Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 9 april 2017

Tullinge SK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Tullinge SK 1H35- (8)2:13:13
1. Carl Johan Arevång48:035+7:1948:035
2. Hans Sundqvist39:272+1:221:27:303-2
3. Jacob Bolin45:432+2:202:13:1330
3Tullinge SK 2Öppen Budk (24)1:49:20
1. Thomas Sundberg18:333+2:2418:333
2. Peter Bergman46:178+15:561:04:507+4
3. Göran Längheim44:304+4:101:49:203-4
5Tullinge SK 1Öppen Budk (24)1:57:52
1. Kristin Bergh19:466+3:3719:466
2. Lina Matthews44:127+13:511:03:5860
3. Sofia Persson53:5410+13:341:57:525-1
10Tullinge SK 1H17- (32)4:38:46
1. Markus Adolfsson53:4415+5:2053:4415
2. Magnus Glännefors55:0913+7:441:48:5312-3
3. Jörgen Ohlin51:3811+11:552:40:317-5
4. Johan Kärrström54:278+11:123:34:5870
5. Emil Andersson1:03:4816+19:124:38:4610+3
10Tullinge SK 1H13-16 (26)1:48:56
1. Johannes Bladh33:397+3:0133:397
2. Wilhelm Bergman30:2726+7:281:04:0610+3
2. Emil Helander41:0842+18:091:14:47
2. Ludvig Ferdman47:5345+24:541:21:32
3. Alfred Längheim44:5011+10:181:48:56100
15Tullinge SK 2H17- (32)5:12:08
1. Per Bergh1:03:2923+15:051:03:2923
2. Christoffer Eskilsson1:02:1118+14:462:05:4022-1
3. Jesper Lund1:02:3923+22:563:08:1921-1
4. Erik Berggren1:02:5915+19:444:11:1819-2
5. Jonas Nordström1:00:5012+16:145:12:0815-4
15Tullinge SK 1D13-16 (20)2:22:02
1. Klara Bolin47:3516+18:1447:3516
2. Lovisa Svensson49:2827+22:461:37:0315-1
2. Lena Perssonej startfullföljt
2. Josefin Hersénej startfullföljt
3. Tilda Andersson44:5912+13:382:22:02150
18Tullinge SK 1HD-12 (30)1:09:31
1. Olof Arevång22:0522+5:4322:0522
2. Nova Matthews19:2717+5:1141:3214-8
2. Fanny Sundberg19:5620+5:4042:01
3. Emilia Bergman27:5921+12:201:09:3118+4
Tullinge SK 1H45- (20)ej start
1. Erik Berggrenej startej start
2. Göran Längheimej godkändej start
3. Tomas Hultqvistej startej start
Tullinge SK 1Inskolningskavle (15)fullföljt
1. Fanny Bergman25:1525:15
2. Cloe Matthews28:3853:53
3. Eskil Bergh37:381:31:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser