Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 9 april 2017

OK Kåre

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 1D55- (3)1:38:14
1. Mia Gustafsson47:33147:331
2. Anna-Karin Adolfsson50:4111:38:1410
4OK Kåre 3HD-12 (30)57:43
1. Enni Lundberg25:1928+8:5725:1928
2. Walter Söderqvist16:457+2:2942:0417-11
2. Olle Gahnshag22:1529+7:5947:34
2. Viggo Lindgren22:3533+8:1947:54
3. Olle Ringi15:39157:434-13
5OK Kåre 1H13-16 (26)1:44:52
1. Melker Nordgren30:38130:381
2. Leo Alvolin30:3327+7:341:01:116+5
3. Karl Granath43:416+9:091:44:525-1
5OK Kåre 1D13-16 (20)1:39:05
1. Ida Johnsson32:457+3:2432:457
2. Emilia Johnsson33:2514+6:431:06:108+1
3. Tove Ringi32:554+1:341:39:055-3
7OK Kåre 1D17- (26)3:02:25
1. Kajsa Risby57:125+3:3457:125
2. Julia Adolfsson1:01:0913+20:561:58:219+4
3. Johanna Holmén1:04:048+13:573:02:257-2
9OK Kåre 2H13-16 (26)1:48:54
1. Christoffer Lindgren33:509+3:1233:509
2. Jon Hansson30:0325+7:041:03:5390
3. Jakob Widelund45:0113+10:291:48:5490
10OK Kåre 2D17- (26)3:27:13
1. Karin Johnsson1:01:1810+7:401:01:1810
2. Kersti Ringi57:3010+17:171:58:48100
3. Anne Bader1:28:2518+38:183:27:13100
10OK Kåre 1HD-12 (30)59:52
1. Hugo Atterbrand20:4619+4:2420:4619
2. Ylva Hansson20:3621+6:2041:2213-6
2. Alvin Edbäck26:5547+12:3947:41
3. Olle Dalin18:302+2:5159:5210-3
13OK Kåre 2HD-12 (30)1:00:52
1. Rasmus Widelund22:4025+6:1822:4025
2. Hilma Dalin18:3413+4:1841:1412-13
2. Nils Pettersson18:5014+4:3441:30
2. Oskar Kaipe22:1630+8:0044:56
3. Wille Söderqvist19:385+3:591:00:5213+1
14OK Kåre 1H17- (32)4:56:45
1. Linus Larsson1:19:5429+31:301:19:5429
2. Emil Åberg57:3216+10:072:17:2624-5
3. Daniel Kaipe48:457+9:023:06:1119-5
4. Albin Bergkvist57:2210+14:074:03:3316-3
5. Leif Bader53:126+8:364:56:4514-2
OK Kåre 2H17- (32)ej godkänd
1. Patrik Johnsson1:06:1925+17:551:06:1925
2. John Granath1:46:1430+58:492:52:3330+5
3. Lucas Granberg1:21:4628+42:034:14:1928-2
4. Rasmus Nordgrenej godkändej godkänd
5. Marcus Ramströmej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser