. William Grunder24:578+1:5858:494-6
2. Anton Mörkfors41:0341+18:041:14:55
2. Melker Lundqvistej godkändfullföljt
3. Erik Bovallius44:5212+10:201:43:4140
5OK Kåre 11:44:52
1. Melker Nordgren30:38130:381
2. Leo Alvolin30:3327+7:341:01:116+5
3. Karl Granath43:416+9:091:44:525-1
6Domnarvets GOIF 11:44:53
1. Erik Brandt38:2015+7:4238:2015
2. Albin Berger23:424+0:431:02:027-8
2. Emil Byberg23:556+0:561:02:15
3. Samuel Stålnäbb42:514+8:191:44:536-1
7Sundsvalls OK / Härnösands OK 21:47:46
1. Axel Lundgren41:1618+10:3841:1618
2. Oskar Vikström23:393+0:401:04:5512-6
2. Petter Erlandsson28:3317+5:341:09:49
3. Albin Kårén42:514+8:191:47:467-5
8Rånäs OK 11:48:10
1. Oskar Sundblom32:554+2:1732:554
2. Jacob Henriksson26:1014+3:1159:055+1
2. Henning Larsson39:3840+16:391:12:33
3. Carl Henriksson49:0515+14:331:48:108+3
9OK Kåre 21:48:54
1. Christoffer Lindgren33:509+3:1233:509
2. Jon Hansson30:0325+7:041:03:5390
3. Jakob Widelund45:0113+10:291:48:5490
10Tullinge SK 11:48:56
1. Johannes Bladh33:397+3:0133:397
2. Wilhelm Bergman30:2726+7:281:04:0610+3
2. Emil Helander41:0842+18:091:14:47
2. Ludvig Ferdman47:5345+24:541:21:32
3. Alfred Längheim44:5011+10:181:48:56100
11Attunda OK 11:49:43
1. Sofia Ivers41:2519+10:4741:2519
2. Viktor Sone24:087+1:091:05:3315-4
2. Emil Sone25:289+2:291:06:53
2. Lovisa Nilssonej startfullföljt
3. Elis Ivers44:108+9:381:49:4311-4
12Täby OK 11:51:08
1. Axel Målargård48:4821+18:1048:4821
2. Fredrik Hansson26:3915+3:401:15:2720-1
2. Ida Hofstedt28:4019+5:411:17:28
3. Anton Hänström35:412+1:091:51:0812-8
13Gävle OK 11:51:49
1. Jakob Sjöberg35:3612+4:5835:3612
2. Isak Berggren29:1022+6:111:04:4611-1
2. Rasmus Söderberg29:2623+6:271:05:02
3. Alfred Liljeström47:0314+12:311:51:4913+2
14Skogslöparna 11:54:50
1. Benjamin Näslund31:283+0:5031:283
2. Marcus Nilsson31:2230+8:231:02:508+5
2. Jonatan Hälldal31:3831+8:391:03:06
3. Amelie Josefsson52:0017+17:281:54:5014+6
15OK Rodhen 11:54:52
1. David Melin (vacant)35:1811+4:4035:1811
2. Simon Claesson (vacant)29:5824+6:591:05:1613+2
2. John McLelland30:5029+7:511:06:08
3. Kevin Sjölander (vacant)49:3616+15:041:54:5215+2
16Järfälla OK 12:00:55
1. Johan Lundbäck58:2123+27:4358:2123
2. Jesper Åkesson28:0216+5:031:26:23230
2. Isak Westringej startfullföljt
3. Niklas Svensson34:3212:00:5516-7
17Leksands OK 12:09:36
1. Fredrik Junevik40:0517+9:2740:0517
2. Tuva-Cajsa Spik29:0921+6:101:09:1418+1
2. Daniel Olars32:4834+9:491:12:53
3. Filip Brodén1:00:2220+25:502:09:3617-1
18Täby OK 22:14:38
1. Marcus Ekman59:3025+28:5259:3025
2. Gustaf Hofstedt30:4328+7:441:30:1324-1
2. Filip Lindqvist32:4733+9:481:32:17
2. Doris Iko33:5036+10:511:33:20
3. Otto Balck44:259+9:532:14:3818-6
19OK Linné 22:14:44
1. Lukas Aarnio49:0722+18:2949:0722
2. Simon Wahlnäs28:3618+5:371:17:4321-1
2. Sven Nyström34:1837+11:191:23:25
3. Oscar Palm57:0118+22:292:14:4419-2
20Länna IF / Rasbo IK 12:15:10
1. Cornelia Krafft46:5120+16:1346:5120
2. Elias Westerbergh25:5013+2:511:12:4119-1
3. Gabriel Östlund1:02:2921+27:572:15:1020+1
21OK Linné 32:15:21
1. Pelle Nilsson37:5414+7:1637:5414
2. Viktor Boström28:4720+5:481:06:4117+3
2. Mathias Nordlinder31:5732+8:581:09:51
2. Ines Aarnio1:01:1647+38:171:39:10
3. Elliot Angelsiöö1:08:4022+34:082:15:2121+4
22IF Thor 12:15:28
1. Hugo Hansson39:5416+9:1639:5416
2. Viktor Jemth25:3511+2:361:05:2914-2
2. David Berglund25:3712+2:381:05:31
3. Arvid Bylund1:09:5923+35:272:15:2822+8
23Tumba-Mälarhöjden OK 12:20:17
1. Ludvig Lange37:4913+7:1137:4913
2. Gustav Wirén42:3143+19:321:20:2022+9
3. Elias Adebrant59:5719+25:252:20:1723+1
24IFK Mora OK 12:20:29
1. Gustav Björklund33:346+2:5633:346
2. Sebastian Åkärbjär32:4834+9:491:06:2216+10
2. Thobias Brodin50:1146+27:121:23:45
3. Simon Karlsson Holmer1:14:0724+39:352:20:2924+8
Stora Tuna OK 1ej godkänd
1. Henrik Norgren59:2124+28:4359:2124
2. Erik Fredriksson44:4344+21:441:44:0425+1
2. Alex Kalinichenkoej godkändfullföljt
3. ej startej start
Väsby OK 1ej godkänd
1. Emil Karlsson1:31:1926+1:00:411:31:1926
2. Moa Johansson1:22:2948+59:302:53:48260
2. Viktor Sandqvist1:22:3049+59:312:53:49
2. Linnéa Karlsson1:22:3550+59:362:53:54
3. Martin Erikssonej godkändej godkänd
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

HD-12

30 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Österåker 154:43
1. Linus Nilsson17:3910+1:1717:3910
2. Simon Lundell14:16131:552-8
3. Malte Albinsson22:488+7:0954:431-1
2Gävle OK 155:02
1. Max Alfredsson17:4311+1:2117:4311
2. Morgan Alfredsson17:058+2:4934:486-5
2. Hugo Lavigne17:249+3:0835:07
2. Jacob Lilje17:3610+3:2035:19
3. Axel Hejdenberg20:146+4:3555:022-4
3Sundsvalls OK / Härnösands OK 255:45
1. Nils Engberg17:072+0:4517:072
2. Oskar Erlandsson14:462+0:3031:531-1
2. Herman Eliasson22:2631+8:1039:33
3. Alva Eliasson23:5210+8:1355:453+2
4OK Kåre 357:43
1. Enni Lundberg25:1928+8:5725:1928
2. Walter Söderqvist16:457+2:2942:0417-11
2. Olle Gahnshag22:1529+7:5947:34
2. Viggo Lindgren22:3533+8:1947:54
3. Olle Ringi15:39157:434-13
5IF Thor 157:47
1. Love Bylund17:317+1:0917:317
2. Elis Quistberg19:4819+5:3237:199+2
2. Emily Kruys20:4222+6:2638:13
2. Tora Jonsell20:5123+6:3538:22
3. Valle Larsson20:287+4:4957:475-4
6Sundsvalls OK / Härnösands OK 158:06
1. Wilmer Rex17:136+0:5117:136
2. Nova Stattin21:3726+7:2138:5010+4
2. Rakel Rahm25:4642+11:3042:59
3. Lovisa Dufva19:164+3:3758:066-4
7OK Linné 158:28
1. Klara Hart19:4016+3:1819:4016
2. Viktor Fischer15:303+1:1435:107-9
2. Signe Palm21:5727+7:4141:37
2. Olle Palm22:3232+8:1642:12
3. Felix Johnsson23:189+7:3958:2870
8OK Linné 259:13
1. Emil Åberg17:084+0:4617:084
2. Arvid Tögenmark15:374+1:2132:453-1
2. Filip Borell22:0028+7:4439:08
3. Elsa Hedin26:2818+10:4959:138+5
9Stora Tuna OK 259:17
1. Moa Birkebæk16:22116:221
2. Maja Mases16:396+2:2333:014+3
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Karolina Sunnanhagen26:1617+10:3759:179+5
10OK Kåre 159:52
1. Hugo Atterbrand20:4619+4:2420:4619
2. Ylva Hansson20:3621+6:2041:2213-6
2. Alvin Edbäck26:5547+12:3947:41
3. Olle Dalin18:302+2:5159:5210-3
11OK Linné 359:58
1. Nadine Huss22:3624+6:1422:3624
2. Ida Palm18:1712+4:0140:5311-13
2. Joel Ahlberg24:0837+9:5246:44
3. Edvin Tögenmark19:053+3:2659:58110
12Rånäs OK / OK Roslagen 11:00:15
1. Hugo Örtlund17:369+1:1417:369
2. Gustav Lindberg17:5311+3:3735:298-1
2. Kevin Bernhed21:0524+6:4938:41
3. Gustav Svensson24:4615+9:071:00:1512+4
13OK Kåre 21:00:52
1. Rasmus Widelund22:4025+6:1822:4025
2. Hilma Dalin18:3413+4:1841:1412-13
2. Nils Pettersson18:5014+4:3441:30
2. Oskar Kaipe22:1630+8:0044:56
3. Wille Söderqvist19:385+3:591:00:5213+1
14IF Thor 21:03:03
1. Axel Andersson17:4613+1:2417:4613
2. Elis Hansson16:375+2:2134:235-8
2. Lukas Lind19:4218+5:2637:28
2. Theodor Von Seth21:0524+6:4938:51
3. Miro Mårtensson28:4022+13:011:03:0314+9
15IFK Mora OK 11:06:09
1. Alva Ersson19:2614+3:0419:2614
2. Rebecka Åkärbjär22:3734+8:2142:0316+2
3. Sofie Karlsson Holmer24:0613+8:271:06:0915-1
16Täby OK 11:08:07
1. Erik Nederheim17:084+0:4617:084
2. Ella Lindqvist25:2440+11:0842:3218+14
2. Emelie Holmström25:2541+11:0942:33
2. Matilda Ekmanej startfullföljt
3. Axel Balck25:3516+9:561:08:0716-2
17Leksands OK 11:09:26
1. August Göras22:2923+6:0722:2923
2. Linnea Junevik19:0715+4:5141:3615-8
2. Johan Olars (vacant)19:1316+4:5741:42
3. Joel Allmungs (vacant)27:5020+12:111:09:2617+2
18Tullinge SK 11:09:31
1. Olof Arevång22:0522+5:4322:0522
2. Nova Matthews19:2717+5:1141:3214-8
2. Fanny Sundberg19:5620+5:4042:01
3. Emilia Bergman27:5921+12:201:09:3118+4
19Attunda OK 11:12:57
1. Vilma Nilsson19:5518+3:3319:5518
2. Linda Strömqvist28:5849+14:4248:5326+8
2. Sara Strömqvist29:0553+14:4949:00
3. Malin Strömqvist24:0412+8:251:12:5719-7
20Domnarvets GOIF 11:13:08
1. Anja Berger25:3829+9:1625:3829
2. Filip Sköld23:3436+9:1849:1227-2
3. Irma Berg23:5611+8:171:13:0820-7
21Stora Tuna OK 11:13:43
1. Hanna Östberg19:3115+3:0919:3115
2. Alma Jöhnemark26:2545+12:0945:5621+6
2. Olle Skymning39:1657+25:0058:47
3. Axel Eriksson27:4719+12:081:13:43210
22Järfälla OK 21:14:12
1. Jonatan Anderson17:328+1:1017:328
2. Noah Mehreteab27:4748+13:3145:1920+12
2. Leo Undsénej startfullföljt
3. Ebba Westring28:5323+13:141:14:1222+2
23Järfälla OK 31:18:11
1. Marcus Grunder17:4311+1:2117:4311
2. Elsa Forsberg28:5950+14:4346:4223+12
2. Tova Björk29:0051+14:4446:43
2. Majken Hedin29:0252+14:4646:45
3. Paula Silier31:2924+15:501:18:11230
24Skogslöparna/OK Linné1:18:15
1. Liam Hälldal17:072+0:4517:072
2. Måns Troeng36:2855+22:1253:3529+27
2. Ida Pauler36:2956+22:1353:36
3. Liv Pauler24:4014+9:011:18:1524-5
25OK Rodhen 11:20:51
1. Elsa Söllvander Eklund22:4726+6:2522:4726
2. Tove Karlsson23:2535+9:0946:1222-4
3. Frida Melin (vacant)34:3925+19:001:20:5125+3
Länna IF 1ej godkänd
1. Rasmus Exell19:4717+3:2519:4717
2. Felicia Krafft24:5539+10:3944:4219+2
3. Aron Bromanej godkändej godkänd
Väsby OK 1ej godkänd
1. Noah Santalius25:0327+8:4125:0327
2. Oliver Rosander24:1238+9:5649:1528+1
3. Emil Anterudej startej godkänd
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Victor Ljungström52:5630+36:3452:5630
2. Leo Undsen32:1354+17:571:25:09300
2. Victor Ljungströmej startfullföljt
2. Moa Höökej startfullföljt
3. Stina Pedersenej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Ingrid Johansson20:5120+4:2920:5120
2. Irma Widehag25:5943+11:4346:5024+4
2. Alice Hellberg26:0044+11:4446:51
2. Ingrid Tillegård (vacant)ej startfullföljt
3. Egon Widehagej godkändej godkänd
Sundbybergs IK 2ej godkänd
1. Ingrid Johansson20:5120+4:2920:5120
2. Ingrid Tillegård26:4946+12:3347:4025+5
2. Irma Widehagej startfullföljt
3. Egon Wistedtej startej godkänd
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

D35-

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundsvalls OK / Härnösands OK 12:25:47
1. Marie-Louise Engberg50:013+8:3650:013
2. Jenny Erlandsson44:4211:34:431-2
3. Sara Timner51:042+7:042:25:4710
2IF Thor 12:26:07
1. Sofie Bergendahl45:462+4:2145:462
2. Sara Lind56:212+11:391:42:0720
3. Ammie Berglund44:0012:26:0720
3OK Rodhen 12:46:32
1. Yvonne Grehn41:25141:251
2. Carina Jacobsson1:05:384+20:561:47:033+2
3. Gabriella Melin59:293+15:292:46:3230
4Järfälla OK 13:49:07
1. Maria Pedersen1:02:356+21:101:02:356
2. Magdalena Grunder1:45:045+1:00:222:47:395-1
3. Malin Kvarnefalk1:01:284+17:283:49:074-1
Länna IF 1ej godkänd
1. Carina Hammarling1:00:494+19:241:00:494
2. Sofia Krafftej godkändej godkänd
3. Karolina Andersson1:13:455+29:45ej godkänd
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Helena Adebrant1:01:005+19:351:01:005
2. Lotta Östervall1:00:203+15:382:01:204-1
3. Åsa Mårsellej startej godkänd
OK Österåker 1ej godkänd
1. Caroline Westbom1:09:417+28:161:09:417
2. Anna Bergqvistej godkändej godkänd
3. Michaela Lundellej startej godkänd
Skogslöparna 1ej godkänd
1. Linnea Troengej godkändej godkänd
2. Christina Josefssonej godkändej godkänd
3. Åsa Paulerej startej godkänd
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

D45-

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 12:10:12
1. Madeleine Limpar39:42139:421
2. Ulla Molin34:4011:14:2210
3. Anna Strand55:503+7:062:10:1210
2OK Linné/Umeå OK 12:41:15
1. Maria Hart48:553+9:1348:553
2. Anna Karin Nilsson37:222+2:421:26:172-1
3. Helena Grennberg1:14:586+26:142:41:1520
3Attunda OK 22:57:17
1. Annika Lindberg48:232+8:4148:232
2. Nina Ivers49:233+14:431:37:463+1
3. Åsa Wilestedt1:19:317+30:472:57:1730
4Långhundra IF 13:21:22
1. Ann-mari Silfver52:484+13:0652:484
2. Maria Tibell1:15:284+40:482:08:1640
3. Katarina Bengtsson1:13:065+24:223:21:2240
OK Roslagen 1ej godkänd
1. Maria Kvarnlöf53:235+13:4153:235
2. Anna-Sofie Lundmanej godkändej godkänd
3. Maria Lännevall1:03:034+14:19ej godkänd
OK Linné 1ej godkänd
1. Lena Grandinej godkändej godkänd
2. Pia Guståsej godkändej godkänd
3. Hillevi Eriksson48:441ej godkänd
Sundsvalls OK 1ej godkänd
1. Charlotte Vikströmej godkändej godkänd
2. Clary Rexej godkändej godkänd
3. Charlotta Palmgren54:462+6:02ej godkänd
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

D55-

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 11:38:14
1. Mia Gustafsson47:33147:331
2. Anna-Karin Adolfsson50:4111:38:1410
2Sigtuna OK 11:53:26
1. Eva Elnerud56:542+9:2156:542
2. Dagny Gustavsson56:322+5:511:53:2620
3Länna IF 12:08:42
1. Inger Skantz1:03:583+16:251:03:583
2. Marita Mood1:04:443+14:032:08:4230
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start

D13-16

20 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Sundbybergs IK 21:28:09
1. Kajsa Bogren29:21129:211
2. Ronja Ståhl27:272+0:4556:482+1
2. Liv Almroth38:0022+11:181:07:21
2. Lisa Wadenbrant38:4123+11:591:08:02
3. Sigrid Carlsson31:2111:28:091-1
2Tumba-Mälarhöjden OK 11:31:44
1. Ebba Kolmodin30:244+1:0330:244
2. Ingrid André28:526+2:1059:163-1
2. Kerstin Åberg32:4413+6:021:03:08
3. Ebba Adebrant32:282+1:071:31:442-1
3IF Thor 11:38:40
1. Ebba Lindell30:043+0:4330:043
2. Hanna Jonsell26:42156:461-2
3. Lotta Weyhenmeyer41:549+10:331:38:403+2
4Domnarvets GOIF 11:39:00
1. Agnes Jonsson32:285+3:0732:285
2. Emma Eliasson30:488+4:061:03:164-1
2. Anja Nilsson31:039+4:211:03:31
2. Elsa Nilsson31:4911+5:071:04:17
3. Moa Hjorth35:446+4:231:39:0040
5OK Kåre 11:39:05
1. Ida Johnsson32:457+3:2432:457
2. Emilia Johnsson33:2514+6:431:06:108+1
3. Tove Ringi32:554+1:341:39:055-3
6Gävle OK 11:45:17
1. Emma Lilje35:2311+6:0235:2311
2. Sara Åbom28:515+2:091:04:146-5
3. Ebba Ottosson41:038+9:421:45:1760
7Sundsvalls OK / Härnösands OK 21:48:38
1. Elin Edström29:432+0:2229:432
2. Astrid Rex34:5416+8:121:04:377+5
2. Hanny Edström59:1231+32:301:28:55
3. Alice Palmgren44:0111+12:401:48:3870
8OK Linné 11:49:39
1. Joni Müller af Uhr42:3915+13:1842:3915
2. Anna Lithell31:1910+4:371:13:5813-2
2. Moa Lundin36:4217+10:001:19:21
2. Ines Aarnioej startfullföljt
3. Johanna Roos35:415+4:201:49:398-5
9OK Rodhen 11:55:07
1. Emilia Bergström (vacant)35:149+5:5335:149
2. Agnes Söllvander Eklund (vacant)36:5019+10:081:12:0411+2
2. Erica Karlsson (vacant)45:5226+19:101:21:06
3. Fannie Sjölander (vacant)43:0310+11:421:55:079-2
10Leksands OK 11:55:09
1. Clara Spik35:038+5:4235:038
2. Elsa Göras32:1312+5:311:07:169+1
2. Mirjam Joons39:4224+13:001:14:45
2. Tuva-Cajsa Spikej startfullföljt
3. Isabella Joons47:5314+16:321:55:0910+1
11Långhundra IF 11:55:19
1. Lovisa Hambäck48:3217+19:1148:3217
2. Alva Jonsson30:167+3:341:18:4814-3
2. Fanny Cedstedt37:0221+10:201:25:34
3. Lovisa Wigertz36:317+5:101:55:1911-3
12Sundsvalls OK / Härnösands OK 11:56:04
1. Tilde Engberg36:0312+6:4236:0312
2. Irmelie Enström28:103+1:281:04:135-7
2. Sarah Borglund28:274+1:451:04:30
3. Julia Nordlander51:5116+20:301:56:0412+7
13Umeå OK 12:00:33
1. Lea Edvardsson39:3314+10:1239:3314
2. Alva Larsson34:2015+7:381:13:5312-2
3. Nora Stafjord46:4013+15:192:00:3313+1
14IF Thor 22:00:58
1. Elsa Bäsén35:1610+5:5535:1610
2. Ester Blomster36:4518+10:031:12:01100
2. Elsa Karlsson36:5019+10:081:12:06
3. Ellen Grantinger48:5715+17:362:00:5814+4
15Tullinge SK 12:22:02
1. Klara Bolin47:3516+18:1447:3516
2. Lovisa Svensson49:2827+22:461:37:0315-1
2. Lena Perssonej startfullföljt
2. Josefin Hersénej startfullföljt
3. Tilda Andersson44:5912+13:382:22:02150
16Rånäs OK 14:04:19
1. Malin Svensson1:01:4319+32:221:01:4319
2. Alva Olá1:14:4333+48:012:16:2617-2
3. Alva Sundblom1:47:5318+1:16:324:04:1916-1
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Sofia Edvardsson53:3218+24:1153:3218
2. Thea Lennartsson1:01:4432+35:021:55:1616-2
3. Bella Pedersenej godkändej godkänd
Domnarvets GOIF / Stora Tuna OK 2ej godkänd
1. Linnea Fridolfssonej godkändej godkänd
2. Alice Eriksson Björling42:4125+15:59ej godkänd
2. Sandra Sköld55:4930+29:07ej godkänd
2. Lovisa Masesej startej godkänd
3. Lovisa Mases52:0617+20:45ej godkänd
Korsnäs IF OK 1ej godkänd
1. Tilda Golsäter32:306+3:0932:306
2. Agnes Wallinej startej start
3. Malin Wilhelmssonej startej godkänd
Sundbybergs IK 1ej godkänd
1. Vilde Jonsson Wold36:0312+6:4236:0312
2. Clea Wallnäsej godkändej godkänd
2. Ebba Hörling52:5028+26:08ej godkänd
2. Moa Fröstadius53:0329+26:21ej godkänd
3. Matilda Lindh32:403+1:19ej godkänd
Täby OK 1ej start
1. Ida Hofstedtej startej start
2. Malin Hanssonej startej start
2. Doris Ikoej startej start
2. vacant ej startej start
3. Fredrika Nordquistej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Öppen Budk

24 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Nolaskogsarna 21:30:30
1. Gudrun Wegeland19:497+3:4019:497
2. Tom Quayle30:21150:101-6
3. Erik Magnusson40:2011:30:3010
2Alfta-Ösa OK 11:41:38
1. Bodil Kindlundh21:079+4:5821:079
2. Stefan Carlsson36:392+6:1857:462-7
3. Andreas Davidsson43:523+3:321:41:3820
3Tullinge SK 21:49:20
1. Thomas Sundberg18:333+2:2418:333
2. Peter Bergman46:178+15:561:04:507+4
3. Göran Längheim44:304+4:101:49:203-4
4Alfta-Ösa OK / Falkenbergs OK 21:54:01
1. Stefan Carlsson18:333+2:2418:333
2. Göran Svensson51:5510+21:341:10:289+6
3. Olov Ericson43:332+3:131:54:014-5
5Tullinge SK 11:57:52
1. Kristin Bergh19:466+3:3719:466
2. Lina Matthews44:127+13:511:03:5860
3. Sofia Persson53:5410+13:341:57:525-1
6Väsby OK 11:57:56
1. Lars Boudrie20:558+4:4620:558
2. Björn Jansson42:175+11:561:03:124-4
3. Robert Elverö54:4411+14:241:57:566+2
7Sundsvalls OK 12:02:27
1. Thomas Rex16:402+0:3116:402
2. Louise Rohdén54:4714+24:261:11:2711+9
3. Johanna Sjölund51:008+10:402:02:277-4
8Valbo AIF 42:03:24
1. Jenny Åman22:1112+6:0222:1112
2. Karl-Erik Engblom42:596+12:381:05:108-4
3. Jenny Johansson58:1413+17:542:03:2480
9Valbo AIF 32:05:30
1. Linnea Persson23:2515+7:1623:2515
2. David Björk39:403+9:191:03:053-12
3. Håkan Persson1:02:2516+22:052:05:309+6
10Leksands OK 12:12:37
1. Marita Olars (vacant)25:0219+8:5325:0219
2. Adelina Funke (vacant)52:2711+22:061:17:2914-5
3. Peter Junevik (vacant)55:0812+14:482:12:3710-4
11Valbo AIF 22:13:38
1. Göran Hedman23:3618+7:2723:3618
2. Hasse Åberg40:044+9:431:03:405-13
3. Robin Offermo1:09:5819+29:382:13:3811+6
12Leksands OK 22:14:05
1. Anders Olars22:1011+6:0122:1011
2. Petra Lorentsson53:0613+22:451:15:1612+1
3. Torbjörn Söderlund58:4914+18:292:14:05120
13OK Nolaskogsarna 12:20:44
1. Samuel Johansson18:525+2:4318:525
2. Victoria Eriksson56:4015+26:191:15:3213+8
3. Adrian Johansson1:05:1218+24:522:20:44130
14Järfälla OK 12:21:30
1. Tove Hammarberg21:4810+5:3921:4810
2. Jan Nettelbjer1:07:0817+36:471:28:5618+8
3. Magnus Lennartsson52:349+12:142:21:3014-4
15Sigtuna OK 12:23:55
1. Per-Åke Holm23:3116+7:2223:3116
2. Gunnel Rask47:379+17:161:11:0810-6
3. Åsa Berg1:12:4722+32:272:23:5515+5
16IF Thor 12:25:15
1. Gunilla Reinholdsson22:1112+6:0222:1112
2. Curt Reinholdsson1:15:3120+45:101:37:4220+8
3. Niklas Reinholdsson47:336+7:132:25:1516-4
17Sundbybergs IK 12:31:32
1. Eskil Widehag16:09116:091
2. Rasmus Kihl1:10:4319+40:221:26:5216+15
3. Christian Lindh1:04:4017+24:202:31:3217+1
18Valbo AIF 12:31:56
1. Mathilda Karlsson22:4714+6:3822:4714
2. Lennarth Karlsson1:09:5318+39:321:32:4019+5
3. Johan Andersson59:1615+18:562:31:5618-1
19OK Österåker 12:35:15
1. Tilde Jonsson32:3422+16:2532:3422
2. Jakob Vestman52:2812+22:071:25:0215-7
3. Tobias Andersson1:10:1320+29:532:35:1519+4
20Rasbo IK 12:38:00
1. Hedvig Sundstedt29:4020+13:3129:4020
2. Felix Svensson57:3116+27:101:27:1117-3
3. Jonas Ståhlbrandt1:10:4921+30:292:38:0020+3
21Rasbo IK 32:42:54
1. Isabelle Ståhlbrandt23:3317+7:2423:3317
2. Ida Sundstedt1:32:4021+1:02:191:56:1321+4
3. Jenny Westerbergh46:415+6:212:42:54210
Rasbo IK 2ej godkänd
1. Vega Sundstedt30:0221+13:5330:0221
2. Dennis Svenssonej godkändej godkänd
3. Erika Jansson48:207+8:00ej godkänd
Länna IF 1ej godkänd
1. Ida Wessel34:4723+18:3834:4723
2. Sören Eriksson1:42:2922+1:12:082:17:1622-1
3. Hans Karlssonej godkändej godkänd
IFK Mora OK 1ej godkänd
1. Conny Eriksson35:0724+18:5835:0724
2. Johan Tryggej startej start
3. Kristian Dahlströmej startej godkänd
Hellas Orientering 1ej start
1. Eva Gustavssonej startej start
2. Mårten Marcusej startej start
3. Anders Thuresonej startej start
Järla Orientering 1ej start
1. Nina Wallanderej startej start
2. Anna Curtiusej startej start
3. Per Lembreej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Inskolningskavle

15 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Järfälla OK 2fullföljt
1. Francis Eyem22:5122:51
2. Sofia El Hajji29:3752:28
2. Anton Granholm33:4956:40
2. Oliver Binnbergej startfullföljt
3. Oliver Binnberg20:221:12:50
Järfälla OK 1fullföljt
1. Max Boström25:1025:10
2. Amanda Mörkfors25:4050:50
2. David Wilde35:031:00:13
2. Vera Enbom38:161:03:26
3. Simon Anderson22:011:12:51
Leksands OK 1fullföljt
1. Kalle Joons (vacant)21:4621:46
2. Vidar Brodén (vacant)35:0756:53
3. Kalle Joons18:251:15:18
Sundbybergs IK 1fullföljt
1. Ida Hellberg24:5524:55
2. Saga Hellberg26:0751:02
2. Betty Persson35:331:00:28
2. Cornelia Näsman Landh (vacant)47:381:12:33
3. Alve Wistedt27:551:18:57
Tumba-Mälarhöjden OK 1fullföljt
1. Hilda Mårsell25:0025:00
2. Simon Adebrant24:4249:42
2. vacant ej startfullföljt
2. vacant ej startfullföljt
3. Johanna Skogholm Allared29:181:19:00
Väsby OK 1fullföljt
1. Edvin Johansson18:4318:43
2. Victor Granath28:1246:55
3. Alice Eriksson32:281:19:23
Järfälla OK 4fullföljt
1. Julia Pettersson24:5224:52
2. Meja Michelsen28:4053:32
2. David Nyman35:371:00:29
3. Loke Hultqvist31:331:25:05
Täby OK 1fullföljt
1. Max Lindqvist25:3625:36
2. Dagny Iko32:5658:32
2. Erik Balckej startfullföljt
3. Julia Holmström28:001:26:32
Rånäs OK 1fullföljt
1. Eric Henriksson (vacant)30:2830:28
2. John Andersson (vacant)28:3459:02
3. Ossian Olá (vacant)30:481:29:50
Tullinge SK 1fullföljt
1. Fanny Bergman25:1525:15
2. Cloe Matthews28:3853:53
3. Eskil Bergh37:381:31:31
IF Thor 1fullföljt
1. Alma Andersson29:1629:16
2. Vidar Larsson28:4458:00
2. Oskar Lind28:5558:11
2. Ellinor Kruys29:2058:36
3. Ellinor Von Seth38:211:36:21
OK Linné 1fullföljt
1. Anton Åberg24:0024:00
2. Anita Müller Eriksson34:2858:28
3. Jonas Palm50:011:48:29
Rasbo IK 1fullföljt
1. Alfons Westerbergh19:1419:14
2. Isak Ståhlbrandt52:171:11:31
3. Tuva Ekmyr47:501:59:21
OK Österåker 1fullföljt
1. Åsa Nilsson24:5624:56
2. Sarah Lundell1:02:301:27:26
3. Signe Albinsson37:252:04:51
Järfälla OK 3ej godkänd
1. John Nymanej godkändej godkänd
2. Sofia Sollenberg24:46ej godkänd
2. Lorentz Kaikkonen27:19ej godkänd
2. Julia Petterssonej startej godkänd
3. Viktor Tofte23:17ej godkänd
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
vacantej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser